X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 23 października 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Wydaje mi sie, ze moja mala cigle ma problemy z termoregulacja.. bardzo czesto miewa jeszcze raczki zimne jak sopelki.. ale karczek ma cieply.. Wasze maluszki tez tak maja??

    u nas to samo, szczególnie po nocy

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 23 października 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny już wiem jak jest z tym mrożeniem pokarmu, wszystko zależy od tego jaką mamy zamrażarkę, jeśli do -18 czyli ma 3 gwiazdki to aż do pół roku

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 23 października 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my w week na wesele 2 dniowe jedziemy...Jas z moimi rodzicami zostaje. Tak sie cieszyłam na wyjscie, ze pobawimy się bo dużo znajomych będzie itd ale ta pogoda normalnie mnie przytlacza...na Śląsku 7st..teraz i pada wrrr.

    Iwo a Ty jak po rozmowie z szefową???

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 23 października 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    któraś z Was pytała o baby swimmera, my go używamy od około 2 tygodni, Franio codziennie wieczorem w nim pływa w wannie około 30 min, bardzo to lubi, pływa na pleckach i na brzuszku, nauczył się robić nawroty jak prawdziwy pływak :)

    misia_k1, Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 23 października 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    któraś z Was pytała o baby swimmera, my go używamy od około 2 tygodni, Franio codziennie wieczorem w nim pływa w wannie około 30 min, bardzo to lubi, pływa na pleckach i na brzuszku, nauczył się robić nawroty jak prawdziwy pływak :)
    Ja się pytałam:)
    kupiłam już ten od 6 kg a Ty>>
    i jak zaczęłaś z Franiem tzn ile wody na poczatku wlewałaś do wanny??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 października 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:02

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 23 października 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Ja się pytałam:)
    kupiłam już ten od 6 kg a Ty>>
    i jak zaczęłaś z Franiem tzn ile wody na poczatku wlewałaś do wanny??

    kupiłam ten mniejszy rozmiar, wody w wannie na maksa wlewałam od poczatku żeby sobie swobodnie pływał. Wcześniej przez około tydzień kąpałam się z nim razem w dużej wannie.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 października 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Jestem, jestem... tylko u nas ostatnio wszystko się poodwracało...
    młody do tej pory anioł, zegar w d..., jak to mówiłam.
    Wstawał o 9, drzemka na spacerze od 12 do 14, potem drzemka 17-19, kapanie o 20 i o 22 chodził spać. Wszystko przewidywalne, dziecko grzeczne, wszystko można było zrobić i zaplanować. I zawsze byłam rano ogarnięta, wymalowana, w domu posprzątane, obiad ugotowany, wyprasowane.Normalnie reklama dziecka, aż chciałoby się takich 10 :) do tego nigdy, przysięgam nigdy nie płakał, tylko 2 razy na szczepieniach i jak był noworodkiem ;) aż się zaczęłam zastanawiać czy wszystko z nim w porządku, czy to dziecko w ogóle umie płakać ;) zawsze pogodny, uśmiechnięty, umiał sam się zabawiać, żadnych bólów brzucha, kolek, problemów z kupą...słowem NIC...
    Niestety od kilku dni, tygodnia może jakaś masakra się zaczęła... śpi inaczej niż zwykle lub w ogóle. Na noc zasypia o 1-2- masakra. Płacze po 2 godziny wieczorami...Może to ten skok rozwojowy, o którym piszecie. Ostatnio w bardzo krótkim czasie nauczył się wyciągać ręce po zabawki, przekłada je z ręki do ręki, zaczął o wiele więcej "gadać", pięknie podnosi główkę w pozycji na brzuchu. Nauczył się tego w 1-2 dni- prawdziwy skok. Tyle, że ja przyzwyczaiłam się do tego, że Dawid ma swój harmonogram, jest grzeczny, w ogóle nie płacze- słowem ideał. I teraz jestem w szoku, normalnie, jakby mi dziecko podmienili po 3 miesiącach...



    No to witaj w klubie, u nas się pozmieniało dokładnie 3 tygodnie temu. Też Wiki była przewidywalna i bardzo grzeczna, stawiałam na skok rozwojowy ale już sama powątpiewam w to. Chyba po prostu jest starsza i mądrzejsza, troszkę wymusza. Już do tego przywykłam, że trzeba ją nosić i zabawiać, ale przed 3 tygodniami byłam załamana...

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam wyniki krwi Julki pod kątem alergii i uwaga... z 20 alergenów które miała badane nie jest na nic uczulona, nawet na mleko! Za tydzień mamy usg brzuszka więc może tu jest przyczyna ulewania... Ale skąd u niej atopowe zapalenie skóry na które cierpi? Przeważnie choroba ta ma podłoże alergiczne a tu nic? Sama już nie wiem co o tym myśleć?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 17:16

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 października 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny odebrałam wyniki krwi Julki pod kątem alergii i uwaga... z 20 alergenów które miała badane nie jest na nic uczulona, nawet na mleko! Za tydzień mamy usg brzuszka więc może tu jest przyczyna ulewania... Ale skąd u niej atopowe zapalenie skóry na które cierpi? Przeważnie choroba ta ma podłoże alergiczne a tu nic? Sama już nie wiem co o tym myśleć?!


    U kuzynki z krwi nie wyszlo zadne uczulenie tylko jak robili na skorze, dziwnie to wlasnie wygladalo...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 października 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:02

    Camilia, Karola:), Mandalena, Aniulka lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 października 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas od kilku dni coś nie tak:( Zuzia nie chce jeść i zaczęła ulewać ma maxa, po każdym karmieniu po kilka razy
    Byliśmy u pediatry ale ta powiedziała, że wygląda na to, że Zuzia zdrowa i trzeba przeczekać, ale to dziwne skoro dziecko wcześniej tak nie ulewało. Teraz boję się jej przewijać po karmieniu bo normalnie fontanna z ust wylatuje i mała się krztusi
    Pytałam koleżanki pediatry, ona mówi,że to objawy które mogą świadczyć o jakimś zapaleniu dróg moczowych, więc dziś łapaliśmy mocz do kubeczka i czekamy na wyniki
    Co Wam pediatrzy mówili na takie mocne ulewanie?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 października 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Jeśli chodzi o przyrosty masy,to nie liczcie dziewczyny , że dzieciaczki będą cały czas tyle przybierały co do tej pory. Wytyczne medyczne wg Lawrence mówią, że dzieci po 3 miesiącu przybierają 17-18 g/dobę. Spójrzcie też na siatki centylowe dzieci między 3 a 6 miesiącem zwalniają.
    Dzieci powinny w 4-5 miesiącu życia podwoić masę urodzeniową, potroić w 12 miesiącu. Także spokojnie ;)

    a nasza wlasnie teraz przybiera znow ok 35 g/ dobe a wczesniej przybierala przez pewnien czas 20-22g, ciekawe czy to efekt kuracji zelazem :)
    to chyba jednak kwestia indywidualna :)

    Karola:), Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 października 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A u nas od kilku dni coś nie tak:( Zuzia nie chce jeść i zaczęła ulewać ma maxa, po każdym karmieniu po kilka razy
    Byliśmy u pediatry ale ta powiedziała, że wygląda na to, że Zuzia zdrowa i trzeba przeczekać, ale to dziwne skoro dziecko wcześniej tak nie ulewało. Teraz boję się jej przewijać po karmieniu bo normalnie fontanna z ust wylatuje i mała się krztusi
    Pytałam koleżanki pediatry, ona mówi,że to objawy które mogą świadczyć o jakimś zapaleniu dróg moczowych, więc dziś łapaliśmy mocz do kubeczka i czekamy na wyniki
    Co Wam pediatrzy mówili na takie mocne ulewanie?


    Paula nasza praktycznie nie ulewa, raz na jakis czas, wiec ja nie pomoge. My dzis tez czekalismy na mocz,do woreczka, ale sie udalo :)
    Biedna Zuzka...
    My w sob na wizyte, tez mocz i krew do odbioru zobaczymy co wyjdzie, eh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 19:43

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ale czy takim małym dzieciom robi się testy skórne?
    Paula my mamy duży problem z ulewaniem i alergolog zlecił nam zrobić badanie krwi pod kątem alergii, posiew moczu oraz usg brzuszka. Na razie pierwsze za nami i nic nie wykazało. W przyszłym tygodniu posiew a za trzy tygodnie usg (takie długie są terminy).

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 października 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Lolka ale czy takim małym dzieciom robi się testy skórne?
    Paula my mamy duży problem z ulewaniem i alergolog zlecił nam zrobić badanie krwi pod kątem alergii, posiew moczu oraz usg brzuszka. Na razie pierwsze za nami i nic nie wykazało. W przyszłym tygodniu posiew a za trzy tygodnie usg (takie długie są terminy).


    My usg brzuszka i ciemiaczka robiliśmy prywatnie jak mala miala 3 tygodnie, dla sprawdzenia czy wszystko ok, gdybysmy mieli czekac na nfz..eh :/
    Zapytam kolezanki kiedy te testy skorne byly robione.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 20:58

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    My usg brzuszka i ciemiaczka robiliśmy prywatnie jak mala miala 3 tygodnie, dla sprawdzenia czy wszystko ok, gdybysmy mieli czekac na nfz..eh :/
    Zapytam kolezanki kiedy te testy skorne byly robione.
    Ja też nie robię na nfz, prywatnie ale z karty lux med. Ech pozostaje czekać. Będę wdzięczna za info odnośnie testów.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,jeśli maluszki często i mocno Wam ulewają,to sprawdźcie też pod kątem refluksu. Może tu jest problem?
    My po 2 szczepieniu,tym razem obyło się bez dolegliwości,Victor tego nie odchorował.
    U nas też już zimno. Teraz mały jeździ w ciepłym wełnianym sweterku,od środka ma też kożuszek. Do tego ciepły kocyk. A na zimę mamy śpiworek z kożuszkiem w środku. No i na nóżki też już zakładamy butki ciepłe. Do tego bawełniana czapka z nausznikami ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 21:08

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 października 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:02

    lolka83 lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 października 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Oczywiscie, ze indywidualna ;) pisze tylko, zeby dziewczyny, których dzieci przyrastaja mniej, nie martwily sie. A w siatkach wyraznie widac, ze przyrost po 3 miesiacu zwalnia. Moze Wikusia przeskoczy na wyzszy kanal?

    Właśnie pocieszam się, że Wiki przybiera swoim tempem. Aczkolwiek u nas duże przyrosty - powyżej 30 a nawet 40 na dobę były w pierwszym miesiącu, później spadły do 20-25, teraz już od miesiąca są poniżej 20stu...

    Aby podwoić wagę urodzeniową w wieku 6 m-cy (ja słyszałam, że do tego czasu dzieci powinny podwoić wagę ur.), to musiałaby przybierać ok.23 gram na dobę.

    Zobaczę co będzie za 6 tygodni na szczepieniu.

    Wkur*** mnie jak niektórzy ludzie komentują - jaka ona drobniutka, nie rozumiem trendu aby niemowlaki były grubiutkie i miały fałdkę na fałdce...

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 477 478 479 480 481 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ