X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 7 listopada 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bryy dllugo mnie tu nie bylo ale jestem;) Alek rosnie jak na drozdzach juz ponad 8 kg jemy juz owocki i zupki po troszku znaczy pol sloiczka na raz;)

    Camilia, misia_k1, Karola:), am, mikulka lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka i jak Alek CI sypia po tych pokarmach?? Jak wyglada Jego dzień:)??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia trzymam kciuki żeby krótsze drzemki w ciągu dnia miały przełożenie na spanie w nocy :)
    U nas niestety nie ma to znaczenia, bo Dawid np. wczoraj spał 40 minut w dzień a obudził mi się koło 3, co jemu się wcześniej nie zdarzało. Jakoś ostatnio wybił się z rytmu, bo spał mi po 8 - 8,5 godziny a teraz budzi się po 6. Właśnie drugi dzień z rzędu mam pobudkę o 3 :/ mam nadzieję, że to przez halny i pełnię i zaraz wrócimy do normalnego trybu.

    Mikulka zdjęcie super i bardzo fajna ta huśtawka :) Jeśli chodzi o ten śpiwór to ja raz go użyłam, teraz leży w szafie, myślę że poniżej 0 stopni go włożę do wózka, bo póki co kombinezon i śpiwór to zdecydowanie za dużo. Zresztą dziś mamy 15 stopni, wczoraj było 20. Totalnie dziwna pogoda, fakt że ta temperatura odczuwalnie jest niższa, ale i tak jest w miarę ciepło. Jeśli jest powyżej 10 to ja ubieram grubą bluzę z podwójnego polaru albo taką misiową i koc, bo nawet w kombinezonie Mały by się ugotował.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 12:35

    misia_k1, karusia, Karola:), mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 listopada 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, czytam Was, ale mam duzo zalatwienia, ze chrzcinami, ksiadz mojej kuzynki ktora ma byc chrzestną, nie dal zaświadczenia, bo niby nie widzi jej w kosciele, a dziewczyna ma wszystkie sakramenty!
    Nie wiem co robic, ona tez ciagle zajeta i chyba zla, ze teraz z tym ma tyle zalatwiania...Ma isc ponownie z nim gadac, a jesli nie to nie wiem, co robic, gadac chyba ze swoim ksiedzem, eh :?
    Co za licho, kolega ma brata ksiedza i mowi, ze nie ma praktycznie sytuacji kiedy nie daja zaswiadczenia, trafila na niezlego dupka :(

    MY od jakiegos czasu uzywamy spiworka, jak bylo chlodniej jezdzilismy w nim i uwazam, ze to swietny zakup!

    U nas ok. MAla zasnela po 11.30 i spi do tej pory, na spacer nie wychodzimy bo pogoda lipna...pada deszcz.
    Wczoraj za to bylo 20 st!!

    ja dzis sie zle czuje, mialam mega bol glowy i oslabienie, ale polozylam sie i przeszlo...moze od pogody i nie wyspania...

    onka79 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 7 listopada 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka rzeczywiście jakiś czepialski ten ksiądz... Prawda jest taka ze aby ochrzcić dziecko wystarczy prośba jednego z rodziców... Nie trzeba żadnych zaświadczeń itd.... My we Florencji nie dawaliśmy dosłownie nic. Jedyne jakie pytanie nam ksiądz zadał to czy mamy kościelny ślub i tyle...

    My nieoczekiwanie wylądowaliśmy w Gdyni, M ma delegacje i wczoraj zapytał czy chce z mała sie przejechać. Czasami lubię takie szybkie akcje :) pogoda trochę kiepska bo zimnoooo i wieje wiatr, ale tylko w samym porcie. Przeszłyśmy sie godzinkę i wróciłyśmy do hotelu a mała nadal śpi...

    Ja wczoraj dałam małej spróbować marchewki ale tylko dosłownie pół małej łyżeczki - mina młodej bezcenna... Koniec końcem może zjadła 1/4 łyżeczki hehe :)

    am, lolka83, Camilia, Karola:), karusia, mikulka lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • onka79 Ekspertka
    Postów: 186 336

    Wysłany: 7 listopada 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Jestem, czytam Was, ale mam duzo zalatwienia, ze chrzcinami, ksiadz mojej kuzynki ktora ma byc chrzestną, nie dal zaświadczenia, bo niby nie widzi jej w kosciele, a dziewczyna ma wszystkie sakramenty!
    Nie wiem co robic, ona tez ciagle zajeta i chyba zla, ze teraz z tym ma tyle zalatwiania...Ma isc ponownie z nim gadac, a jesli nie to nie wiem, co robic, gadac chyba ze swoim ksiedzem, eh :?
    Co za licho, kolega ma brata ksiedza i mowi, ze nie ma praktycznie sytuacji kiedy nie daja zaswiadczenia, trafila na niezlego dupka :(

    MY od jakiegos czasu uzywamy spiworka, jak bylo chlodniej jezdzilismy w nim i uwazam, ze to swietny zakup!

    U nas ok. MAla zasnela po 11.30 i spi do tej pory, na spacer nie wychodzimy bo pogoda lipna...pada deszcz.
    Wczoraj za to bylo 20 st!!

    ja dzis sie zle czuje, mialam mega bol glowy i oslabienie, ale polozylam sie i przeszlo...moze od pogody i nie wyspania...

    U nas chrzestna nie dostała zaświadczenia, bo żyje w związku nieformalnym i ma nieślubne dziecko a że mieszka na wsi to ksiądz wiedział o wszystkim. Powiedział jej że żyje w grzechu i nie dostanie rozgrzeszenia więc zaświadczenia nie wyda i w ogóle...NIE NADAJE SIĘ NA MATKĘ CHRZESNTĄ :-/
    Poszlam do swojego proboszcza i opisałam sytuację, powiedział że rozumie nie ma problemu, wpisał tylko w dokumentach swoich że nie będzie nazywać się chrzestną tylko świadkiem chrztu - różnica tylko w nazwie. I reszta odbyła się już normalnie :-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relgh371fxfsmrgb.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 listopada 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukces! 90ml mm na raz w 10 minut, spokojnie z zamkniętymi oczami jak przy cycku :-)
    A później : "Mamo aż tyle wypiłam tego paskudztwa?!" Haha :-P

    6ejhuc.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 17:31

    am, Karola:), lolka83, mikulka, misia_k1, BiB, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 listopada 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onka79 wrote:
    U nas chrzestna nie dostała zaświadczenia, bo żyje w związku nieformalnym i ma nieślubne dziecko a że mieszka na wsi to ksiądz wiedział o wszystkim. Powiedział jej że żyje w grzechu i nie dostanie rozgrzeszenia więc zaświadczenia nie wyda i w ogóle...NIE NADAJE SIĘ NA MATKĘ CHRZESNTĄ :-/
    Poszlam do swojego proboszcza i opisałam sytuację, powiedział że rozumie nie ma problemu, wpisał tylko w dokumentach swoich że nie będzie nazywać się chrzestną tylko świadkiem chrztu - różnica tylko w nazwie. I reszta odbyła się już normalnie :-)


    Hej, wiem, ze moze byc swiadkiem chrztu, ale ogolnie nie miesci mi sie w wglowie zachowanie tego ksiedza i musze pogadac ze swoim..hmmm


    Camilia widzisz, mozna, mozna :P

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 7 listopada 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    No u nas leżaczek tez średnio, 10-15 minut to max. Chcemy kupić małej huśtawkę na święta, ale nie wiem czy nie za późno ? jaką Ty masz ?

    Huśtawka jest firmy ARTI.

    Lolka, ten ksiądz naprawdę jakiś problemowy, współczuję! !!

    Camilia, super! Moja Jula też długo kręciła nosem na mm, a jak "zachwyciła" to teraz jak widzi butelkę to aż jej się uszy trzęsą:-) Wczoraj przed spaniem wypiła 150 mm. Niestety u nas nie przenosi się to na dłuższe spanie, obudziła się na cycka po trzech godzinach eh. Teraz zamierzasz juz malutkiej podawać te mm na stałe czy jak infekcja przejdzie to odstawisz? ?

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj przez moje zakola musialam sobie zrobic dzisiaj prosta grzywke.. strasznie wypadaja mi te wlosy! W wannie po myciu wlosow, czesaniu i suszeniu nie odplywa woda, tyle ich jest :o

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was karmiacych piersią dostała już miesiaczke? Dzisiaj pojawiło się u mnie plamienie, nie wiem czy to nie za wcześnie.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onka79 wrote:
    U nas chrzestna nie dostała zaświadczenia, bo żyje w związku nieformalnym i ma nieślubne dziecko a że mieszka na wsi to ksiądz wiedział o wszystkim. Powiedział jej że żyje w grzechu i nie dostanie rozgrzeszenia więc zaświadczenia nie wyda i w ogóle...NIE NADAJE SIĘ NA MATKĘ CHRZESNTĄ :-/
    Poszlam do swojego proboszcza i opisałam sytuację, powiedział że rozumie nie ma problemu, wpisał tylko w dokumentach swoich że nie będzie nazywać się chrzestną tylko świadkiem chrztu - różnica tylko w nazwie. I reszta odbyła się już normalnie :-)

    Dobrze wiedzieć, chrzciny planujemy dopiero na wiosnę ale też może być ciężko bo nie mamy ślubu kościelnego, przyszła chrzestna też tylko cywilny w dodatku po rozwodzie a moj M który ma być też na wiosnę chrzestnym nie ma nawet bierzmowania :)

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quote:
    Camilia, super! Moja Jula też długo kręciła nosem na mm, a jak "zachwyciła" to teraz jak widzi butelkę to aż jej się uszy trzęsą:-) Wczoraj przed spaniem wypiła 150 mm. Niestety u nas nie przenosi się to na dłuższe spanie, obudziła się na cycka po trzech godzinach eh. Teraz zamierzasz juz malutkiej podawać te mm na stałe czy jak infekcja przejdzie to odstawisz? ?
    Jeszcze nie wiem co zrobię ale wydaje mi się, że jeżeli będę miała wystarczająco dużo pokarmu jak dotychczas to wrócę na wyłączne kp.

    Iwo, mikulka lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 listopada 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, rzeczywiście trafił się Wam jakiś problemowy ksiądz, w życiu o czymś takim nie słyszałam, żeby za niechodzenie do kościoła nie dostać karteczki, przecież może chodzić gdzie indziej do kościoła.

    Camilia super że Julka zaczęła jeść mm, a mina genialna :)

    Aniulka ja okresu nie mam jeszcze.

    Karusia ja z tymi włosami mam tak samo i mam wrażenie że codziennie gorzej, większe zakola, mniej włosów, aż się boję co będzie dalej. A każde mycie kończy się tak samo zapchanym odpływem :/

    Camilia, lolka83, mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 listopada 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane :-) Po pięciu dniach kiedy byłam sama z Julą w końcu nadszedł weekend i cztery dni wolne od pracy mojego męża :-)

    mikulka, misia_k1, Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 listopada 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) My wczoraj byliśmy na parapetówce, mieliśmy wyjść po uśpieniu małej ok.20stej i wrócić jakoś chwilę po 12stej, bo czasami najwcześniej Wiki się o tej godzinie budziła - mleko - 100 ml na wszelki wypadek zostawiłam. Z małą została teściowa i męża siostra. Wiktoria oczywiście nie chciała spać po 19stej - uśmiechy itp , więc teściowa stwierdziła, że mamy jechać ona ją uśpi. Więc tak zrobiliśmy, aczkolwiek troszkę się martwiłąm, bo często jak spać nie chciałam po np. pół godzinie uspypiania - dawałam cycusia raz jeszcze i padała, no ale pojechaliśmy, po jakiejś godzinie dostałam smsa że mała śpi, więc spokojnie do północy się bawiliśmy. Wróciliśmy o 24.30 a tam...Wiki nie śpi od 2 h!!! Wyobrażacie sobie? I ona nawet mi nie dała znać, mówiła że niby niespokojnie spała, że miałą twardy brzuch (??), że zrobiła kupę, że trochę płakała. Wg mnie to ona teśkniłą za mną, z brzuchem nie mieliśmy problemów, więc nie sądze aby akurat był jak ja wyszłam, no ale nie wykluczam. Koniec końców dałam małej cycka, zachowałą się jak w nocy, po odłożeniu do łóżeczka zasnęła bez problemu. Wstałyśmy o 8, ale czuję się niewyspana. Takiego siedzenie w domu jak my ma negatywny wpływ chyba na tego typu imprezy. Dla mnie codziennością jest rutyną z małą, a tam taki natłok wrażen, czuję się jakbym miała kaca. :P

    Camilia zazdroszczę Wam długiego wspólnego weekendu, mój M. dzisiaj i w poniedziałek będzie pewnie pracował ;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 listopada 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola najwidoczniej Wikusia czuła, że Cię nie ma i dlatego nie mogła się wyciszyć. A ja właśnie siedzę u fryzjera. Baleyage już zrobiony więc postanowiłam zaszaleć i jeszcze zrobić loki na dziś :-) Jak ładnie wyjdzie to powtórzę je na chrzciny które są za tydzień.

    karusia, am, mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 listopada 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola! Jak ja Cie doskonale rozumiem! Moja mala tez juz ma swoj rytm i jakikolwiek odchyl w postaci odwiedzajacych nas gosci lub moje wyjscie na impreze powoduje placz, wybicie sie z rytmu i moj dyskomfort... wkurza mnie, ze niektorzy nie moga tego zrozumiec :/ my mamy dzisiaj imoeniny u znajomych... juz mi sie odechciewa gdziekolwiek wychodzic na sama mysl, ze mam ja zostawic...

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 8 listopada 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mamy 30 lecie ślubu moich rodziców. Już widzę wieczór ... Mała z pewnością będzie niespokojna właśnie przez zanurzony rytm dnia, ale cóż zrobić. A tak w ogóle to chciałabym z moim M dożyć takiej rocznicy ...

    am, Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 listopada 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dzisiaj cisza...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 507 508 509 510 511 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ