X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am u nas dokaldnie tak samo :P
    Zasneła po 22, pierwsza pobudka o 5 :)
    Zjadla i znow w kimę, spałysmy razem do 9.30 :)
    Chociaz z lozka sie teraz wygramoliłysmy :P
    Mala bije zabawki na macie a ja inke z mlekiem i jagodzianke wcinam :)

    ja tez od porodu nie jadlam czekolady, nie wiem balam się, ale na dniahc wreszcie sprobuje :)
    Ciasta jem czesto, nawet tort, ale zaden nie mial czekolady :)
    Chetnie bym tez na spacer wyszla, w Wawie rano bylo piekne slonce, a teraz chmury, ble :(
    Ja po 15 mam dentyste, znow bedzie mi dawac lek do kiszekonki przy koronce bo tam sie cos dzieje... :)

    Co do jezyka, Maja, tak to samo mowila logopeda, ze wypychanie to wrecz naturalne teraz.

    Co do sukienek, widzialam sliczne w 5-10-15, krata, podoba mi się, chyba kupie :)
    Jest kilka ktore mi się podobaja :)
    Na stronach 5-10-15 nie widzialam, na razie chyba tylko w sklepach stacjonarnych...granatowe sa tez piekne, szare i wlasnie czerwone, ale dobrze aby mialy dlugi rekaw...moze cos jeszcze znajde :P

    ps. musze coraz bardziej malje na macie pilnowac, ostatnio zawedrowala za mate, zaczela jakos pelzac :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 13:17

    am, maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 listopada 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    am, super nocka :)
    a właściwie dlaczego Ty nie jesz słodyczy, Dawidek miał problemy brzuszkowe?

    Miał od początku kolki i nie jadłam czekolady, jadłam ciastka tylko i jakieś placki.
    O dokładnie jak Lolka pisze :) nawet tort jadłam ale bez czekolady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 11:48

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 listopada 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę takich nocek, mam nadzieję że jak wprowadzimy kaszki to nie będzie tylu przebudzeń;)
    A u mnie dziś straszna noc, nie mogłam zasnąć, ostatecznie zasnęłam po 4;( za to Haneczka wstała o 9;) pewnie po tej szczepionce.
    Na nóżce ma taką zaczerwienioną plamkę w miejcu wkłucia, i troszke nabrzmiało, robić okład? Miałyście tak? Ogólnie przy wcześniejszych nic nie miała, bardzo dobrze znosiła dni po szczepionce.

    Wczoraj założyłam Hani pierwszy raz kombinezon - masakra żeby ją wcisnąć, tak śmiesznie wyglądała, główka i wieeeeelkie ręce i nogi, nie mogła się w nim swobodnie ruszać, mam wrażenie jakby była skrępowana;(

    Dziewczyny ale zrobiłyście rewolucję, wystarczyło napisać że uciekacie a tu proszę, ja się przełamałam a za mną kolejne ;)

    Man koleżankę w h&m po 10 grudnia zaczną się mega promocje na kolekcję dziecięcą, może warto się wstrzymać;)

    Będę pisać;) spodobało mi się!



    Karola:), am, Camilia, Iwo lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 listopada 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania, dobrze, ze piszesz o promocji :)
    ja na noc jeszcze kaszki nie daje, ale zamierzam :)
    Zrób oklad z sody nie zaszkodzi :)

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 28 listopada 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Marta dzięki za info o promocjach, wstrzymam sie w takim razie :) ja też bym zrobiła okład z sody.

    Witajcie anonimowe lipcówki ;)

    Lolka muszę w takim razie wybrać się do 5 10 15 , bo nakręciłam sie na kratę :)

    Życzę udanych spacerków :))

    ciążomania, marta&hania lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 28 listopada 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie promocji to dzisiaj od 18-22 w Auchan w Wola Parku jest promocja na wszystkie zabawki - 20% i w Tesco -30% na ubrania, na dziecięce chyba też do 30 listopada:)

    Aniulka, misia_k1, Iwo lubią tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 28 listopada 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas synek chory, nosek ma zapchany i ciezko mu oddychac. Dzis w nocy co godzine mnie budzil, troche cyca ciagnal i dalej spal. Ten katar przeszkadza mu sie porzadnie najesc. :(. A za tydzień szczepienie, aby tylko wyzdrowial.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woww witam nowe Lipcoweczki....i zapraszam reszte dziewczyn, ktore Nas podczytuja;)

    Ciazomania, zrob okład z altacetu...lub sody nie zaszkodzi a na pewno pomoze.Ja na gazik dawalam troszke altacetu i przyklejalam do nóżki.

    Agagita,a uzywasz soli morskiej i jakiegos aspiratora aby mu te ,, glutki"odciagnać?
    Na noc polecam plasterki aromaactiv...niby od 3 lat,ale pediatra mówił, że nie zaszkodzi a w nocy , lepiej się oddychac będzie. Jaś je stosował i nie meczyl się+mokry ręcznik na kaloryfer.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaką polecacie łyżeczkę do karmienia?

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co myślicie o podawaniu na noc kleiuku ryżowego? Na przykład takiego:
    https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kleik-ryzowy/?gclid=CjwKEAiA1-CjBRDOhIr_-vPDvQYSJAB48SmEN2TwDYmIVXqH4oIuRZC-lnnzQTcbnJbhtKWld_SbfBoCBrfw_wcB
    Jest on dozwolony po 4 miesiącu i podobno jest pierwszym pokarmem stałym najczęściej polecanym przez Amerykańską Akademię Pediatrii.
    Cały czas się zastanawiam co i w jakiej kolejności wprowadzić do diety Małej. A może najpierw ten kleik, później warzywa i nastęnie kaszkę manną?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 16:46

    maja89waw lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:37

    Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny a co myślicie o podawaniu na noc kleiuku ryżowego? Na przykład takiego:
    https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kleik-ryzowy/?gclid=CjwKEAiA1-CjBRDOhIr_-vPDvQYSJAB48SmEN2TwDYmIVXqH4oIuRZC-lnnzQTcbnJbhtKWld_SbfBoCBrfw_wcB
    Jest on dozwolony po 4 miesiącu i podobno jest pierwszym pokarmem stałym najczęściej polecanym przez Amerykańską Akademię Pediatrii.
    Cały czas się zastanawiam co i w jakiej kolejności wprowadzić do diety Małej. A może najpierw ten kleik, później warzywa i nastęnie kaszkę manną?
    Camilia ja dzis rozmawiałam ze swoja dr i tak.
    podawalam Jasiowi po lyzeczke,dwie warzywek..marchew,ziemniak, dynia...
    mowila,ze jeśli nie obserwuję nic niepokojacego to mam dawac mu wiecej, aby doskonalil technikę.
    Od przyszłego tyg mogę już kaszę manne na noc podawać, taka zwykla robiona na wodzie. Bede podawac tak jak Paula.
    po 5 miesiacu wprowadze gluten,dodajac go do warzywek.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy komplet łyżeczek z babydream i nie narzekam. Jednak za jakiś czas mogą być za małe... Tak mi się wydaje

    Camilia ja w ogóle nie rozważałam podawania kleiku lub kaszki na razie, wiec nie pomogę ;( teraz tylko warzywka lub owoce plus odrobina manny do tego. Pewnie Iwo pomoże :)

    Coraz więcej nas :)

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a ile tej kaszki na noc ? Dobrze rozumiem, ze będziesz dodawać do warzyw i dodatkowo jeszcze na noc ? Gluten jest w kaszy.

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozważam podanie kleiku lub kaszki bezglutenowej, bo Szymkowi brakuje na noc pokarmu w cycach. Do tej pory podawałam mu swoje mleko, ale on je coraz więcej, więc nie mam jak odciągać 'na potem', a zapasy w zamrażarce szybko znikają, więc pomyślałam sobie, że dam mu kaszkę lub kleik zamiast butli z mm, ale jak czytam skład tych kaszek to ręce opadają: np w 100g produktu 30g cukru

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB a może te kaszki holle ? Nie wiem czy mają wersje bez glutenu... Ale na pewno mają lepszy skład od nestle czy bobovity.

    Swoją drogą nestle prowadzi kampanie na fb pod tytułem "zdrowy start w przyszłość" aż czasami mnie nosi żeby zrobić zdjęcie składu ich kaszek w sklepie i wrzucić im. Ciekawe jak byłaby odpowiedz...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB akurat w tym kleiku ryżowym nie ma cukru. Skład: mąka ryżowa 100%, witamina B1.
    A może spróbować tą kaszkę bezglutenową Sinlac?
    A może w ogóle to pominąć i zacząć od warzyw. Ech nie wiem jak powinnam postąpić.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Misia a ile tej kaszki na noc ? Dobrze rozumiem, ze będziesz dodawać do warzyw i dodatkowo jeszcze na noc ? Gluten jest w kaszy.
    Na poczatku bezglutenowa kaszke...mam sinlac na noc.
    do warzyw zwykla manne., pomieszalo mi sie, tak to pisac z Jasiem na nogach.

    Zwykla manne czyli gluten zaczne po 5 m.teraz sinlac lub holle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 17:34

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 28 listopada 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:37

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 listopada 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo a skąd byś wiedziała, że Dawid domaga się dodatkowego jedzenia na noc w postaci kaszki? Czyli rozumiem, że Ty zaczynasz od warzyw tak? A kiedy zaczniesz podawać kaszkę manną (gluten)?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 542 543 544 545 546 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ