X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:53

    karusia lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm...ciekawe z tym jedzeniem...nie wiem sama co myśleć? A Wy jak będziecie wprowadzać? Kiedy wyszły te nowe zalecenia?


    A i mam pytanie co do soków, może głupie pytanie, ale sok ma być 100 % przecierowy, np. z marchwi, to z surowej? czy jak? Z czego w ogóle mogą być soki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 18:56

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:

    Anitko a Wiktor podnosi się sam do siadania, czy tylko trzyma główkę?
    Ja nie wiem co zrobić, bo od kilku dni jak biorę Zuzię na kolana, na półleżąco, tak, że oparta jest o mój brzuch to ona zaczyna wstawać. Podnosi głowę i plecy tak jakby brzuszki robiła. Wcześniej miała tak jak ją chwyciłam za rączki, teraz nawet jej rączek nie podaje a ona wstaje i to usilnie za każdym razem, nie wiem czy mam ją tamować?

    Dokładnie robi tak samo, z pozycji półsiedzącej robi tzw brzuszki i myk jest już w pionie.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 6 listopada 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Dokładnie robi tak samo, z pozycji półsiedzącej robi tzw brzuszki i myk jest już w pionie.
    Moja Jula też tak robi :-D

    Co do rozszerzenia diety hmmm ... faktycznie kontrowersyjne, a Wy co sądzicie na ten temat? ?

    Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 listopada 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poradzę się pediatry w sprawie karmienia podczas następnego szczepienia. Zapomniałam napisać, że w poniedziałek Jula ważyła 6840g :-)

    Iwo, misia_k1, Karola:), karusia, am, mikulka, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Jakie polecacie wkładki laktacyjne...ja jestem zadowolona z Johnsona,ale jak na złość na gemini ich nie ma;/

    ja używam lansinoh, z tych rossmanowskich nie byłam zadowolona.

    Byłam dziś w carrefour'ze i jest promo na białe i zielone pampki. Wszystkie kosztują 80 zł. rozm 3- 120 szt, a rozm 4-104 szt

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 pierwszych dni poznałam będąc w ciąży :) o tym, że zmieniły się zalecenia słyszałam już jakiś miesiąc temu, ale wychodziłam z założenia, że stałe produkty i tak zaczniemy wprowadzać dopiero ok 6 msc życia.

    Dzisiaj już patrzę na to z innej perspektywy... Zosia od ok. dwóch tygodni budzi się co 2- 3 godziny w nocy :( a budziła się tylko raz ok 3. Teraz jest istna porażka :/ na stronie napisali, że takie częste budzenie może być też sygnałem, że dziecko potrzebuje bardziej sycącego pokarmu... Dlatego, uzgodniłam z lekarzem, że wprowadzę na noc kleik ryżowy... Na problemy z brzuszkiem zaczęłam podawać wodę przegotowaną. Wiem, że wg zaleceń nie ma takiej potrzeby, ale mój pokarm jest jak śmietana :) zobaczymy po dzisiejszym dniu, czy przyniesie to jakiś pozytywny efekt... Ewentualnie, jeśli sama woda nic nie da, mam dodać do niej odrobinę soczku jabłkowego.. Takie pomysły ma mój pediatra. Wydają mi się całkiem rozsądne, a co Wy o tym myślicie?

    am, mikulka, Karola:), Plumb80, misia_k1 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestestowalam wszystkie rodzaje pampersów i jak dla mnie nr 1 to pomarańczowe pampki sleep&play! Zielone są fatalne jak dla mnie bo normalnie czuję zapach jak Zosia coś zrobi :O a w pomarańczowych nic! :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no, z tymi łyżeczkami to słyszałam ze powinno sie dawać zeby dziecko poznało sam smak warzywa czy owocu. Juz sie bałam, ze chodzi o normalne posiłki, w 4 miesiącu to byłoby rzeczywiście wcześnie. Sam fakt jak tu karmić łyżeczka jak mała nie siedzi samodzielnie, chyba zostałby leżaczek, ale to chyba mało komfortowa pozycja dla dziecka do jedzenia.

    Karusia ja nie jestem lekarzem ale jeśli Twoja córka przybiera dobrze to przepajanie nie powinno zaszkodzić. Jednak co do soku jabłkowego to ja bym sie zastanowiła, z tego względu ze sok jest słodki i Zosia potem może niechętnie jeść warzywa.

    Nasza Lila jest starsza od Zosi a jeszcze dwa dni temu tez budzika sie co 2-3 h. Teraz odkąd śpi w łóżeczku przesypia 6 h. Może warto jeszcze poczekać z nowymi pokarmami ? Ale skoro lekarz tak poradził to chyba bezpieczne...

    Karola:), Iwo lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia myślę, że jeśli jest to skonsultowane i przedyskutowane z pediatrą, to na Twoim miejscu zrobiłabym tak samo :)

    Ja też słucham się naszego pediatry, ostatnio zapowiedział że na kolejnej wizycie na szczepienie, na początku grudnia porozmawiamy na temat rozszerzania diety i wprowadzania glutenu. Więc czekam cierpliwie :)

    Paula_29, mikulka, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 listopada 2014, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluchajcie Eureka! :D

    nie musze dokarmiac malej na noc! Wystarczy dawkowac jej sen w ciagu dnia! Ostatnie dwa tygodnie malutka codziennie spala mi na dworze od 13 do 16-17 i noce dla tego byly takie slabe, bo ona po prostu byla wyspana! Wczoraj przez caly dzien spala w sumie 2 godziny i miala 3 drzemki i dzisiaj obudzila sie starym rytmem tylko o 3 a poszla sac o 20 i spi do tej pory :D :< jestem taka happy :D

    Karola:), mikulka, Camilia, lolka83, misia_k1, maja89waw lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 listopada 2014, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loooolka? A Ty gdzie sie podziewasz?:)

    Karola:), mikulka, lolka83 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 listopada 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no karusia, oby tak było na dłużej, bo ja często za szybko się cieszę. Wiki już też miała czas, że budziła się raz - o 4 i spałą do 7, a wczoraj np. budziła się 3 razy a w dzień spała malutko. Ja zauważyłam, że nie ma złotego śrdoka u nas - niezależnie czy śpi na spacerze 3 godziny, czy ucina sobie tylko 3 drzemki po 40 minut - tak jak wczoraj, w nocy budzi się jak chce. Nawet nie pomaga to, że od 16 karmię ją praktycznie co godzinę, aby dłużej spała :P Dzisiaj 2 pobudki o 2 i o 4, a od 7mej już pełna energii :) Teraz zabawy na macie. Mnie najbardziej tylko "denerwuje", że mała nie potrafi sama się wyciszyć i zasnąć - prócz spaceru. Jest zmęczona, trze oczy, marudzi a odłożona do łóżeczka dostaje szału. Wczoraj z nią leżałam, głaskałam, uspokajałam, ale niestety nic - aby uśpić, trzeba wziąć na ręce ;/ Mój kręgosłup już nie daje rady :( a gdzie tu dalej...

    Włąsnie Lolka, gdzie jesteś :P ?

    mikulka, karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 7 listopada 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    no karusia, oby tak było na dłużej, bo ja często za szybko się cieszę. Wiki już też miała budziła się raz - o 4 i spałą do 7, a wczoraj np. budziła się 3 razy a w dzień spała malutko. Ja zauważyłam, że nie ma złotego śrdoka u nas - niezależnie czy śpi na spacerze 3 godziny, czy ucina sobie tylko 3 drzemki po 40 minut - tak jak wczoraj, w nocy budzi się jak chce. Nawet nie pomaga to, że od 16 karmię ją praktycznie co godzinę, aby dłużej spała :P Dzisiaj 2 pobudki o 2 i o 4, a od 7mej już pełna energii :) Teraz zabawy na macie. Mnie najbardziej tylko "denerwuje", że mała nie potrafi sama się wyciszyć i zasnąć - prócz spaceru. Jest zmęczona, trze oczy, marudzi a odłożona do łóżeczka dostaje szału. Wczoraj z nią leżałam, głaskałam, uspokajałam, ale niestety nic - aby uśpić, trzeba wziąć na ręce ;/ Mój kręgosłup już nie daje rady :( a gdzie tu dalej...

    Włąsnie Lolka, gdzie jesteś :P ?

    U nas bardzo podobnie, czy Jula prześpi pół dnia czy też ma zaledwie kilka krótkich drzemek noce wyglądają przeróżnie. Wczoraj mała spała bardzo mało, a w nocy budzila się trzy razy i w ogóle spała niespokojnie. Dzień zaczęła o 6:30 i teraz jak mama wstała by ogarnąć mieszkanie, ona oczywiście zasnęła :-D

    Wczoraj przyszedł śpiworek ten podwójnie ocieplany polarowy 4 w 1. Bardzo ładny i wydaje się mega gruby. Uzywacie

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 7 listopada 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ... ich już w taką pogodę jak mamy teraz tzn ok 10 stopni. Ja myślę, że on będzie dobry dopiero tak bliżej zera, co sądzicie? I w ogóle co ubieracie maluszkom pod ten śpiwór?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 listopada 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używam śpiworka, nie wiem czy w ogóle zakupię, gdyż mam głęboką gondolę i myślę, że jak mała będzie miała rajstopy, spodnie, skarpety, pajaca i kombinezon + koc + przykrycie wózka, to będzie jej ciepło. Kupię śpiwór dopiero do spacerówki. Ale myślę, że na śpiworek jeszcze za ciepło. W następnym tygodniu ma być już chłodniej - bliżej zera - no to wtedy :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 listopada 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, śliczna śpiąca królewna w avatarku :) Zasypia Ci w leżaczku?

    mikulka lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 7 listopada 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, to jest huśtawka. Mała ja uwielbia, bo oprócz kolysania ma również piękne, spokojne melodie i pałąk z zabawkami. Niestety u nas leżaczek się nie sprawdził, szybko małą nudził.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 listopada 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas leżaczek tez średnio, 10-15 minut to max. Chcemy kupić małej huśtawkę na święta, ale nie wiem czy nie za późno ? jaką Ty masz ?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 listopada 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie kupuję śpiworka bo jak ubiore Julke grubej to już ledwo mieści mi się w gondoli więc na śpiworek tym bardziej nie ma miejsca.

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 506 507 508 509 510 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ