X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myslalam, ze mam hemoroidy, ale lekarz mnie wyprowadzil z bledu, takze nie pomoge :)

    W ciazy farbowalam, to tym bardziej w czasie karmienia nie powinno zaszkodzic. Zreszta pytalam fryzjerki o to, mowila, ze teraz sa te farby bezpieczne.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na hemoroidy posterisan czopki lub maść.

    Iwo, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też farbowałam włosy w ciąży i teraz na dniach będę farbować, nie sądzę żeby były przeciwwskazania :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ja też farbowałam włosy w ciąży i teraz na dniach będę farbować, nie sądzę żeby były przeciwwskazania :)
    Tak też myślałam, ale wolałam się upewnić. Będę musiała chyba zamówić fryzjerke do domu, bo pasemka w salonie będzie mi robić przeszło 3 godz, a ja małą karmię co 3 godz i nie odciagam pokarmu w ogóle, więc nie wiem jak to ogarnąć kurcze ... Mam laktator ręczny, ale boję się że jak zacznę odciagac to będę musiała co jakiś czas to robić. Z drugiej strony jak nie zacznę to dopóki karmię nie wyjdę nigdzie swobodnie, choćby na zakupy :-(

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, podaje skład masci:
    Vit A 10,0
    Vit E 0,6
    Aq. dest 35,0
    Lekobaza ad 100,0
    Mf ung

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny liczyliście ile okolo wyjdzie kasy za wszystkie szczepienia, uklucia kilka razy + pneumo i rota?

    Wlasnie sie zastawiam, bo w tej klinice u ktorej bylismy ostatnio chca za pakiet caly z penum i rota ok 3 tysiecy,
    za zwykly 5w1 1300, z rota 2000 a z pneumo 2300,
    w tym juz bezplatne wizyty, konsultacji kilka maluszka itd...wtedy szczepi jedna lekarka, a jak mala ma teraz rozne przeboje, to moze warto trzymac sie jednego lekarza...
    Zastanawiam sie czy to az tak duzo, bo jak podliczyłam ceny szczepionek i ilosc wkluc to wyychodzi taka wlasnie kwota...

    Zastanawiam się czy nie kupic jednego takie pakietu, tylko musze policzyc czy brac ta podstawowa i pozniej dokupic rota i penumok czy od razu wszystko na raz...
    eh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 19:58

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Tak też myślałam, ale wolałam się upewnić. Będę musiała chyba zamówić fryzjerke do domu, bo pasemka w salonie będzie mi robić przeszło 3 godz, a ja małą karmię co 3 godz i nie odciagam pokarmu w ogóle, więc nie wiem jak to ogarnąć kurcze ... Mam laktator ręczny, ale boję się że jak zacznę odciagac to będę musiała co jakiś czas to robić. Z drugiej strony jak nie zacznę to dopóki karmię nie wyjdę nigdzie swobodnie, choćby na zakupy :-(

    Mnie na szczęście farbuje teściowa więc problem mam z głowy.

    Wiesz ja czasem ściągam, np. żeby zobaczyć czy mam mleko lub jak miałam za dużo pokarmu, myślę że takie sporadyczne ściągania nie sprawią, że będziesz musiała co jakiś czas to robić. Poza tym jeśli Mała pije Ci też z butelki to to wykorzystaj, bo dokładnie inaczej nigdzie nie wyjdziesz. Ja tak mam, a jeszcze moje dzieciątko butelki nie łapie, więc na dłuższą metę nie wiem jak to będzie. A kamienia raz na 3 godziny zazdroszczę bo u mnie często po dwóch już płacz o jedzenie. Oczywiście w dzień, bo w nocy Mały do 6 godzin potrafi przespać bez jedzenia.

    Drugi dzień moje dziecko nie śpi w dzień, więc ja kompletnie nic nie mogłam zrobić, masakra, jak tak dalej pójdzie nie wyrobię. Dziś myślałam że pośpi bo deszcz i sennie, ale poza drzemkami po 20-30 min po karmieniu nic :(

    mikulka lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:13

    mikulka lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, za lek zapłaciłam tylko 8,40 ;-) A ten emolium ma podobny skład? Słyszałam, że ponoć oliatum jest też dobry. Przypuszczam, że to coś zbliżonego do emolium.

    Am, moja mała faktycznie jest pod względem spania i jedzenia kochana, nie mogę narzekać (mam nadzieję, że nie zapesze pisząc to ;-) )

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • onka79 Ekspertka
    Postów: 186 336

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które karmią tylko piersią - mam pytanko: jak długo trwa u Was jedno karmienie i czy karmicie z jednej czy z obu piersi?

    Moja potrafi wisieć mi przy cycu całą wieczność i nigdy nie puści sama, chyba że zaśnie i sam jej cyc wypadnie. Do tej pory karmiłam raz jedną raz drugą piersią ale po ostatnim ważeniu okazało się że trochę za mało przybiera na wadze i teraz wydaje mi się, że może tym jednym cycem się nie najada. W dodatku od kilku dni wydaje mi się, że mam mniej pokarmu tzn do tej pory piersi miałam bardzo wypełnione nieraz nawet ciężkie i twarde a teraz jakby sflaczały... :-( Nie wiem co robić...

    relgh371fxfsmrgb.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, tak z innej beczki: twoja mała wygląda dokładnie jak mój Szymek (przynajmniej na tym zdj w avatarku). Ma taki sam wyraz oczu i identyczną minę! Jak ją kiedyś uchwyce u Szymka, to wrzucę tu zdj bo to aż niemożliwe, że oni tacy podobni :P

    mikulka lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię z obu piersi przy jednym karmieniu. Trwa to krótko, z obu piersi 15 do 20 min. Wydaje mi się to za krótko, ale skoro mała się najada i przybiera na wadze to chyba git! A może Twoja mała wcale nie chce jeść i nie jest głodna tylko potrzebuje Twojej bliskości?
    Co do sflaczalych piersi to czytałam, że po kilku tygodniach laktacja się normuje i piersi nie są już tak nabrzmiale jak na początku. Nie musi to więc wcale oznaczać, że masz mało pokarmu. Ja piję 3 razy dziennie herbatkę na laktacje. Piersi wydają mi się pełniejsze gdy piję dużo wody mineralnej oraz gdy robię sobie masaż pod prysznicem ciepłym strumieniem wody :-) A tak w ogóle to ja od pewnego czasu też mam miękkie piersi. Najwięcej pokarmu mam w nocy ;-)

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:13

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Mikulka, tak z innej beczki: twoja mała wygląda dokładnie jak mój Szymek (przynajmniej na tym zdj w avatarku). Ma taki sam wyraz oczu i identyczną minę! Jak ją kiedyś uchwyce u Szymka, to wrzucę tu zdj bo to aż niemożliwe, że oni tacy podobni :P
    Naprawdę ?? A wiesz, że jak nie znałam płci to byłam pewna, że w moim brzuszku mieszka sobie Szymon! ! Już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę Twojego maluszka z miną Julci :-) ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:13

    mikulka lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onka79 wrote:
    Dziewczyny które karmią tylko piersią - mam pytanko: jak długo trwa u Was jedno karmienie i czy karmicie z jednej czy z obu piersi?

    Moja potrafi wisieć mi przy cycu całą wieczność i nigdy nie puści sama, chyba że zaśnie i sam jej cyc wypadnie. Do tej pory karmiłam raz jedną raz drugą piersią ale po ostatnim ważeniu okazało się że trochę za mało przybiera na wadze i teraz wydaje mi się, że może tym jednym cycem się nie najada. W dodatku od kilku dni wydaje mi się, że mam mniej pokarmu tzn do tej pory piersi miałam bardzo wypełnione nieraz nawet ciężkie i twarde a teraz jakby sflaczały... :-( Nie wiem co robić...


    U mnie podobny byl problem, tak tez myslalam, doradca laktacyjna wyprowadzila mnie z bledu, pokarm jest, a wlasnie jak laktacja się unormuje po jakims czasie i moga byc sflaczale, u mnie tez roznie, raz nabrzamile raz sflaczałe.
    U nas slabo ostatnio przybiera tez na wadze, ale wyszlo po morfologii, ze ma lekka anemie i od tego, takze czasem warto takie rzeczy sprawdzać. Dostalismy zelazo i witaminy.
    U mnie tez kiedys wisiala dlugo i zasypiala, a teraz znow mam wrażenie, ze zje 10-20 min i koniec spi...niby to normalne jak wieksza, ale ja przez to jej slabe przybieranie mam schize i nie wiem ile zjadla, boje się, ze ma zmula i ma slaby apetyt, dlatego na noc dokarmiam mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 21:18

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też się zastanawiam nad tym leżaczkiem, ale mam pytanie używacie tej funkcji łóżeczka?sprawdza się?
    Można małą wtedy przenosić w różne miejsca jak już w tym śpi?

    Na hemoroidy polecam czopki procto-glyvenol

    moja Zuzia je ok 15 min z jednej 15 min z drugiej (czasem 20 min z jednej , 1o z drugiej) co 3 h a czasem nawet co 4 jak teraz sobie przyśnie. Dziś spała 4,5 h
    Nie wiem czy to prawda ale jak pytałam położna, która tez jest konsultantką laktacyjną mówiła by karmić z obu bo przy karmieniu z jednej szybciej się kończy laktacja i są z nią problemy, szybciej też pojawia się miesiączka

    am, lolka83, mikulka, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Ja karmię z obu piersi przy jednym karmieniu. Trwa to krótko, z obu piersi 15 do 20 min. Wydaje mi się to za krótko, ale skoro mała się najada i przybiera na wadze to chyba git! A może Twoja mała wcale nie chce jeść i nie jest głodna tylko potrzebuje Twojej bliskości?
    Co do sflaczalych piersi to czytałam, że po kilku tygodniach laktacja się normuje i piersi nie są już tak nabrzmiale jak na początku. Nie musi to więc wcale oznaczać, że masz mało pokarmu. Ja piję 3 razy dziennie herbatkę na laktacje. Piersi wydają mi się pełniejsze gdy piję dużo wody mineralnej oraz gdy robię sobie masaż pod prysznicem ciepłym strumieniem wody :-) A tak w ogóle to ja od pewnego czasu też mam miękkie piersi. Najwięcej pokarmu mam w nocy ;-)

    Ja mam podobnie, cały dzień piersi miękkie, w nocy bardzo twarde, dziś aż mnie to obudziło i tak bardzo chciałam żeby Mały wstał i trochę zjadł :)

    A jaką herbatkę pijesz?

    Moje dziecko potrafi nawet godzinę wisieć na cycku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 21:32

    lolka83, mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny też się zastanawiam nad tym leżaczkiem, ale mam pytanie używacie tej funkcji łóżeczka?sprawdza się?
    Można małą wtedy przenosić w różne miejsca jak już w tym śpi?

    Na hemoroidy polecam czopki procto-glyvenol

    moja Zuzia je ok 15 min z jednej 15 min z drugiej (czasem 20 min z jednej , 1o z drugiej) co 3 h a czasem nawet co 4 jak teraz sobie przyśnie. Dziś spała 4,5 h
    Nie wiem czy to prawda ale jak pytałam położna, która tez jest konsultantką laktacyjną mówiła by karmić z obu bo przy karmieniu z jednej szybciej się kończy laktacja i są z nią problemy, szybciej też pojawia się miesiączka

    Na razie tylko funkcja lozeczka, w dzien spi w bujaku, w nocy w lozeczku lub z nami.
    Lubi kolorowe swiatelka, oglada je, do tego mila muzyczka i wibracja, albo mozna bujac, co chcesz :)
    Ja czasem biore ja do pokoju gdzie jestem, cos robie i bujam lub po prostu mam na oku :)

    Co do karmienia moja ostatnio jedna piers i zasypia, boje się, ze nie ma apetytu :(
    ja pije Bocianek herbatke, karmi i znow po przerwie wdrożyłam Femaltiker.

    Ponawiam o pytanie ze szczepionkami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 21:39

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję herbatkę APTEO NATURA :-)

    Am, ja w nocy nieraz jak juz nie mogę wytrzymać, przystawiam Julke do cycka :-) To mój najlepszy "laktator" heh ;-)

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ