X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola zdrówka dla Twojej Wikusi z okazji 2 miesięcy:)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziękujemy :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 września 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skusiłam się ta ten śpiworek do wózka, skorzystałam z linka co Lolka wrzuciła :) Właśnie przyszedł i jest naprawdę fajny :)
    Zaraz zamierzam wrzucić go do prania i będziemy przygotowani na zimno :)

    misia_k1, Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 września 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ćwiczymy ;-)

    8nwur3nwfca7_t.jpg
    qtx4mttifv2p_t.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 15:46

    lolka83, Karola:), am, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 września 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:23

    lolka83, am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 września 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:23

    Karola:), lolka83, Camilia, am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria jest dziewczynką, a podnosi główkę tylko na moment jak leży na łóżku, a jak jest zła, co jest bardzo często- bo nienawidzi leżeć na brzuchu-to leciutko tylko podnosi. I ciężar ciała utrzymuje bardziej na lewej stronie, nie wiem czy powinnam to skonsultować z lekarzem czy jeszcze obserwować?
    Zdecydowanie lepieje jej idzie jak leży na mnie lub na mężu. Nie wiem od czego to zależy...

    Mała marudzi od godziny, nie mam juz cierpliwości...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wiktoria jest dziewczynką, a podnosi główkę tylko na moment jak leży na łóżku, a jak jest zła, co jest bardzo często- bo nienawidzi leżeć na brzuchu-to leciutko tylko podnosi. I ciężar ciała utrzymuje bardziej na lewej stronie, nie wiem czy powinnam to skonsultować z lekarzem czy jeszcze obserwować?
    Zdecydowanie lepieje jej idzie jak leży na mnie lub na mężu. Nie wiem od czego to zależy...

    Mała marudzi od godziny, nie mam juz cierpliwości...


    Karola mysle, ze spokojnie, zobacz moja miesiac prawie starsza, a dopiero od tygodnia dopiero bez placzu pieknie lezy na brzuszku. Co prawda glowke slicznie podnosi juz od jakiegos czasu, takze na spokojnie...
    Co do brzuszkowania, nasza pediatra zaznaczyla, ze nie zawsze brzuszkowanie jest dobre dla dziecka, mozna mu zaszkodzic, wiec moze warto się skonsultowac z fizjoterapeuta...
    My bylsimy jak mala miala 2 tygodnie, ale mysle, ze w najblizszym czasie pojdziemy na kontrolę, bo teraz dopiero to wszystko widać...

    My znów mega spokojny dzien, mala ciagle spi, jednak dziwnie przy moich piersiach sie denerowala, jak nigdy, wiec ja dokarmialam butla i na raz 120 mm poszlo...zalamalam się, bo wydawalo mi się, że mleko jest, ale mam wrazenie, ze w polowie jedzenia ono się jej konczy i zaczyna sie denerowac, co prawda za jakas chwilke naplywa, ale martwie się, że laktacja mi się spieprzyła, musze chyba znow laktator wyjąc...tak chce ja jeszcze karmic, eh ..

    Ciekawe jak dzis noc bedzie wygladac...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 17:51

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IWo no wlasnie, ja wczesniej wszystko jadlam, pozniej jak mala zaczela z brzuskiem tak lekko swirowac, a raczej problemy z kupa się zaczeły, to pediatra zalecila nie jesc, natomiast doradca laktacyjna mowiala, ze te diety są bezsensu...jestem ponad 2 tyg na tej diecie, nabialu nic, ale mysle, ze to srednio pomaga, z nabialem jeszcze poczekam, ale jedzenie powoli zaczynam jesc normalne, bo serio doprowadze siebie do ruiny ;/


    Synuś bardzo podobny do Ciebie, jaki duzy men :)

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 września 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola moja Mała też za długo nie chce leżeć na brzuszku i najczęściej tylko rano udaje się nam poćwiczyć. I czasami też mam wrażenie że preferuje jedną stronę.
    Ja też nabiału nie jem już drugi tydzień i jest poprawa z brzuszkiem- oby nie zapeszyc :-P Ale szczerze to już brakuje mi owoców, warzyw, serów, jogurtów.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, poobserwuje jeszcze ja z 2 tygodnie i mimo złości będę ją kładła na tym brzuchu, jak się nic nie zmieni, to skonsultuję z fizjoterapeutą.

    Eliminacja jedzenia, to masakra, dla mnie jedzenie było przyjemnościa, w tej chwili jem non stop to samo, jestem wykończona tym psychicznie. Do tego włosy też zaczęły mi wychodzić. W czwartek ścinam na boba, może troszkę się wzmocnią. Dzisiaj Wiktoria skończyła 2 m-ce i wiecie co pomyslałam? Jeszcze 4 i kończe z karmieniem...Może jestem wyrodną matką, ale owszem - karmienie zbliża, daje radość, ale wtedy kiedy nic się nie dzieje. Gdy nie ma problemów z brzuchem, alergii, dziecko przy piersi się uspokaja. Poza tym kp to mega uwiązanie. Lubię karmić, wiem że to zdrowe. Ale są również minusy kp. Dlatego nie sądzę, abym chciała przedłużać okres karmienia dłużej niź do 6 mż. O ile do tego czasu oczywiście będę miała pokarm itp.

    Iwo, ile Dawidek wazy i mierzy? Strasznie duży chłopina na tym zdjęciu wygląda :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak krem byl robiony w aptece, przepisany przez pediatrę.

    Dawid duzy sie wydaje :)
    nasza ma teraz 63 cm i jest naparwde dluga, urodzila sie 55cm.


    Ja zakładałam, że będę karmic do 6 miesiąca, jesli oczywiscie sie uda z pokarmem.
    Jesli by mala reagowala dobrze, to pewnie bym i dluzej probowala, ale skoro ona ma takie problemy to nie wiem czy bym wytrzymala.
    U mnie sporo kolezanek karmila do 3 miesiaca a pozniej juz butla...
    U nas za kilak dni 3 miechy miną ...jeny jak to leci...
    MAla spi znów od 16 do teraz...pewnie niedlugo się obudzi.
    Za oknem juz ciemno się robi, eh jesień...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 18:43

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo-fakt Dawidek podobny do Ciebie:)
    Camilia Julcia super główkę trzyma....moj Jaś tez tak wysoko podnosi główke,szczególnie jak lata ,,samolotem" he.

    Ja też chcę ,,karmić" do 6 m piersią-,,karmic" bo u mnie to Jaś moje mleko przez butle zjada-ale wiecie co-sama siebie pochwalę,ciesze się,że sie zawzięłam i nie poddałam z tym pokarmem. Odciągam cały czas ok 5 razy w ciagu 24 h zawsze ok 1 w nocy i nie odpuszczam,a dzięki temu Jaś zjada codziennie średnio 200ml mojego odciagnietego+piersi+mm:)
    Ciesze się,ze jeszcze mam dla Niego moje mleko i że Jasiu nadal chce ssać(na ile łatwo mu leci)piersi.

    am, lolka83, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 września 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am my mieliśmy te same dokumenty co Iwo+ jeszcze akt ślubu i u nas w parafii były nauki, takie jedno godzinne spotkanie
    Karola piękna Wiki a jakie słodkie ubranko
    Iwo śliczna sesja i maluszek
    Am czupryna twojego Dawidka jest nie do pobicia
    Camilia Julcia słodka i ładnie główkę trzyma
    Misia ja używam Alantan dermoline, jestem zadowolona
    U mnie Zuzia też nie lubi leżeć na brzuszku dłużej niż kilka minut, ale główkę trzyma dobrze już od jakiś dwóch, trzech tygodni. Nie wiem jak tu wstawić filmik, ale ostatnio mąż nagrał ją ja leży na macie i głową uniesioną rusza w rytm muzyki. Pewnie przypadek, ale mieliśmy ubaw
    Z nowych umiejętności, od jakiś 10 dni Zuzia świadomie przewraca głowę z boku na bok i trzyma na prosto, a od kilku dni wkłada łapkę do buzi i ssie kciuka, dziś nawet wsadziła sobie do buzi pieluchę i próbowała ją zjeść
    Stwierdziłam że od dziś próbuje wprowadzać do diety nabiał, już mam dość szynki , dżemu i mleka sojowego od ponad miesiąca a brzuszek czasami i tak boli, zobaczymy jak to będzie wyglądać

    misia_k1, Karola:), am, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula wrzuć filmik:):):)
    Na czerwcówkach Galena wrzuciła filmik jak Malutka Zosia ssie warge górną-rewelacjaaaaa hehe.

    Dermoline krem czy masc? Różówym fioletowy czy niebieski?na gemini jest ich kilka
    http://www.aptekagemini.pl/search?st_search[search]=alantan+dermoline&st_search[and_search]=1&st_search[detail]=

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 września 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:24

    Karola:) lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki też ssie kciuka, jak to śmiesznie wygląda, taki malutki kciuk :P Generlanie wpycha całą piąstkę, i głośno cmoka i wcale nie robi tego jak jest głodna - a każdy kto to widzi, tak komentuje, wtedy krew mnie zalewa :P
    Od kilku dni Wiktoria bardzo dużo się uśmiecha, i gada dużo "agu", "agi". Przewraca główkę w moją stronę z boku na bok, bo w stronę zabawek to już dawno było. I wysoko podnosi nóżki, kolanka do klatki piersiowej :)
    Tylko kurcze z tym leżeniem na brzuszku, muszę popracować nad tym.
    No to Dawid ładnie przybiera, z tego co kojarzę, to urodził się z mniejszą wagą od Wiki (3810), a my wazymy teraz ok. 5200, może 5300.

    Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heheh, my mamy filmik tez jak mala brzuszkuje, taki smieszny :)

    MAla od ok 3 tyg ssie cala piastkę, macha jezykiem na lewo i prawo oraz zjada swoje ubrabko kocyki itd :)
    Ciągle się smieje, gada itd, fajna jest :)

    Iwo, wiesz moze i podobny do meza, ale nie wiem jak wyglada, a na zdjeciu bardzo przypomina Ciebie :)


    Pytanie: CZy przebieracie maluszki w ubranka na dzien, czy w tych co spia to pozniej w dzien chodza?
    Oczywiscie nie mowie o sytuacji, ze trzeba gdzies wyjsc, tylko jak jestescie w domku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 21:07

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 września 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Pytanie: CZy przebieracie maluszki w ubranka na dzien, czy w tych co spia to pozniej w dzien chodza?
    Oczywiscie nie mowie o sytuacji, ze trzeba gdzies wyjsc, tylko jak jestescie w domku?

    Ja przebieram, bo mały śpi w pajacykach, a nie lubie jak w ciągu dnia tak po domu chodzi bo mam wrażenie, że może mu być zimno. Po domu w ciągu dnia ubieram go w body + dres

    Swoją drogą to strasznie już czuć jesień w powietrzu :( My kilka dni temu uruchomiliśmy centralne ogrzewanie, bo nie szło wytrzymać :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 21:13

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Jaś, tez w pajacykach śpi a w ciagu dnia body i spiochy lub spodenki:)
    Dzis zamówiłam cieplejszy pajacyk do chodzenia po domu...zresztą Jasia w ciagu dnia srednio 2 razy przebieram bo sie slini lub mu się uleje;)

    Bib u mnie tez centralne juz od kilku dobrych dni jest włączane...wówczas jest tak przyjemnie cieplutko...pewnie za chwilę już kołderkę dam do spania Jasiowi,narazie śpi w śpiworku i jestem z niego suuupper zadowolona bo Jaś kopie tak nózkami na wszystkie strony i w górę, masakra...

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 433 434 435 436 437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ