X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 listopada 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula u nas Jula też od jakiegoś czasu ma tak, że się pręży jak ją noszę, przewijam, kładę. Niekiedy marudzi więcej, innego dnia mniej czyli standardowo. Do buzi wkłada wszystko co znajdzie się w zasięgu ręki i bardzo się ślini. A ząbek coraz bardziej widać :-)
    Karola ja też czytałam, że dzieci mniej więcej w tym wieku nie potrzebują już nocnych karmień ale jak to im powiedzieć? :-P U nas dzisiaj pobudki o 24, 2, 4:50, 7 itd. Standardowo ech.
    A oto co ostatecznie zamówiłam dla Małej.
    http://www.smyk.com/tiny-love-move-play-gimnastyka-z-palakami-dla-bobasa,p1052193584,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    http://www.smyk.com/smily-play-zabka-smieszka-zabawka-interaktywna,p1079040508,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    http://www.smyk.com/tiny-love-rock-n-ball-pilka-3w1,p1099533875,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    http://www.smyk.com/klocki-robaczki-a-ku-ku-3-szt,p1045650054,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    http://www.smyk.com/canpol-ksiazeczka-piszczaca-miekka,p1102486033,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    W końcu będzie miała coś ciekawszego do zabawy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 12:28

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 listopada 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że bardzo się cieszę, że ten tydzień dobiega końca bo już 5 dzień jestem sama z Małą, jeszcze tylko jutro. Aaa i dzisiaj mam jeszcze 2,5 latke na stanie :-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 21 listopada 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba ie wam pozale czy wy tez macie tak z mezami ze rece opadaja?? nie wiem przychodzi wekeend i ten juz gdzie by tu wyskoczyc i znowchce do mojej kuzynki jechac a tam o wlasnych silch sie nie wychodzi;/ a jeszcze jak bylam w ciazy to zeby mnie nie narazac na dym papierosowy to wszyscy siedzieli w jednym pokoju a ja z corka kuzynki 6-latka w innym. to jak pojade z malym to tez tak bedzie??phii poza tym ciagnac meza dziecko wziasc i jeszcze patrzec jak to sie wszyscy bawia bo ja przeciez kierowca a kto... juz mam dosc. pisze jedna reka dlatego z malej literki.
    maz mi wypomina ze miesiac temu bylimy na roczku syna jego kuzyna bo ja chcialam a skonczylo sie ze wsciekla wrocilam prowadzac zwloki i dziecko niesc do samochodu nawet tortu nie zjadlam bo na kazdej imprezie gdzie by nie bylo to ja sie Alkiem zajmuje nawet tortu nie zjadlam.a w drodze powrotnej i tak sie nie nasluchalam jaka tojestem zla bo juz naprawe mi nerwy poscily wszyscy w innym pokoju u tego kuzyna ja w innym dziecko placze bo mu sie spac chce ja juz do domu sie zbieram a ten dopiero zaczyna sie bawic choc jak jechalismy to on pic nie bedzie tak mowil ,aa ja jestem zla bo powiedzialam ze jest swinia ze sie tak zachowuje .chyba na ojca nie dorosl bo to mi dziecko przewija dla mnie go zabawi i uspi rozumiecie DLA MNIE plakac sie chce. a jak zrozumial jak jest z dzieckiem to on drugiego nie chce ;( .....
    dobrze ze sie mam komu wypisac ale zadnego wsparcia a jak ktosc pryjdzie to chwali sie jaki to on nie jest

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla Zuzi i Julci sto latek z okazji 4 miesięcy:)

    Zabawki super:)
    Ja mysle jeszcze o kostce interaktywnej smily play farma.

    Biżuteria dziewczyny ekstra...am uwielbiam takie bransoletki:)

    My po wizycie..Jas 7.5kg 63 cm...mam wprowadzać kaszke-kleik lub opcja z warzywkami-sama mam wybrać co wolę.
    Pewnie od przyszłego tyg zacznę.

    Karola u nas to samo...Jaś nie zaśnie sam w nocy, jeśli nie dam mu cycusia- i tak zasypia....dr mówiła, ze to źle ale jak ja mam go teraz tego oduczyć...ta metoda odkładania aby się wypłakał,kompletnie nie wchodzi u mnie w grę...muszę coś wymyślić eh.

    am, Camilia, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    chyba ie wam pozale czy wy tez macie tak z mezami ze rece opadaja?? nie wiem przychodzi wekeend i ten juz gdzie by tu wyskoczyc i znowchce do mojej kuzynki jechac a tam o wlasnych silch sie nie wychodzi;/ a jeszcze jak bylam w ciazy to zeby mnie nie narazac na dym papierosowy to wszyscy siedzieli w jednym pokoju a ja z corka kuzynki 6-latka w innym. to jak pojade z malym to tez tak bedzie??phii poza tym ciagnac meza dziecko wziasc i jeszcze patrzec jak to sie wszyscy bawia bo ja przeciez kierowca a kto... juz mam dosc. pisze jedna reka dlatego z malej literki.
    maz mi wypomina ze miesiac temu bylimy na roczku syna jego kuzyna bo ja chcialam a skonczylo sie ze wsciekla wrocilam prowadzac zwloki i dziecko niesc do samochodu nawet tortu nie zjadlam bo na kazdej imprezie gdzie by nie bylo to ja sie Alkiem zajmuje nawet tortu nie zjadlam.a w drodze powrotnej i tak sie nie nasluchalam jaka tojestem zla bo juz naprawe mi nerwy poscily wszyscy w innym pokoju u tego kuzyna ja w innym dziecko placze bo mu sie spac chce ja juz do domu sie zbieram a ten dopiero zaczyna sie bawic choc jak jechalismy to on pic nie bedzie tak mowil ,aa ja jestem zla bo powiedzialam ze jest swinia ze sie tak zachowuje .chyba na ojca nie dorosl bo to mi dziecko przewija dla mnie go zabawi i uspi rozumiecie DLA MNIE plakac sie chce. a jak zrozumial jak jest z dzieckiem to on drugiego nie chce ;( .....
    dobrze ze sie mam komu wypisac ale zadnego wsparcia a jak ktosc pryjdzie to chwali sie jaki to on nie jest

    Zabuszka Kochana sciskam mocno.
    Spr wiadomosc priv.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola my dostałyśmy jakiś czas temu robioną maść z witaminą A i cholesteroli ( chyba tak to się pisze) może zapytaj swojej lekarki o nią ? Moja szwagierka i siostry też ją miały i używały przy każdej okazji, wyjście na spacer, suche policzki, po kąpieli itd. Bardzo chwaliły.

    Lolka śliczna córeczka ! Taka poważna kobietka :)))

    Co do spania ja też czytałam o tych metodach ale zawsze staram się zrozumieć jak może czuć się taki mały człowieczek... Zostawione same, rozpłakane ( czyli coś jest nie tak) i ma zasypiać zmęczone od płaczu.... O nie nigdy tego mojemu dziecku nie zrobię.
    Lila też zasypia przy cycku i wydaje mi się, że na tym etapie jest to dobra metoda. Mała jest głaskana, przytulana, na pewno czuje się kochana a przecież o to chodzi ! Jak będzie większa, przestanie też jeść cyca to wtedy będą bajeczki, kołysanki i też pewnie będzie zasypiać.
    Wydaje mi się dziewczyny, że trzeba zaufać matczynej intuicji, jeśli nie jesteś w stanie słuchać płaczu swojego dziecka to widocznie natura tak to skonstruowała, że biegniemy od razu na pomoc maluszkowi. Nie wierze, że są matki, które zostawiłyby krzyczącego malucha w zamkniętym pokoju. A jeśli już takby zrobiły to w środku na pewno serce by jej pękało albo próbowałaby sobie wmówić, że tak trzeba.

    Zabuszka, nie wiem co mam Ci poradzić, wygląda na to, że rzeczywiście Twój M nie dorósł do roli ojca... Przykro mi, że tak się zachowuje. Wydaje mi się, że jeżeli sam nie zrozumie to Twoje tłumaczenia nic nie pomogą.

    Karola:), Camilia, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:44

    misia_k1, maja89waw, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka współczuję sytuacji w domu, myślę podobnie jak Maja, że Twój M sam musi zrozumieć i dojść do pewnych rzeczy. Życzę Ci aby szybko "dorósł" do nowej roli. A co do wyjść ja bym została w domu z Maluchem na Twoim miejscu, tym bardziej że dopiero co zmagaliście się z chorobą, a Twój M jak chce niech sam idzie w gości.

    Iwo dzięki za informacje jakie uzyskałaś od doradcy laktacyjnej. Oj Twój Dawidek już chyba całkiem poprzestawiał dzień z nocą, współczuję, oby szybko przestawił się na swój dawny tryb.

    Misia ładnie Jaś też przybiera. Widzę że zaraz sami zostaniemy poniżej 7 kg.

    Mikulka jak tam u Ciebie, mam nadzieję że w porządku, bo już dawno Cię tu nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 15:54

    misia_k1, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka - również współczuję sytuacji, ale powiem Ci na pocieszenie, że mój M. też się zmienił. Początkowo bardzo dużo zajmował się Wiktorią, wstawał rano, przewijał, nosił, zabawiał, kąpał zawsze sam, a teraz dużo pracuje, praktycznie wraca kiedy Wiki już śpi, w dzień czasami zajrzy, ale to też na chwilę, z reguły na obiad. Dzisiaj idzie np. do kolegi na urodziny. Wiem, że pić jakoś sczególnie nie będzie, bo on nie z tych, ale na pewno 2-3 piwka dla towarzystwa walnie i jutro będzie chciał odsypiać, a mnie szlak z rana trafi, jak ja już będę z Wiki od rana na nogach. Też mi się chciało dzisiaj płakać, że matki to na serio muszą się poświęcać. No taka nasza rola...

    Maja, podpytam o ta maść 2 grudnia na szczepieniu.

    Camilia gratulacje na 4 miesiące :*

    Am, mu dalej poniżej 7 kg, w okolicach 6,2-6,3 kg.

    Iwo, zgadzam się z Twoim doradcą laktacyjnym, zamierzam równiez tak robić z tymi nowymi smakami. Zmartwiłam się tylko o te jabłka...kurcze oby miesiąc jeszcze wytrzymały...Obiadki będę sama robić, mój parowar i blender w jednym już do mnie jedzie :P

    Miałam mieć wizytę w piątek za tydzień w centrum onkologii w związku z moimi gruczolakowłókniakami w piersiach, ale przesunełam na marzec. Wydaje mi się że badanie i usg mogłoby być niezbyt wiarygodne dopóki karmię...poza tym, że nie wiem czy usg piersi wskazane przy kp?

    Mam 2 pytania - idziecie gdzieś na sylwestra?
    i drugie pytanie z innej beczki - ile macie karmień w ciągu doby - ja między 8 a 10...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 16:42

    misia_k1, maja89waw, Camilia, am, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczynki śliczne dzieciaczki w avatarkach :)
    nadrobiłam was troszkę po łebkach...bo już WYMIĘKAM !!! Dawid zasnął wczoraj o 21, obudził się o 3 i był aktywny do 9, za nic nie chciał zasnąć....ciągnie się to już od 2 tyg....nawet moja mama, która ma złota rękę do dzieci nie umiała go uspać...cierpliwie siedział z nim w nocy....bo ja nie dawałam rady....masakra, co się z tym dzieckiem stało
    w skrócie, czego się dowiedziałam od mojej doradcy laktacyjnej: czas od skończonego 4 miesiąca do 6 miesiąca życie jest czasem poznawania smaków, mam podawać aż dziennie po piersi po łyżeczce warzyw i później owoców. Każdy nowy produkt podawać 4 dni, jutro zaczynamy od marchewki, później ziemniak, brokuły, pietruszka, dynia, jabłko, gruszka. najlepiej podawać po 1 produkcie. Mieszać można zacząć po skończonym 6 miesiącu. Nowe produkty nie mają zastępować posiłku, to tylko smakowanie. Do mojego mleka podawać łyżeczkę manny.Nie podawać narazie kaszki jako posiłku. Po skończonym 6 miesiącu powoli wprowadzać 3 posiłku, obiadki, desery i kaszki. Nie polecała żadnych słoiczków, najlepiej robić samemu. Żadnych kaszek też nie polecała, dzieci je uwielbiają, są słodkie i dzieci szybko po nich tyją.
    Mówiła też, że lepiej warzywa czy owoce zblanszować i zamrozić, bo słoiki bez cukru nie będą trzymać.
    Nie wiem czy skorzystacie z jej wiedzy, ja jej ufam i pokrywa się to z wytycznymi pediatrycznymi. Może nie z tymi najnowszymi że zaraz mamy całe jajko i sery podawać. I tak bym tego nie robiła.
    Mówiła tez żeby nie wybudzać Dawida w dzień, bo nie sprzyja to rozwojowi mózgu i nie gwarantuje, że w nocy będzie spał ( sprawdzone przeze mnie ) i tym sposobem Dawid śpi jeszcze od 9...
    Byliśmy też u ojej znajomej neurolog dziecięcej i stwierdziła u niego niewielką asymetrię ułożeniową( tzn. przekręca się na bok tylko przez prawe ramię i w ogóle woli prawa stronę). Mamy rehabilitacje od 1 grudnia, dzizas, bez znajomości to nic nie załatwisz ;)
    Iwo moja dr tak samo mi kazala. Tylko,ze najpierw warzywka a potem mam dodawac do nich po pol lyzeczki kaszy manny robionej na wodzie.
    I te smakowanie warzywek to na twardej lyzeczce,dopoki dziasla nie sa nabrzmiale i przed kapiela a po kapieli butla.
    Zadnych kaszek smakowych,tylko najzwyklejsza kasze manne.
    A będziesz też manne dodawac do swojego mleka??równocześnie tzn,w trakcie smakowania warzyw?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 17:12

    maja89waw, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Zabuszka - również współczuję sytuacji, ale powiem Ci na pocieszenie, że mój M. też się zmienił. Początkowo bardzo dużo zajmował się Wiktorią, wstawał rano, przewijał, nosił, zabawiał, kąpał zawsze sam, a teraz dużo pracuje, praktycznie wraca kiedy Wiki już śpi, w dzień czasami zajrzy, ale to też na chwilę, z reguły na obiad. Dzisiaj idzie np. do kolegi na urodziny. Wiem, że pić jakoś sczególnie nie będzie, bo on nie z tych, ale na pewno 2-3 piwka dla towarzystwa walnie i jutro będzie chciał odsypiać, a mnie szlak z rana trafi, jak ja już będę z Wiki od rana na nogach. Też mi się chciało dzisiaj płakać, że matki to na serio muszą się poświęcać. No taka nasza rola...

    Maja, podpytam o ta maść 2 grudnia na szczepieniu.

    Camilia gratulacje na 4 miesiące :*

    Am, mu dalej poniżej 7 kg, w okolicach 6,2-6,3 kg.

    Iwo, zgadzam się z Twoim doradcą laktacyjnym, zamierzam równiez tak robić z tymi nowymi smakami. Zmartwiłam się tylko o te jabłka...kurcze oby miesiąc jeszcze wytrzymały...Obiadki będę sama robić, mój parowar i blender w jednym już do mnie jedzie :P

    Miałam mieć wizytę w piątek za tydzień w centrum onkologii w związku z moimi gruczolakowłókniakami w piersiach, ale przesunełam na marzec. Wydaje mi się że badanie i usg mogłoby być niezbyt wiarygodne dopóki karmię...poza tym, że nie wiem czy usg piersi wskazane przy kp?

    Mam 2 pytania - idziecie gdzieś na sylwestra?
    i drugie pytanie z innej beczki - ile macie karmień w ciągu doby - ja między 8 a 10...
    Karola,my nie idziemy na sylwestra, ale za to idziemy na andrzejki przebierane:)Ja bede Kleopatra a M piratem hehe,juz zarezerwowane stroje sa:)

    My mamy srednio 6 karmien butla w pporywach do 7.ale wiesz my na mieszanym jesteśmy to jest inaczej niz wyłącznie karmienie piersią.

    maja89waw, Karola:), Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo fajnie, ze dzielisz sie informacjami od Twojej pediatry !

    Kurczę też sie martwię tymi jabłkami w słoiczkach... Na prawdę bez cukru nie trzymają ? To jak robią te gerberkach i inne ?

    My na Andrzejki pewnie pojedziemy do teścia na imieniny :] a sylwester za pewne w domu, mój M nie jest z tych imprezowych facetów... Nie lubi tańczyć :/ niestety...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka, dla mnie ewidentnie musisz sama postawic granice! Jak chce jechac niech jedzie, ja nie wiem jak mozna takie malenstwo ciagac z powodu jakiegos widzimisię...
    Powinnas zostac w domu, tym bardziej, ze maly ostatnio choruje, jak maz chce jechac nie jedzie, a ty chyba musisz sie troche postawic, bo jak dalej bedziesz tolerowac zachowania Twojego meza to bedzie jeszcze gorzej...

    Karola:), Iwo, maja89waw, Camilia, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:44

    Karola:), misia_k1, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia zabawki super :) Gratulacje dla Julki 4 miesięcy :)


    Karola:) wrote:
    Mam 2 pytania - idziecie gdzieś na sylwestra?
    i drugie pytanie z innej beczki - ile macie karmień w ciągu doby - ja między 8 a 10...

    Karola my zapewne nie idziemy nigdzie na sylwestra, bo nie mam z kim zostawić Dawida i ogólnie nie mam ochoty go z nikim jeszcze zostawiać. Chciałabym u rodziców spędzić Sylwestra, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie, bo mój M będzie pracować między świętami a sylwestrem, święta spędzimy właśnie u moich rodziców, to nie będziemy tak jeździć w tą i z powrotem.

    Natomiast karmię 6-8 razy na dobę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 19:30

    Karola:), Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 listopada 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka dziękuje wszystkim ciociom :-)
    Karola u nas też jest 8-10 karmien na dobę (jedna butla mm na noc jak już pisałam wcześniej nic nie zmieniła). A na jaki parowar z blenderem się ostatecznie zdecydowałas? Super naszyjnik :-)
    Iwo a co lepiej wprowadzić najpierw? Kaszę manna czy warzywa? I czy zaczynać od razu po skończeniu 4 miesiąca? Czy dla małych alergików są te same wytyczne?
    Zabuszka jestem tego samego zdania co Lolka- jakieś granice muszą być, nie można pozwolić sobie wejść na głowę.
    Am ekstra bransoletka :-)
    Ja właśnie próbuje uśpić Jule a ona zamiast zasypiać to leży w łóżeczku i do mnie gada :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 20:14

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 listopada 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam sprzęt aventa - http://www.philips.pl/c-p/SCF870_22/avent-parowar-i-blender-w-jednym-firmy-avent
    Wiki śpi od godziny, dzisiaj ją rozśmieszałam, to tak się śmiała w głos, jak te dzieci szybko rosną...
    Mężowi nagadałam, że jest niedzielnym tatusiem, to rzucił wszytsko i zajmował się małą, wykąpał ją...no i poszedł na te urodziny do kolegi. Ciekawe na jak długo ta jego opieka. Jutro się wybieram pooglądać zabawki dla małej (do smykolandu Camilia - w ogóle super rzeczy pozamawiałaś). Reklamują tą hule-kule, co myślicie?

    My na sylwestra się wybieramy, miałam dzisiaj gadać z teściową czy zostanie...zobaczymy, ale myślę, że tak. Mój M. i ja uwielbiamy tańczyć, także chciałabym iść na bal, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie dnia po...muszę to jeszcze rozważyć.

    am, Camilia, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, dziękuję za miłe słowa o Wikuni :) Ona na tymn zdjęciu juz siedzi :P lekko jej w tym pomagam :)
    Jutro szczepienie, druga dawka 5 w 1, eh jak ja tego nie lubie :(

    Dowiem się w końcu jak z tym karmieniem :P
    Mąż konczy kąpiel z małą, zaraz karmienie i usypianie :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 listopada 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Szymek właśnie usnął, więc mam 5 min wytchnienia. Ogólnie robię jutro imprezę z okazji moich urodzin, 15 osób będzie :/ ehh ale mi się umyślało, siedzę i pichcę od rana, a końca nie widać...

    zabuszka, przykro mi z powodu zachowania męża. Doskonale Cię rozumiem, bo mój M też się tak zachowywał. Na szczęście już mu przeszło i teraz jak tylko przyjdzie z pracy to bawi się z małym. A gdy się nie bawi tylko np siada przy kompie to biorę Szymka na ręce i mówię tak, zeby M słyszał: "o popatrz jaki paskudny tatuś, woli siedzieć na kompie niż się z tobą bawić" itp- jak do tej pory skutkuje :P

    Camila, Paula, gratulacje z okazji 4rech miesięcy!

    Iwo, dzięki za podzielenie się info odnośnie rozszerzania diety. Tak właśnie myślałam o tych jabłuszkach, że się mogą zepsuć więc wolałam zamrozić. Swoją drogą mam jeszcze 2 ogromne skrzynie do zamrożenia- ręce mi opadają jak na nie patrzę.

    Karola, nie wiem sama ile razy karmię- nie liczyłam tego ostatnio, ale chyba coś ok 8

    Lolka, luzik. Na pewno Wiki dobrze zareaguje na szczepionkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 21:31

    Mandalena, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 listopada 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za życzenia dla Zuzi

    Mała padła dziś o 20 zaraz po kąpaniu, włożyłam do łóżeczka i zasnęła, nawet za bardzo nie musiałam jej głaskać, za to cały dzień był płacz. Strasznie mi jej żal, nie wiem czy żeby aż tak bardzo mogą dawać w kość?
    Po ostatnim karmieniu zwymiotowała, chyba że to znowu ten wirus, już nie wiem co robić

    Camila gratulacje dla Julki z okazji 4 m-cy
    Zabuszka ja też uważam tak jak Lolka, jak jest nieodpowiedzialny niech się sam sobą zajmię, Ty postaw na pierwszym miejscu dziecko, skoro on nie stawia Was

    Iwo dzięki za rady, ja też niedługo zaczynam od kaszki, ja znowu od pediatry koleżanki słyszałam, że to prawda z tą celiakią, pewnie różne szkoły są

    Karola ja karmię ok. 7 razy na dobę, generalnie co 3 godziny, w nocy 1 raz
    Tą hulę-kulę też chciałam kupić Zuzi, ale to dopiero następny raz
    Ostatnio była u nas koleżanka z laptopem z fisher price (synek jest 3 m-ce starszy od Zuzi)
    Jak mała zobaczyła go to aż siadła z wrażenia, dosłownie:) tak się rwała do niego, że po raz pierwszy usiadła. Laptopik ma dostać na święta od chrzestnego

    Mandalena, am, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ