X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 października 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia, to też nie strasznie dużo bo 25 g na dobę.

    Lolka, ciekawe czy zaczęła przybierać po podaniu i odstawieniu żelaza, czy po prostu to zbieg okoliczności, że zaczęła lepiej przybierać. Bo wiadomo, tydzień tygodniowi nie równy. Nasza początkowo przybierała ponad 40 gram na dobę :P

    Kolejne szczepienie będzie 2 grudnia, mała już wtedy będzie miała skończone 4 miesiące, jeżeli nadal przybieranie będzie poniżej 20 gram na dobę, to zrobię badania krwi i moczu na wszelki wypadek.


    Karola to przybieranie wiekszę jest od ponad 1,5 miesiaca, jak zaczela dostawac zelazo, od tygodnia odstawilam, zobacze jak teraz to bedzie wygladac...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 października 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Karola to przybieranie wiekszę jest od ponad 1,5 miesiaca, jak zaczela dostawac zelazo, od tygodnia odstawilam, zobacze jak teraz to bedzie wygladac...

    Aha, okej :) a co tam małej wyszła niska hemoglobina? bo już nie pamiętam.
    kurcze ja mam niedokrwistość, może jakoś to na nia przechodzi również...;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 października 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez uważam, że nasza pediatra przesadza z tym dokarmianiem, ale na noc zacznę jej wprowadzać po kp troszkę mm i zobaczę czy pospi dłużej. Szczerze mówiąc to nie funkcjonuje normalnie po tych zarwanych nocach eh...

    Mała prawie cały dzień przespala po tym szczepieniu. Ciekawe jaka będzie noc heh ;-)

    Lolka, a Ty ile razy na dobę dokarmiasz małą mm?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 października 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, hemoglobina w dolnej granicy normy byla, nie wiem jak teraz, przydaloby sie jej zrobic znow badania...

    ja dokarmiam na noc po moim karmieniu mm, oraz co 2 dni ok. godz 12 bo mam wrazenie, ze jak zje rano to pozniej malo mleka mi sie produkuje...

    Karola:), mikulka lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 października 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola z tego co słyszałam to minimum 20g na dobę powinno być.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 października 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że z tym przybieraniem duży problem. Ciekawe jak jest u nas, jutro będę mieć jasność. Wydaje mi się że ostatnio Dawida wyciągnęło na długość i nie jest jakiś grubiutki ;) A jak był malutki to tak szybko przybierał i mi mówili że je za dużo. Mam nadzieję że nie będę mieć teraz w drugą stronę problemu, ale póki co tłumaczę sobie że skoro Mały potrafi przespać 8 godzin to mu wystarcza moje mleczko.

    Camilia z tego co kojarzę to Martyniki z czerwcówek synek budzi się tak często w nocy, też ona karmi piersią i bynajmniej nie ma problemu z przybieraniem, więc może musisz po prostu cierpliwie czekać na moment kiedy Julia zacznie dłużej spać.

    Mikulka rzeczywiście dziwne zalecenie z tym dokarmianiem mm po każdym jedzeniu. Ja na Twoim miejscu maksymalnie spróbowałabym na noc dać trochę mm.

    Karola a Twoja Wiki pewnie też będzie smukła, wysoka laska, przecież nie jest jakaś wychudzona , dobrze się rozwija, więc zapewne wszystko jest w porządku. Wiadomo jeśli Cię to niepokoi to spróbuj skonsultować to jeszcze z innym pediatrą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 22:03

    mikulka, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 października 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am też sobie tak to tlumacze, że Julka budzi się w nocy nie tyle z głodu (bynajmniej nie za każdym razem) co z przyzwyczajenia i że muszę po prostu jeszcze trochę poczekać na bardziej przespane noce. Dzisiaj jednak nie narzekam bo zjadła o 20.30 a później 1.30, 4.10 oraz 7.30 więc w naszym przypadku całkiem nieźle ;-)

    Karola:), Paula_29, am lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 października 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa są już lipcówki 2015 :-)
    Dziewczyny kiedy to było, rozmarzylam się...

    Karola:), misia_k1, mikulka, karusia lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 października 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola z tego co słyszałam to minimum 20g na dobę powinno być.


    No tak, ale w centylach nie jest na minimum. Nie wiem, ale w mojej sytuacji, jeśli dziecko za mało przybiera, to powinnam dokarmiać mm. Ale po co mam dokarmiać skoro dobrze się rozwija, przesypia ciągiem do 8 h w nocy, nie płacze, marudzi ze zmęczenia tylko, w dzień je co 1,5-2 h...

    Pójdę do innego pediatry za jakies 2-3 tygodnie, zważę ją, zrobie może to badanie krwi.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 października 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    No tak, ale w centylach nie jest na minimum. Nie wiem, ale w mojej sytuacji, jeśli dziecko za mało przybiera, to powinnam dokarmiać mm. Ale po co mam dokarmiać skoro dobrze się rozwija, przesypia ciągiem do 8 h w nocy, nie płacze, marudzi ze zmęczenia tylko, w dzień je co 1,5-2 h...

    Pójdę do innego pediatry za jakies 2-3 tygodnie, zważę ją, zrobie może to badanie krwi.
    O tych 20g na dobę napisałam w nawiązaniu do Twojego posta, że 25g na dobę przybierania Julki to też nie za dużo ;-) Ja sądzę, że to niezły wynik, wziąwszy pod uwagę, że po prawie każdym posiłku jest mega ulanie. Nie chodziło mi o to by Cię stresować, że Wiki za mało przybiera. Najwidoczniej taki jej urok jeśli poza tym jest wszystko dobrze :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 10:17

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 22 października 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja uważam ze nie powinnaś sie martwić, jeśli dziecko dobrze sie rozwija i jest zdrowe to jest ok. Jest po prostu wysoka i szczupła, ale dla spokoju oczywiście warto skonsultować sie z innym lekarzem.

    Moja koleżanka zauważyła u mojej małej suche policzki i od razu wiązała to z alergia... Ale nasza Lila tez sie dobrze rozwija, nie ma kolek, kupki normalne, ładnie je to po co mam tworzyć jakieś teorie o alergiach...

    Nasza po szczepieniu żadnych rekacji. Jedynie w miejscu ukłucia na pewno ja boli bo dziś nie chcący dotknęłam przy przebieraniu i był płacz a jak u ciebie Karola ?

    Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 października 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my już po szczepieniu...Jas chwilkę zaplakal na wkluciu. wazy 6.720:)

    lipcówki 2015 niezlee hehehe

    Maja, posmaruj miejsce po wkluciu altacetem, przyniesie Lili ulgę.

    a nam lekarka kazala wprowadzac juz deserki...masakra jakaś.
    soczki tzn jabłkowy bede podawac po troszeczku,na lepsze trawienie ale żadnych deserków...tyle walcze o pokarm nie po to aby Jas zasmakował słodkiego i odrzucił piers.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 10:40

    Camilia, maja89waw, am, karusia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 października 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaraz na szczepeinie na pneumnok, jak zwykle się schizuje :/

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 października 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia a ja napisałam że 25 gram na dobę, to nie za dużo w porównaniu do naszych 17 gram. Też nie miałam na celu zestresowania Ciebie :)

    Misia gratulacje dużo Jasia :* silny chłop :)

    Maja u nas nic nie ma, tylko Wiki strasznie dzisiaj marudna, płaczliwa a wczoraj byłą mega wyciszona. Po ukłuciu tylko jest kropeczka, staram się nie dotykac tego miejsca.

    Lolka, powodzenia na szczepieniu!

    Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 października 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia a ja napisałam że 25 gram na dobę, to nie za dużo w porównaniu do naszych 17 gram. Też nie miałam na celu zestresowania Ciebie :)

    Matki to jednak dziwny przypadek jest ;-P chcemy by było dobrze a wymyślamy sobie problemy ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 11:25

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 października 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia na zdjęciu Jula ma ubrany komin czy to pieluszka? Bo tak słodko to wygląda :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 22 października 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a ile lat ma Twoja pediatra ? O jakich deserach mówiła ? Z tego co wszędzie piszą to na pierwszy raz marcheweczka lub ziemniaczki, dopiero potem owoc. Nasza pediatra tez tak mówiła, trochę dziwi mnie, ze lekarz każe dziecku dawać słodkie w wieku 4 miesięcy... Ale w sumie ja lekarzem nie jestem, może sie mylę...

    Ja mam zamiar po ukończeniu 5 miesiąca dodawać te 3 g kaszki glutenowej do mojego mleka, a po ukończeniu 6 miesiąca marcheweczke, ziemniaczek, można tez podawać wodę i chyba zacznę podawać bo przy stałych pokarmach na pewno będzie potrzebowała. A soczki przecierowe tez po 6 miesiącu mam zamiar wprowadzić.

    Moja teściowa zakupiła termomix specjalnie na zupki dla małej :) a tesc jeszcze dziś sie wysypał ze sokowirówkę tez ;) może ta moja teściowa nie jest aż taka zła hehe.

    Misia dzięki za radę

    Karola cieszę sie ze u was tez ok !

    Lolka trzymam kciuki, ale pewnie w waszej przychodni na pewno obejdzie sie bez płaczu tak jak ostatnio :)

    Karola:), am, karusia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 października 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia na zdjęciu Jula ma ubrany komin czy to pieluszka? Bo tak słodko to wygląda :)
    To pieluszka, Jula uwielbia kiedy ma pieluchę blisko twarzy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 14:22

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 października 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja ta pediatra to po 50...
    ja też chce zacząć od ziemniaczka-od warzyw,bo są mdłe i ,,bez smaku" a nie od owoców, które są słodkie...pewnie ok 5-6m zacznę wprowadzać, zresztą zobaczę jak to wyjdzie w praniu i skonsultuje to z neonatologiem.

    U mnie Jaś jest na karmieniu mieszanym,więc niby wcześniej się wprowadza stałe pokarmy

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 22 października 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny poradzicie jakąś butelkę którą Wasze dzieciaczki zaakceptowały? mam butelkę aventu ale Franio nie chce z niej jeść, dzisiaj pierwszy raz zostawiam go z moją mamą na całe 3 h.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ