X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 listopada 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia myślę podobnie jak dziewczyny żebyś popatrzyła na wielkość maty, bo za moment tak naprawdę Mała zacznie z niej uciekać :)
    Ja np. miałam po chrzcinach kupić karuzelę do łóżeczka, ale doszłam do wniosku, że już tak długo jej nie mamy, że teraz nie będzie nam potrzebna.

    Bib pytałaś o pozytywkę, ja mam coś takiego http://www.smyk.com/smiki-projektor-muzyczny-zielony,p1084837324,zabawki-gry-dla-dzieci-p z tym że Mały ostatnio usypia sam zaraz po jedzeniu wieczór po prostu ze zmęczenia :) więc ogólnie prawie jej nie używam :)

    A co do zabawek dla maluchów to ja teraz mam zamiar kupić w biedronce takie z fisher prica:
    http://nodik.pl/skladana-gasienica-fisher-price-p-1387.html
    http://bebito.pl/product-pol-14292-FISHER-PRICE-Okragle-kubeczki-do-ustawiania.html?gclid=CjwKEAiAnLGjBRCk_I-y_4iAmB0SJADGjWWzG-ps1A2YCJhP0yVViyYo7zm5bwubcNe6x9k5z8UnKBoCt4Lw_wcB

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 19 listopada 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:45

    misia_k1, Karola:), Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 listopada 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia my mamy rain forest fisher price ale rzeczywiście jest mała
    Co do innych zabawek, ulubioną zabawką Zuzi jest
    http://www.smyk.com/fisher-price-kolorowe-drzewko-ze-zwierzatkami,p1091142710,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    sama sobie nim kręci i jest zachwycona
    Lubi też
    http://www.smyk.com/smily-play-czarodziejskie-lusterko,p1062722950,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    dużo melodii i naśladuje odgłosy zwierząt,
    a pod choinkę od dziadków ma dostać to
    http://www.smyk.com/fisher-price-garnuszek-na-klocuszek-zabawka-interaktywna,p1044878705,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    http://www.smyk.com/smily-play-biedronka-zabawka-interaktywna,p1083236908,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    przetestowaliśmy też fajne zabawki

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 listopada 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny śliczne nowe avatarki
    Wiem, że pisałyście coś o pomyśle dla męża na prezent a macie jakieś pomysły na prezent dla rodziców?
    Albo z zeszłych lat jakieś trafione?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomysły na zabawki. Ja jednak zdecydowałam, że kupię taką matę:
    http://www.smyk.com/tiny-love-gigant-mata-interaktywna,p1045585884,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    Nie ma co prawda pałąka ale koleżanka ma mi pożyczyć taki wolnostojący z zabawkami.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Nam pediatra tez dzisiaj powiedziala, ze ciezsze dzieci maja prawo wolniejnabywac nowe umietnosci takie jak np przewracanie na bok, ale pociagnela mala za reke i powoedziala, ze lada moment zacznie sie przekrecacsama. Zosia wazy 7 kg rowno.. wiec sporo. I 65 cm dlugosci. Tez niezle ;) wprowadzamy stale pokarmy jak pisalan wczesniej... mamy skierowanie do kardiologa.. bo malutka ma jakies szmery w serduszku... powiedziala, zeby sie nie martwic, bo moga byc to zwyczajne szmery rozojowe... no ale wez tu sie nie martw :/ Zosia za to codziennie wieczorem usypiana jest o 20 ale do 22 budzi sie co 10 min i marudzi... chce sie do mnie tulic:/ nie mam nawet chwili, zehy cokolwiek zrobjc albo chociaz odpoczac... bo iczywiscie chce tyllko do mnie.. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 21:22

    Karola:), am, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie na matę nie jest za późno, bo np. u nas na macie mała świetnie się bawi i to właśnie od jakiegos miesiąca, i uważam, że mata bez pałąka jest bez sensu. Wolałabym koc rozłożyć. Wiktoria uważnie obserwuje zabawki, dotyka je, próbuje złapać i pogryźć, zaczęła się przekręcać na boki i na brzuch ze względu na lusterko które było zawieszone nisko i chciała je polizać :P To tylko moje zdanie oczywiście :)

    U nas dzisiaj jakis lipny dzień, po słabej nocy, spałyśmy jeszcze - ja z nią w piżamie od 9.40 do 11.30. Później spacer, później z M. pojechaliśmy do makro, była ta zabawka, która Pauli rodzice/teściowie chcą kupić - garnuszek na klocuszek, ale nie pamiętam w jakiej cenie. Później zabawy i sen. Już się boję nocy, a raczej pobudki o 3ciej...zaraz zmykam do łóżka.

    Wiktoria ma strasznie szorstkie policzki, łokcie - ta skaza mnie załamuje. Nie dość, że nie mam żadnych atrakcji, to jeszcze nie mam przyjemności z jedzenia :( jeszcze 2 miesiące, muszę dać radę!

    lolka83, am, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 listopada 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula u nas tez garnuszek dziadki kupują, chrzestna szczeniaczka:))
    co do prezentów dla rodziców to perfumy,pidżamy,pościel, szlafroki,sweter lub koszula dla taty, biżuteria dla mamy, ramka ze zdjęciem Waszej trojki i wnuczki(np taka dwustronna rozkladana), mini wieża do kuchni, jakieś dwie flizanki jesli pija kawkę wspólnie:), lampki nocne do sypialni, narzuta na łózko-to tak na szybko:)


    Karola,jasne ze dasz rade, te dwa miesiące szybciutko zlecą!!!

    Camilia, Karola:), Mandalena, Paula_29, karusia, maja89waw, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 listopada 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pada śnieg...generalnie jest przyjemnie, bo temperatura na plusie, ale czy wychodzić w taką pogodę?
    Nocka ok w porównaniu do 3 ostatnich, Wiki obudziła się po 12stej na karmienie! i nie chciała spać, ale po pół godzinie gadania sama się wyciszyła, kolejne karmienie o 4.30-wtedy już ją wzięłam do łóżka, gwiazda się tak rozpycha, że nie idzie spać dosłownie :P
    Co do prezentów, to ja wiem pierwszy raz co chcę dostać :) i wiem też co potrzebuje Wiki!
    Mężowi tylko chciałabym kupić coś wyjątkowego, ale nie wiem co...
    Teściowej chyba torebkę, teściowi - perfumy lub coś do ubrania, babciom - kosmetyki + zdjęcie Wiktorii z chrzcin, siostrze męża kasa :)
    Tylko ten prezent dla męża mnie nurtuje...

    maja89waw, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 listopada 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem...spinki do mankietów z grawerem :) + jakis praktyczny prezent na co dzień np. portfel :) (bo mu się już zniszczył)!

    Mandalena, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 20 listopada 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj mój ulubiony temat wreszcie- prezenty. Uwielbiam kupować. Ja właśnie swojemu M.kupuję portfel.A ja dostanę telefon- bo swój utopiłam w kibelku ;)
    Zwykle od męża dostaję albo perfumy, albo sexy kiecki (i jednych i drugich nigdy za wiele). Mamie kupuję korale takie co w CH robią według własnego projektu. Dla chłopaków- zawsze się sprawdzi książka tematyczna, np o bieganiu, wędkarstwie itd., czy nowy pasek skórzany, stojak na płyty, wino, bielizna termoaktywna, DVD z ulubionym koncertem, zestaw płyt z ulubionym serialem. Dla mamy np. taki masażer stóp, lokówka, suszarka jakaś fajowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 11:59

    Karola:), Camilia, maja89waw, am lubią tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomysły,ja dla męża już kupiłam jedną część prezentu,ale jeszcze myślę nad druga,ja dostanę zegarek,mąż się wygladał, A Ty co Karola chcesz dostać?

    Karola:), maja89waw, am, Mandalena lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę dostac od męża - już mu powiedziałam, gdyż 100 razy sugerowałam, jak ktoś o miał na sobie, że FAJNE!!! :) - taki łańcuszek z kolekcji apartu - magic moments - taki cieniutki z blaszkami - ja chciałabym jedno w kształcie serca i inne w kształcie kółka lub gwiazdki z grawerem "W".
    http://www.apart.pl/pl/zloto,c,kolekcje,magic_moments
    M. z reguły kupował mi zawsze biżuterie lub perfumy na wszystkie okazje, więc tym razem aby chłopaczyna nie miał wątpliwości - pokazałam co chcę :)

    Swoją drogą zegarek też bym chciała :P - ale to może za rok, bo na urodziny w marcu - chcę wyjazd do spa, żadnych imprez, prezentów, chcę abyśmy wyjechali gdzieś do spa, chociaż na jeden dzień!

    Od teściów chciałabym elektryczną szczoteczkę do zębów, bo 2 lata temu jak się przeprowadzałam gdzieś zaginęła i nie mam do tej pory, używam tych zwykłych. Nie pogardziłabym też pościelą, gdyż mam tylko na duże łóżko w sypialni 2 komplety. Chciałabym też jakąś książkę o zdrowym odżywianiu, jakieś przepisy, zasady, bo zamierzam wcielić w życie zdrowe odzywianie. Ostatnio tyle sie o tym naczytałąm i nasłuchałam, że jesteśmy tym co jemy i jak skończę kp, to mam zamiar przygotywać zdrowe posiłki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 12:29

    Camilia, karusia, maja89waw, am, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ambitnie widzę i super :-)
    Chyba też kupię mężowi portfel bo ten co ma to już się do niczego nie nadaje. A będziecie kupowały go na żywo czy przez neta? Jak przez neta to zapodajcie jakieś linki jak coś fajnego znajdziecie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 13:11

    am, Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, piękne te naszyjniki, ale drogieeee


    My z mężem nie robimy sobie prezentów na święta, wciąż wykańczamy dom i szkoda nam kasy, tym bardziej, że i tak dostaniemy prezenty od innych członków rodziny....

    Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 listopada 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, prezenty zawsze robi,e pod koniec pazdziernika i na poczatku listopada, wtedy duzo jest wyprzedazy, ale i tez na spokojnie sobie wybieram, rozgladam się i mam gotowe kiedy inni dopiero wpadaja w szał zakupów.

    Mężowi to róznie, albo cos co mu sie przyda, kiązki bo uwielbia, pasek, perfumy, zestaw win, specjalne filiżanki do espresso. Daje mu też kupony. Ostatnio dostal na godzinne latania symulatorem lotu, mega mu sie podobalo, na urodziny kupilam mu 4 godzinny kurs testowania win...on uwielbia wina i kawe :)

    CZesto robie dla rodziny zakupy w Home and You, kiedys stacjonarnie a teraz przez neta i zawsze sa tu udane zakupy. Chyba os 2 lat w wiekszości tam zamawiam produkty :)
    W tym roku trafilam na koniec października obnizke 70% i wiele rzeczy, ktore wczesniej podobaly mi sie do domu, zakupilam w mega niskich cenach, prezenty tez mnie o wiele mniej wyniosly...a my musimy sporo kupic, bo u tesciow zazwyczaj sa jeszcze siostry tesciowej z rodzinami, wiec tego sie zbiera :(
    https://home-you.com/pl/

    Dla mamy, tesciowej i calej rodzinki: zestaw eleganckich mis ozdobnych porcelanowych do salonu, zestaw do wina lub ksiazki, jakies eleganckie biezniki na stol, piekne swieczniki szklane na swiece, lampiony, eleganckie cieple koce, zapachy do pomieszczen, serwetki, cos do kuchni np. slodkie pojemniczki na pieprz i sol ( to np dla kuzynki, maly drobiazg a cieszy:), figurki jak np. Anioł lub ptaszek,pudełka na biżuterie-szkatułki, saszetki do szaf zapachowe ( np. babcia lub ciocia), zestaw noży do serów, naszyjniki, korale, ramki ze zdjęciami lub fotoksiążki ze naszymi zdjęciami, teraz chcę zrobic z chrzcin :)

    Ja zazwyczaj dostaje od meza perfumy, bizuterie-ostatnio piekny komplet z apart, bielizne, ale zazwyczaj mowie mu co chce, bo wiem, co mi sie przyda konkretnie i wiem, ze ja bede wtedy zadowolona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 15:07

    Karola:), maja89waw, am, Mandalena, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 20 listopada 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezenty- uwielbiam je dawac! Uwielbiam wymyslac i pieknie pakowac! Uwazam, ze ladnie i finezyjnie zapakowany prezent dodatkowo cieszy oko ;)

    Ja juz mam wszystkie prezenty :) podobnie jak Lolka od pazdziernika kupuje na wyprzedazach :) ale wczesniej analizuje i obserwuje
    .. co sie moze komu przydac :) dla tescia i szwagra wody po goleniu CK, dla tesciowej i szwagierki modelator do twarzy Eris i lakiery do ust z Loreala. Dla mojej mamci maszyna do szycia (najdrozszy z prezentow, ale na mamie nigdy nie oszczedzam :P) dla taty perfumy dla brata pokrowce do samochodu i bluza. I zostaje maz.... i tu jest problem. Moj maz ma mase zegarkow, bizuterii meskiej, roznych gadzetow i meskich zabawek.
    . Portfel dostal w zeszlym roku... w wolczance ostatnio byla wyprzedaz, wiec kupilam mu 3 koszule (i to byl blad! :P) perfumy dostaje od moich rodzicow... Na urodziny dostal karnet na jazde ferrari po torze wyscigowym.... Nasz przyjaciel ma swoj maly samolot i z nim czesto latalismy (dopoki nie zaszlam w ciaze :P) wiec pomyslalam o symulatorze lotow... :) ehh z mezem mam najwiekszy problem... No i z soba :P bo ja nie nan zadnych potrzeb... no moze ostatnio, zeby wyjsc do kina... odpoczac od codziennosci, bo zwariuje. Mala najchetniej caly dzien ostatnio by na mnie wisiala.. :(

    Karola:), am, maja89waw, Mandalena, Paula_29, lolka83 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 20 listopada 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj tez marudzi na brzuszek :( wczoraj po szczepieniu tez marudzila caly wieczor i w nocy musiala z nami spac.. jedbo jest pewne... co sobote musze chodzic na masaz... bo zrobilam sibie tydzien bez masazu i dzisiaj juz strasznie dokuczaja mi plecy :( caly ten tydzien siedze u mamy.. jak ja usypialan strasznie zaczela sie drzec. Wyszlam i poprosilan mame, zeby sie zakela mala, bo ja musze odpoczac...

    Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 listopada 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ! My po wizycie u neurologa. Mała rozwija sie prawidłowo, żadnych zastrzeń odnośnie małego ciemiączka też nie miała na szczęście. Cały czas chwaliła Lile, że taka pogodna. Nie chciała mi jej oddać tak jej się spodobała :)

    Co do prezentów dla M. Ja kupuje zestaw koszul, ma ich mnóstwo ale jak chodzi w nich codziennie to jednak sie zużywają. Pewnie dokupie mu też kilka płyt z dobrą muzyką i myślałam o jakimś fajnym zdjęciu moim i Lilki aby mógł sobie postawić na biurku w pracy.

    Innych prezentów nie robimy, bo w tym roku umówiliśmy się, że pary robią sobie wzajemnie. W tamtym roku było 16 osób na wigilii i można było oszaleć, bo np. co kupić żonie kuzyna męża ? Poszłam na łatwiznę i kupiłam zestaw w The Body Shop...

    am, misia_k1, Karola:), Mandalena, Camilia, karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 listopada 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie czytam co piszecie i fajnie by było kiedys się spotkać :]

    am, misia_k1, karusia, Camilia, Paula_29, lolka83, BiB lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 527 528 529 530 531 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ