X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Kochane a powiedzcie jak to jest ze spaniem Waszych pociech w dzień? Bo u nas ostatnie kilka dni Julcia w ogóle nie chce spać w dzień. No chyba, że u mnie na rękach lub na kolanach i to tylko max pół godziny. Jak ją tylko odłożę jest ryk :-/ Czy to normalne, że takie małe dziecko nie śpi w dzień? Może to skok rozwojowy (Jula jutro kończy 8 tygodni) a może charakter dziecka?


    Victor przeważnie śpi w dzień dwa razy po 3h,czasem jeszcze są drzemki choć nie zawsze. Ogólnie śpi dłużej po spacerze. Wieczorami od tygodnia zasypia około 23:00, budzi się około 4:00 - 5:00, wtedy ma przerwę 1,5h i śpi dalej tak od ok. 6:20. Najgorsze że i tak już o 7:00 muszę wstać,żeby przyszykować starsze dzieci do szkoły. Więc zmęczenie dokucza,bo praktycznie śpię w nocy ok. 5h i to z przerwami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro szczepienia pierwsze,trzymajcie kciuki. Chrzciny 5 października :)

    misia_k1, karusia, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 września 2014, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plumb chrzcimy tak samo:). super ze Victor ta ladnie spi w trakcie dnia:).
    ja wczoraj analizowalam swoj czas ''poswieecony spaniu"i wyszlo mi takze max 5 h:)ale przez to ze Jas budzi sie 2 razy i ja rowniez w nocy walcze z laktatorem:)

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 września 2014, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały jak zawsze jak są goście spał przez dzień jak zaklęty :) za to obudził się 3:20 i póki co na spanie mu się nie zbiera, taki jest towarzyski.

    A apropo spania w dzień to u nas też przeważnie kilka drzemek lub 2-3 godziny ciągłego spania, ale zdarzają się dni kiedy nie śpi wcale.

    Karusia Zosia prześlicznie wygląda, taka mała elegantka, a sukienka rzeczywiście urocza :)

    karusia, misia_k1, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 września 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłyśmy się zważyć...Wiktoria przybrała w tydzień 155 gram, czyli 22 na dobe...dolna granica normy ;(
    Położna mówi, że jest wszytsko w porządku, że dobrze przybiera, że nie mam się zamartwiać. Nie wiem sama. Lolka, wiem, że jak Twoja Wiki przybrała 20 gram na dobę w którymś tygodniu, to pediatra chyba mówił że mało ?

    Nie wiem co mam zrobić, czy konsultować z lekarzem, czy wstrzymać się do następnego szczepienia za 5 tygodni i wtedy zobaczyć jak z przybieraniem...

    Poza tym mamy potówki na czole i główce, ewidentnie od czapki, tylko jak nie ubierać czapki na spacer ;/

    i położna mówiła, że warto na rotawirusy zaszczepić, już sama nie wiem nic :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 16 września 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Zuzia też śpi 2-3 razy dziennie po 2-3 h no chyba, że ją brzuszek boli to potrafi nie spać cały dzień. W nocy dziś znowu spała od 21 do 2, potem karmienie, kolejna pobudka 5,30 karmienie i 8,30

    Karola nie wiem jakie u Was temperatury, ale tak jak u nas jak jest 25, 26 st to ja nie ubieram czapki. Dziecko powinno mieć jedną warstwę więcej niż ty, a jak ja jestem w krótkim rękawku i jest mi ciepło to nie wyobrażam sobie małej w czapce, ale wiem, że sprawa czapki jest bardzo kontrowersyjna:)

    Karola:), am, Plumb80 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 16 września 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytałyście o ubranka do chrztu. Ja zamówiłam tutaj
    http://www.zaczarowane-sny.pl/pl/p/Uroczy-komplet-do-Chrztu-z-bolerkiem-Tosia-/2035
    Chciałam coś od razu z bolerkiem jakby było chłodniej
    Jest dużo ładnych rzeczy, niestety niektóre rozmiary zaczynały się od 74 a u nas potrzebne było 62, choć i tak lekko duże:)
    Przyszło szybko(na 2 dzień) i wygląda lepiej niż na zdjęciach:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 września 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:

    Karola nie wiem jakie u Was temperatury, ale tak jak u nas jak jest 25, 26 st to ja nie ubieram czapki. Dziecko powinno mieć jedną warstwę więcej niż ty, a jak ja jestem w krótkim rękawku i jest mi ciepło to nie wyobrażam sobie małej w czapce, ale wiem, że sprawa czapki jest bardzo kontrowersyjna:)

    Masz rację, z czapką sprawa bardzo kontrowersyjna - ja się po prostu boję aby jej nie przewiało, bo się nasłuchałam tyle o zapaleniu ucha, że dmucham na zimne, ale tym samym mamy potówki ;/ poza tym mąż i teściowa by mnie chyba nie puścili na spacer bez czapki ;p

    przez to odciąganie pokarmu rozbujalam laktacje, non stop czuje napływanie pokarmu. Też macie takie kłucie w piersiach. Ja mam coś takiego, oznacza u mnie to że normalnie wtedy kapie z piersi - zaobserwowałam kiedyś pod prysznicem i jak mała przystawiam i czuje że napływa, to Wiki przełyka intensywnie bo jej tyle "wlatuje" :P nie wiem czy to dobrze :P

    Wiktoria od wczoraj marudna, tzn. po spacerze, po śnie kiedy zawsze była rześka i chętna do zabawy, teraz po chwili marudzi i jest śpiąca, chyba skok rozwojowy...

    Pytanie do mam które mają córeczki, czy odchylacie wargi sromowe tak dość mocno i wszytsko stamtąd wymywacie? Ja gdzieś czytałam i położna mówiła aby nie usuwać wszytskiego, bo to ochrona jest, ale jakoś dziwnie mi z tym...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 września 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Masz rację, z czapką sprawa bardzo kontrowersyjna - ja się po prostu boję aby jej nie przewiało, bo się nasłuchałam tyle o zapaleniu ucha, że dmucham na zimne, ale tym samym mamy potówki ;/ poza tym mąż i teściowa by mnie chyba nie puścili na spacer bez czapki ;p

    przez to odciąganie pokarmu rozbujalam laktacje, non stop czuje napływanie pokarmu. Też macie takie kłucie w piersiach. Ja mam coś takiego, oznacza u mnie to że normalnie wtedy kapie z piersi - zaobserwowałam kiedyś pod prysznicem i jak mała przystawiam i czuje że napływa, to Wiki przełyka intensywnie bo jej tyle "wlatuje" :P nie wiem czy to dobrze :P

    Ja też zawsze mam dylemat czy zakładać czapkę czy nie, bo niby ciepło a wiatr dość wieje i wtedy nie wiadomo co lepsze. Przeważnie wychodzimy bez czapki, ale awaryjnie mam ją przy sobie i jak mi się wydaje że jest konieczna to zakładam.

    Zdarza mi się właśnie takie napływanie pokarmu, czasem między karmieniami, czasem podczas karmienia, wtedy czuję takie kłucie - mrowienie i mleczko samo leci :)

    Iwo, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 16 września 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejj no moje rozstepy uparcie czerwone az sie boje ze mi tak zostanie.... powiedzcie i poradzcie co robicie ze wasze dzidzie lubia lezec na brzuszku?? u mnie od razu krzyk i pare minut to maks a nie mowiac ze to leniuch maly i nie chce glowy dzwigac;/

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 16 września 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:30

    Plumb80, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 16 września 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:31

    Karola:) lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Victor też dzisiaj przyjął szczepionkę na rotawirusy,plus dwie w nóżki. Ależ płakał mój mały tygrysek :(
    U nas ten plus,że nie płacimy nic za szczepienia,wszystkie są w UK za darmo.

    Karola:), Iwo lubią tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 września 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja odchylam Małej wargi sromowe i zawsze myję tam płatkiem zwilzonym wodą ale czasami zostaje troszkę takiej białej mazi więc na siłę tego nie wycieram.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 września 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    hejj no moje rozstepy uparcie czerwone az sie boje ze mi tak zostanie.... powiedzcie i poradzcie co robicie ze wasze dzidzie lubia lezec na brzuszku?? u mnie od razu krzyk i pare minut to maks a nie mowiac ze to leniuch maly i nie chce glowy dzwigac;/
    Mój JaŚ chwile leży na brzuszku...ale teraz mam sposób na niego...robię mu ,,samolot" tzn noszę go brzuszkiem w dół i nie marudzi wręcz przeciwnie lubi oglądać świat z dołu bo zawsze jak nosimy na rekach to tylko ,,górę " ogląda.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 września 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm u Jasia nadal zgrubienie wyczuwam na nożce po szczepieniu ale nie ma żadnego zaczerwienienia...?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 16 września 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecam patent z lusterkiem :) dzieki niemu Zosia juz ok 2 minut robi wysoko foczke :) lusterko mamy takie zabawkowe z maty, klade je przed nia i ona z zainteresowaniem w nie patrzy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2014, 21:47

    am, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 września 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb, Misia ja też każdej nocy śpię około 5 godzin z trzema przerwami :-/

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 16 września 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nasza kończy jutro 11 tygodni... Dlaczego ja przegapiłam te rotawirusy... w piątek idziemy na wizytę kontrolną, mała urodziła się tydzień wcześniej, może jeszcze da się zaszczepić...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że można zaszczepić do 16 tyg. Ale nie jestem pewna,lepiej zapytaj.
    Mały po szczepieniu był bardzo marudny,płakał i nie mógł zrobić kupki. Wyraźnie miał problemy z,brzuszkiem i jelitkami,co jest niestety skutkiem ubocznym tego szczepienia. Dopiero jak wypił porządnie wodę,aż 90 ml,to kupka poszła. Ale i tak popłakiwał,spał po 20 min. Wieczorem zasnął o 23:00 i obudził się dopiero o 6:00 rano z dobrym humorem. Na szczęście odbyło się bez temperatury.

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

‹‹ 416 417 418 419 420 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ