X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 września 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście :)

    Am, Dawidek jest świetny z tymi swoimi włoskami!! Dziewczyny, a Wasze małe pięknisie są przesłodkie!

    U nas dzisiaj pracowity dzień... Kupiłam pościel antyalergiczną, wynieśliśmy dywan na strych, wszystko odkurzyłam i wymyłam.. więc się dzieje..

    Przyszła dzisiaj sukienka! Jest świetna! Mogłam wziąć rozmiar s... Ta jest luźnawa.. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu :)

    Nasza Zosia wygląda teraz tak:

    1zef3eu.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 21:30

    am, Paula_29, Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 września 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia jest taka słodka :D nie mogę się na nią napatrzeć :)

    Dziewczyny co do podnoszenia głowy, to naprawdę sprawa bardzo indywidualna, bo ja też się martwiłam bo Dawid słabo podnosił główkę, aż tu nagle jednego dnia zaczął ją bardzo wysoko zadzierać, było to jakoś w zeszłym tygodniu więc dość późno. Więc spokojnie dajcie dzieciaczkom troszkę czasu :)

    Co do sukienki powiedzcie jak jest z jej długością, bo ja jestem dość wysoka i obawiam się że ona będzie za krótka, a nie jest to fason na mega mini. Bo tak kusicie że szok, a jak wczoraj szwagierce ją pokazałam to się zachwyciła i namawia mnie na kupno na chrzciny nowej kreacji ;)

    Karola:), misia_k1, karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 września 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Pytanie: CZy przebieracie maluszki w ubranka na dzien, czy w tych co spia to pozniej w dzien chodza?
    Oczywiscie nie mowie o sytuacji, ze trzeba gdzies wyjsc, tylko jak jestescie w domku?

    Ja przeważnie przebieram Małego przed południem i o ile nie ma jakiś dresików to zostawiam go w tym ubranku i do spania. Jeszcze ubieram go w pajace bo mamy dużo ładnych z Next, nie koniecznie wyglądających jak piżamki, materiał też "solidny", więc nie jest mu zimno. Zresztą u nas w mieszkaniu na szczęście ciepło, a dziś nawet były ciepłe kaloryfery :)

    Dawid często też ssie piąstki albo górną wargę, oczywiście zdarza się też rękaw, pieluszka itp :)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 września 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wcześniej nie przebieralam,ale teraz mała śpi w cieplejszych pajacykach a w dzień ubieram ją w coś lzejszego, bo w domu mamy 22stopnie,tylko w nocy trochę chłodniej,także my jeszcze nie grzejemy,ale pewnie niedługo.

    Karola:), misia_k1, karusia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 września 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ten Atlantan mamy krem różowy

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 września 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie o śpiworki,jak wy wkładacie do nich dzieci?Zuzia jak śpi w nocy jak wkładam po karmieniu do łóżeczka to staram się robić to delikatnie by jej nie obudzić i wtedy nie wyobrażam sobie wkładanie jej rączek do otworów w śpiworku bo od razu by się przebudzila.jak Wy to robicie?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria śpi pod kocem i w pajacu. Po przebudzeniu i krótkich zabawach biorę ją na przewijak, przemywam oczka, daje espumisan i witaminki no i ubieram na dzień. Dla mnie pajace spełniają rolę piżamek. Chyba że te z kapturami, to wtedy na dwór.
    Zosia jest cudowna :) Pięknie główkę podnosi!

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A ja mam pytanie o śpiworki,jak wy wkładacie do nich dzieci?Zuzia jak śpi w nocy jak wkładam po karmieniu do łóżeczka to staram się robić to delikatnie by jej nie obudzić i wtedy nie wyobrażam sobie wkładanie jej rączek do otworów w śpiworku bo od razu by się przebudzila.jak Wy to robicie?


    wiesz co ja mam ten sam dylemat...tyle, ze nasz spiworek jest zapinany na zatrzaski na gorze, na dole suwak...ale ja nie wyobrazam sobie jej w nocy wkladac i zapinac...swietny to produkt ale na razie stosowalam do wozka.
    Ostatnio karmie w rozku i ona w nim zasypia i tak ja odnosze do lozeczka. Wtedy lezy na rozku nie zapieta nakrywam cieplutkim kocykiem lub taka mini kolkdro-kocykiem i jest ok :)


    Zalamka odpalilam laktator i 30ml !!!Wtf? przez ta diete chyba sobie laktacje rozwalilam...z prawej duzo idzie ale co zrobic aby znow to rozbujac? Laktator sam pomoze?! Chyab znów fermaltikier i herbatki wejda w gre. Ostatnio mala siedziala na piersi ale jakos to nawet nie pomaga...

    Wlasnie czytam o kryzysie laktacyjnym, ktory pojawia sie w 3 miesiacu zycia dziecka, może to jeszzce doszlo? czesto po tym duzo kobiet juz nie karmi piersia..no pieknie...

    http://dzieci.pl/kat,1024251,title,Kryzys-laktacyjny-gdy-mleka-jest-za-malo,wid,15762439,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgputicaid=613847

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 23:25

    Paula_29, Mandalena lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 września 2014, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia CUDOWNA!!!Ta jej minka...przeslodka do schrupania:)

    A propo sukienki,bede miec po week...no tez wzielam M , jak Ty i mam nadzieje ze bedzie oki...piszesz,ze luznawa ale gdzie w biodrach czy biuscie?
    karusia wrote:
    Ale się rozpisałyście :)

    Am, Dawidek jest świetny z tymi swoimi włoskami!! Dziewczyny, a Wasze małe pięknisie są przesłodkie!

    U nas dzisiaj pracowity dzień... Kupiłam pościel antyalergiczną, wynieśliśmy dywan na strych, wszystko odkurzyłam i wymyłam.. więc się dzieje..

    Przyszła dzisiaj sukienka! Jest świetna! Mogłam wziąć rozmiar s... Ta jest luźnawa.. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu :)

    Nasza Zosia wygląda teraz tak:

    1zef3eu.jpg

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 września 2014, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja mam spiworek z mothercare na zatrzaski jak Lolka i bez problemu go zapinam i zasuwam.

    Lolka podkrecisz laktacje i rozbujasz ja...na pewno bedzie Ci latwiej niz mnie bo Wikusia ssie aktywnie.
    Zreszta pisalam-chwalilam sie;)w poprzednim poscie,ze Jas je ok 200ml lub wiecej mojego mleka. Chodzi o to, ze Jas nie ssie tak aktywnie jak dzieci karmione tylko piersia a mimo wszystko tylko na laktatorze rozkrecilam laktacje z 50ml dziennie do 200ml.
    System 775533;)
    Poza tym nawet na czerwcowkach pisaly ze z jednej piersi maja np 30_40ml a z drugiej ponad 100. Podobno taka uroda i to normalne.
    No i co najwazniejsze, odciagniecie mleka laktatorem tzn jego ilosc kompletnie nie odzwierciedla zawartości pokarmu w piersi!!!
    Zreszta Ty to wszystko Kochana wiesz:)
    lolka83 wrote:
    wiesz co ja mam ten sam dylemat...tyle, ze nasz spiworek jest zapinany na zatrzaski na gorze, na dole suwak...ale ja nie wyobrazam sobie jej w nocy wkladac i zapinac...swietny to produkt ale na razie stosowalam do wozka.
    Ostatnio karmie w rozku i ona w nim zasypia i tak ja odnosze do lozeczka. Wtedy lezy na rozku nie zapieta nakrywam cieplutkim kocykiem lub taka mini kolkdro-kocykiem i jest ok :)


    Zalamka odpalilam laktator i 30ml !!!Wtf? przez ta diete chyba sobie laktacje rozwalilam...z prawej duzo idzie ale co zrobic aby znow to rozbujac? Laktator sam pomoze?! Chyab znów fermaltikier i herbatki wejda w gre. Ostatnio mala siedziala na piersi ale jakos to nawet nie pomaga...

    Wlasnie czytam o kryzysie laktacyjnym, ktory pojawia sie w 3 miesiacu zycia dziecka, może to jeszzce doszlo? czesto po tym duzo kobiet juz nie karmi piersia..no pieknie...

    http://dzieci.pl/kat,1024251,title,Kryzys-laktacyjny-gdy-mleka-jest-za-malo,wid,15762439,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgputicaid=613847

    Mandalena lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 września 2014, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Zosia jest taka słodka :D nie mogę się na nią napatrzeć :)

    Dziewczyny co do podnoszenia głowy, to naprawdę sprawa bardzo indywidualna, bo ja też się martwiłam bo Dawid słabo podnosił główkę, aż tu nagle jednego dnia zaczął ją bardzo wysoko zadzierać, było to jakoś w zeszłym tygodniu więc dość późno. Więc spokojnie dajcie dzieciaczkom troszkę czasu :)

    Co do sukienki powiedzcie jak jest z jej długością, bo ja jestem dość wysoka i obawiam się że ona będzie za krótka, a nie jest to fason na mega mini. Bo tak kusicie że szok, a jak wczoraj szwagierce ją pokazałam to się zachwyciła i namawia mnie na kupno na chrzciny nowej kreacji ;)


    Heeh dziekuje :)

    Am, ja mam 164 cm wzrostu.. mi rizmiar m konczy sie centralnie na kolanie, nawet zastanawialam sie, czy jej delikatnie nie skrocic :)

    misia_k1, am lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 września 2014, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, w biodrach jest luzna, a mam figure gruszke :)

    My tez na noc zakladamy pizamki a na dzien sie stroimy :)

    Lolka bardzo duzo pij! Ja jak mam problemy z laktacja pije non stop i sie poprawia :) pokarm nie robi sie od tego ile i jak jesz tylko od tego ile pijesz :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 września 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniłam małej dzisiaj pieluszkę, bo jak jadła o 3 to zrobiła kupę i niunia się rozbudziła, już na przewijaku "agu", "agi" i nie chciałą zasnąć, z 40 minut gadała, piszczała. Taki oto prezent dla mamy z okazji ukończenia 2 miesiąca :) Pierwszy raz w nocy była wyspana. Obudziłam męża aby ją ululał i udało mu sie w ciągu 5 minut :P

    Dzisiaj idziemy na roczek męża chrześniaczki, ciekawe co będę jadła - niestety podejrzewam u Wiktorii skazę białkową- krostki z buzki juz prawie zeszły, ale szyja i dekolt masakra. Myslalam ze to potowki, ale wyczytałam teraz w ksiazce ze tak objawia się skaza. Jutro jedziemy do lekarza. Nie jem praktycznie nabiału, wiec nie wiem co ja mam jesc. Pewnie moje karmienie wisi na włosku. Powalcze jeszcze, jesli to bedzie skaza. Ale nie wiem jak długo dam rade...

    Skaza u dzieci karmionych wyłącznie piersia występuje bardzo rzadko, że tez my musielismy miec pecha.

    Misia - wlasnie u dzieci karmionych mm skaza jest czesciej bo jest tam bialko mleka krowiego, ktore najbardziej uczula!

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja też mam śpiworki na zamek ale mi nie chodzi o zapinanie bo to pół biedy tylko o to że jak ja wkładam W śpiworek to muszę jej rączki włożyć w te otworki na boku i w tym jest problem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 11:04

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 września 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia u mnie właśnie jest tak,że z jednej piersi w ciągu 6 minut odciagnelam 90ml a z drugiej w tym samym czasie tylko 30 ml. Muszę Małą częściej przestawiać do tej mniej wydajnej piersi to może się poprawi.
    My na razie nie mamy podziału na ciuszki typowo do spania i dzienne. Przebieram ją dość często bo się jej ulewa. Jula póki co śpi pod kocykiem z mamą w łóżku ;-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 września 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Heeh dziekuje :)

    Am, ja mam 164 cm wzrostu.. mi rizmiar m konczy sie centralnie na kolanie, nawet zastanawialam sie, czy jej delikatnie nie skrocic :)

    Dzięki za inf o sukience, ja przez internet nie zamówię, bo boję się że nie będzie na mnie dobrze leżeć, mam 175 cm :) a musiałabym brać najmniejszą. Może uda mi się podjechać jakoś do sklepu to zobaczę ją na "żywo" jak się prezentuje.

    Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 września 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BYlam w 5-10-15, fajne dzis promocje, spiworki, bluzy i sweterki, s atez takie misie jak w h&m a tansze.

    Wzielam malej sweterek cieplutki oraz cieplą z futerka bluze, ale rozmiary juz na 74, niech dluzej pochodzi :)

    U nas drugi dzien mala spi, bawi się, je i spi...

    Dzis znow po karmieniu sciagnelam to z obu piersi wyszlo 30ml :( Co prawda jak pojechalam na chwilke do sklepu maz ja dokarmil tym co sciagnelam i butla 120ml, wiec chyba faktycznie byla glodna...
    Myslalam, ze jak wroce bedzie mi przy piersi siedziec, ale co ja mam glodowac dziecko? Bezsens, to juz wole tym laktatorem sciagac po karmieniu i mala dokarmiac niz mala do glodu doprowadzac, kolo bledne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 18:59

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 27 września 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia przesłodka :)

    Lolka nie martw się- laktacja na 100% wróci, tylko dużo pij!

    Ja już nie kupuję małemu ubranek, on tak szybko rośnie, że ręce opadają. Poczekam, aż dorośnie do danego rozmiaru i dokupuję co brakuje. Dziś się zorientowałam, że pajace na 68 powoli stają się małe, a zaczeliśmy z nich korzystać max 2 tyg temu:( smutno mi bo mój maluszek wcale nie jest już taki malutki..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 21:08

    lolka83, karusia, misia_k1, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 września 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Zosia przesłodka :)

    Lolka nie martw się- laktacja na 100% wróci, tylko dużo pij!

    Ja już nie kupuję małemu ubranek, on tak szybko rośnie, że ręce opadają. Poczekam, aż dorośnie do danego rozmiaru i dokupuję co brakuje.


    Pije dzis karmi i duzo wody, no i dwa razy lakatorowalam i juz 70ml z dwóch poszlo wiec nie jest tak zle :)

    karusia, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 września 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... tak sie cieszylam na ta wizyte u tej "slynnej" pani doktor z czarodziejskimi kropelkami... a wiecie co ona przepisala mojemu dzieciateczku? LUMINAL- silna, uzalezniajaca substancje psychotropowa na uspokojenie. No rece mi opadly jak przeczytalam w necie info na temat tego dziadostwa... w ogole w 2 aptekach odmowili mi zrobienia tego, powiedzieli, ze oni tego nie zrobia, bo luminal moze osiasc na dnie i jak sie zle wymieszja i zostanie na dnie, mozna nawet dziecko w spiaczke wprowadzic! :o jak mozna cos takiego takiemu malenstwu przepisac? Nie dziwie sie, ze znajomym dziecku "przeszly" kolki... bo ono jest ciagle nacpane! Czytajmy zatem co lekarze przepisuja naszym dzieciaczkom ;) bo ja dla kilku dni spokoju nie mam zamiaru tak szkodzic mojemu dziecku....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 20:35

    km5st5odu2rt42xe.png
‹‹ 434 435 436 437 438 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ