X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 września 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj ciężka noc- Mała miała problemy z brzuszkiem, męczyły ją bolesne gazy, zasnęła dopiero o 1.30 i spała do 7.30 z trzema przerwami :-( Padam na twarz no ale trzeba wytrzymać. Od dzisiaj restrykcyjnie przestrzegam diety lekkostrawnej i nie jem nabiału bo podejrzewam, że to może być nietolerancja laktozy. Kolka, ból brzucha, gazy, przelewanie w brzuchu, brzydka cera, problemy ze snem, szarpanie przy piersi- takie objawy u nas występują. Jak sądzicie? Czy któraś z Was spotkała się z tym problemem?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 września 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis piekna noc.
    Zasnęła przy cycku o 24 a wstała o 7.20! Bez przerw spała...

    Karola, no widzisz to roznie. Jedna lekarka stwierdzila, ze to normalny przyrost i nie ma czym sie martwic, inna zeby jednak obserwowac, bo moze byc przyczyna w postaci alergii lub infekcji.
    takze badz madry, ale jak nie ma niepokojacych objawow, to mysle, ze nie ma co schizowac, nie wiem czy mala twoja się najada...
    U nas przez zelazo, daje teraz butle mm ok 12 i na noc zazwyczaj, chyba, ze mala wczesniej zasnie przy cycku, wiec zobaczymy jak teraz z waga, bo mala w sobote ma wizyte kontrolna i pobranie krwi. NA srode wstepnie za tydz ustawiamy sie na szczepienie.

    Niestety po mm pepti ostatnio w niektorych kupkach pojawila sie krew wiec nie wiem czy znow nie na to mleko jakies uczulenie, nie wiem, eh :( czy znow przyczyna zelaza.

    Misia, moja przez jakis czas uwielbiala ta pozycje, a teraz cos znow jej nie psuje nie wiem.
    NA brzuszku nie lubi okropnie lezec, piersze 5-10 min pieknie podnosi glowke, wrecz zaczela jakby pelzac juz :) Jednak 10 min mija i ryk...no i nie da się jej przekonac w jakikolwiek sposob.


    Co do rota, ja nie wiem, czy sens jest szczepic, chyba sobie daruje.
    Tyle opinii negatywnych, nawet wsrod lekarzy...

    teraz nakarmilam ja butla nosilam i usnela mi na rekach...rany...
    NIe wiem jak to jest jeden dzien nie spi, drugi potrafi sporo...

    Zaraz idziemy na spacer bo u nas piekna pogoda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2014, 11:51

    am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się umówić dodatkowo szczepienie na piątek razem z wizytą kontrolną, ale jeszcze zapytam pediatry czy jest sens jeśli mała nie będzie chodzić do żłobka ani nie ma kontaktu z dziećmi przedszkolnymi. Zobaczymy co powie, bo jedynie nad rota się zastanawialiśmy jak jeszcze byłam w ciąży.

    Dzięki Iwo za info z tymi rota, bo bym przegapiła na bank..

    Nasza mała aniołek. Ostatnie dni ładnie je i śpi, super bawi się tą drewnianą zabawką z Ikei z zawieszkami. Popiskuje i kręci tymi kółeczkami bo bokach. Dostała też kostkę Lamaze, która szeleści, ma grzechotkę i lusterko. Okazała się strzałem w dziesiątkę - wieszam jej przy huśtawce i taka jest zadowolona, że czasami mam wrażenie jakby chciała wyskoczyć z niej :)

    Najfajniejsza jest rano zaraz po przebudzeniu, cały czas się śmieje i rozmawia ochoczo z mężem - ja za to mogę posiedzieć trochę w łazience, bo później nie wiadomo co dzień przyniesie :p

    My za tydzień wyjeżdżamy na urlop, a jeszcze jestem w rozsypce... Niby już się przeprowadziliśmy ale wszędzie jeszcze jakieś pudła leżą... nie ma jeszcze niektórych mebli i nie ma gdzie tego upychać ;( muszę się wziąć za pranie, bo nie będę miała w czym chodzić na tym urlopie :P

    am, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 17 września 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a szczepicie dzieci na meningokoki. Lekarka odradzila nam szczepienie na rotawirusy, bo twierdzi, że naogladala się w szpitalu po tych szczepieniach dużo poważnych powikłań. Za to doradziła, by szczepić na pneumokoki i meningokoki. Ponoć szczepić można na meningokoki typu A, C, W 35 i Y i to jest jedna szczepionka i druga na meningokoki typu B, które ponoć odpowiadają za połowę zachorowań. I teraz nie wiem czy szczepić na wszystko? Naprawdę nie wiem. Pediatra powiedziała, że ta szczepionka na typ B jest na zamówienie. Jest to stosunkowo nowa szczepionka i jaw naszej przychodni tylko na zamówienie. Co myślicie kochane o tych szczepieniach?

    Nasza mała kochana. Mało płacze, w sumie to tylko jak jest mega zmęczona i wieczorem przed kapaniem, ale to chyba że zmęczenia :-) Poza tym jest cudowna i coraz to madrzejsza ;-)

    Niestety pojawiać nam się zaczyna ciemieniucha. A myślałam, że nas to ominie. Kochane pisałaś cie wcześniej o jakimś kremie z rossmana. Możecie przypomnieć nazwę? ? Będę wdzięczna :-)

    U nas również piękna pogoda, a nie możemy wyjść na spacerek, bo starszy brat zlapal brzydkie przeziębienie eh. Żeby tylko malutkiej nie zaraził :-(

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 września 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kremów, macie jakiś kremik na słońce 50 + który dobrze się rozsmarowuje i nie zostawia białych smug na skórze dziecka ? Ja kupiłam taki żółty w Rossmanie swojego czasu ale jest beznadziejny... bardzo gęsty, źle się smaruje i mała ma całą białą buzie...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 września 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nie szczepimy na rota bo dużo lekarzy mówi, że przed zachorowaniem i tak nie chroni a z przebiegiem różnie bywa

    Mikulka na meningokoki będziemy szczepić, ale nie dowiadywałam się na jakie

    Maja ja mam i rossmann i pharmaceris i każdy pozostawia biały filtr, to chyba domena tych filtrów mineralnych

    Camilia oprócz brzydkiej cery i szarpania przy piersi Zuzia ma wszystkie objawy, choć cera rzeczywiście poprawiła się bardzo po odstawieniu mleka i przetworów

    U nas dzisiaj też super noc, mała spała od 22 do 3.30. Karmienie i potem spała do 9.30

    mikulka, am, maja89waw lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 września 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka ja na ciemieniuchę używam Ziajki kremowy olejek myjący na ciemieniuchę, pomału ciemieniucha schodzi, odkąd stosuję nie powiększa się.

    Camilia może skonsultuj z lekarzem te objawy, bo na pewno jest to uciążliwe, choć wiesz jak nie raz pisałyśmy że dieta nie zawsze ma wpływ na kolki u dziecka. Ja jednak przestrzegam diety i piję mleko bez laktozy. Jeśli chodzi o spanie to u nas też różnie bywa, raz Mały śpi 6-7 h a nie raz budzi się co 1,5-2 godziny. A szarpanie przy piersi zdarza się ewidentnie wtedy jak go boli brzuch. Wtedy też włączam suszarkę, przeważnie pomaga.

    U nas też piękna pogoda i zaraz zbieramy się na spacer.

    mikulka, Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 17 września 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, kupiłaś ten kremik w drogerii czy w aptece? :-)

    Moja mała nie robi kupy juz 3 dzień. Na szczęście jeszcze nie zdarzyło się by przez to płakała lub miała jakieś problemy ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 września 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też stosowałam Ziajkę i pomogła, kupiłam w drogerii,
    Mikulka dziecko karmione piersią może robić kupy nawet raz w tygodniu, tak mówią lekarze. Jak tylko nie boli brzuszek to ok, jak boli i płacze użyj czopka glicerolowego:)

    mikulka lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 września 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Am, kupiłaś ten kremik w drogerii czy w aptece? :-)

    Ja akurat kupiłam w aptece, ale w drogeriach też jest :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 września 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze u nas chyba skok rozwojowy albo dziecko mi się zmieniło. Po przebudzeniu płacze, po jedzeniu płacze, na przewijaku płacze, nawet zabawki ją męczą. Płacz jest typu zmęczeniowego i ustaje po wzięciu jej na ręce lub zmienie pozycji, no ale aż tak często nigdy nie była zmęczona. Aż łezkami dzisiaj płakała :(

    U nas standardowo noce są lepsze od dni, mała po godzinnym marudzeniu zasnęła o 19.30, obudziła się przed 3, później przed 6 i pospała do 7.30, także ok. Tylko tak jak piszę, w dzień maruder się robi z niej ;/ teraz leży na macie edukacyjnej i już widzę, że powoli się wkurza bo chyba za dużo rzeczy nad nią wisi :p

    U nas główkę Wiki podnosi na dość długo jak leży na mnie lub na mężu, na kanapie całe leżenie trwa dosłownie z 5 minut i już ma dość. Gada jakoś mniej niż 2 tygodnie temu, jeeeny czy ja kiedyś skończe się zamartwiać. Chyba nie, bycie matką chyba m.in. na tym polega...
    Mamy coraz więcej potówek, jakieś sposoby?

    Dziewczyny, ile trwa to usg bioderek? i jak to wygląda?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 września 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez sie wydaje ze pojawila nam sie malutka ciemieniuvha przy wloskach na przodzie. Moze tez kupie jak polecacie.
    my po spacerze. Mala po 2godz zaczela plakac i trzeba bylo wracac...okazalo sie ze kupka i glod.

    u nas do tej pory spokojnie. Rano mala zazwyczaj tez sie smieje, bawi i jak gada. Od tyg wsadza sobie ciagle piastki do buzi i sie slini. Nie wiem czy dziasla nie zaczely dokuczac...poznaje mnie i meza...do mnie sie ciagle usmiecha i gada ;)

    ja nie wiem czy na rota szczepienie ma sens...na meki zaszczepie ale troche pozniej.
    teraz pnemok i 5w1 jesli wreszcie ja zaszczepia.

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 września 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola takie zachowania nie pojawily sie po szczepieniu?
    Moze to problemy z brzuchem? U nas jak ma problemy, teraz ewidentnie od zelaza to ma takie zachowania.

    udg bioderek szybkie i ok. Sprawdzaja na usg czy ok. U nas maks 5min trwalo. Od razu w tym mielismy konsultacje z ortopeda dzieciecym.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 17 września 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, moja tez pakuje piastki do buzi. Oczywiście moja teściowa skwitowala to raz dwa - nie najada się! Normalnie myślałam, że wyjdę z siebie jak to usłyszałam. Ona jest przeciwniczką kp i dlatego tak docina. Najlepsze jest to, że swoich dzieci nie karmila piersią, ehh.

    My na usg bioderek idziemy jutro. Słyszałam, że trwa to chwilkę. Dam znać po :-)

    Jak tylko m wróci z pracy pójdę po tą ziajke ;-) Przy okazji zalicze spacer z Julcią :-D

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 września 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola moja też mniej śpi w dzień i płacze ale ja mam na to 2 teorie. Jedna boli brzuszek (czuje pod ręką jak jej się w brzuszku non stop przelewa) a druga że przez to nie może zasnąć, a zauważyłam że wystarczy że raz przegapimy jej drzemkę i nie pójdzie spać, to później już jest cały dzień tak zmęczona że zasnąć nie może i płacze, stad też ten płacz zmęczeniowy. może u Ciebie też tak jest?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 września 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ją boleć brzuch - po tym weselnym jedzeniu. Ale prócz tego płaczu nie ma żadnych objawów, ani przelewanie się w brzuszku, gazy odchodzą, kupki robi, nóżek nie podkurcza, raczej się prostuje jak się już na maxa wkurzy.

    U Wiki rozróżniam 2 rodzaje płaczu - na głód i na zmęczenie. I ten jest typowo marudzeniowy, tylko zawsze tak było, że właśnie jak przegapiłam drzemkę, ona była wymęczona, zaczęła najpierw odwracać twarz ode mnie, zabawek, zaczęła coś tam pojękiwać i wtedy dopiero był płacz, jak w miarę szybko ją zdążyłam uspać to płacz nie przerażał się w wycie :P
    A dzisiaj "wycie" nie poprzedzały poprzednie etapy praktycznie...Nie wiem, może ma gorszy dzień. Będę obserwować.
    Oczywiście jak mąż przyszedł na obiad, to stała się aniołkiem :P Później ciężko mu uwierzyć, że daje mi w kość;/
    o 18 dzisiaj i jutro mamy gości. Nie chce mi się bo o tej porze to my po mału przygotowujemy się do snu :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 września 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny to tylko my tak pozno kapiemy, zawsze 21.30-22, nim ja nakarmie i uspie robi się ok 24 i mala zasypia :P

    Moj tata byl dzis, znow mala uspal i ladnie teraz spi...on ma super podejscie do niej :)

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 września 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja teściowa też ma spoko podejście do Wiki, w ogóle do dzieci, jest taka delikatna :P
    Kochana jakby moja zasypiała o 24 to ja bym nic nie zrobiła. Tak od 20 to jeszcze poprasuje, wstawie pranie, pogadam z mężem, na spokój się wykąpie, obejrze seriale i o 22.30 się kładę spać :) Bo w dzień różnie to bywa :p

    lolka83, maja89waw, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 września 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie udaje w ciagu dnia porobic jak mala spi, lub jak rodzice sa i mi przy niej pomagaja.Seriale oglądam jak karmię. Wlasnie koncze Breaking Bad, super :P
    A jak ona zasnie to ogarniam się ok godziny pozniej i się kładę,
    jednak wiekszosc naszych znajomych myje dzieci ok 20 i tez wczesniej chodza spac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2014, 18:29

    Karola:), misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 września 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ze spaniem Dawid trochę się przestawił, bo wcześniej zasypiał koło 19-20, teraz bardziej między 21 a 22. Kąpiemy go około 20. Niestety ja też się przestawiłam, bo wcześniej kładłam się najpóźniej ok. 23, a teraz zdarza mi się nawet do 1 nie spać, a potem niestety chodzę niewyspana.

    Dziś znów dzień świra, Mały marudzi, ale właśnie przegapiliśmy porę spania, a jak w końcu zasnął na spacerze to za 20 min obudził go pies ..... a teraz niestety sam nie wie co by chciał robić.
    A w domu przy dziecku rzeczywiście ciężko coś ogarnąć jak ono nie śpi, potem trzeba nadrabiać jak uśnie na noc.

    lolka83, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 417 418 419 420 421 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ