X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    kurczaki odrzucili mi becikowe-to jakaś masakra...czy ktoś z Was, ma może jakieś głębsze pojecie o becikowym???

    Bierze sie dochody za cały rok 2012 czyli ciągiem 12 miesięcy, a mi to rozgraniczyli na stypendia( 6m) i 3 m pracy.

    Współczuję, niestety nie wiem jak to dokładnie jest, bo w końcu jeszcze nie składałam dokumentów, jakoś mnie odpycha od tej biurokracji. Zresztą chciałam poczekać na listopad bo wolę dać dokumenty za 2013 rok, są "lepsze" ;)
    Ale co u Ciebie odrzucili przez za wysokie dochody? Wiem że jak one są z lat poprzednich a teraz już ich nie ma to można składać że jest to dochód utracony. Walcz dalej bo szkoda odpuścić.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, za wysokie o 193 zl.
    ale nerwy mammm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 18:36

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    tak, za wysokie o 193 zl.
    dochod utracony hm mialam stypendium,a teraz juz nie mam....czy to sie liczy??ale nerwy mammm

    Moim zdaniem się liczy, jakby to była praca to dajesz świadectwo pracy i już - dochód utracony, więc tu może jakąś decyzję o czasie wypłacania tego stypendium. Dopytaj bo nie powinni tego brać pod uwagę.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Mikulka, ja wypośrodkuję to, tzn jeśli przy kp dopiero wchodzi rozszerzenie od 6m a przy mm od 4 to ja zacznę w 5;)jakoś:):)
    Wg mnie powinnaś wg kp, bo 2 razy a 9 razy to znaczna różnica:)i pewnie mm ma tu niewielki wpływ.
    U nas też pediatra mało kompetentna osoba jest, powiedziałabym, ze jest maksymalnie olewającą babką.
    A wiesz, że również myślałam, aby rozszerzać po 5 miesiącu ;-)
    Co do becikowego, to my też się jeszcze za to nie zabraliśmy. Potrzebne są jakieś zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, a jakoś nie mogę tam dotrzeć :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja niby te wagi u lekarzy powinny byc dokładne, u nas zawsze mala tez na wadze lazienkowej ma odrobinke wiecej(ok.50-100g)...Ale jesli rzeczywiscie taka waga to chyba trzeba to spawrdzić, bo normalne to nie jest?
    Zawsze powinno sie obserwowac wage ważąc na tej samej wadze.
    My wazymy ja co tydzien na wadze, maz z nia staje, pozniej sam i odejmujemy :)

    Kotek u nas mala ponad 2 miesiace temu odrzucila smoczki, zaczela je wypychac i juz nie chciala, jedynie jeszcze toleruje wubba i czasem jak cos ja najdzie to go ssie, a tak to nie chce :)

    Nasza od jakiegos czasu jak ja kladziemy na macie na pleckach, to za chwilkę przerzuca się na brzuszek :) I tak w kolo... :)
    Butle trzyma od ok miesiaca sama, smiesznie to wyglada ;)

    Co do rozszerzania, ja zapytam pediatry, ona dobra lekarka, jedna lepszych w Wawie, wiec mysle, ze dobrze poradzi, napisze co i jak :) 19 mamy szczepienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 19:11

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 listopada 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja jak my małą ważymy i się rusza to waga waha się momentami nawet o 200 gr, nie wiem czy mała się ruszała w trakcie ważenia,ale może nie zaczekali aż przestanie się wiercić
    Co do pediatry jak Zuzia miała tą infekcję i mówiłam o silnym ulewaniu pediatra nie zareagowała, kazała nawet zaszczepić małą
    gdybyśmy sami nie zrobili wyników na własną rękę, nie wiedzielibyśmy że coś jest nie tak

    Lolka to ja nie wiem jak ja przeczytałam, że zrozumiałam że macie małą w innym pokoju

    Misia ja mam wrażenie że Zuzia zje wszystko:)
    Nie ważne czym pachnie

    maja89waw, lolka83, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 listopada 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko śpi, mama robi jabłka :) cóż ze mnie za wspaniała gospodyni domowa :p haha

    No Misia ja mniej więcej orientuje się w becikowym, tzn. orientuje się w liczeniu dochodów, powinnaś podać Twój dochód z pita, pomniejszony o składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Jeżeli przekroczy nawet o 1 grosz, no to niestety nie dostaniesz. U nas jest o tyle dobrze, że mąż ma działaność i wykazuje nadal jeszcze stratę, bo młoda firma, więc my załapaliśmy się nawet na dodatkowy tysiąc, czyli łącznie 2 :P

    Co do rozszerzania diety, to ja od skończonego 5 mca będę wprowadzać mm, zacznę od jednej butli, aby przez miesiąc przestawić się na mm i wtedy zacznę też wprowadzać po malutku posiłki.

    Nasza pediatra też nie kompetentna. Co do trzymania butelki u Waszych pociech, Wiki trzyma sobie pierś jak butelkę, jak to zabawnie wygląda :P

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 listopada 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja tez nie wiem jak przeczytalas :) bo nigdzie nie pisalam, ze mala spi oddzielnie :) Pisalam, ze jak ja nakramie na noc to usypiam i odnosze do lozeczka :) karmie w salonie, a odnosze do sypialni :P

    Ja wlasnie zrobilam ciasto dyniowe, mega szybkie a pyszne, lece po drugi kawalek, byle malej nie zaszkodzilo..mam duzo tego musu z dyni, jutro trzeba cos z niego tez zrobic, moze ciasteczka lub placuszki :P

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Paula ja tez nie wiem jak przeczytalas :) bo nigdzie nie pisalam, ze mala spi oddzielnie :) Pisalam, ze jak ja nakramie na noc to usypiam i odnosze do lozeczka :) karmie w salonie, a odnosze do sypialni :P

    Ja wlasnie zrobilam ciasto dyniowe, mega szybkie a pyszne, lece po drugi kawalek, byle malej nie zaszkodzilo..mam duzo tego musu z dyni, jutro trzeba cos z niego tez zrobic, moze ciasteczka lub placuszki :P

    Lolka, ja robiłam sernik dyniowy z kwestii smaku. Wyszedł pyszny i Szymkowi nic od niego nie jest, mimo, że jest na spodzie brownie

    Ja też miałam dużo musu z dyni, bo posadziłam sobie dynie u mamy w ogrodzie i teraz zbierałam. Zrobiłam mus i wrzuciłam do zamrażarki- będzie dla Szymusia jak znalazł :)

    lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem co robić... Mała w ogóle nie chce pić tego mleka (Bebilon pepti). Rano jeszcze trochę wypije ale po południu i wieczorem to już istna masakra. Płacz, wyginanie się i błagalny wzrok o cycka. Myślę, że nie odpowiada jej smak ale co ja mam zrobić w tej sytuacji? Przecież muszę jej podawać mm jak dostaje ten Bactrim żeby nie uszkodził wątroby. Ech sama już nie wiem co dalej.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny nie wiem co robić... Mała w ogóle nie chce pić tego mleka (Bebilon pepti). Rano jeszcze trochę wypije ale po południu i wieczorem to już istna masakra. Płacz, wyginanie się i błagalny wzrok o cycka. Myślę, że nie odpowiada jej smak ale co ja mam zrobić w tej sytuacji? Przecież muszę jej podawać mm jak dostaje ten Bactrim żeby nie uszkodził wątroby. Ech sama już nie wiem co dalej.
    Camilia, może spróbuj podać w nocy, kiedy jest mocno zaspana. Moja Jula jak nie chciała pić mm na początku to właśnie takie podstępy robiłam i ona w śpiku piła. Spróbuj, może u Was ten sposób również zadziała ;-)

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny nie wiem co robić... Mała w ogóle nie chce pić tego mleka (Bebilon pepti). Rano jeszcze trochę wypije ale po południu i wieczorem to już istna masakra. Płacz, wyginanie się i błagalny wzrok o cycka. Myślę, że nie odpowiada jej smak ale co ja mam zrobić w tej sytuacji? Przecież muszę jej podawać mm jak dostaje ten Bactrim żeby nie uszkodził wątroby. Ech sama już nie wiem co dalej.


    Kochana wspolczuje, może wlasnie sprobuj w nocy podawac...
    nasza jakos od razu je podlapala, ale jak skoncze opakowanie to bede powoli przechodzic na beblion dha a pozniej zwykly, mam nadzieje, ze nie bedzie ekscesów, bo może już z brzuszkiem jest ok.

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kochana wspolczuje, może wlasnie sprobuj w nocy podawac...
    nasza jakos od razu je podlapala, ale jak skoncze opakowanie to bede powoli przechodzic na beblion dha a pozniej zwykly, mam nadzieje, ze nie bedzie ekscesów, bo może już z brzuszkiem jest ok.


    Włąsnie Lolka, jakie mleczko małej dajesz?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kochana wspolczuje, może wlasnie sprobuj w nocy podawac...
    nasza jakos od razu je podlapala, ale jak skoncze opakowanie to bede powoli przechodzic na beblion dha a pozniej zwykly, mam nadzieje, ze nie bedzie ekscesów, bo może już z brzuszkiem jest ok.

    Lolka Ty również podajesz Bebilon pepti?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 listopada 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia współczuję, a nie możesz dawać innego mm? Pewnie nie, to chyba tylko na śpiocha musisz spróbować karmić, oby się udało.

    Paula a jakie masz to łóżeczko turystyczne? Jakiej firmy? Bo tak jeszcze wracając do tematu, to teraz jeszcze właśnie da się położyć dziecko na podłodze na kocu czy macie, ale lada moment to już będzie gorzej, zwłaszcza jak będę chciała coś zrobić np. obiad i nie dam rady cały czas patrzeć co Mały robi, to wtedy zapakuję do kojca i tam będzie bezpieczniejszy niż buszujący po mieszkaniu :)

    A co do spania w łóżeczku, Dawid śpi w nocy, tzn. od wieczora do pierwszej pobudki, bo potem już ze mną w łóżku.

    Ostanie dni Mały znów przestał mi spać w dzień, tylko dwa razy po 20 minut i tyle :( A spacery to znów koszmar, bo nie chce leżeć we wózku, nie śpi i się wydziera :/ więc teraz jak jest piękne słońce to my na polu spędzamy 20 minut bo więcej się nie da, mam nadzieję że mu szybko przejdzie, bo mi strasznie żal takiej pogody, a jak czytam że Wy po kilka godzin spacerujecie... też bym tak chciała. Jedyny plus tego nie spania w dzień, to że wieczór pada sam, bez usypiania zaraz przy karmieniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 22:04

    lolka83, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 listopada 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pierwszy raz polozylam mala spac w rożku, dałam jej porządnie zasnąć i uwaga - śpi w łóżeczku :) dzięki Lolka za podpowiedz z tym rożkiem !

    A jeśli chodzi o wagę małej to rozmawiałam z siostrą i ona też tak miała z synem, lekarz od razu kazał dawać mm przed snem a na kolejnych wizytach przybierał za bardzo, aż w wieku 10 mcy kazała zmniejszyć posiłki... Tak więc uspokoiła mnie i kazała nie myśleć o mm dopóki nie mam potwierdzonej tej niskiej wagi na 100 %, bo ona żałowała, że posłuchała lekarki.

    Zresztą tak na spokojnie przeanalizowałam wszystko i przed wyjazdem do lekarza mała zrobiła kupe i nie chciała cycka, wiec jak byla wazona to nie jadla jakieś 1,5 h plus ta kupa to wydaje mi sie ze moglo przez to tak malo wyjsc...

    Karola daj znać jak tam słoiczki :) ja w weekend będę robić jeszcze brokuły i gruszki:)

    A co do słoiczków ja kupiłam u sprzedawcy o nicku "pudelkaisloiki" jest z pruszkowa więc wystarczyło się umówić tego samego dnia po odbior osobisty :)

    Aaa zapomnialam sie pochwalic, ze upolowalam sliczny zimowy konbinezon dla malej na olx. Prawie nie uzywany z mothercare za 39 zl ! Do tego dwie czapeczki jeszcze wzielam po 5 zl ;) jeszcze teraz uwazam warto cos uzywanego kupic, bo te ubranka w ogole sie nie niszczą jak dziecko jeszcze nie chodzi i się nie brudzi.

    am, lolka83, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 listopada 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja super, ze sie udalo :)


    Kochane ja karmilam najpierw bebilon, pozniej lekarka kazala przejsc na bebilon DHA, pozniej na pepti, teraz jedziemy na pepti, ale kupy ma normalne, wiec bede znow powoli chciala wracac do tego normalnego mleka a nie dla alergików, mam nadzieje, ze sie powiedzie :)

    Karola:), Camilia, maja89waw, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 listopada 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoiczki kupiłam u tego samego sprzedawcy :) Pyszne wyszły te jabłuszka, wyjadalismy z gara z mężem :P
    Kurcze, jestem z siebie dumna i mam ochotę jeszcze coś zrobić...:)
    Poczytam jutro na ten temat.

    Lecę spać dziewuszki, miłego :*

    Camilia, maja89waw, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 listopada 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am w sumie to do końca nie wiem czy mogłabym dać Małej inne mm. Najprawdopodobniej ona ma alergię ale nie wiadomo na co i jeśli okazałoby się, że na białko mleka krowiego to zwykle mm mogłoby jej zaszkodzić (bóle brzuszka, wysypka). Z tymże pewnie chętniej by je jadła.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 listopada 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Am w sumie to do końca nie wiem czy mogłabym dać Małej inne mm. Najprawdopodobniej ona ma alergię ale nie wiadomo na co i jeśli okazałoby się, że na białko mleka krowiego to zwykle mm mogłoby jej zaszkodzić (bóle brzuszka, wysypka). Z tymże pewnie chętniej by je jadła.

    A jest tylko to jedno mleczko dla alergików? Strasznie szkoda mi Twojej Julki jak pomyślę o tym jej błagalnym spojrzeniu o cycka. Może jakoś się przyzwyczai do tego mm. Oby, trzymam kciuki.

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 502 503 504 505 506 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ