X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 5 listopada 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo bardzo mi przykro....

    Zosia super:) i wcale nie taka ,,chudzinka":):)

    Camila podziwiam za samodzielny wypad z Julią:)

    Karola widać, ze WIkunia, juz pierwsze kroki fitness stawia wykonując rowerek:)
    Mikulka-Julcia sliczniutkaaa:):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 18:26

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 5 listopada 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/14963521d4e5.jpg

    Zdjęcia zrobione 3 tyg temu na chrzcie św. Julki

    Karola:), Camilia, Plumb80, am, zabuszka lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 5 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze,chyba w złym formacie wstawiłam, ale są ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 5 listopada 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, bardzo mi przykro :( najgorzej jak odchodzą tacy młodzi ludzie :(

    Camilia, no mam nadzieję z tym mlekiem no i też muszę się wybrać w końcu z małą samemu, jakoś muszę się przełamać :P

    Mikulka, Juluś śliczna, taka subtelna dziewczynka, wydaje mi się , że podobna do mojej Wiktorii :)

    Czy Wasze dzieci jak zasypiają też tak ruszają główką w jedną i druga stronę w szybkim tempie - raz jedna, raz druga strona? U nas tak jest i Wikulek ma strasznie wytarte włoski przez to :P

    karusia, mikulka lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 listopada 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola u nas Jula podobnie rusza głową i również ma wytarte włoski- ma taki łysy pasek pośrodku a na dole i na czubku głowy jest więcej włosów. Nie wygląda to za dobrze jak na damę przystało :-P A tak w ogóle to walczymy jeszcze z ciemieniucha, niestety u dzieci z AZS jest ona bardzo ciężka i dostaliśmy maść Locoid Crelo.

    Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 5 listopada 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Czy Wasze dzieci jak zasypiają też tak ruszają główką w jedną i druga stronę w szybkim tempie - raz jedna, raz druga strona? U nas tak jest i Wikulek ma strasznie wytarte włoski przez to :P

    U nas Szymek tak robi jak szuka czegoś do przytulenia. Daję mu kocyk z jednej str i albo się d niego przytula, albo naciąga na głowę i jest spokój

    Ja nie mam problemu z jeżdżeniem z Szymkiem sama, gdyby nie samochód to zgniłabym w domu chyba. Jeżdżę z nim dosłownie wszędzie- no ale on lubi jeździć.

    Iwo, przykro mi strasznie.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 19:42

    Mandalena lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 5 listopada 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    U nas Szymek tak robi jak szuka czegoś do przytulenia. Daję mu kocyk z jednej str i albo się d niego przytula, albo naciąga na głowę i jest spokój

    U nas to nie pomaga, pieluszkę ma z jednej i drugiej strony, koca bym się bała dawać - że się nakryje i nie będzie miała jak oddychać.
    Czasami mi się wydaje jakby walczyła ze snem, że już ma odjazd i się broni :p ale to moja teoria, nie wiem czy słuszna :P

    Mandalena lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 5 listopada 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Jaś przy zasypianiu w łóżeczku jest nadmiernie aktywny...śmieje się, gada, wierci, macha rączkami, główka, nóżkami(jakby ADHD miał;))-taka energia go rozpiera ze szok, nawet w ciągu dnia tak się nie ,,gimnastykuje" jak w porze snu....ale czekam,czekam, daje smoka co chwile i po ok 15-20 min pada.


    Ewelina jak zdrówko????

    Karola:), mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta zaliczona. Victor poćwiczył z fizjoterapeutą dzisiaj. Wyginał się dzielnie,skręcał główkę w obie strony,leżał pięknie na brzuszku,potem przewracał się na boki. No i siedział podtrzymywany tylko za główkę. Wg fizjoterapeutki wszystko jest ok i główka dziecka zmienia kształt do 2 roku życia. Nie ma przykurczu mięśni szyjnych,zatem wszystko jest ok i powinno się unormować,jak Victor będzie już więcej siedzieć.
    No i Victor dostał pochwałę,iż jest bardzo silnym chłopcem i jego fizyczny rozwój jest wysoki,siedzi i trzyma stabilnie główkę.

    Iwo przykro mi,szkoda chłopaka...

    Dziewczyny,piękne są Wasze maleństwa. Pozdrawiamy z Victorkiem :)

    mikulka, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 5 listopada 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Wizyta zaliczona. Victor poćwiczył z fizjoterapeutą dzisiaj. Wyginał się dzielnie,skręcał główkę w obie strony,leżał pięknie na brzuszku,potem przewracał się na boki. No i siedział podtrzymywany tylko za główkę. Wg fizjoterapeutki wszystko jest ok i głó;-)wka dziecka zmienia kształt do 2 roku życia. Nie ma przykurczu mięśni szyjnych,zatem wszystko jest ok i powinno się unormować,jak Victor będzie już więcej siedzieć.
    No i Victor dostał pochwałę,iż jest bardzo silnym chłopcem i jego fizyczny rozwój jest wysoki,siedzi i trzyma stabilnie główkę.

    Iwo przykro mi,szkoda chłopaka...
    Dziewczyny,piękne są Wasze maleństwa. Pozdrawiamy z Victorkiem :)

    Plumb, super, że Victorek pięknie się rozwija. A napisz Kochana, co mówiła ta babeczka na temat sadzenia dzieci tak wczesnie?? Moja Jula bardzo rwie sie do siadania, a ma dopiero 3 i pol miesiaca. Drze sie jak jej nie pozwole usiasc heh. Temperamentne te moje babsko

    Karola:), Plumb80 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 5 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo to straszna tragedia.. :( współczuję...

    U nas dzisiaj lepszy dzień, Zosia była pogodna i nie darła się na mamę bez powodu ;)

    Nasza mała miała okres przejściowy z jazdą samochodem... jak tylko ją się wsadzało do auta był ryk... najgorzej jak sama z nią jeździłam.. a teraz... bajki! czasami specjalnie robię kółka po mieście, żeby się wyspała :D

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 5 listopada 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo bardzo mi przykro, takie tragiczne wypadki wstrząsają człowiekiem.

    Karola, Wiki fajna mała gimnastyczka :) taka figlarka :)

    Mikulka Twoja Julia malutka śnieżynka, a czapeczkę miała przesłodką :)

    Karusia, Zosia super, "kawał" kobietki :)

    Camilia gratuluję samodzielnej jazdy samochodem :) Dawid nienawidzi fotelika, ja się już nie mogę doczekać aż go zmienimy na większy, może wtedy będzie mu wygodniej.

    Karola ja też odnoszę wrażenie, że Dawid walczy ze snem, zwłaszcza w dzień, już ma ciężkie powieki, oczy zamknięte, a za chwilę otwarte i zdziwiony, że on wcale nie zasypia.

    A dziś sukces, Mały spał w dzień prawie dwie godzinki więc w końcu spacer był konkretny :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 22:47

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Plumb, super, że Victorek pięknie się rozwija. A napisz Kochana, co mówiła ta babeczka na temat sadzenia dzieci tak wczesnie?? Moja Jula bardzo rwie sie do siadania, a ma dopiero 3 i pol miesiaca. Drze sie jak jej nie pozwole usiasc heh. Temperamentne te moje babsko
    Zaczęła chwalić Victora że tak ładnie stabilnie siedzi. Zapytałam czy nie za wcześnie,że za 9 dni kończy dopiero 4 miesiące. Odpowiedziała,że każde dziecko rozwija się inaczej i że dzieci same nam pokażą,czy są już gotowe. Zatem skoro Victor pięknie trzyma główkę,to można go śmiało trzymać na kolanach w pozycji siedzacej. Jak się zmęczy,to zauważymy to,bo zacznie wtedy się kiwać główka. I że nie muszę obawiać się o kręgosłup. Skoro siedzi sztywno,to znaczy że ma silny kręgosłup i nie zrobimy mu krzywdy. Bo przecież nie trzymamy dziecka cały dzień w tej pozycji przecież. A ogólnie takie siedzenie ćwiczy stabilność i wzmacnia mięśnie szyjne.
    Tyle usłyszałam dzisiaj.
    Do tego ćwiczyć nadal leżenie na brzuszku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 23:51

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 6 listopada 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z fotelikiem z przodu to uważajcie, bo moja siostra kiedyś dostała za to mandat. W Polsce nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu jeśli samochód jest wyposażony w poduszkę powietrzna. Nie ma znaczenia czy jest wylaczona...

    Karola:), misia_k1, mikulka, Aniulka, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 listopada 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze wożę Szymka z tyłu, wydaje mi się to bezpieczniejsze niż z przodu. Poza tym obawiam się, że gdybym wiozła go z przodu to ciągle bym na niego zerkała, a tak to tylko do niego gadam jeśli nie śpi, bądź załączam muzyczkę i siedzi zadowolony

    mikulka, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 listopada 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am i jak Dawidek zaeragował na pałąk??Bo pamietam, ze jakos miałaś na dniach dostać:)

    Wiecie jaka jest ulubiona zabawka Mojego Małego, taki wściekle zielony miś-na pierwszy rzut oka totalnie kiepska chińska zabawka,ale Jaś dostał od cioci 85 letniej(wiec same wiecie jaki to ,,towar"). Miałam juz go dać z ciuchami dla potrzebujących...a tu proszę Jaś go uwielbiaa!!!
    Żadne fishery price, tiny love itd tylko ten Mis,hehehe:)
    Oczywiście, nie uważam, ze tylko ,,firmówki" są super etc, ale nei przypuszczałabym, ze taki Mis moze dac tyle radości hehe

    Dzis SUKCES-pewnie jednorazowe zdarzenie Jaś zasnął o 20 i wstał(bo go wzięłam do łózka) o 5.20!!!:):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 09:16

    Karola:), mikulka, Paula_29, Camilia, Aniulka, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 listopada 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas noc to totalna porażka. Szymek usnął o 20.30 i budził się co 2h!!! Jestem totalnie niewyspana, a mam dziś jechać do Krk na zakupy i spotkanie z przyjaciółkami :/

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 listopada 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj kiepska noc, ale w takim sensie że były aż 3 pobudki, ostatecznie pospałyśmy to 7mej, ale w sumie wyspałam się.
    Wczoraj usłyszałam na VH1 piosenkę https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I - "leci" ona bodajże w filmie "Listy do M." i pokochałąm ją dosłownie. Rano włączyłam ją na telefonie i z Wikunią słuchałyśmy, i...popłakałam się ze szczęścia, chyba nigdy jeszcze tak nie miałam. Słowa tej piosenki sprawiły że się bardzo wzruszyłam, ...marzenia się spełniają. Na serio mam już wszytsko, tylko aby zdrowie dopisywało no i dla mnie troszkę więcej cierpliwości i pozytywnego myślenia :)

    mikulka, karusia, misia_k1, Paula_29, Camilia, Aniulka, am, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 listopada 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    KArola ta piosenka to piosenka Jasia, tzn przy niej każdego dnia odkąd przywiozłam go do domku, kąpiemy się.Moja siostra mi ją puściła i nazywa JAsia ,,Moim Rainbowem" i tak juz pozostało:)


    Karola, to ja tak płaczę przy kołysankach Jasia....puszczałam na samym początku i teraz jak mu je śpiewam, łezka zawsze ze szczęścia sama leci....doskonale Cię rozumiem:)
    Nie wiem, jak ja żyłam, jak Jasia nie było...całe życie na Niego czekałam i całe moje dotychczasowe życie wydawało się ,,puste" jak patrze z perspektywy bycia mamusią:)
    Kocham być Mamą:)jupi!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 09:49

    mikulka, Camilia, Aniulka, Karola:), am, maja89waw lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 listopada 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Mikulka, piękne te Wasze księżniczki
    Ja też woże małą z tyłu, kupiłam sobie lusterko do obserwacji niemowląt i zerkam w nie jak stoję na światłach lub w korku
    Am my mamy łóżeczko Caretero Medio Safari. Fajne bo podwieszaną podłogą można bujać i kołysać dziecko jak płacze:)
    BiB Zuzia codziennie budzi się o 2 a zasypia o 21,30, także ciesz się, że tylko jeden dzień:) No chyba, że obudził się już na dobre, to współczuje

    Anitko a Wiktor podnosi się sam do siadania, czy tylko trzyma główkę?
    Ja nie wiem co zrobić, bo od kilku dni jak biorę Zuzię na kolana, na półleżąco, tak, że oparta jest o mój brzuch to ona zaczyna wstawać. Podnosi głowę i plecy tak jakby brzuszki robiła. Wcześniej miała tak jak ją chwyciłam za rączki, teraz nawet jej rączek nie podaje a ona wstaje i to usilnie za każdym razem, nie wiem czy mam ją tamować?

    Karola:), mikulka, am, maja89waw lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 504 505 506 507 508 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ