X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 3 października 2014, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, az boje sie mowic, bo rzeczywiscie od dwoch ostatnich dni jest lepiej... moze rzeczywiscie ta dieta skutkuje... z duzym opoznieniem? Ale jednak... przed dieta jadlam duze ilosci sera zoltego.. moze to po nim tak plakala.. no i sekacza sie najadlam.. :/ i wez tu sie zastanawiaj po czym oatatnio byly te placze..

    am lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 października 2014, 03:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Pogody zazdroszczę bo u nas dziś drugi dzień było paskudnie.

    Z jakiej butelki Julka nauczyła się pić ?

    Próbowałam lovi, aventu i bez skutku. Wypiła z dr brown's :-D

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 października 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane :-)
    Zaczęłysmy dzisiaj dzień o 6.30, właściwie Jula zaczęła bo matka by sobie jeszcze pospała :-P Mała od dwóch dni w ogóle nie śpi w dzień a zasypia na noc około 23, nie do zajechania jest :-P Ulewanie się trochę zmniejszyło więc najprawdopodobniej przyczyną były te jajka.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 3 października 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, Jula dzisiaj zaczęła pić z butelki :-D Jestem mega szczęśliwa ;-) Przynajmniej teraz może będę mogła ze spokojem wyjść z domu, nie martwiąc się ze zaraz zadzwoni telefon z wiadomością typu: szybko wracaj, mała płacze ;-)

    U nas dzisiaj piękna pogoda. Spacerowalysmy chyba z 3 godzinki. Jutro ma być podobnie :-) Oby ta prawdziwa jesień przyszła jak najpóźniej ;-) Dobranoc mamuśki, życzę spokojnej nocki :-)
    u nas toska nadal nie chce zlapać butelki :(

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 października 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    u nas toska nadal nie chce zlapać butelki :(

    Ewelina, a próbujesz codcodziennie? Ja biegałam z butelką z 3 razy dziennie. Mój m mówił, że mam dać sobie spokój itd, a ja uparcie walczyłam. Nie poddawaj się, z czasem pewnie Tośka zalapie ;-)

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 października 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie znowu akcja pt. !,mleko mojej matki je blee".nie wiem dlaczego, je sobie z 50 ml i kolejnych 60 nie chce.placze. wiec butla z mm i ciagnie az piszczy.
    Jas juz jest taki spytny, wyobrazce sobie ze najpierw jak butle dostaje to ją bada co w niej jest(bo tez wode czy rumianek staram sie przemycic). Cumka cumka delikatnie i jak poczuje mleko to lapczywie je z jak co innego to wypycha smoczek!
    Wczoraj to juz pdzeszedl samego siebie w ,, oszukiwaniu matki".dalam wode z odrobinka soczku jablkowego aby smak lepszy byl, Jas zlapal butle i cumkal,cumkal...ja happy ze je,ale wyjelam ją i zerkam a tam ilosc ta sama co 3 min temu...eh.
    Moj Spryciarz ssal sobie butle jak smoczek i patrzac mi prosto w oczy pewnie sobie myslal,jaki jest sprytny:)

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 października 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:19

    maja89waw, Karola:) lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 października 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała jeszcze trochę ulewa, chyba kupię syrop Gastrotuss Baby. Slyszalyscie o nim jakieś opinie?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 3 października 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Ewelina, a próbujesz codcodziennie? Ja biegałam z butelką z 3 razy dziennie. Mój m mówił, że mam dać sobie spokój itd, a ja uparcie walczyłam. Nie poddawaj się, z czasem pewnie Tośka zalapie ;-)
    mikulka tak codziennie podaje jej ale memla i memla.....ale nie poddam się :P

    mikulka lubi tę wiadomość

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 3 października 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wogóle to byłyśmy przed chwilką u pediatry z Toską bo ma katarek :( starszy syn jest przeziebiony i pewnie złapała od niego

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 października 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Kurcze misia, nie za szybko na soki. Powinno sie je wprowadzac po skończonym 4 miesiacu.

    Konsultowalas to z pediatria?
    Tak Iwo, kazał mi podawać po 1-2ml soczku aby stolce były częściej...

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 3 października 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha a ja w końcu zagielam moja teściowa tym artykułem : http://babyonline.pl/niemowleta-sa-zle-karmione-szokujacy-raport,rozszerzanie-diety-niemowlaka-artykul,12220,r1p1.html

    Jej rady maja sie nijak do opini ekspertow...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 3 października 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze pociechy tez chcą być noszone tyłem do was ? Nasza od razu łapie nerwy jak ja trzymam przodem do siebie i co najbardziej mnie martwi, chce siedzieć - oczywiście podtrzymywana, ale jak ja kładę na plecach do zabawy to od razu sie denerwuje ;( na urlopie jesteśmy ze znajomymi którzy maja juz wnuki i oni twierdza ze dziecko samo wie kiedy jest gotowe do siadania, raczkowania czy chodzenia... Coś kojarzę ze w książce Pierwszy rok życia dziecka, tez coś w ten deseń było napisane jednak mam watpliwości czy jej bioderka i kręgosłup są na to juz przygotowane...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 października 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Haha a ja w końcu zagielam moja teściowa tym artykułem : http://babyonline.pl/niemowleta-sa-zle-karmione-szokujacy-raport,rozszerzanie-diety-niemowlaka-artykul,12220,r1p1.html

    Jej rady maja sie nijak do opini ekspertow...


    Przeczytałam ten artykuł i się zastanawiam co Twoja teściowa Ci radzi... hmm ....

    Maja ja przeważnie noszę Dawidka przodem do mnie i nie mam z tym problemu. Nosimy go też na plecach i na brzuchu ale ogólnie staramy się mało go nosić bo jest wiadomo coraz cięższy :)
    Do siedzenia Dawid jeszcze się nie rwie i dobrze, bo chyba jeszcze lekko za wcześnie do tego :)
    A Wy jak się bawicie na urlopie? Jak Mała zniosła podróż?

    maja89waw lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja przeczytałam artykuł i tak się rozmarzyłam, jak to my już w krótce będziemy szykowały naszym Maluszkom zupki ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 października 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Mała jeszcze trochę ulewa, chyba kupię syrop Gastrotuss Baby. Slyszalyscie o nim jakieś opinie?
    My miałyśmy ten syrop i nie widziałam po nim poprawy. Poza tym mała nie mogła po nim zrobić kupki. Jestem sceptycznie nastawiona do tego syropu chociaż przepisała nam go pediatra. Może Twojej małej pomoże ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 3 października 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona generalnie do wszystkiego dodaje cukier i twierdzi ze inaczej dziecko nie będzie jadło, do tego cały czas mi truje ze nie daje młodej oprócz piersi soczków, herbatek itd... Juz widzę co mała będzie jadła jak będę musiała ja z nią zostawić... Kaszkę doprawioną cukrem albo jej ulubione herbatniczki z Lidla... Ehh

    Tez myśle ze to za wcześnie na siadanie... Ale jak juz bardzo sie rwie to jej pozwalam ale potem prostuje ja pozycja na brzuszku...

    Urlop super byliśmy w Luce, Pistoi, Sienie - Florecja została na weekend a potem jeszcze Pise i mniejsze miejscowością odwiedzimy.

    Mała zniosła podróż lepiej niż my.... Spała, zatrzymywaliśmy sie na zmianę pieluchy i pierś co 2-3 godziny potem znowu sen i tak w kółko :) prostowalam ja trochę leżeniem na brzuszku.

    Camilia - ja czytałam rozszerzanie diety to stwierdziłam ze muszę sobie to zapisać albo wydrukować bo to wcale nie takie proste :p ale rzeczywiście czekam kiedy pierwsza łyżeczka marchewki lub ziemniaczka zostanie pochłonięta przez mała :)))

    Camilia, am lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 października 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    mikulka tak codziennie podaje jej ale memla i memla.....ale nie poddam się :P
    Ewelina, mała juz dzisiaj memlała smoczek i za grosz nie chciała się napić. Te nasze dzieci mają chyba takie charakterki i wolą poprostu cycuszka mamusi, a nie jakąś tam butelkę, eh ... ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 października 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka i jak poradzilyscie sobie z ulewaniem?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 października 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki, my mamy jutro chrzciny - oby mała bylą grzeczna i nie płakała przede wszystkim w kościele!

    Nie wiem dlaczego pediatrzy zalecają podawanie soków, jakoś nie chce mi się wierzyć że to ma wpłynąć pozytywnie, tym bardziej na kupki...
    Wiktoria też sporo ulewa, aż się śmiałam że pewnie obrzyga swoją cudną suknię jutro. Ponoć układ pokarmowy dojrzewa przez 3 miesiąca, więc poczekam jeszcze troszkę, na razie się nie martwię. Tym bradziej, że zauważyłam że ulewa jak je łapczywie albo gdy je i nagle zaczyna się na mnie patrzeć i się uśmiecha i zapomni przełknąć i wszystko wyleci :P
    Wiki się zrobiłą takim śmieszkiem. Kocham ją nad życie <3

    mikulka, Paula_29, Camilia, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 443 444 445 446 447 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ