X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 listopada 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    To w ciąży przytyłaś tylko 2 kg? :O
    Tak :-D

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 listopada 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro się wybieramy do lekarza, bo Jasiowi znowu oczko ropieje to podpytam sie jak to jest z wprowadzaniem nowych pokarmów.

    Dxis 4 miesiace:)

    Cala rodzina M,przyjechala mu pomoc w opiece nad Jasiem...eh,a Jasiu taaki grzeczny, ale jak pojechali moj M od razu sms gdzie jestem bo juz Maly marudzi,glodny itd.zdenerwowal mnie,ze nie potrafi ogarnac tematu...

    am, Karola:), Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia buziaki i gratulacje dla Jasieńka z okazji 4 mcy :*

    Misia, nie dziwie się że się wkurzyłaś. Mój M. też mnie wkurza, zagaduje do małej, żebym ja słyszała, że 4 dni z nami spędzi. A wychodzi na to, że w sobotę brzuch go bolał i nawet nie poszedł na spacer z nami, nie mówiąc o zajmowaniu się Wiki, wczoraj malował siostrze pokój, dzisiaj z nami wyszedł, ale w ciągu godziny odebral z 50 telefonów (praca), później dokańczał malowanie, a teraz jeszcze pracuje. Jutro mamy iśc do znajomych z małą, więc raczej dzieckiem też się nie będzie zajmował. Jakie on ma szczęście, że my mamy grzeczne dziecko, które w sumie nie płacze, nie było kolek itp. On się super wysypia, bo jak mała zamruczy w nocy, że jest głodna, to do płaczu ja nie dopuszczam i ją biorę do cyca, więc tylko żyć i nie umierać. Co prawda mój M. ma dobre podejście do małej, widzę, że ją bardzo kocha i jak z nią musi zostać, bo ja mam coś pilnego do ogarnięcia, to zawsze podoła zadaniu i tylko raz mnie poganiał, abym wracała, ale generalnie muszę stwierdzić, że w 90 % to ja się zajmuje Wiktorią...

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 listopada 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Misia buziaki i gratulacje dla Jasieńka z okazji 4 mcy :*

    Misia, nie dziwie się że się wkurzyłaś. Mój M. też mnie wkurza, zagaduje do małej, żebym ja słyszała, że 4 dni z nami spędzi. A wychodzi na to, że w sobotę brzuch go bolał i nawet nie poszedł na spacer z nami, nie mówiąc o zajmowaniu się Wiki, wczoraj malował siostrze pokój, dzisiaj z nami wyszedł, ale w ciągu godziny odebral z 50 telefonów (praca), później dokańczał malowanie, a teraz jeszcze pracuje. Jutro mamy iśc do znajomych z małą, więc raczej dzieckiem też się nie będzie zajmował. Jakie on ma szczęście, że my mamy grzeczne dziecko, które w sumie nie płacze, nie było kolek itp. On się super wysypia, bo jak mała zamruczy w nocy, że jest głodna, to do płaczu ja nie dopuszczam i ją biorę do cyca, więc tylko żyć i nie umierać. Co prawda mój M. ma dobre podejście do małej, widzę, że ją bardzo kocha i jak z nią musi zostać, bo ja mam coś pilnego do ogarnięcia, to zawsze podoła zadaniu i tylko raz mnie poganiał, abym wracała, ale generalnie muszę stwierdzić, że w 90 % to ja się zajmuje Wiktorią...
    dziekujemy:)
    no ja tez widze ze kocha Jasia ale kompletnie nie ma do niego podejscia.najlepiej jakby juz Maly biegal,mowil co chce itd...aczkolwiek martwie sie,ze nawet jak bedzie wiekszy to i tak M nie bedzie potrafil sie nim zajac:(normalnie masakra,ciagle mam do niego pretensjie o to i walcze,a on w tylku to ma i nie widze aby sie staral...kurde Bib,czy ewelina mnie kiedys pocieszala(juz nie pamietam moze mikulka)ze to minie niby po pol roku jak dzidzia wieksza bedzie...ale widze ze chyba coraz gorzej jest.:(i zadne prosby,grozby nie docieraja.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 listopada 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am slodki awatarek...ale te chlopaki i dziewczynki nam rosna SZOOK

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane!

    Skoro jesteśmy przy temacie wprowadzania posiłków... :) Ja mam ten komfort, że wszystkie warzywa na zupki dla małej i owoce mam od mojej babci, bez grama chemii, więc zamierzam gotować sama... A w związku z tym, że zbliża się gwiazdka, to jedni dziadkowie zadeklarowali chęć kupienia małej krzesełka do karmienia, a drudzy sprzętu do gotowania... I o ten sprzęt do gotowania... Karola, piszesz o avencie, a znasz Beaba babycook? Bo ja się zastanawiam który kupić... W beaba podobno 15 min trwa cały proces gotowania na parze, miksowania itp... Dziewczyny macie może jakieś opinie od znajomych, ktoś to może ma?

    link do beaba:

    http://www.pinkorblue.pl/Pielegnacja-karmienie/Karmienie/Podgrzewacze-do-butelek/BEABA-Babycook-parowar-mikser-Mint-Kolekcja-2010-1.html?adword=Google/PLA&RefID=SEM_400&gclid=CJD32Ki78MECFanMtAodgn8A3w

    do aventu:

    http://www.ceneo.pl/24835216?se=vYaNmOzIZS7GMlxLkqNbccsuYNmaiX-8&gclid=CNPn27W78MECFcGWtAodOwEA0g#tab=spec

    A dzisiaj mam zamiar po raz pierwszy wrzucić Zosię do łóżeczka, więc trzymajcie kciuki, żeby się udało! :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am- śliczny Dawidek w avatarku.

    Misia, ucałuj od nas Jasia z okazji 4rech mies!

    Co do opieki M nad dzieckiem to u nas też było kiepsko. Pewnego dnia jednak M leżał na łóżku z Szymkiem i próbował go zabawić,po czym Szymek zaczął się do niego uśmiechać i śmiać w głos. Tak go to ucieszyło i podbudowało, że zaczął się bardziej starać i więcej czasu spędzać z małym, więc ja jestem zadowolona, choć w dalszym ciągu nie mogę go zostawić samego z Szymkiem...

    am, Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamala testuje beaba

    http://www.mamalla.pl/category/kulinaria/

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Cześć kochane!

    Skoro jesteśmy przy temacie wprowadzania posiłków... :) Ja mam ten komfort, że wszystkie warzywa na zupki dla małej i owoce mam od mojej babci, bez grama chemii, więc zamierzam gotować sama... A w związku z tym, że zbliża się gwiazdka, to jedni dziadkowie zadeklarowali chęć kupienia małej krzesełka do karmienia, a drudzy sprzętu do gotowania... I o ten sprzęt do gotowania... Karola, piszesz o avencie, a znasz Beaba babycook? Bo ja się zastanawiam który kupić... W beaba podobno 15 min trwa cały proces gotowania na parze, miksowania itp... Dziewczyny macie może jakieś opinie od znajomych, ktoś to może ma?

    link do beaba:

    http://www.pinkorblue.pl/Pielegnacja-karmienie/Karmienie/Podgrzewacze-do-butelek/BEABA-Babycook-parowar-mikser-Mint-Kolekcja-2010-1.html?adword=Google/PLA&RefID=SEM_400&gclid=CJD32Ki78MECFanMtAodgn8A3w

    do aventu:

    http://www.ceneo.pl/24835216?se=vYaNmOzIZS7GMlxLkqNbccsuYNmaiX-8&gclid=CNPn27W78MECFcGWtAodOwEA0g#tab=spec

    A dzisiaj mam zamiar po raz pierwszy wrzucić Zosię do łóżeczka, więc trzymajcie kciuki, żeby się udało! :)


    Aventa miała moja bliska koleżanka i teściowa też używała jak opiekowała się dzieckiem u znajomych i tam cały proces trwa 20 minut, więc kupujemy to na spółę z teściową a krzesełko do karmienia ona kupuje jako prezent na gwiazdkę. a gdzie prędzej spała Zosieńka, skoro dzisiaj debiut? Oczywiście kciuki trzymam :)

    Avent kosztuje 300-350 zł na allegro, bo link który podałaś to ponad 600 zł..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 21:10

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak to gdzie? Na mnie. W naszym lozku :D

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawid dziękuje za komplementy :) A poprzedni avatarek już był tak nieaktualny, że w końcu się zmobilizowałam na zmianę :)

    Misia gratulacje dla Jasia 4 miesięcy :)

    Byłam dziś zrobić w końcu cytologię po porodzie. Potem pojechaliśmy na drugi koniec miasta coś załatwić i w drodze powrotnej Mały tak się darł w foteliku, że musiałam go wziąć na kolana bo się aż zachodził z płaczu. Prężył się jak przy bólach brzucha. Oczywiście korki masakryczne i wróciłam do domu padnięta jakbym nie wiem co robiła :/

    Karola mam podobne odczucia do Ciebie jeśli chodzi o rutynę. Jak mi ktoś mówi, hura weekend, to ja, no tak, a jaka to różnica.... i tak właśnie identyczne dni przeciekają przez palce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 21:30

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:52

    karusia lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Karusia- trzymam kciuki za sukces!!! Napisz później jak się udało. Dawid tez caly czas śpi z nami w nocy, a to ddlatego że łóżeczko ma w swoim pokoju. Fakt, że to obok sypialni, ale nie odwazylam się go tam zostawić na noc. A ty gdzie masz lozeczko?


    W naszej sypialni... ale do tej pory chciałam ją mieć blisko siebie, bo tak było mi wygodniej, ale ostatnio mała coraz bardziej się rozpycha ;) rączki rozkłada na boki i staje się to już nieco problematyczne ;) ps. wszystko doszło :)

    Karola:), Iwo, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka współczuje anginy u małej. Sama w dzieciństwie miałam je średnio co 2 m-ce więc wiem jak to jest, jak dla mnie najgorsza choroba

    Misia gratulacje dla Jasia z okazji 4 m-cy
    Am śliczny avatarek

    My właśnie wróciliśmy od teściów
    W piątek jechaliśmy 4,5 h i to było zdecydowanie za długo. Ostatnią godzinę mała płakała, nie wiedziałam jak ją uspokoić. Jak przyjechaliśmy płaczu cd. Bała się chyba nowego miejsca
    Za to w sobotę po tym jak się wyspała i oprowadziliśmy ją po domu złote dziecko
    Spała 6 razy po godzinie w ciągu dnia a w przerwach cały czas gadała i się śmiała.
    Popołudniu była impreza rodzinna 16 osób. Bałam się, że znowu będzie wielki płacz ale mała siedziała z nami przy stole i była strasznie wszystkim zainteresowana. patrzyła na każdego, śmiała się, gadała do wszystkich. Byłam zaskoczona, bo dwa tyg wcześniej na widok teściów się rozpłakała
    W niedziele to samo, więc stwierdziliśmy że Zuzia lubi towarzystwo
    A dziś w drodze powrotnej przespała całą podróż

    Co do spania od kilku dni mała budzi się o 1, potem o 5 a następnie o 7. Też już jestem nieprzytomna. Nie wydaje mi się, by się nie najadała bo dużo przybiera. daje jej smoczka jak się budzi ale niestety kończy się na tym, że ja umęczona wiszę nad łóżeczkiem dając jej smoka przez pół godziny bo ciągle wypada, a za pół h ona się i tak rozbudza i muszę ją wziąć do karmienia. Nie wiem co jest grane

    am, Karola:), lolka83, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Tak :-D

    To ile ważyła mała? Jestem w szoku :O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czas leci dziewczyny, już 4 miesiąc dużymi krokami się zbliża, kiedy to zleciało ?!!!
    Wszystkie lipcowe maluszki są przesłodkie i tak pięknie nam rosną, możemy być dumne dziewczyny :)
    A co do mężów - musicie się ostro postawić. Bo jak teraz tego nie zmienicie, to będzie jeszcze gorzej. Wręczcie im dzieci na kolana i ulotnijcie się na zakupy, spacer, albo do sypialni. Bez odbierania telefonów. I sami zobaczą, że spokojnie bez Waszej pomocy mogą spędzić czas z dzieckiem. Nie wyręczajcie ich we wszystkim, proście aby np. zmienili pieluchę, albo zajęli się dzieckiem, bo musicie coś zrobić w kuchni itp. Dajcie im nakarmić mm. Małymi kroczkami zatrze się podział obowiązków, czego Wam życzę z całego serca :)

    Karola:), Paula_29, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 listopada 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka myśle, że Twoja pediatra najlepiej Ci doradzi. Ja będę dawać manne bo tak mi doradziła moja lekarka. Kaszke manne trzeba ugotować, nie można bezpośrednio do mleka.

    Warzywka gotuje na parze, kupiłam takie regulowane sito do gotowania na parze w Ikei które pasuje do każdego garnka.

    Co do M u nas jest to samo. Jestem z małą praktycznie cały czas. Ze względu na to, że non stop jest coś do kupienia, zrobienia w nowym domu nie moge liczyć na pomoc... Albo jeździ do leroy, albo coś z wi-fi w domu kombinuje, teraz z okapem kombinuje bo mu za głośno działa ehhh mówie wam czasami już mam nerwy ale z drugiej strony trzeba to zrobić...

    Karola:), lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, myślałam, że w jakiejś kołysce Zosiula spała. Ja biorę Wiki rano do łóżka, ale jest to straszne niewygodne, bo wtedy bardzo czujnie śpię, tak że kończy się to bólem kręgosłupa - bo np. 3 h w jednej pozycji ;/
    Kołyska powoli robi się za mała, myślę, że max do końca roku, wtedy bym musiała małą wsadzić do łóżeczka, które jest w drugim pokoju...eh...nie wiem jak to będzie...
    Ja mojemu M. zwróciłam uwagę, że marzę o tym, aby chociaż raz w tygodniu zajął się małą ciągiem 2 h - między karmieniami - abym mogla wyjśc gdzieś, posprzątać lub odpocząć, to ten mi, że przecież może się zajmować i że dla niego to przyjemnośc, że dzisiaj zajmwoał się ponad godzinę :P Brak słów bo jego zajmowanie to był czas kiedy rano się ubierałam i malowałam - max pół godziny i jeszcze w tym czasie 25 minut mała siedziała w leżaczku a on na nią patrzył, zamiast np. zjeść śniadanie. Czasami mam wrażenie, że on nie ma pojęcia o tym, że przy dziecku trzeba być mega zorganizowanym i myśleć z wyprzedzeniem co się może zdarzyć, aby móc normalnie zjeść, wyglądać jak człowiek, ogarnąć lekko w domu i mieć czas wejść na forum :P

    am, lolka83, Plumb80, karusia, Paula_29, Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 listopada 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    To ile ważyła mała? Jestem w szoku :O

    Camilii Julka ważyła ponad 4 kg, często się zdarza, że jak się ma nadwagę to bardzo mało przybiera się w ciąży bo organizm ma zapasy.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Karusia, myślałam, że w jakiejś kołysce Zosiula spała. Ja biorę Wiki rano do łóżka, ale jest to straszne niewygodne, bo wtedy bardzo czujnie śpię, tak że kończy się to bólem kręgosłupa - bo np. 3 h w jednej pozycji ;/
    Kołyska powoli robi się za mała, myślę, że max do końca roku, wtedy bym musiała małą wsadzić do łóżeczka, które jest w drugim pokoju...eh...nie wiem jak to będzie...
    Ja mojemu M. zwróciłam uwagę, że marzę o tym, aby chociaż raz w tygodniu zajął się małą ciągiem 2 h - między karmieniami - abym mogla wyjśc gdzieś, posprzątać lub odpocząć, to ten mi, że przecież może się zajmować i że dla niego to przyjemnośc, że dzisiaj zajmwoał się ponad godzinę :P Brak słów bo jego zajmowanie to był czas kiedy rano się ubierałam i malowałam - max pół godziny i jeszcze w tym czasie 25 minut mała siedziała w leżaczku a on na nią patrzył, zamiast np. zjeść śniadanie. Czasami mam wrażenie, że on nie ma pojęcia o tym, że przy dziecku trzeba być mega zorganizowanym i myśleć z wyprzedzeniem co się może zdarzyć, aby móc normalnie zjeść, wyglądać jak człowiek, ogarnąć lekko w domu i mieć czas wejść na forum :P
    Kurczę,to ja mam w tym temacie super. Mąż po pracy od razu przełapuje Victora,bawi się z nim,karmi,przewija. Sam wygania mnie z domu,abym się odprężyła i nawet mógłby być z nim sam cały dzień. Może tak jest u Was przy pierwszym dziecku,bo czują się niepewnie? Oby szybko się to zmieniło i żebyście mogły mieć więcej pomocy z ich strony ;)

    Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

‹‹ 510 511 512 513 514 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ