X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 września 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo Dawidek prześliczny!

    Karusia a co lekarz Wam zalecił na czerwone oczko? Moja Julcia też ma czasami czerwone powieki i czasami je pociera.

    Ewelina a ja jestem z Torunia także też blisko ;-)

    Misia świetny pomysł ze zdjęciami. Poszukam kilku i wkleję :-)

    Jula dzisiaj się wierciła w nocy i budziła mamę ale teraz jeszcze sobie odsypia a ja na spokojnie mogłam zjeść śniadanie. A tak w ogóle to zrobiła się mega "smoczkowa" od kiedy kupiłam inny smoczek (wcześniej mieliśmy lovi a teraz canpol). Dosłownie tak go zasysa, że szok i widać, że jest zrelaksowana jak ma go w ustach, zasypia też ze smokiem ;-) Dziewczyny powiedzcie czy w nocy jak karmicie dziecko na śpiocha to zawsze zmieniacie pieluchę? Moja Mała dzisiaj taka była zaspana, że nawet oczu nie otworzyła i odpuściłam sobie i odbicie i zmianę pieluchy a później się zastanawiałam ile można nie zmieniać pieluszki by się jakieś odparzenia nie zrobiły?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 11:33

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    camilia ja zawsze zmieniam pieluszke, po karmieniu bo przed Jas nerwowy i wyje z głodu wiec wszystko na juzzzz:)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 26 września 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Iwo Dawidek prześliczny!

    Karusia a co lekarz Wam zalecił na czerwone oczko? Moja Julcia też ma czasami czerwone powieki i czasami je pociera.

    Ewelina a ja jestem z Torunia także też blisko ;-)

    Misia świetny pomysł ze zdjęciami. Poszukam kilku i wkleję :-)

    Jula dzisiaj się wierciła w nocy i budziła mamę ale teraz jeszcze sobie odsypia a ja na spokojnie mogłam zjeść śniadanie. A tak w ogóle to zrobiłą się mega "smoczkowa" od kiedy kupiłam inny smoczek (wcześniej mieliśmy lovi a teraz canpol). Dosłownie tak go zasysa, że szok i widać, że jest zrelaksowana jak ma go w ustach, zasypia też ze smokiem ;-) Dziewczyny poiedzcie czy w nocy jak karmicie dziecko na śpiocha to zawsze zmieniacie pieluchę? Moja Mała dzisiaj taka była zaspana, że nawet oczu nie otworzyła i odpuściłąm sobie i odbicie i zmianę pieluchy a później się zastanawiałam ile można nie zmieniać pieluszki by się jakieś odparzenia nie zrobiły?
    Faktycznie blisko:) My lubimy jeździć do Torunia:P i często tam bywamy
    Jak nie ma kupki to nie zmieniam pieluchy bo żal mi jej rozbudzać....i też w nocy nie biorę do odbicia

    Camilia lubi tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 września 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, nic konkretnego na samo oczko... tylko zmasowany atak antyalergiczny, wtedy i oczko przestanie reagowac...

    Camilia lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 września 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Karusia, wiele zmian Wam się szykuje, ale najważniejsze by pomogły malutkiej ;-)

    Camilia, ja jak widzę, że mała prawie śpi to w nocy nieraz daruje sobie przewijanie. Kilka razy jak była mega zaspana przewinelam ją i juz był uśmiech na twarzy i zaczepki.Od tej pory staram się tylko nakarmić, odbić i do spania. A i z tym odbiciem tez różnie ... ;-)

    Może my też zmienimy smoczek eh. Moja mała jest bardzo smoczkowa. Mamy smoka lovi i on non stop jej wypada. Najgorzej jest w nocy... Na zmianę z m wstajemy i walczymy ze smoczkiem! Chyba, że to nie wina smoka, a tego ze mala nie umie go dobrze zassac.

    karusia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeny, karusia, współczuje na maxa. Alergie są bardzo uciążliwe :( czy Ty i Twój M. jesteście alergikami?

    U nas te suche krostki z twarzy pomału schodzą, ale pojawiły się jakieś krostki na szyi i dekolcie, ale myślę, że to potówki, ostatnio bardzo ciepło ubierałam Wiktorię na spacer.

    Właśnie mialam pytać czy zmieniacie pieluchy w nocy, my czasami, tzn. ja bardzo rzadko, budze męża aby to zrobił. Niech też poczuje w nocy, że ma dziecko :)

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25iytjc.jpg


    Nie chciała się uśmiechnąć :)

    karusia, am, misia_k1, Iwo, Camilia, lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 września 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, jaka urocza strojnisia! :)

    Ani ja, ani moj maz nie jestesmy alergikami... moj brat rodzony jest, ale mial nabyta i z niej wyrosl.. u Zosi tez pediatra stwierdzila nabyta... smoejemy sie z mezem, ze dzieki temu wroce do mega niskiej wagi... tej z gimnazjum :D

    misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliczniutka:)
    ten Moj jas to ma same sliczne kolezanki hihi:):)
    Karola:) wrote:
    25iytjc.jpg


    Nie chciała się uśmiechnąć :)

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 września 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola Wikusia urocza, a ubrana bajkowo :)

    Karusia współczuję, rzeczywiście zmiany ogromne Was czekają.

    Ja w nocy pieluchę zmieniam jak jest kupa, lub mega usikana, a tak sobie odpuszczam bo kończy się zupełnym rozbudzeniem. Na odbicie prawie nigdy też nie biorę, bo przy karmieniu na leżąco często zasypiam.

    Camilia, karusia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 września 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka tak jak napisałam wcześniej - mojej Julci smoczek lovi też nie pasował. Natomiast canpol przypadł jej do gustu, jest dłuższy i ma inny kształt. Spróbuj zmienić smoka. Kosztował 7 zł ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 września 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    A to prawie aktualne zdjęcie zrobione tydzień temu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 19:33

    misia_k1, lolka83, Iwo, Camilia, Karola:), Paula_29, karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Am jaki superasny Dawidek...jaki usmiech a ta czuprynka alla elvis:) rewelacja:):)
    Jaki pociesznyyyy::):)

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 września 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    camilia ja zawsze zmieniam pieluszke, po karmieniu bo przed Jas nerwowy i wyje z głodu wiec wszystko na juzzzz:)


    Ja tez tak robie. A co do tego jak długo nie zmieniałam małemu pieluszki, to zdarza się, że całą noc (wiem wiem, okropna jestem, ale nie mam sumienia go budzić na zmianę pieluszki) i nie ma odparzeń

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 września 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am- Dawidek jest cudowny, taki do schrupania :)

    Karola, Wikusia urocza. Ubrana cudownie- zawsze będę zazdrościła mamusiom, które mają córeczki tych opasek, kokardek, kucyków, warkoczyków itd :/

    misia_k1, am, Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA w nocy zmieniam tylko pieluszke jak mała się obudzi i wyraznie czuje, ze coś sie tam w niej znalazło, a tak to jej nie mam serca budzić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 13:28

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Am- Dawidek jest cudowny, taki do schrupania :)

    Karola, Wikusia urocza. Ubrana cudownie- zawsze będę zazdrościła mamusiom, które mają córeczki tych opasek, kokardek, kucyków, warkoczyków itd :/
    Bib jeszcze może bedzie i u Ciebie i u mnie córeczka coooo??:):) i wówczas będziemy zakładać opaki, kwiatuszki itd:)


    Mamusie używacie jakis kremów do buzi dla naszych bobasków???mozecie polecic coś??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 września 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dzieciaki :)_ Am swietny i ten dziubek, Wiki tez tak robi, widze, ze jezyk w natarciu :)

    Karola Wiki jaka damulka :P

    U nas druga noc z rzedu masakra byla po szczepieniu...tylko co ciekawe, ją bardzo meczyly baki i bolal chyba brzuszek, bo zasnela i obudzila sie z wielkim placzem...
    do 2, nic nie pomagalo, noszenie, kolysanie, cycka nie chciala, a w butli wypila prawie 150 ml mm! Temp tak 37,2, wiec nie miala...bylam wykonczona i przerazona...Zeby po szczepionce byly takie gazy i bolal brzuch, dziwne :( Rozdrażniona byla okropnie.
    JA juz mialam dosc, o 2 wzielam do piersi i znow zaczela cmokac i chyba zasnelam z nią...nie wiem jak bylo pozniej bo wydaje mi się, że obudzilysmy się ok 10...wiec chyba jak padla to zasnela tak mocno...ja zreszta tez.
    Eh, jeny mam nadzieje, ze juz to jej przejdzie...nigdy tak nie plakala i zeby jej nic nie moglo uspokoic :(

    Rano uśmiechnięta, bawila się sama prawie 40min, uwielbia pszczolki z karuzelki, gada do nich :) Caly czas sie usmiechala, ponosilam ja i zasnela mi na rekach...spi chyba z godzinke juz, nie wiem moze byla tak zmeczona przez ostatnie 2 dni, ze padla..aby bylo wszystko ok...

    Dziewczyny, ostatnio jak mala mi sie zakrztusila tydzien temu z butli boje sie jej karmic, mam wrazenie, ze za kazdym razem jak ja dokarmiam to mi sie krztusi...nigdy tak nie bylo, maz ja karmil i jemu ani razu to sie nie zdarza, nie wiem czy ja trzymam zle butelke czy jak...karmienie butla stalo sie dla mnie koszmarem..moze zle jej daje ta butelke?

    Co do smoczkow, ostatnio tylko wubba nub wchodzi w gre, ale bardziej do lizania i cmokania, lovi kiedys bardzo lubila a teraz nie chce, nie wiem czy jej inny kupic czy ma teraz faze antysmoczek...

    Co do alergii, nasza do tej pory nie ma jej zdiagnozowanej...dokarmiamy tym mlekiem pepti, ja nie jem niby nabialu 2 tygodnie, ale czy widze zmiany, nie wiem...wieć nie wiem czy z ta alergia, to w ogole jest prawda...
    MAmy klopot, bo jak daje zelazo, to trudno zdiagnozowac co moze na nia zle dzialac, bo po tym preparacie ma problemy z brzuchem, ale to norma...
    Do tego krostezzi, ktore miala na buzi, zeszly po kremie, a skore ma gladka i nic na niej nie ma.
    Nie wiem niedlugo sprobuje znow wprowadzic nabial i zobaczymy...

    No i olewam chyba juz diete z tym nie jedzeniem niczego, bo wlosy mi zaczely wypadac i naczytalam sie ze dziecku dostarcza to mniej składnikow i to w zaden sposob nie dziala dobrze, na dziecko i matke...nie wiem, ale ile mozna nie jesc owoców i warzyw...tylko banan i jablko...ty, bardziej wydaje mi się, ze moja laktacja sie pogorszyla...
    Moja kolezanka meczyla się miesiąc z dieta, nic nie jadla, a pozniej okazalo sie, ze to krem uczulal, ktory uzywala wiec badz madry.

    takze tak :)

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 września 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Super dzieciaki :)_ Am swietny i ten dziubek, Wiki tez tak robi, widze, ze jezyk w natarciu :)

    Karola Wiki jaka damulka :P

    U nas druga noc z rzedu masakra byla po szczepieniu...tylko co ciekawe, ją bardzo meczyly baki i bolal chyba brzuszek, bo zasnela i obudzila sie z wielkim placzem...
    do 2, nic nie pomagalo, noszenie, kolysanie, cycka nie chciala, a w butli wypila prawie 150 ml mm! Temp tak 37,2, wiec nie miala...bylam wykonczona i przerazona...Zeby po szczepionce byly takie gazy i bolal brzuch, dziwne :( Rozdrażniona byla okropnie.
    JA juz mialam dosc, o 2 wzielam do piersi i znow zaczela cmokac i chyba zasnelam z nią...nie wiem jak bylo pozniej bo wydaje mi się, że obudzilysmy się ok 10...wiec chyba jak padla to zasnela tak mocno...ja zreszta tez.
    Eh, jeny mam nadzieje, ze juz to jej przejdzie...nigdy tak nie plakala i zeby jej nic nie moglo uspokoic :(

    Rano uśmiechnięta, bawila się sama prawie 40min, uwielbia pszczolki z karuzelki, gada do nich :) Caly czas sie usmiechala, ponosilam ja i zasnela mi na rekach...spi chyba z godzinke juz, nie wiem moze byla tak zmeczona przez ostatnie 2 dni, ze padla..aby bylo wszystko ok...

    Dziewczyny, ostatnio jak mala mi sie zakrztusila tydzien temu z butli boje sie jej karmic, mam wrazenie, ze za kazdym razem jak ja dokarmiam to mi sie krztusi...nigdy tak nie bylo, maz ja karmil i jemu ani razu to sie nie zdarza, nie wiem czy ja trzymam zle butelke czy jak...karmienie butla stalo sie dla mnie koszmarem..moze zle jej daje ta butelke?

    Co do smoczkow, ostatnio tylko wubba nub wchodzi w gre, ale bardziej do lizania i cmokania, lovi kiedys bardzo lubila a teraz nie chce, nie wiem czy jej inny kupic czy ma teraz faze antysmoczek...

    Co do alergii, nasza do tej pory nie ma jej zdiagnozowanej...dokarmiamy tym mlekiem pepti, ja nie jem niby nabialu 2 tygodnie, ale czy widze zmiany, nie wiem...wieć nie wiem czy z ta alergia, to w ogole jest prawda...
    MAmy klopot, bo jak daje zelazo, to trudno zdiagnozowac co moze na nia zle dzialac, bo po tym preparacie ma problemy z brzuchem, ale to norma...
    Do tego krostezzi, ktore miala na buzi, zeszly po kremie, a skore ma gladka i nic na niej nie ma.
    Nie wiem niedlugo sprobuje znow wprowadzic nabial i zobaczymy...

    No i olewam chyba juz diete z tym nie jedzeniem niczego, bo wlosy mi zaczely wypadac i naczytalam sie ze dziecku dostarcza to mniej składnikow i to w zaden sposob nie dziala dobrze, na dziecko i matke...nie wiem, ale ile mozna nie jesc owoców i warzyw...tylko banan i jablko...ty, bardziej wydaje mi się, ze moja laktacja sie pogorszyla...
    Moja kolezanka meczyla się miesiąc z dieta, nic nie jadla, a pozniej okazalo sie, ze to krem uczulal, ktory uzywala wiec badz madry.

    takze tak :)

    Lolka Ty kremik do buzki na zamówienie miałas robiony?? U mnie w okolicach skroni jest skupisko krosteczek,wyczuwalnych pod palcem..nie są czerwone..ale też na pewno to nie potówki.
    Skaza raczej też nie,bo u mnie przewaga jednak mm.

    Używałyście kremu Alantan dermoline??? Paula czy to czasem nie Ty o nim pisałaś???

    Mój Jaś od 3 dn marudny w nocy jest...wcześniej w trakcie nocnego karmienia po odbiciu odkładałam do łóżeczka-pomarudził chwilkę i zasypiał,a teraz mija pół-godz czasu a jaś marudzi popłakuje i nie chce spać...więc do Nas do łózka i tam zasypia ehhh.
    Juz 2 dni z rzędu tak ma...czyżby skok?

    Dziś na slasku leje od rana.masakraaa taka pogoda

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 września 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, to że u Ciebie przewaga mm nie znaczy że Jaś nie może mieć skazy, niektóre dzieci nie tolerują nawet odrobiny białka, a przecież mleka mm nie masz na receptę dla alergików? Ale nie sądze, aby to była skaza.

    U nas krostki chyba się nie skończą - te na policzkach po mału znikają, ale szyja, dekolt, szok ;/ chyba to potówki, czerwone są. Nie wiem czy czasem nie od czapeczki wiązanej. Wiktoria jest bardzo wrażliwa.

    Lolka, kochanie, wspólczuje Ci bardzo :(

    BiB dziewczynka niewykluczona, chyba że zakończyłas produkcje :p ? Mi się marzy jeszcze synek i córeczka :)

    Am, Dawidek cudowny :)

    Z tymi pieluszkami to tak jest, że od niedawna zmieniamy w nocy, bo jak napisałam wyżej mała jest bardzo wrażliwa, często ma odparzenia ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 14:31

    am, misia_k1, lolka83 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 432 433 434 435 436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ