X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 października 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczaki tak sie napisalam i skasowalam...niecierpie dotykowych telefonow!!!

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 października 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reasumujac:

    am,bib gratuluje udanych chrzcin. zuch chlopaki:)

    karola u nas to samo?od kilku dni jas jest mega marudny,placzliwy i w ciagu dnia zamiast 2,3 drzemek po ok 1.5h spi tylko 40 min!!i tak od piatku. do tego usypianie go to jakas masakra,tak placze,w nocy to samo...rece mi opadaja i nie wiem co robic...chyba tylko przeczekac' bo cuda wianki robie i nic nie pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 13:51

    am, Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 października 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib to dobrze że chrzciny się udały, a pogodę rzeczywiście miałaś wymarzoną :)

    Dawid chwyta zabawki najlepiej z brzuszka, jakoś szczególnie do góry rączek nie chce mu się wyciągać po zabawki.

    Rączki teraz służą do trzymania w buzi, tylko i wyłącznie. Najlepiej żeby obie się na raz mieściły. Paula Mały robi to samo że ledwie skończy jeść pakuje ręce do buzi, albo czasem odsunie głowę od cycka i pakuje piąstkę. Oczywiście jak wkłada do buzi wyprostowane palce to za chwilę wymiotuje i śliniak plus pielucha to teraz nieodłączna część garderoby.

    Co do wanienki to na długość starcza (dobrze że kupiłam tą dłuższą), a na szerokość właśnie rękami Dawid obija już od dłuższego czasu, ale wannę mamy bardzo dużą, to jeszcze trochę będziemy kąpać Małego w wanience.

    Z gadania nie zrezygnował, wręcz jak się rozkręci i tak głośno "coś opowiada" to jest cały ośliniony i często z przejęcia dostaje czkawkę :)

    A usypianie to też u nas problem. Mały zawsze mało spał, dwie drzemki na dzień, marzenie, nie zdarza się to wcale. Też staram się go obserwować, żeby nie przegapiać momentu kiedy jest zmęczony, bo przetrzymanie nie zdaje egzaminu i wtedy nie śpi wcale. A jeśli chcę żeby zasnął muszę go usypiać na kolanach.

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 października 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola każda z nas ma takie gorsze dni kiedy już z bezilności chce się tylko usiąść i płakać. Dobrze wiem jak to jest bo już nie raz mi się to zdarzyło. Moja Julka też mało śpi w dzień i oczywiśie bez usypiania się nie obejdzie a i w nocy budzi mnie kilka razy, niekiedy co 1,5 godziny :-/ Myślę, że żadna z nas nie robi nic źle, po prostu nasze dzieci takie obecnie są i tyle. Kiedyś musi się to zmienić na lepsze- mam nadzieję ;-) Dzisiaj od pediatry usłyszałam, że współczesne dzieci karmione piersią mało śpią, ciekawe...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 14:23

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 20 października 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, moze malego cos boli?

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 października 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am u nas dokładnie tak samo- śliniak i pieluszki tetrowe są z nami cały dzień :-P Dziennie zmoczy około 5 pieluch tetrowych, czasami nawet więcej ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 14:25

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 października 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dał mi dzisiaj charmsa pandory które zbieram bo dzisiaj obchodzimy drugą rocznicę ślubu :-)

    BiB, karusia, misia_k1, Karola:), Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 października 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po wizycie u fizjoterapeutki i jestem załamana ;(

    Do tej pory było super, mówiła ze ta asymetria jest prawie niewidoczna a dziś, ze asymetria nadal jest - nie pogłębiła sie ale nóżki i rączki są przykurczone...

    Po dłuższej rozmowie okazało sie ze to przez noszenie małej pionowo, przez pozwalanie jej na siadanie na kolanach....

    zabuska za żadne skarby nie pozwalaj małemu stawać na nóżkach i nie podciągaj go za ręce ! Na urlopie znajoma tak sie z mała nasza bawiła i przez to tez ma te przykurcze ;(

    Kazała nosić mała " na samolot" lub poziomo na plecach.... na samolot jeszcze mała lubi ale na plecach drze sie od razu ;(
    A pytałam sie o to noszenie pediatry to powiedziała ze ok... Ehh fizjo stwierdziła ze ok jak dziecko jest starsze i nie ma asymetrii...

    A w książce pierwszy rok życia dziecka jest napisane ze dziecko samo wie kiedy chce siadać i zeby mu na to pozwalać... I bądź tu człowieku mądry !

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 października 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Mąż dał mi dzisiaj charmsa pandory które zbieram bo dzisiaj obchodzimy drugą rocznicę ślubu :-)

    Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakimi zabawkami bawią się wasze dzieciaczki?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 października 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Misia, może malego cos boli?
    ciezko stwierdzić, widzę ze brzuszek kiedy zje za duzo a potem ulewa na potęgę....teraz dziaselka mu twardnieją i może to tez wywołuję płacz i marudzenie...wszystko tłumacze sobie skokiem rozwojowy;)bo już miałam ladny schemat dnia Jasia, samodzielne zasypianie w łóżeczku a tu czar prysl....no nic zaczniemy od nowa, nuda to nie dla mnie hehehe

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 października 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila gratuluje bawełnianej:):)

    Jas jeszcze nie bawi sie zabawkami...gada do nich na macie ale sam w raczkach nie trzyma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 17:44

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 października 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, u nas czkawka też jest po intensywnym "gadaniu" :)
    Druga częśc dnia spokojniejsza, mała sporo spała...

    Maja, a jak objawiają się te przykurcze? Skad się wie że to dziecko ma i jakie zagrożenie to stanowi?
    Myślę że 90 % rodziców źle nosi dzieci, zapewne my też byliśmy źle noszeni, ale jakoś z nami wszytsko ok. Znam wiele osób, którzy swoje dzieci sadzają już wieku 3 mcy.... Nie żebym chciała źle dla Wiki, chciałąbyn jak najlepiej, ale się zastanawiam jakie skutki może mieć to moje złe noszenie, tym bardziej że na poziomo ona nienawidzi...

    My jutro szczepienie mamy, ale są te krostki na brzuszku, ciekawe co lekarz powie. No i najbardziej ciekawi mnie ile Wiki waży...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 października 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, dużo miłości dla Was :*

    Wg mnie to nie do końca "normalne" że dziecko budzi się co 1,5 h w nocy i w dzień mało śpi, kiedyś babcie by Ci powiedziały że "mało treściwy pokarm" ale teraz, tym bardziej w naszym szpitalu i w tej całej poradni laktacyjnej - nie ważne co by się działo - TRZEBA karmić piersią...

    Mandalena, misia_k1, Paula_29, Camilia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 października 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja a jak i kto zdiagnozował u Lilianki asymetrię i te przykurcze???
    Poćwiczcie i wszystko będzie super:):)

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 października 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Jakimi zabawkami bawią się wasze dzieciaczki?

    Misie grzechotki, piszcząca żyrafa z gumy, zawieszka na kołyskę, grający ptaszek ze światełkiem. Chcę kupić tą lalkę o której wspominały dziewczyny, tej firmy Lamaze bodajże.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 20 października 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my jedzieemy jeszcze na kontrol bioderek w srode to zobacze czy wszystko dobrze chociaz mysle ze tak ;D

    misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 października 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas ewidentnie po moim mleku mala ma baki i pojekuje, po mm grzeczne, zadowlone dziecko...
    coraz bardziej sie sklaniam ku przejsciu na mm, chce jeszcze udac sie do alergologa aby zobaczyl co moze byc powodem tych zachowan...zawsze po moim karmieniu tak po 30 min jest zle...trwa to 15-30 min i ok.
    Chcialam karmic do 6 miecha, ale mala zaraz konczy 4, mam wrazenie, ze mojego mleka tez nie jest tyle, ile powinno...bo po mm jakby byla mega najedzona, a przy cycku tylko zasypia i nie wiem ile zjadla, budzi się szuka cycka, najchetniej by caly dzine przy nim spedzila...

    Kupa ze sluzem nadal, chyba ze ten sluz jest normalny, nie wiem sama co juz sadzic...
    Najchetniej bym karmila caly czas, ale zaczynam sie poddawac...

    Diete rozszerzylam, mam wrazenie, ze to jedzenie wcale nie robi roznicy w tych jej zachowaniach...

    MAja, my musimy isc do fizjoterapeuty, bo mowil, ze pod koniec 3 miecha warto przyjsc aby pokazac się, aby ocenil jak dziecko sie rozwija...a my juz 4 konczymy...
    My tez nosimy pionowo, raz przodem, mala tez sadzamy na kolanach, moja mama tez podnosi ja pod pachy, zwracam jej uwage, ale mowi, ze mnie tak podnosila i nic nie bylo zlego...zglupiec mozna...

    Karola:), maja89waw, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 października 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka, synek chyba do Ciebie podobny co? W tym avatarku widać że buźka mamy :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 października 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w srode mamy wstepnie szczepienie na pneumok. mam schize i zastanawiam sie czy nie przesunac szczepienia o 2 miesiace, ale z drugiej strony, mzoe szybciej tym lepiej...

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 470 471 472 473 474 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ