X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 listopada 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Lolka przeczytałam wszystkie te komentarze ale jeden powalił mnie na kolana :

    "Wady
    skład: 39%, mleko modyfikowane, odtłuszczone mleko w proszku - 32%,odmineralizowana serwatka w proszku, !!!! (dla dzieci w tym wieku???) tłuszcz roślinny, lecytyna sojowa, węglan wapnia, witaminy [C, niacyna, kwas pantotenowy, E, B1, A, B6, kwas foliowy, K1, D3, biotyna, B12,], dwufosforan żelazowy, siarczan cynku, odtłuszczone mleko w proszku, jodek potasu, cukier, odtłuszczone mleko w proszku, meltodekstryna, (maltodeksydyrna to ze cukier) proszek bananowy - 0,3%.

    NO I BRAWO ,AZ 0,3% bananów :] porazka na całej linii"


    no wlasnie, dlatego ja podpytam pediatry co ona poleca, tym bardziej ze Wiki jedzie jeszcze na dokarmianie pepti, niby mialam jej probowac juz zmieniac na normalne mleko, ale zrobie to po szczepieniu.

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 listopada 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis tez spokojny dzien. Pierwsze budzenie po 5 pozniej po 8 i spałyśmy do 10.30 :)
    karmienie, spacer z moimi rodzicami, bylo 5 st ale bez wiatru wiec 1,5 godz w wozku spala, w domu jeszcze ponad godzinkę jak wrócili :)
    Znow cycek, zabawa, cycek, zabawa i teraz padla w bujaku, ciekawe ile podrzemie :)

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 18 listopada 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno te kaszki holle są w porządku. Ja podaje zwykla manne, na razie zadnego uczulenia nie mamy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2014, 17:15

    BiB lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Plumb, Ty dajesz te kaszkę aby Victorek się bardziej nasycił tak?
    Podajesz mu ją rano??

    Podaję ją jako pierwszy nowy produkt w jadłospisie małego. Codziennie zjada wieczorem po 19:00, potem jeszcze dostaje mm o 23:00 i spi do rana.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 listopada 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, w grudniu dam marchewkę, ziemniaka, dynię po 3 dni z rzędu i 3 dni odstępu po każdym, w święta nie będę szaleć, gluten podam po świętach i wtedy zaczynam z mm. W styczniu czyli w 6 miesiącu życia - owoce - jabłuszka nasze, banany, kaszki wtedy też. Zobaczymy z resztą jak to wyjdzie w praniu.

    Maja, u mnie kg są już mniej niż przed zajściem, ale ciało nie te, po skończeniu karmienia zapisuje się na fitness i zaczynam biegać, bo brak jędrności na całej linii...

    Mimo 3 stopni i wiatru byliśmy na 40 minutowym spacerze, po którym Wiki spała 2 h, teraz zabawa, za godzinę kąpanie.
    Dzisiaj odwiedziła nas kumpela z 4 miesięczną Gabrysią, w końcu "porównałam" moje dziecko. Wiktoria jest smuklejsza i drobniejsza, ma dłuuugie nogi i palce u rąk. Gabi waży 0,5 kg więcej, jest krótsza i okrąglejsza. Nóżki ma takie słodkie goloneczki. Koleżanka sie oczywiście zmartwiła, bo Gabi nie wyciąga rączek do zabawek, o przewracaniu na brzuch nie ma mowy, za to bardzo sztywno siedzi na kolanach. Ja z Wiki tak nie siadam na dłużej niż 5 minut, u nich widać często ma to miejsce, bo mała uwielbiała na kolankach u mamy. Każde dziecko inne :]

    maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 18 listopada 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to widzę, że moja Jula podobnie jak Mała Twojej koleżanki sztywno siedzi na kolanach a na brzuch nie przewróciła się ani razu. Każde dziecko w swoim tempie zdobywa nowe umiejętności :-)

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 listopada 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza za to robi to i to :) Sztywno siedzi, sama chce sie prostowac, uwielbia siedziec na kolanach, więc ja ją lekko klade, a ona swoje i do siadania...eh :)

    A z pleckow na brzuszek to non stop sie przewraca, wrecz teraz tylko pozycja na brzuszku, na plecach nudno :P

    Ciagle piszczy, naprawde glosno, gada i wszystko gryzie, ale nie wiem jak sytuacja z zebami, nie moge dojrzec... :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2014, 18:45

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 listopada 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Podobno te kaszki holle są w porządku. Ja podaje zwykla manne, na razie zadnego uczulenia nie mamy


    Też tak słyszałam :) i na czerwcówkach wiele dziewczyn podaje ją swoim dzieciaczkom

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 listopada 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Też tak słyszałam :) i na czerwcówkach wiele dziewczyn podaje ją swoim dzieciaczkom
    Dokładnie, na czerwcówkach bardzo je chwalą...sama właśnie chce na gemini zamówić dwie kaszki na spróbowanie i jakieś słoiczki.

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Nasza za to robi to i to :) Sztywno siedzi, sama chce sie prostowac, uwielbia siedziec na kolanach, więc ja ją lekko klade, a ona swoje i do siadania...eh :)

    A z pleckow na brzuszek to non stop sie przewraca, wrecz teraz tylko pozycja na brzuszku, na plecach nudno :P

    Ciagle piszczy, naprawde glosno, gada i wszystko gryzie, ale nie wiem jak sytuacja z zebami, nie moge dojrzec... :P


    Super :) Twoja Wiktoria jest miesiąc strasza od mojej, więc ciekawe jak Wiki za miesiąc, a sprawdziłam - bo sobie zapisałam - Wiktoria przekręca się od miesiąca, czyli miała 2,5 miesiąca, a Gabrysia ma skończone 4 miesiące i jeszcze nie, koleżanka się zmartwiła, ale tak jak Camilia pisze, każde dziecko w swoim tempie się rozwija.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Szymek też się jeszcze nie przekręca na brzuszek, ogólnie nie lubi wciąż na brzuszku leżeć, więc mu nie spieszno do takich przewrotów :P

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, a dlaczego na stronie tych kaszek Holle napisane jest, że "

    Nadają się do stosowania po zakończeniu karmienia piersią jako część zróżnicowanej diety, najwcześniej od 4 miesiąca."

    Dlaczego po zakończeniu kp?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Mój Szymek też się jeszcze nie przekręca na brzuszek, ogólnie nie lubi wciąż na brzuszku leżeć, więc mu nie spieszno do takich przewrotów :P

    Moja dopiero polubiła jak się nauczyła przekręcać, prędzej się wkurzała.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Mój Szymek też się jeszcze nie przekręca na brzuszek, ogólnie nie lubi wciąż na brzuszku leżeć, więc mu nie spieszno do takich przewrotów :P
    U nas to samo- Jula nie lubi leżeć na brzuszku :-/ Ciekawe kiedy się to zmieni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2014, 20:26

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Nasza za to robi to i to :) Sztywno siedzi, sama chce sie prostowac, uwielbia siedziec na kolanach, więc ja ją lekko klade, a ona swoje i do siadania...eh :)

    A z pleckow na brzuszek to non stop sie przewraca, wrecz teraz tylko pozycja na brzuszku, na plecach nudno :P

    Ciagle piszczy, naprawde glosno, gada i wszystko gryzie, ale nie wiem jak sytuacja z zebami, nie moge dojrzec... :P

    U nas dokładnie tak samo, ostatnio zaczęła też przewracać się z brzucha na plecy :) w weekend zostawiłam ją na środku dużego koca a za chwile leżała na gołej podłodze, kręciła się w okół własnej osi cwaniara :) i wkłada też stópki do buzi

    Dziewczyny kładźcie na brzuszku jakoś starajcie się zabawiać, bo to ważne... Mnie mama nie kładła i teraz mam mega problemy z kręgosłupem, w ogóle nie raczkowałam i późno chodziłam... Wiem, że łatwo się mówi i jak dziecko marudzi to serce ściska ale jak teraz nie zadbamy o to, to w przyszłości dzieciaki bedą miały problemy.

    Jak byłam na kontroli bioderek to lekarz powiedział że mała może leżeć na brzuchu nawet 6 godzin dziennie, byłam zaskoczona ale jak mała załapała to uwieżcie mi chce tylko na brzuchu.

    Młoda znowu pięknie zasnęła dokładnie o 20 :) ciekawe kiedy się obudzi...

    Karola:), Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 listopada 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez wczoraj - z pleców na brzuch i z brzucha na plecy i zdziwiona na maxa hehe :) stópki tez w buźce, świetne to jest! obkręcanie też wokół własnej osi. Tylko Wiki przekręca się na lewą stronę, najpierw próbowała na prawą - te pierwsze razy a teraz upodobała sobie tylko lewą stronę, mam nadzieję, że na prawą też zacznie! :)

    maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 18 listopada 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wygimnastykowane te Wasze dziewczyny :) chyba jednak one się szybciej rozwijają od chłopców. Dawid jeszcze sprawnie nie przewraca się z pleców na brzuch, czasem mu się uda, ale rzadko. Jakoś i mi do tego nie spieszno bo jak pomyślę o zmianie pieluchy u fikającego dziecka, to już mi "słabo", teraz czasem mam problem bo łapki Mały po nogach szybko chce pakować do pieluchy :/

    Dziś straszne ponuro, ale udało nam się z pół godziny pospacerować przed deszczem. Po południu Mały pospał dwie godziny i przez to dopiero teraz go karmię na noc. Mam nadzieję że ładnie pośpi :)

    Ja chyba przetestuję w najbliższych dniach marchew i ziemniaka, żebym miała z czym tą kaszkę manną podawać. Co do kaszek bobovita, to ja czasem takie jadałam :) ale robione z mlekiem, bo z wodą nie są za dobre, potwierdzam że są strasznie słodkie, więc ja ich Małemu dawać nie będę.

    Maja jeśli chodzi o wagę, to mi kg został do tej sprzed ciąży, a figura, brzuch niezły, gorzej z nogami, więc może się zmobilizuję na jakieś ćwiczenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2014, 21:29

    maja89waw, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, dziewczynki z reguły szybciej się rozwijają niż chłopcy.

    Maja, ja Szymka kładę dużo na brzuszek, tylko widzę, że on tego za bardzo nie lubi.

    Poza tym uśmiałam się dziś z tego mojego małego gamonia... Jak tylko Wam napisałam, ze Szymek nie przewraca się na brzuszek wzięłam go do siebie na łóżko i postanowiłam, że nakręcę tą wiercipiętę bo dawno żadnego filmiku nie było.. No więc kręcę, a on chops na brzuszek :) ale że mu rączka została pod brzuszkiem i nie umiał sobie poradzić to z powrotem na plecki i taka sama próba tylko w drugą stronę :P rączka znów została pod brzuszkiem więc musiał biedaczek wrócić do pozycji wyjściowej. Po chwili patrzę, a on ręce daje za głowę (tak złożył jak baletnica) i znów próbuje, hehehe ale nie miał już siły i udało mu się tylko na boczek przekręcić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2014, 22:21

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Ej, a dlaczego na stronie tych kaszek Holle napisane jest, że "

    Nadają się do stosowania po zakończeniu karmienia piersią jako część zróżnicowanej diety, najwcześniej od 4 miesiąca."

    Dlaczego po zakończeniu kp?

    Nie mam pojęcia, w sumie nie interesowałam się tym aż tak bardzo..

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 listopada 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas Zuzia przewraca się z brzuszka na plecy,jak leży na brzuszku podnosi pupę i przebiera nóżkami,potrafi przesunąć się kilka cm do zabawki w ten sposób I oczywiście siada już z każdej pozycji,nawet podczas karmienia piersią z poduszki klin oraz w łazience z leżaczki.sama nie usiądzie,ale jak jej podam palce(nie podciagam)to już tak.za to z plecków na brzuszek nie potrafi się przewrócić

    am, Karola:), maja89waw, Mandalena lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 525 526 527 528 529 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ