X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 23 października 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, dzięki śliczne za zaproszenie :) !

    Pocieszyłyście mnie z Karusią, jeśli chodzi o Waszych małych nerwusów. TO wszystko jest takie popierniczone. Jedni mówią- nie reagować na zachcianki,bo co będzie później. W książce "Sztuka karmienia piersią" piszą znowu, że pragnienia dziecka są jego potrzebami. Musimy wychodzić im na przeciw. Niby dziecko do 6 m-ca nie jest jeszcze na tyle rozwinięte, żeby manipulować sytuacją. Ja jednak mam wrażenie, że mój mały terrorysta ma w sobie troszkę wyrafinowania. Jak mu nie pasuje leżeć, nerwowo się wypręża, aż się cały czerwony robi. Wczoraj cały dzień był aniołkiem, ale czasem to się zastanawiam skąd w trzymiesięcznym dziecku tyle nerwów. Każdy jednak się rodzi z jakimś charakterkiem, my będziemy miały więcej pracy by dzieciaki przytemperować ;) co by nam na głowy nie weszły.

    misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 października 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała ma większość czasu lodowate łapki ;-) Schizuje się troszkę, że jej zimno, bo stopki tez ma często zimne, ale karczek cieplutenki wiec chyba jest git ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Jaś raczki ma chłodnawe jak jest na dworze,ale karczek cieplutki...ja zaobserwowałam, ze Jasiowi bardzo się pocą stópki...tzn jak zmieniam mu pampersa to ma takie wilgotne i dłonie nieraz także...macie coś takiego??
    U nas też tak jest, że dłonie zimne a kark ciepły. I też od jakiegoś czasu zauwazylam, że Jula ma spocone stopki pomimo tego, że nie są za grubo ubrane. Ciekawe dlaczego tak jest...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 09:55

    Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka to super, że Małemu smakuje marchewka :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 października 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Ja do tej pory zakladalam body, rajstopki, leginsy, skarpetki, bluzę i czapkę wiązana podwójna bawełna i niezbyt gruby kocyk złożony podwójnie. Jak widziałam, że jest mega zimno to dokladalam na dworze jeszcze jeden kocyk.

    BiB, ja również wychodzę z założenia, że nie ma co jeszcze zbyt grubo ubierać, bo co zrobimy później!

    Ja ubieram podobnie, tylko zamiast leginsów to spodenki i ubieram jeszcze buciki lub skarpetki, a ta bluza to polarowa, lub kurteczka. Do tego rękawiczki cienkie, bo mały ma lodowate ręce i jak mnie kiedyś nimi dotknął po spacerku to aż się odsunęłam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 10:26

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 października 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Wydaje mi sie, ze moja mala cigle ma problemy z termoregulacja.. bardzo czesto miewa jeszcze raczki zimne jak sopelki.. ale karczek ma cieply.. Wasze maluszki tez tak maja??

    Tak ma, dlatego ja na spacerki zakładam małemu cienkie rękawiczki, bo przecież rączki są zawsze odkryte.


    I wydaje mi się, że stópki dziecka nie powinny być zimne, ale pewna nie jestem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 10:31

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 23 października 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest dzisiaj 2,5 stopnia na plusie! Wietrzysko i mrzawilo z rana... masakraaaa jak zimno!! Ja w kurtce jesiennej, czapce i szaliku zmarzlam! A hykysmy tylko 20 min... Zosie ubralam w ten zimowy kombinezon i spiwor i spi na dworze ale zastabawiam sie czy dobrze robie, ze ja zostawilam na dworze. Jak myslicie?

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 23 października 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    U nas też tak jest, że dłonie zimne a kark ciepły. I też od jakiegoś czasu zauwazylam, że Jula ma spocone stopki pomimo tego, że nie są za grubo ubrane. Ciekawe dlaczego tak jest...

    Problemy z termoregulacja :P
    Myslalam tylko, ze jakos szybciej to minie.. ;)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 października 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    U nas jest dzisiaj 2,5 stopnia na plusie! Wietrzysko i mrzawilo z rana... masakraaaa jak zimno!! Ja w kurtce jesiennej, czapce i szaliku zmarzlam! A hykysmy tylko 20 min... Zosie ubralam w ten zimowy kombinezon i spiwor i spi na dworze ale zastabawiam sie czy dobrze robie, ze ja zostawilam na dworze. Jak myslicie?

    U nas od wczoraj leje bez przerwy, więc my o spacerze możemy zapomnieć :( Ja bym chyba nie zostawiła dziecka na dworze przy takiej temp

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 23 października 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spala tylko 15 min i wciagnelam ja w tej karocy do srodka ;)jednak zbyt wietrznie dzisiaj... Zosia do tej pory dzien dnia tak spala od 11 do 14 lub 15... w domu nie spi tyle :) ale dzisiaj ten wiatr jest zbyt nieprzyjemby, zehy ja zostawiac na dworze..

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 października 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    U nas jest dzisiaj 2,5 stopnia na plusie! Wietrzysko i mrzawilo z rana... masakraaaa jak zimno!! Ja w kurtce jesiennej, czapce i szaliku zmarzlam! A hykysmy tylko 20 min... Zosie ubralam w ten zimowy kombinezon i spiwor i spi na dworze ale zastabawiam sie czy dobrze robie, ze ja zostawilam na dworze. Jak myslicie?
    Karusia, u nas 5 stopni i mega zimno. Mała dzisiaj juz w kombinezonie i pod grubym kocem, czapka oczywiście już grubsza. Byłam na spacerze tylko 40 minut, zmarzlam strasznie, aż mnie głowa rozbolala.

    Karusia, ja bym chyba też małej nie zostawiła, no chyba ze jakieś 15 min i do domku ;-)

    karusia lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 października 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza pediatra kazała sprawdzać ramionko, bo rączki bez rękawiczek dziecko na spacerze przeważnie ma zimne, a z kolei karczek zawsze ciepły bo leży na plecach i nie ma opcji zeby był zimny. Mysle, ze ma to sens.

    mikulka, misia_k1, Paula_29, am lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 października 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka współczuje tych problemów z czaszką, faktycznie zawsze coś.

    Twoja Wikunia ładnie waży, moja miesiąc młodsza, kilogram lżejsza, ale centymetr dłuższa ;p


    Eh, no dokladnie, zobaczymy co tam znowu za dziadostwo się wymyśliło ;/

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 października 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wawie dzis 7 st, zimno..brrr, pierwszy raz wsadzilam do wozka ten spiwor polarowy z allegro, mama z mala chodzi po parku a ja ogarniam swoje rzeczy :)

    Nasza wlasnie sie poci na nozkach, raczkach no i wlasnie ta nieszczesna glowka, dlatego lekarka zlecila te badania...hmmm

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 października 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z asymetria u Lilki to juz sama nie wiem...

    Byliśmy na usg bioderek, tym razem prywatnie, bo na NFZ to nowy rok by nas zastał... Bioderka w porządku, wszystko ok. Położyl ja na brzuszku i powiedział ze wszystko jest ok. Zapytałam o ta asymetrię czy on twierdzi ze dziecko ma kręgosłup w bananek i do tego krecz szyji. Posprawdzal palpacyjnie i powiedział, ze wszystko sie unormowało i żadnej asymetrii on nie widzi....

    I komu tu wierzyć !

    Umówiłam jeszcze na dziś do domu fizjoterapeutke z polecenia od znajomej. Zobaczymy co ona powie, wtedy będziemy mieli zdanie 4 lekarzy

    Zabuszka to dobrze, ze z małym wszystko oki !

    A z tymi spacerami to ja juz sama nie wiem... Dziś chyba raczej nie wyjdę bo wiatr straszny i przelotnie pada deszcz. W następnym tygodniu rotawirusy szczepimy druga dawkę i nie chce jej przeziębić ;( kurczę ale pora roku na te szczepienia przypadła...

    A propos szczepień, szczepicie się na grupę ? My z M sie zastanawiamy, bo ja w tamtym roku sie nie zaszczepiłam i zachorowałam, na szczęście jeszcze nie byłam w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 14:02

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 października 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki po wczorajszym marudzeniu spała od 21 do 5 i po tym jak zjadła do 8.15. Tak jest super :]
    Byłyśmy w południe na godzinnym spacerze, zmarzłam niesamowicie, mała raczej nie, bo ciepło ją ubrałam.

    No to i ja mam opcje aby wrócić jednak do pracy po pół roku, dziewczyna na moje zastępstwo nie radzi sobie i chce odejść...teściowa szczęśliwa bo by chciała małą się zająć. Chwilę to rozważałam, ale prawda jest taka że nic mi nie zrekompensuje utraconego czasu z dzieckiem, więc chyba zostaje na rocznym.


    Dziewczyny, Paulian23 nie odzywa się już baaardzo długo, mam nadzieję że wszystko u niej ok, Camilia masz do niej nr?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola niestety nie mam do niej numeru. Nie odzywa się chyba od czasu porodu... A Iwo też coś ostatnio nie ma :-/

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 23 października 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka o co chodzi z tym poceniem sue glowki u malej? Bo jak karmie Zosie i lezy ona na mojej rece to tez poca jej sie skronie... ale to chyba noemalne?:)

    ja wczoraj dostalam super propozycje pracy... ale niestety od zaraz i w Wawie... przerabialam juz temat dojazdow do wawy... z malenstwem to nie przejdzie...

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 października 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj nie wyszłam z Małą na dwór, strasznie u nas zimno. Muszę jej w końcu kupić jakiś kombinezon, czapkę i rękawiczki.
    Karola sądzę, że to dobra decyzja - jeśli można to warto być z dzieckiem w domu conajmniej rok.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 października 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Ja dzisiaj nie wyszłam z Małą na dwór, strasznie u nas zimno. Muszę jej w końcu kupić jakiś kombinezon, czapkę i rękawiczki.
    Karola sądzę, że to dobra decyzja - jeśli można to warto być z dzieckiem w domu conajmniej rok.


    Pod Toruniem też zimko. Ten pajac z HM się jeszcze sprawdza bo i cieplusi i ma kaptur i rękawiczki, ale jak już spadnie w okolicach zera temperatura, to trzeba będzie coś cieplejszego, a dzisiaj w nocy ma być przymrozek :(
    Nienawidzę listopada, te długie wieczory, można kota dostać!

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 476 477 478 479 480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ