X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu - 6w1 i pneumokoki. Mała nie płakała aż tak jak się bałam. Zapłakała z 3 minuty i po wzięciu na ręce się uspokoiła, zasnęła mi przy cycusiu, odłożyłam ją do kołyski i śpi ze smoczkiem ale tak niespokojnie jakoś ;/

    Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć - nie chce być mądrzejsza od lekarza, ale ta nasza przychodnia to pożal się Boże ;/ Informacje szczątkowe, minimalne co do wszytskiego - Wiki waży 5520 gram, czyli nie za dużo - jest poniżej 50 centyla jeśli chodzi o wagę. Przybiera około 17 gram na dobę...więc pytam się i mówię że się martwię, że może troche za mało, może dokarmić itp. itd. No to ona na to, że dziecko prawidłowo się rozwija, że jest długa - że rośnie na długość - ma około 66 cm i że nie mam się martwić. Może i nie powinnam się martwić, ale się martwię, jestem matką. Tym bardziej że karmiona jest piersią, więc tym bardziej większa moja obawa - że może słaby pokarm, że się nie najada. No ale ona na to, że skoro ładnie przesypia noce to się najada, bo gdyby była głodna, to by płakała...
    Nie wiem ale jakoś mało kompenetny ten lekarz, sposób odpowiedzi pozostawia wiele do życzenia.
    Od 3 m-ca - tylko witamina D, od 4 m-ca gluten i obiadki po mału...chyba śni z tymi obiadkami, na obiadki jeszcze poczekam co najmniej do 5 m-ca, zależy jak z tym kp będzie.
    A krostki na brzuchu, to mam się nie martwić, pewnie coś zjadłam :p extra!

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia zdrówka i uśmiechu dla Juleczki :*

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 października 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu. Mała ziewala podczas uklucia, nawet nie zaplakala, a ja się tak martwilam. Jula waży 5300 i ma 60 cm. Wszystko było ok dopóki nie powiedziałam lekarce, że mała budzi się od paru dni w nocy co 2 godziny. Lekarka powiedziała, że 3 miesięczne dziecko nie powinno się tak często już budzić. Radzi, aby PO KAŻDYM KP DAWAĆ MM. Jestem w szoku, bo myślałam zawsze, że pediatrzy to tylko kp radzą, a tu taki psikius. Powiedziałam jej, że mała sama zawsze puszcza pierś i ze raczej nie będzie chciała butelki. Ona mówi, że mam chwilkę odczekać i pewnie chwycić i ze nie zawsze jak dziecko puszcza piers jest oznaką, że się najada. Czasami ponoć się męczy ssanie i dlatego puszcza lub dlatego, bo w piersi jest mało pokarmu i tej piersi nie chce. Nie wiem co myśleć ....

    Camilia, buziaczki dla Juleczki :-)

    Dziewczyny, powodzenia na szczepieniach ;-)

    am, Karola:), maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 października 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj sporo szczepień, dziewczyny trzymam kciuki żeby obyło się bez płaczu. My szczepimy jutro, też bym już chciała być po.

    Bib Dawid lubi przywieszki z leżaczka, szeleszczące i grające zabawki: ma materiałową małpkę z grzechotką, szeleszczącą pszczołę, kilka gryzaków i żółtą kaczkę, jak leży na brzuchu lubi przyglądać się obrazkom z książeczek Oczami malucha.


    Tyle napisałyście, że nie wiem co odpisywać :)

    Maja Dawid od "zawsze" w dzień je co 1,5 - 2 h więc się nie przejmuj. I wiadomo też najlepiej czuje się jak ja jestem w pobliżu. W zasadzie tylko kilka razy zostawiłam go pod czyjąś opieką, raz się zdarzyło jak byłam u księdza porozmawiać o chrzcinach, to mąż dzwonił, że Dawid płacze odkąd wyszłam, a przestał płakać jak włożyłam klucz do zamka.

    Camilia, Paula gratulacje trzech miesięcy :)

    Jeśli chodzi o ogarnianie domu itp. oczywiście jest ciężko, a teraz tydzień przed chrzcinami myślałam że zwariuję. Ja staram się zawsze po pierwszym karmieniu szybko lecieć pod prysznic, Mały w tym czasie w leżaczku bujaczku. Dawniej czekałam, żeby się ogarnąć do momentu aż on zaśnie, ale teraz zapewne chodziłabym ciągle w piżamie i zmieniłam nieco przyzwyczajenia.
    Wiadomo nie zawsze mam czas pomyć naczynia i coś ugotować ale się staram, chyba póki co najsłabiej mi idzie prasowanie, bo zawsze odkładam to na koniec i brakuje na to czasu :P efekt taki że codziennie doprasowuję kilka niezbędnych rzeczy a reszta leży.

    Mikulka super że sesja się udała, ale dość długo musisz czekać na zdjęcia, trzy tygodnie, ciężko będzie pewnie ;) ja mam nadzieję że nasze po chrzcinach będą szybciej, bo już nie mogę się doczekać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 14:32

    Karola:), maja89waw, misia_k1, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 października 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Mikulka super że sesja się udała, ale dość długo musisz czekać na zdjęcia, trzy tygodnie, ciężko będzie pewnie ;) ja mam nadzieję że nasze po chrzcinach będą szybciej, bo już nie mogę się doczekać :)[/QUOTE]


    My po chrzcinach mieliśmy zdjęcia już po 3 dniach :-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka z jaką wagą i długością urodziła się Jula?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 października 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    mikulka z jaką wagą i długością urodziła się Jula?
    Jula miała 3110 i 51 cm

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 października 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, a Wiki ile miała jak się urodziła? ;-) Pytam, bo widzę, że ma ok 200 gram więcejod Julki, ale za to jjest dłuższa :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 października 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, Paula zdroweczka dla Gwiazdeczek:)

    Mikulka,ja tez 3 tyg czekalam na fotki ake wartoooo....czekamy na nie na naszym forum.

    Am,my tez jutro szczepimy wiec trzymam kciuki za Naszych chłopaków, a po dzisiejszych szczepieniach mam nadzieję, że Skarby nie będą marudne.
    Jas dzis wyjatkowo spokojny i pierwszy raz zasnal na macie;)

    17gram to malo wg mnie...ale skoro Julia urosla 15cm to fakt idzie w dlugosc a nie na mase;)

    am, mikulka, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 21 października 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rownież juz po szczepieniu. Mała płakała, az sie zapowietrzyla... Ale po wzięciu na ręce szybko sie uspokoiła na szczęście. Musimy pobrać mocz, bo wg lekarki ciemię jest małe i chce sprawdzić wapń.
    Wazy 6 kg równo a mierzy 64cm.

    Jutro widzę tez kilka szczepień. Życzę bezbolesnych wizyt !

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 21 października 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    My po szczepieniu - 6w1 i pneumokoki. Mała nie płakała aż tak jak się bałam. Zapłakała z 3 minuty i po wzięciu na ręce się uspokoiła, zasnęła mi przy cycusiu, odłożyłam ją do kołyski i śpi ze smoczkiem ale tak niespokojnie jakoś ;/

    Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć - nie chce być mądrzejsza od lekarza, ale ta nasza przychodnia to pożal się Boże ;/ Informacje szczątkowe, minimalne co do wszytskiego - Wiki waży 5520 gram, czyli nie za dużo - jest poniżej 50 centyla jeśli chodzi o wagę. Przybiera około 17 gram na dobę...więc pytam się i mówię że się martwię, że może troche za mało, może dokarmić itp. itd. No to ona na to, że dziecko prawidłowo się rozwija, że jest długa - że rośnie na długość - ma około 66 cm i że nie mam się martwić. Może i nie powinnam się martwić, ale się martwię, jestem matką. Tym bardziej że karmiona jest piersią, więc tym bardziej większa moja obawa - że może słaby pokarm, że się nie najada. No ale ona na to, że skoro ładnie przesypia noce to się najada, bo gdyby była głodna, to by płakała...
    Nie wiem ale jakoś mało kompenetny ten lekarz, sposób odpowiedzi pozostawia wiele do życzenia.
    Od 3 m-ca - tylko witamina D, od 4 m-ca gluten i obiadki po mału...chyba śni z tymi obiadkami, na obiadki jeszcze poczekam co najmniej do 5 m-ca, zależy jak z tym kp będzie.
    A krostki na brzuchu, to mam się nie martwić, pewnie coś zjadłam :p extra!
    Karola ja tez pytałam o to rozszerzanie i mi powiedziała ze nie wcześniej niż 5 miesiąc a najlepiej w 6 miesiącu zupki. Gluten od 5 miesiąca, pół łyżeczki wymieszać z mlekiem. Pytałam czy można tak po prostu na łyżce, bo ktoś tak pisał. Powiedziała ze nie bo musi być z czymś wymieszane

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia - pomyliło Ci się, to moja Wiktoria przybrała przez ostatnie 5 tygodni - 17 gram na dobę, a od wyjścia ze szpitala 23 gramy dobowo.
    Wg mnie to 17 też mało, ale co mam dokarmiać mm, skoro z dzieckiem jest wszytsko dobrze, po to aby zobaczyć że przybiera 3 gramy więcej na dzień? Już sama nie wiem. Może powinnam iść do pediatry prywatnie, mąż twierdzi że szukam dziury w całym...

    Mikulka - urodziła się 3810 i 59 cm. Twoja więcej przybiera, jest tylko 8 dni starsza ale urodziła się 8 cm krótsza i 800 gram lżejsza.

    Lekarz mi powiedział, że nie mam porównywać jej z innymi dziećmi, że każdy rozwija się i rośnie w swoim tempie, mówiła że Wiki jest długa jak na niecałe 3 miesiące i mam się nie martwić, chociaż z drugiej strony po coś te normy ustalają. Chociaż w centylach jest chyba między 25 a 30 wagowo, natomiast ze wzrostem wychodzi ponad normę...

    Co byście zrobiły na moim miejscu?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 października 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka zaniepokoilam się trochę tym co powiedział Twój pediatra na to nocne budzenie bo u nas też tak jest. Jednakże moja Jula bardzo ładnie przybiera na wadze więc czy to możliwe by się nie najadala? Może przez to ulewanie ma pusty żołądek i dlatego się dopomina? A może przyzwyczajenie każe jej noc traktować jak dzień jeśli chodzi o częstotliwość karmien? Hmm mam teraz do myślenia...

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 października 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, u nas sytuacja z przyrostem masy ciała jest podobna i początkowo bardzo się tym przejmowałam i chciałam budzić małego w nocy na jedzenie lub dokarmiać, ale dostałam solidne OPR od mojej matuli, że szukam dziury w całym bo małemu nic nie dolega. Mój pediatra twierdzi dokładnie to samo co twój. Po zastanowieniu się stwierdziłam, że dziecko jest zdrowe, dobrze wygląda, bawi się, śmieje, gada, jest żywotne, nie marudzi i nie płacze cały czas oraz ładnie śpi w nocy, więc stwierdziłam, że wszystko z nim jest ok i widocznie taka jego uroda. Dodam, że mój Szymek też idzie w długość, bo ma 67cm (przy 60 cm przy urodzeniu).
    Reasumując na twoim miejsc u nic bym nie robiła, chyba, że poza przyrostem wagi coś cię martwi w zachowaniu Malutkiej itp

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 października 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, bardzo kontrowersyjne te zalecenia pediatry co do dokarmiania po każdym karmieniu- ja bym to chyba skonsultowała z innym pediatrą. Chyba na czerwcówach dziewczyny pisały o przyzwyczajeniu dzieci do cyca i tego, że przy każdym kwileniu w nocy dzieci były brane z łóżeczka i dostawały jeść, zamiast np smoczka, w efekcie czego po jakimś czasie budziły się częściej w nocy..

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB dziękuje za pocieszenie - nic małej nie dolega, wydaje mi się, że dobrze się rozwija, także chyba masz racje z tym, aby nie martwić się. I również uważam, że zalecenia pediatry, u którego była mikulka są dość kontrowersyjne. Ja się spotkałam wiele razy z tym, że pediatrzy każą dokarmiać bezzasadnie - są to często lekarze z przestarzałą wiedzą, moim zdaniem. Tak samo - jak podawanie obiadków od 4 m-ca przy kp...szok!

    Camilia, mikulka lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 października 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wybacz Mikulka ze pomyliłam Julie z Wikunia od Karoli:)

    Karola,moze taka uroda Wikusi, ze będzie wysoką szczupłą laska:):), bo skoro nic jej nie dolega tzn nie obserwujesz żadnych niepokojących zachowań, to wszystko jest w porządku:)

    Karola:), mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 października 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, no wlasnie ja nie wiem jak z ta waga, jak mala przybierala 17-19 g/dobe to kilku lekarzy, mowilo, ze jest cos nie tak, dlatego miala badania krwi i moczu, znow inni, zeby sie nie martwic i dziecko widocznie tak ma...
    Jednak po podaniu zelaza i odstawieniu mala przybiera teraz o wiele wiecej na wadze...dziwne...hmmm, co do podawania mm, to wydaje mi się że warto tylko wtedy gdy dziecko slabo przybiera albo nie toleruje mleka mamy.

    Kolezanki dziecko czesto plakalo i budzilo sie czesto w nocy, niby na wadze dobrze przybieralo, ale okazalo się, że ma takie mozliwoście jedzeniowe, ze z piersi mu nie starczalo i po dokarmianiu mm to inne dziecko,spokojniejsze i spi kilka godzin w w nocy wiecej, wiec moze faktycznie u kazdego dziecka jest inaczej.

    Jutro ja zwazymy jak bedziemy mieli szczepienie , w domu pokazuje ponad 6,5 kg...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 21:05

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 października 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka to może moja Jula jak piszesz też ma duże możliwości jedzeniowe skoro tak często przez całą dobę domaga się cycka :-P Mała przez ostatni tydzień przybrała 175g.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 20:48

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, to też nie strasznie dużo bo 25 g na dobę.

    Lolka, ciekawe czy zaczęła przybierać po podaniu i odstawieniu żelaza, czy po prostu to zbieg okoliczności, że zaczęła lepiej przybierać. Bo wiadomo, tydzień tygodniowi nie równy. Nasza początkowo przybierała ponad 40 gram na dobę :P

    Kolejne szczepienie będzie 2 grudnia, mała już wtedy będzie miała skończone 4 miesiące, jeżeli nadal przybieranie będzie poniżej 20 gram na dobę, to zrobię badania krwi i moczu na wszelki wypadek.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 472 473 474 475 476 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ