X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 listopada 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja moją usypiam przy piersi ( od 15 min do godz) i tak zazwyczaj 22-22.30 spi, wtedy odnoszę ja do lozeczka ( niose w rozku, bo wtedy mi sie nie budzi) i tak spi do 4-5 do pierwszego karmienia. Pozniej juz ląduje u nas, bo wtedy karmię na leżąco i nie chce jej rozbudzac...ani siebie :P
    Dzis sie obudziliśmy o 10.30 :)

    Co do nocy, uwazam, ze dobrze, ze mala spi u siebie, bo my wtedy ogladamy film, nadrabiamy rozmowy zaległe i ogarniamy w domu. Zazwyczaj zasypiam ok 2-3 godz po małej :) Mąż później :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 11:18

    Mandalena, Karola:), am, maja89waw lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • DoradcaLovela Znajoma
    Postów: 30 53

    Wysłany: 4 listopada 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Ja trzymam w szafce...w opakowaniu.nie znalazlam info o przechowywaniu w lodówce, a Mikulka Ty skad masz takie info..przeczytam raz jeszcze ulotke, moze cos ominelam hm;/

    Dziewczyny a jakie leki gromadzicie dla Skarbów, u mnie syropek, kremy do pupy,..powiem Wam,ze u Nas Emolium krem specjalny swietnie sie spisuje na buzke Jasia, ktory kilka razy mial krostki i takie suche zaczerwienienie.
    Probowalam, dermoline alantan ale nie pomogl, a ten specjalny od razu po pierwszej aplikacji buzka super:)

    Ciuszki pierzecie w proszkach czy w plynach do prania?

    Jas, moze podac raczke Dawidkowi i Wikuni a propo pobudek o 5 rano. Juz kilka dobrych dni tak wstajemy i za chiny nie chce potem spac...teraz bawimy sie na macie.
    a pozniej spacerek:)


    Droga Misia_k1,

    warto pamiętać o tym, by do prania dziecięcych ubranek (i nie tylko) używać środków przeznaczonych dla dzieci. Wybór między proszkiem a mleczkiem do prania zależy od osobistych preferencji :) Jeśli zależy Ci, by ubranka były delikatniejsze w dotyku, warto, byś wypróbowała produkt w płynie. Mleczko do prania może być dobrą alternatywą dla płynu zmiękczającego. Nadaje ono miękkość i jednocześnie świetnie wypłukuje się z tkanin. Bez względu na markę produktu dobrze jednak upewnić się, że jest on odpowiedni do stosowania od pierwszego dnia życia maluszka.

    Skóra dziecka przez pierwsze trzy lata nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i może być nawet 5 razy cieńsza od skóry dorosłego. W tym czasie nie stanowi ona odpowiedniej bariery dla substancji chemicznych zawartych w zwykłych produktach (dla dorosłych). Nie widzimy tego, ale przedostają się one do krwiobiegu i przenikają w głąb organizmu. Nawet jeśli nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe zdrowia malucha. Zawarte w nich substancje wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz wpływa na jego kondycję w przyszłości. Dlatego ważne jest, by przez cały okres wrażliwości skóry sięgać po bezpieczne środki przeznaczone dla dzieci.

    Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Ciebie pomocna :)

    Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziesz tam ciekawe informacje na temat budowy i właściwej pielęgnacji skóry dziecka.

    Pozdrawiam,
    Doradca Lovela

    karusia lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 listopada 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo żyjesz :P ?

    Mandalena lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 4 listopada 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib, dziękuję za pomoc, zaraz zamawiam.

    Karusia, nie przejmuj się, mój As ostatnio też miał takie dni, że się pytałam go, czy nie pożarł może mojego prawdziwego synka. A wczoraj w dzień przespał 4 godziny, później był kochany i słodziutki.

    Ja piorę w PERSIL Sensitive Megaperls niemieckim. Chciałam kupić
    płatki mydlane, ale nie mogłam znaleźć. Gdzie kupujecie?

    Nasz Radek nauczony jest w swoim łóżeczku spać, od początku. U dziadów ma drugie. Oba stoją przy naszych łóżkach. Jak się budzi rano to na nas krzyczy, żebyśmy wstawali i się z nim bawili. Bierzemy go wtedy do siebie, ale nie zawsze zasypia, wtedy wraca do swojego, pod karuzelkę, a my dalej śpimy. Myjemy go o 20-21. Później mamy dużo czasu dla siebie...

    maja89waw, karusia lubią tę wiadomość

  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 listopada 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wróciłyśmy od lekarza, mała miała być zaszczepiona druga dawka na Rotawirusy ale nie zaszczepiliśmy.

    Słuchajcie jestem załamana, mała od ostatniego ważenia przybrała tylko 130 g !!! To wychodzi 9 g na dobę !!! Albo ja źle ostatnio zważyli albo ja nie wiem ;((( karmie ja co 1-2 godziny i byłam pewna ze przytyła, bo juz z noszeniem jej nie jest mi łatwo a tu coś takiego...

    Karola to Twoje 17 g to niebo w porównaniu z naszymi 9g ;((((((((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 13:10

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 listopada 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Ja piorę w PERSIL Sensitive Megaperls niemieckim. Chciałam kupić
    płatki mydlane, ale nie mogłam znaleźć. Gdzie kupujecie?

    Kupuję płyn Bebi z płatków mydlanych, zapach ma super. Teraz zamawiałam w gemini, ale w stacjonarnych sklepach też jest. http://www.aptekagemini.pl/barwa-bebi-plyn-do-prania-pieluszek-bielizny-i-ubranek-dzieciecych-1-litr.html

    Maja współczuję, mam nadzieję że rzeczywiście pomylili się w ważeniu, a co Wam pediatra na to powiedział?

    Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy łóżeczko turystyczne i bardzo się przydaje. W pokoju małej jest zwykłe drewniane, a w naszej sypialni turystyczne, mała tam śpi by była pod ręką.
    Natomiast turystyczne przydało nam się już dwa razy: w białce, teraz na weekend u moich rodziców, i za tydzień jedziemy do teściów, też się przyda

    Lolka jak masz małą w drugim pokoju to słyszysz ja jak się budzi w nocy
    Ja się tak zastanawiałam kiedy ją przenieść na stałe do jej pokoju , al boję się , że nie będę jej słyszeć, szczególnie przy tym ulewaniu

    Ja też piorę w dzidziusiu, chwilowo miałam lovellę, ale pojawiło się to uczulenie na brzuszku, więc przechodzę z powrotem na dzidziusia i zobaczymy czy przejdzie

    Wieczorem podajemy Zuzi enterol wymieszany w butelce z moim pokarmem i Zuzia zaczęła sama sobie trzymać butelkę obiema rączkami, ale mamy z mężem radochę:)
    Zaczyna też podnosić tułów i główkę do siadu, wystarczy że lekko złapię ją za jedną rękę, nie próbuje jej nawet podciągać a ona się rwie

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am właśnie wkurzyła mnie mega luzackim podejściem ! Kazała karmić jak najczęściej, zapytała tylko czy dopajam ją wodą, powiedziałam, ze nie i tyle...

    Pytałam o ewentualna alergie, to ze krótko je bo ok. 5-10 minut. Stwierdziła ze alergi na pewno nie ma a dzieci 4 miesięczne tak jedzą....mjakis kiepski dzień chyba pani doktor miała. Zapisałam sie do innej za tydzień, mam nadzieje ze waga im sie popsuła ;(

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia na pewno skok przechodzi,glowa do gory...to jest najdluzszy skok ale na pewno po kilku dniach wszystko wroci do normy:)

    paula u mnie jas za chiny tego enterolu nie chcial bo drozdzami pachnie...wypluwal mleko i niestety na tym sie skonczylo.
    super ze zuzia ssie nie zoorientowala:)

    Maja, to ta pediatra jakaś totalnie wyluzowana...nie martw się Kochana,moze faktycznie waga była zepsuta...a próbowałaś u siebie w domu ją zważyć-tak orientacyjnie??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 15:52

    maja89waw, Paula_29, karusia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek mala spi z nami w sypialni. Balabym sie jej w innym pokoju zostawiac. Co prawda mamy 90 m ale tak mamy urzadzone ze aby zrobic dla niej pokoik to bede musiala zlikwidowac jadalnie albo meza gabinet.
    teraz nie mam tego problemu ale jak maka skonczy roczek bede musiala sie nad tym zastanowic. Chyba ze zmienimy na cos wiekszego. Moze pomyslimy o domu.


    Ja dzis wybralam ubranka do chrztu. Mieli cudna sukienke ale na grubych ramiaczkach wiec nawet z cieplym bolerkiem balam sie jak mala bedzie w niej sie czuc. W koncu zamowilam taka co spodobala mi sie poprzednio. Miala byc biala ale aplikacja ktora mi sie spodobala tylko byla w ecru. Wiec wszystko w ecru. Szyją dla malej rozmiar i bedzie na za tydzien :)

    Akurat maz dzis byl w domu zostal z mala. Nie bylo mnie niecale 2 godz. Jednak mala sie mezowi obudzila i plakala z glodu. 5 wiadomosci glosowych z placzem malej. Jeny wracalam taka zeschizowana...eh.

    maja89waw, am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 listopada 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Uff Kochane w końcu Was nadrobiłam. Jestem teraz cały tydzień zupełnie sama z Małą więc czasu jak na lekarstwo no ale jako daję radę ;-)
    Karola nie powiem Ci teraz dokładnie jaka to bakteria bo zostawiłam wyniki u lekarza, jak je odbiorę to napiszę. A propo mm to Julka wypija jakieś 70-110 ml w kilku turach. Wczoraj jak dostała butelkę to tak się zdziwiła, że nie wiedziałą co z nią zrobić, niestety nie obeszło się bez płaczu no ale w końcu jakoś się udało jej wypić. Mysłałam, że łatwiej pójdzie no ale jak to lekarz określił muszę tego pilnować bo to też jest ważny etap leczenia. Kto by pomyślał...
    Jeżeli chodzi o pranie ubranek to używam płynu Lovela. A czy któraś z Was ma butelkę medeli ale tą z tym zwykłym smoczkiem?
    Ja również w lewej piersi mam mniej mleka choć dzisiaj po nocy po kilku godzinach bez opróżniania ściągnęłam 150ml i zamroziłam :-)

    Camilia ja właśnie chcę dokupić smoczek do tej buteli Medeli bo mam 4 sztuki...teraz tylko szukam jakie smoczki pasuja poza Medela...masz jakieś info???
    Lub też kupię Lovi-wielofunkcyjną i do niej odpowiednie smoczki

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 listopada 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, tak ważyłam i wychodzi o 150 więcej niż u lekarza, ale to może być błąd wagi łazienkowej....

    Ja tez sie zastanawiałam zeby przenieść łóżeczko małej do jej pokoju, ale w tej sytuacji nie ma to sensu... Nie dość ze jak narazie łóżeczko ja parzy to jeszcze ta waga za mała...

    Lolka a czy Twoja Wiki nadal ssie wubba ? Moja super zaakceptowała go ale od jakiś 2 tygodni złapie i zaraz wypycha językiem...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 listopada 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, jeeenki współczuję Ci stresu związanego z tym przybieraniem. Ja cały czas się schizuję, dlatego kupiłam wagę i mam wszystko teraz pod kontrolą. Waga łazienkowa mi źle ważyła, bo każda waga inaczej waży - dlatego ważne jest ważenie ciągle na tej samej wadze. Ale dobrze, że skontrolujesz przybieranie z innym pediatrą.
    Ja czekam dokładnie 4 tygodnie do szczepienia, zobaczymy ile tam będzie Wiki ważyć.

    Dziewczyny, mój mąż to chyba by mi się nie odważył wysłać wiadomości głosowej z rykiem, bym go chyba zabiła :P Mój M. też miał dzisiaj dyżur, bo byłam z babcią u lekarza, od razu zrobiłam małe zakupy, jak zawsze ostatnio - tylko dla małej.

    Dzisiaj będę zaprawiać dopiero te jabłka, bo przyszły mi słoiczki małe - musiałam zamówić na allegro. Maja - dawałaś je do piekarnika po to, aby je jakby wyparzyć? Bo ja nigdy tak nie traktowałąm słoików. Zawsze gotowałam w garnku chwilę, aby się zamknęły, a prędzej po prostu myłam, teraz miałam zamiar wyparzyć je wrzątkiem po prostu.

    maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 listopada 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Camilia ja właśnie chcę dokupić smoczek do tej buteli Medeli bo mam 4 sztuki...teraz tylko szukam jakie smoczki pasuja poza Medela...masz jakieś info???
    Lub też kupię Lovi-wielofunkcyjną i do niej odpowiednie smoczki
    Oj nie wiem czy poza smoczkami medeli pasują jeszcze jakieś do butelek medeli. A dlaczego chcesz inny smoczek? Z tego medeli Jaś nie chce pić?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 listopada 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno Canpol pasuje i NUK, czytałam na forach...Nie wiem,czy nie bedzie chciał pić...ale Medela ma tylko 2 rozmiary S i M i trochę mnie to martwi, bo większość producentów ma po kilka rozmiarów i do tego są również uzależnione od gestosci pokarmu, więc jak bede robic zamówienie to bym od razu zamówiła po 1 szt innych aby się przekonac:)
    Jaś cały czas pije z Calmy...mleko moje, mleko mm, wode, rumianek;)

    He kurcze dziewczyny z tymi słoiczkami to mi tylko ochoty na przetwory narobiłyście...podeślijcie linka do nich, jak macie już sprawdzonego sprzedającego:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 16:56

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 4 listopada 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się schizowałam tą wagą małego po ostatniej wizycie u pediatry, ale stwierdziłam, ze został źle zważony, bo jakieś niecałe 3 tyg temu ważyłam małego na wadze łazienkowej i wazył 6700, a wczoraj 7200, natomiast u pediatry w ubiegłym tyg wyszło 6550- za duża rozbieżność, nawet jeśli przyjmiemy jakiś błąd pomiaru wagi łazienkowej

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 listopada 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Maja, jeeenki współczuję Ci stresu związanego z tym przybieraniem. Ja cały czas się schizuję, dlatego kupiłam wagę i mam wszystko teraz pod kontrolą. Waga łazienkowa mi źle ważyła, bo każda waga inaczej waży - dlatego ważne jest ważenie ciągle na tej samej wadze. Ale dobrze, że skontrolujesz przybieranie z innym pediatrą.
    Ja czekam dokładnie 4 tygodnie do szczepienia, zobaczymy ile tam będzie Wiki ważyć.

    Dziewczyny, mój mąż to chyba by mi się nie odważył wysłać wiadomości głosowej z rykiem, bym go chyba zabiła :P Mój M. też miał dzisiaj dyżur, bo byłam z babcią u lekarza, od razu zrobiłam małe zakupy, jak zawsze ostatnio - tylko dla małej.

    Dzisiaj będę zaprawiać dopiero te jabłka, bo przyszły mi słoiczki małe - musiałam zamówić na allegro. Maja - dawałaś je do piekarnika po to, aby je jakby wyparzyć? Bo ja nigdy tak nie traktowałąm słoików. Zawsze gotowałam w garnku chwilę, aby się zamknęły, a prędzej po prostu myłam, teraz miałam zamiar wyparzyć je wrzątkiem po prostu.

    Sprobuje ja wazyc na lazienkowej. Zobaczymy...

    A co do sloiczkow ja tez je wyparzylam wrzatkiem po zakupie ale zeby miec pewnosc ze wszystko jest suche dalam jeszcze do piekarnika co oczywiscie z drugiej strony utrudnia troche sprawe bo musisz do goracego sloika nakladac. Ja probowalam w garnku w wodzie ale ja mialam malutkie sloiczki i jak nalałam 3 cm pod nakretke tak jak w przepisie to ledwo byly zanurzone i zadna nakretka mi nie strzelila :/ potem dopiero pomyslalam ze pewnie wkleslyby podczas stygniecia.

    Twoj sposob tez na pewno bedzie oki, ja troche za szybko chcialam osiagnac rezultat i dlatego z wodą spasowałam :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 17:21

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 4 listopada 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, popieram zdanie dziewczyn. Nie martw się zbytnio tą wagą, tym bardziej ze sama widzisz i czujesz, że Lilka robi się cięższa. Ja się też tak schizowalam wagą i pediatra kazala mi dopajac mm po kazdym kp. Podaje jej mm, ale tylko dwa razy dziennie. Przez dwa tygodnie mała przybrała 600 g i mnie się znowu wydaje, że za dużo eh .... Tak zle i tak niedobrze.

    Dziewczyny, ja Was podziwiam za te przetwory. Ja bym chyba nie miała siły ;-)

    Misia, jak zamierzasz rozszerzać dietę Jasia? Tak jak przy kp czy mm? Ja myślę, że jak karmie na dobę piersią ok 9 razy, a mm tylko 2 to wg schematu dziecka karmionego piersią. Wiem, że powinnam zasięgnąć opinii pediatry, ale nasza jest mało kompetentna niestety i za bardzo nie można z nią "normalnie" porozmawiać.
    Lolka, a Ty jak myślisz?

    maja89waw lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 listopada 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, ja wypośrodkuję to, tzn jeśli przy kp dopiero wchodzi rozszerzenie od 6m a przy mm od 4 to ja zacznę w 5;)jakoś:):)
    Wg mnie powinnaś wg kp, bo 2 razy a 9 razy to znaczna różnica:)i pewnie mm ma tu niewielki wpływ.
    U nas też pediatra mało kompetentna osoba jest, powiedziałabym, ze jest maksymalnie olewającą babką.

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczaki odrzucili mi becikowe-to jakaś masakra...czy ktoś z Was, ma może jakieś głębsze pojecie o becikowym???

    Bierze sie dochody za cały rok 2012 czyli ciągiem 12 miesięcy, a mi to rozgraniczyli na stypendia( 6m) i 3 m pracy.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ