X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia to super,że udało ci się zrzucić 16 kilo w 3 m-ce, możesz mi napisać jak to zrobiłaś, tylko nie pisz,że samo spadło bez niczego.ja chodzę na te rowerki a waga ciągle w miejscu

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 listopada 2014, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula to nie napiszę, że nic nie robiłam żeby Cię nie martwić ;-) A tak serio to jem mało z ograniczonego menu żeby Małej nie zaszkodzić, mało śpię i karmię piersią. Poza tym ja miałam nadwagę więc szybciej mi poszło to co było zbędne. Na ćwiczenia nie mam czasu ani sił :-P

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 listopada 2014, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj noc w kratkę. Mała się często budziła i albo chciała do cycka albo tak jak o 5 rano sobie gadała do 6 a od 7 oczy jak 5 zł :-P Czyli standardowo matka niewyspana :-P Myślę jednak, że mogło to być spowodowane rozwolnieniem które ma od dwóch dni, pewnie po tym leku. Na szczęście dzisiaj już ostatni dzień go bierzemy. Mam nadzieję, że pozbylismy się bakterii ale wyniki posiewu najszybciej w środę. Dzisiaj idziemy też do dermatologa by zapytać jak pielęgnować tak trudną skórę jaką ma Jula.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 07:55

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 listopada 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    camila gratuluje wagi.
    paula u mnie nadal 8 kg do wagi wyjsciowej,masakra jakas.musze zaczac sie odchudzac ale boje sie ze wtedy wroce do punktu wyjscia z poczatku macierzynstwa,czyli prawie kompletny brak pokarmu.

    ja w poludnie na pogrzeb jade a jas z tata i tesciowa zostanie.obawiam sie tego,bo tesciowej nie trawie i wkurza mnie.poza tym mialam nadzieje ze M wreszcie zobaczy jak to jest byc z Malym sam na sam,ze trzeba bawic nosic karmic i to tez praca...a ten od razu po swoja mame zadzwonil aby przyjechala bawic wnuka.
    kurczaki oby Jas sie "dobrze"sprawowal he;)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja myślę że bezglutenowe to chyba bez sensu skoro wprowadza się je po to by dziecko nie miało w przyszłości alergii na gluten,chyba że się mylę (to tak na chłopski rozum)


    Tak samo myślę jak Ty :)
    Kaszki bezglutenowe to chyba tylko po to, aby mleko było bardziej treściwe, dziecko więcej przybierało i dłużej spało - co w mojej sytuacji może być dobrą opcją :P Ale jak patrzyłam to te wszystkie kaszki smakowe, słodkie pewnie ;/

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 listopada 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mysle, ze od 4 miesiaca chodzi o to zeby dziecko tylko probowalo i zeby sprawdzac ewentualne reakcje alergiczne. My od 3 dni dajemy malej marchewke. Zjadla moze w sumie małą łyżeczke przez te dni ale widze ze coraz latwiej jej idzie. Dzis probujemy z ziemniaczkiem tez doslownie ociupinke. Pozniej damy kaszke manne. Kazdy produkt po 3 dni ciągiem, jeśli nie ma zadnych rakcji alergicznych to lecimy z nowymi produktami. Zastepowac jedno karmienie posilkiem stalym mam zamiar dopiero miedzy 5-6 miesiacem.

    Camilia, Karola:), lolka83, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja a jaką kaszkę dajesz? Chodzi mi dokładnie o firmę.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Tak samo myślę jak Ty :)
    Kaszki bezglutenowe to chyba tylko po to, aby mleko było bardziej treściwe, dziecko więcej przybierało i dłużej spało - co w mojej sytuacji może być dobrą opcją :P Ale jak patrzyłam to te wszystkie kaszki smakowe, słodkie pewnie ;/


    Dokładnie Karola o to mi chodziło, że te bezglutenowe kaszki można podawać po 4 m jako posiłek, żeby dziecko zjadło coś treściwszego, bo te z glutenem trzeba testować, więc po ociupince i tym się dziecko nie naje na początku.
    Pytasz o kaszki, to zobacz sobie te z firmy Holle, co pisałyśmy wczoraj z Misią, one są po 4 m, bezglutenowe i nie mają cukru, nie wiem czy wszystkie, ale część z nich na pewno :)

    mikulka, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wróciliśmy od lekarza, mały ma niestety angine :'(

    Co do rozszerzenia diety, powiedziała żeby zacząć od marchewki tak za 2 tyg czyli jak Jula będzie miała 4 miesiące i tydzień. Potem ziemniaczki i wszystko w odstępach ok 3 dni. Po dwóch tygodniach skrobane jabłuszko :-) Aa i marchew najlepiej ze słoiczków, bo lepiej nie ryzykować z taką niewiadomego pochodzenia. Kleik ryżowy mogę podawać juz teraz na noc do mleka, a gluten po skończonym 5 miesiącu i zaczynać od kaszki mannej.

    Mówiłam lekarce o tym częstym kp w nocy i ona przystaje przy tym, aby po kp zawsze podać ok 60 ml mm. Przekonuje mnie troszkę tym, że mm ma w składzie witaminy. Wiem, że kp jest najlepsze, ale dokarmiac nie zaszkodzi.

    am, lolka83, maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Dziewczyny ja mysle, ze od 4 miesiaca chodzi o to zeby dziecko tylko probowalo i zeby sprawdzac ewentualne reakcje alergiczne. My od 3 dni dajemy malej marchewke. Zjadla moze w sumie małą łyżeczke przez te dni ale widze ze coraz latwiej jej idzie. Dzis probujemy z ziemniaczkiem tez doslownie ociupinke. Pozniej damy kaszke manne. Kazdy produkt po 3 dni ciągiem, jeśli nie ma zadnych rakcji alergicznych to lecimy z nowymi produktami. Zastepowac jedno karmienie posilkiem stalym mam zamiar dopiero miedzy 5-6 miesiacem.


    Sama przygotowujesz czy kupujesz?
    Jesli sama to jak :)?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, u nas dziwnie...
    mala zasnela przed 22 i pierwsze budzenie 3.30, co najgorsze, ze zamiast spac, zjadal i zaczela gadac i sie smiac...cycka nie, tylko zabawa...
    JAkos udalo mi się ja uspac przy piersi po 5, znow o 8 pobudka, nie wiem w koncu jak, ale obudzilismy sie o 10.30, ale jestem mega niewyspana :)

    MAla dostaje duza butle mm na noc, zawsze spala 7-8 godz od kilku dni, spi mniej.Budzi sie czesciej, nie wiem co sie dzieje.
    Mnie codziennie boli glowa, czuje się mega zmeczona.
    Od kilku dni gada ale ciagle, non stop, na glos, smieje sie w nieboglosy...

    Nie wiem czy cos jej sie nie dzieje z dziaslami bo ciagle wszystko tam wsadza...
    Chyba, ze jakas mega glodna juz sie robi i moze faktcznie jakas kaszke na noc powinna dostawac...
    JA eksperymenty jedzeniowe zaczne po 16 listopada po chrzcinach.

    Dzis moj tata wpadl, nie bylo go 2 tygodnie, mala jak go zobaczyla mega sie rozryczala a jak byla mniejsza to go uwielbiala...
    Nie wiem, czy ona juz tak poznaje inne osoby...zal mi sie taty zrobilo, to on zawsze najlepsze mial do niej podejscie, a teraz szaleje za moja mama :P

    Czy kaszki tez dajemy w normalnej zwyklej butli?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 13:19

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warzywa kupuje na targu i sama przygotowuje a kaszke manne mam zwykla ze sklepu firmy "z dobrego ziarna" bede gotowac na wodzie a reszte ja zjem z komfirurą.Takie rozowe opakowanie. Ale nad marchewka sie zastanawiam bo mimo ze z targu to nie sa smaczne ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 13:23

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka u nas mloda reaguje placzem od 2 tygodni na obce osoby. Ale moja teoria jest taka ze nieakceptuje ludzi z jasnymi wlosami. Ja i M mamy ciemne, tesciowa tez i do niej mala sie usmiecha a tesc ma siwe i wczoraj w ogole do niego na rece nie chciala tylko byl ryk. Sluchajcie tesc zrobil test i zalozyc czarną czapke tesciowej hehe i mloda sie usmiechala do niego !!!! Smiechu bylo co nie miara :))))

    Ja kaszke dam w butli z moim mlekiem

    am, Camilia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Warzywa kupuje na targu i sama przygotowuje a kaszke manne mam zwykla ze sklepu firmy "z dobrego ziarna" bede gotowac na wodzie a reszte ja zjem z komfirurą.Takie rozowe opakowanie. Ale nad marchewka sie zastanawiam bo mimo ze z targu to nie sa smaczne ....

    kaszke manna sie gotuje oddzielnie i dodaje do mleka mm, bo ja juz zglupilam?
    Czy dodaje bezposrednio do mleka mm i tyle?
    Jeny...
    TYlko ja nie wiem jak ta moja leci na tym dla alergikow mleku czy sama z ta kaszka kombinowac czy poczekac 2 tyg na pediatre...hmmm

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    kaszke manna sie gotuje oddzielnie i dodaje do mleka mm, bo ja juz zglupilam?
    Czy dodaje bezposrednio do mleka mm i tyle?
    Jeny...
    TYlko ja nie wiem jak ta moja leci na tym dla alergikow mleku czy sama z ta kaszka kombinowac czy poczekac 2 tyg na pediatre...hmmm
    Lolka, a może zacznij od kleiku ryzowego? Dosypuje się go do mleka. Najpierw możesz podać jedną łyżeczkę, nie musisz podawać tylu ile jest podane. Ja zamierzam tak zrobić, tylko musze poszukać odpowiedniego kleiku ;-)

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Lolka, a może zacznij od kleiku ryzowego? Dosypuje się go do mleka. Najpierw możesz podać jedną łyżeczkę, nie musisz podawać tylu ile jest podane. Ja zamierzam tak zrobić, tylko musze poszukać odpowiedniego kleiku ;-)


    Napisałam do mojej pediatry zobaczymy czy cos odpisze, bo wizyta za 2 tyg szczepienna.
    No wlasnie moze kleik, czyli na noc wsypuje np lyzke do butli do mm, mieszam i gotowe :) ?

    Wlasnie tylko jaka firma...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ja dobrze rozumiem - kasza manna to jest taka kasza, ktora w sklepie stoi przy kaszach, gotuje się ją na wodzie lub mleku, zawiera ona gluten i podaje się dziecku jako test. A kleiki i kaszki typu bobovita i inne to sa bezglutenowe i traktuje się je jako posiłki?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Tak, to ja pisałam i faktycznie miałam nadwagę. Przed ciążą ważyłam 78kg, w ciązy przytyłam do 80 kg a teraz ważę 64 kg i jestem mega szczęśliwa :-)
    To w ciąży przytyłaś tylko 2 kg? :O

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 listopada 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja. Lolka z tym nie poznawaniem ludzi i płaczem, to Mały tak zareagował na mojego tatę na chrzcinach, jak go zobaczył to był taki płacz, że nawet nie chciał jeść. Wczoraj był mój brat z dziewczyną u nas na obiedzie to na nich Dawid dobrze zareagował, tyle że z przejęcia że są goście nie gadał przez godzinę ;) taki nieśmiały.

    Maja a te warzywka gotujesz we wodzie czy na parze? Bo teraz tak się zastanawiam, że taki mały test może bym zrobiła, bo mam jarzynki od teściów z działki nie pryskane.

    Lolka dla alergików polecany jest ten sinlac, http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/produkty/nasze_marki/nestle_sinlac to sobie poczytaj, bo może coś takiego jako "zagęszczacz" do mleczka będziesz chciała spróbować na początek.
    Daj znać co Ci ta pediatra odpisze, bo jestem bardzo ciekawa, w końcu nasze dzieci prawie w jednym wieku, to chętnie posłucham drugiej opinii na temat tego karmienia :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka co do spania małej, u nas podobnie. Prędzej Wiki przesypiała około 7,8 godzin ciągiem. Teraz w nocy mam 2 pobudki na karmienie i przesypia średnio 5 godzin. Do tego o 5 dzisiaj też już była wyspana, ale jakoś po drugim cycku zasnęła. Nie wiem co jest tego powodem...Ja chyba będę dawać te kaszki z moim mlekiem po 4 m-cu, może dłużej pośpi, chyba że znowu jej się przeinaczy.

    U nas dzisiaj smutny, ponury dzień, ja nie mam humoru, od rana boli mnie głowa, jestem chyba przemęczona i nadal chyba mam ta anemię. Każdy dzień jest taki sam, nie ważne czy święto czy niedziela, monotonia zagościła na dobre... Do tego małej chyba znowu wychodzi uczulenie, a ja prawie nic nie jem. Jestem znowu tym podłamana.

    Warzywka zamierzam gotować na parze, do tego potrzebuje ten parowar z blenderem aventa.

    Mała często reaguje negatywnie na osoby ubrane całe na czarno, chyba się boi biedna :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 16:26

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 509 510 511 512 513 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ