X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 listopada 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza straszna, w sumie zawsze w weekend tu pusto, ale dziś szczególnie.

    U nas dziś ciężki dzień, Mały spał pół godziny tylko, więc pół dnia marudny ze zmęczenia, ale spać nie chciał. Zaślinione wszystko na metr od niego, ulewał całe popołudnie, aż się tak strasznie zakrztusił, przewróciłam go na bok i przeszło, ale ręce to mi się tak trzęsły że szok :/
    No a teraz przy jedzeniu na noc zaczął się wierzgać i płakać, to go wzięłam do odbicia. Oczywiście po chwili wylał całe mleczko które wypił :( Teraz je i drzemie, więc już jest spokojny. Mam nadzieję, że już nic go nie będzie męczyć i pośpi spokojnie w nocy.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 listopada 2014, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusto to fakt :)

    Dziewczyny od kiedy powinno się podawać kaszki>? Bo czytam i wszędzie piszą o stałych marchewce i dyni :)

    W ogole jak czytam o tym jak rozpoznać, ze dziecko jest gotowe na jedzenie stałych, to moja praktycznie ma już wszystkie symptomy :)
    Jednak boje sie cokolwiek robic bez konsultacji z pediatrą...hmm, czy macie juz lyzeczki do karmienia?
    Czytam, ze powinna byc twarda...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 listopada 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Wszystkim ;-)

    pq52zek3rdw0_t.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 09:46

    Karola:), mikulka, am, lolka83, Plumb80, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 listopada 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia ale laska z Ciebie :)

    Lolka - kaszki glutenowe po skończonym 4 m.ż. aby zapobiec celiakii.

    mikulka, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 9 listopada 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, śliczne z Was dziewczyny ;-)

    Lolka, kaszki wprowadza się po czwartym miesiącu, tak jak pisze Karola :-) Zaczyna się od pół łyżeczki. Myślę, że już powinnaś malutkiej wprowadzić.

    Jutro idę z synem do pediatry (ma chyba angine: bol gardla i 39 goraczki eh) to podpytam na temat rozszerzania diety. Siostra mi mówiła, że jej pediatra kazala wprowadzać jarzynke, kaszkę itp po czwartym. Nasza lekarka również uważa, że nie ma co za długo czekać, bo potem tylko alergie są.

    Camilia lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 listopada 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia,czy to Nie Ty pisałaś w ciąży o nadwadze? Przecież Ty taka szczuplutka jesteś, jak mogłaś mieć nadwagę?

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 listopada 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam czasem Zuzie na kolanach w pozycji półleżącej Tak pod kątem powiedzmy 30 st. Przedwczoraj Zuzia bez żadnej pomocy i trzymania za chociażby jedną rączke usiadła i trzyma się prosto.Ja tylko ja asekuruje.czy to nie za wcześnie?Ale nie wiem co robić bo tak jej się spodobało że jak kładę ją Z powrotem to znowu siada i tak w kółko.czy to jest zdrowe dla takiego dziecka?rozumiem próbować,ale siedzieć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 13:16

    lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 listopada 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to swietnie, ze nam ktos o tym powiedział... eh :( A wizyta dopiero za 2 tyg...
    Dobra dziewczyny to jakie to kaszki powinny być, jakies konkretne firmy i do mleka to sie daje? Jak to wyglada??


    PAula, moja tak ma od jakiegos czasu, nie mozemy nic na to poradzic, nie wiem czy mam jej tego nie pozwalac skoro sama jest na to gotowa...
    Po chrzcinach chce isc na kontrole do fizjoterapeuty aby sprawdził czy wszystko ok :)

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 listopada 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, co do kaszki, to kaszka manna, jeśli podajesz mm, to mozesz podać jej z tym na łyżeczce, jeśli nie, to ugotowana na wodzie. Ja podam na wodzie, ale u nas jeszcze 2 tygodnie do skończenia 4 mcy :)

    Moje dziecko trochę chrapie, oczyszczam jej nos regularnie, nie wiecie co to może być za przyczyna?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:52

    Karola:) lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawid dziś w nocy spał 8,5 godziny :) w końcu, mam nadzieję że tym samy wracamy do starych przyzwyczajeń. Ogólnie dziś pół dnia mega lenistwo, bo z łóżka wygrzebaliśmy się koło 11:30 :D

    Camilia super Cię zobaczyć w końcu :) ekstra wyglądacie, a jak pisała Paula wyżej, jaka nadwaga? Jesteś szczuplutka :)

    Mikulka zdrówka dla syna, oby Was nie pozarażał.

    Karola a Wiki chrapie przez sen, czy po prostu ma ochrypnięty głos? Bo może to być przez ulewanie.

    Lolka, jakie są te symptomy gotowości na jedzonko? Jeśli chodzi o kaszę manną i te testy glutenu to ja czekam do skończonego piątego miesiąca, tak ustaliłam z pediatrą. Myślę, że spokojnie możesz zaczekać do wizyty u pediatry z tymi testami glutenu. Nie wiem czy warto się z tym spieszyć, wiadomo nie można też za późno, ale myślę że grudzień będzie w porządku na takie nowości. A póki co możesz dać Małej kaszki bezglutenowe, właśnie takie od 4 miesiąca. Dziewczyny na czerwcówkach zachwalały te z holle - są w gemini :) Może też jakieś warzywko wprowadź - marchewkę, ziemniaczka, dynię.

    Paula_29, misia_k1, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc Mamusie,

    Camilia super focia, nie wiem dlaczego ale myślałam, ze masz ciemne włosy:P:)

    Co do rytmów dnia, Jaś też ma swoje i strasznie nie lubię, kiedy muszę go zmienić.

    Mikulka, mam nadzieję, że z Małym bedzie wszystko ok...biedulek angina blee. Daj znać co i jak.

    Co do kaszek, to podobno Holle ma najlepszy skład i Sinlac( jest bezglutenowa)...na czerwcówkach o tym piszą, zresztą one też zaczynają wprowadzać stałe pokarmy ale od warzyw, gluten jednak na końcu....już sama nie wiem co i jak...
    Swojej Pani Dr wole nie pytać bo to ,,stara szkoła" i raczej w publikacjach nie siedzi;)
    Iwo Ty poruszałaś tę kwestię i widzę, ze zaczynasz od bobovity...a jakiej???
    U Nas jutro 4 miesiące.

    He Am widzę, ze odnośnie kaszek zgodne jesteśmy:P
    Fajnie tak przesypiać tyle godzinek co nie:)oby tak dalejj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 18:29

    am, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka, co do kaszki, to kaszka manna, jeśli podajesz mm, to mozesz podać jej z tym na łyżeczce, jeśli nie, to ugotowana na wodzie. Ja podam na wodzie, ale u nas jeszcze 2 tygodnie do skończenia 4 mcy :)

    Moje dziecko trochę chrapie, oczyszczam jej nos regularnie, nie wiecie co to może być za przyczyna?

    chrapanie czy charczenie??
    Dzieci bardzo często chrapią...moi kuzyni tak chrapali, ze szok hehe brzdące po kilka miesięcy mieli a cały pokój trzasł się od ich snu:P Powyrastali z tego.

    jeśli to charczenie, to może pokarm, suche powietrze w domku. nie zawsze to oznacza katarek.
    Zwilż ręcznik na noc i na kaloryfer połóż.

    Lolka a propo łyżeczek do karmienia, chciałam zamówić w gemini silikonową, ale potem przeczytałam w poradniku, ze niby twarda powinna być...mam jakis zestaw z Canpola wiec może go wykorzystam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 18:36

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZytam, ze te kaszzki to wlasnie od 5 miesiaca najwczesniej, stalych jeszcze nie chce podawac bez porozumienia z pediatra. Chyba poczekam 2 tyg na to szczepienie i wtedy wszystkiego sie dowiem :)
    W koncu mala i tak zostala wyciagnieta ok 10 dni przed terminem, wiec ... :)

    U nas za to Mala dzis obudzila sie szybko w nocy,jak nigdy, bo zasnela o 22 a pierwsze karmienie o 2.30, a pozniej po 5 i tak od 8 cos tam sobie gadala, przyspiala...
    Pozniej dalismy jej butle mm i padla na 2 godziny a ja z nia, M sie lenil do 1.30 :P a my z nim :P

    Dziewczyny dzis jakos nad ranem chcialam mala przelozyc w lozku, nie wiem jakim cudem uderzyłam ja lokciem w czolo, jak zaczela plakac, matko jedyna, tak sie zestresowalam, czy jej krzywdy nie zrobilam, pozniej juz sie usmiechala i nie widze zadnego guza ani nic...nie wiem jak ja to zrobilam, ale schiza niesamowita :( Bardzo sie przestarszylam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 19:50

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Camilia,czy to Nie Ty pisałaś w ciąży o nadwadze? Przecież Ty taka szczuplutka jesteś, jak mogłaś mieć nadwagę?
    Tak, to ja pisałam i faktycznie miałam nadwagę. Przed ciążą ważyłam 78kg, w ciązy przytyłam do 80 kg a teraz ważę 64 kg i jestem mega szczęśliwa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 19:20

    am, Karola:), misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak rozpoznać, że dziecko jest gotowe na nowe produkty?

    Schemat żywienia dzieci w 1. roku życia ma charakter orientacyjny, dlatego należy uważnie obserwować malucha – z reguły sam da znać, że jest gotowy spróbować nowych potraw.

    Sygnały1, których możesz wypatrywać, to:

    domaganie się kolejnej porcji jedzenia w niedługim czasie po posiłku,
    sięganie po jedzenie i okazywanie zainteresowania tym, co sama jesz,
    ssanie piąstki,
    zbliżanie lub wkładanie przedmiotów do buzi,
    budzenie się w nocy, chociaż wcześniej dziecko przesypiało noc bez przerw.

    http://www.1000dni.pl/1000-dni-zywienia-dziecka/0-6-miesiecy/30-pierwsze-posilki-%25e2%2580%2593-czy-to-juz-czas

    stronka od IWo

    Karola:), Camilia, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to jakie kaszki najpierw, glutenowe czy bezglutenowe bo już sama nie wiem. Myślałam po skończonym 4 m-cu podam kaszkę (gluten), ewentualnie ziemniaka i marchewkę w malutkiej porcji + wodę i herbatkę raz dziennie. Po skończonym 5 mcu chcę wprowadzać mm, jak już wielokrotnie pisałam i wtedy już częściej podawać warzywka, a później owoce, kaszki bezglutenowe.
    Zastanawiam się nad kupnem parowaru i blendera w jednym aventa, koleżanka miała, ponoć super sprawa :) trochę drogi, no ale czego nie robi się dla dziecka...:)
    wiktoria chrapie podczas drzemek w dzień, zauważyłam że wtedy kiedy ma smoczek...nie jest to charczenie - takie coś miała jak była noworodkiem, tylko ewidentnie chrapanie - jak stary dziad :P

    Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 listopada 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola u nas Jula też chrapie czasami ;-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    No właśnie to jakie kaszki najpierw, glutenowe czy bezglutenowe bo już sama nie wiem. Myślałam po skończonym 4 m-cu podam kaszkę (gluten), ewentualnie ziemniaka i marchewkę w malutkiej porcji + wodę i herbatkę raz dziennie. Po skończonym 5 mcu chcę wprowadzać mm, jak już wielokrotnie pisałam i wtedy już częściej podawać warzywka, a później owoce, kaszki bezglutenowe.
    Zastanawiam się nad kupnem parowaru i blendera w jednym aventa, koleżanka miała, ponoć super sprawa :) trochę drogi, no ale czego nie robi się dla dziecka...:)
    wiktoria chrapie podczas drzemek w dzień, zauważyłam że wtedy kiedy ma smoczek...nie jest to charczenie - takie coś miała jak była noworodkiem, tylko ewidentnie chrapanie - jak stary dziad :P


    Karola myślę że bezglutenowe normalnie do jedzenia najpierw, a tymi z glutenem robić testy.
    Ja myślałam o termomixie właśnie, żeby trochę sobie pomóc w przygotowywaniu jedzonka dla Małego :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że bezglutenowe to chyba bez sensu skoro wprowadza się je po to by dziecko nie miało w przyszłości alergii na gluten,chyba że się mylę (to tak na chłopski rozum)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 508 509 510 511 512 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ