X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 listopada 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, Karola to widzę, że nie tylko u nas noc gorsza niż zwykle. Jula budziła mnie około 5-6 razy (normalnie budzi mnie 3 razy).
    Byłyśmy dzisiaj na spacerze ale tylko 35 minut bo strasznie zimno było (w Toruniu tylko 3 stopnie). Poza tym coś dzisiaj Małą męczą bączki i jest dość senna w dzień.
    A jak Wam minął dzień?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2014, 16:16

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 listopada 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj pierwszy dzień z czystą pieluszką, zawsze były 2 kupki od rana i jedna wieczorem. Mam nadzieję że to nic złego.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 listopada 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Misia, Karola to widzę, że nie tylko u nas noc gorsza niż zwykle. Jula budziła mnie około 5-6 razy (normalnie budzi mnie 3 razy).
    Byłyśmy dzisiaj na spacerze ale tylko 35 minut bo strasznie zimno było (w Toruniu tylko 3 stopnie). Poza tym coś dzisiaj Małą męczą bączki i jest dość senna w dzień.
    A jak Wam minął dzień?
    My też na spacerku tylko 40 min bo 2 st, ale mroźne powietrze brrr.

    Jaś teraz śpi, ziemniak mu nie bardzo wchodzi.
    maja podaj mi adres e-mail.

    Iwo, mam nadzieję, że to jednorazowy incydent, bo spać 2h z przerwami od 20-7 to obłęd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2014, 16:35

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 listopada 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wiktoria wraz z ukończeniem 4 m-cy się zmieniła, się tak rozgląda i wszystkiego chce dotknąć, strasznie wymusza na ręce, tylko szuka mnie wzrokiem i zaczyna płakać abym ją wzięła. Poza tym nie chce przekręcać się na brzuch bo leżenie przestało ją interesować ....

    Nocka mega słaba...nie wiem co temu dziecku się poprzestawiało. Spała od pierwszego dnia w domu pięknie, teraz nie dośc że nie potrafi zasnąć twardo, tylko wybudza się co chwilę, nie wiem czy do cycka czy do smoka. No i co z tego, że zasnęła o 20stej, o 22.30 ją karmiłam bo przez sen popłakiwałą, obudziła się o 2.45 i nie spała prawie do 5...masakra jakaś. Pierwszy raz byłam zła...nie wiem dlaczego tak ;/ Ale widzę, że u Was też się pogorszyło ze snem. Co może być przyczyną?

    My po marchewce, zjadła ze 2 łyżeczki bardzo chętnie :)

    Maja, właśnie musze kupić coś na Święta małej, o jaki komplet Ci chodzi?

    Karola to u Nas nocka b.podobna do Ciebie. Zasnal Brzdac ok 20 na 20min, potem placz przez sen, uspokojenie przy cycusiu, odkladanie do lozeczka aby po 30 min znowu uslyszec jęki....reszta noc ze mna w łóżku co chwile poplakiwal, gadal, wiercił się, gazował;)do 3. I od 3 calkowity brak snu, spiewanie,zabawy,noszenie aby pasc na godzine ok 6;)
    Nie mam pojecia co to za noc byla,skoro większość z Nas miala przygody.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 listopada 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    U nas dzisiaj pierwszy dzień z czystą pieluszką, zawsze były 2 kupki od rana i jedna wieczorem. Mam nadzieję że to nic złego.

    Jeśli Mały nie płacze i nie boli go brzuch nie martw się, pewnie zrobi jutro :) U nas też się tak niekiedy zdarza że cały dzień nie ma kupy, bo przeważnie jest 2 razy.

    Iwo pisałaś kiedyś że chciałabyś karmić aż do roku i że wszystko jesz przy tym kp. Wszystko tzn zupełnie wszystko, łącznie z tym co niby zakazane - smażone, wzdymające, czekolada itp? Bo ja też bardzo chciałabym rok utrzymać kp, ale czasem to mnie skręca na coś czego nie jadałam do tej pory. Ostatnio przy bigosie myślałam że padnę. A jeszcze jak pomyślę o świętach i pierogach z kapustą czy smażonej rybce to ślinka cieknie :P

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 27 listopada 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta & Hania, ależ milutko napisałaś... Oczywiście nie czuję się adresatem Twojego posta, bo więcej stąd czerpię, niż od siebie daję. Ponadto nie mam Facebooka, więc przyłączam się do apelu... NIE ZOSTAWIAJCIE NAS!!!

    misia_k1, Camilia, Karola:), am, marta&hania lubią tę wiadomość

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 27 listopada 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Tu jest wersja dla dziewczynek:
    http://tablet.hm.com/pl/product/51793?article=51793-A

    Ale powiem szczerze, że chyba aż tak mi się ten komplet nie podoba... Chyba nie wart swojej ceny - jak sądzicie ?

    Szczerze mówiąc, to nie bardzo mi się podoba, a cena to już inna sprawa. Cudowne ubranko kupiła 'weronikaipola' z czerwcówek- kilka dni temu wrzucała zdj

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 27 listopada 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:38

    Paula_29, am, marta&hania lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 listopada 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Marta&Hania- ty lipcowy wstydziochu ;) napisz cos czasem ;)

    Am, jem smazone, kapustę nawet teraz przegryzam czekolade, wczoraj zjadlam pomarancze. Uwazalam tylko pierwszy miesiac, pozniej jadlam juz wszystko. Nie piję tylko alkoholu ;)

    Iwo ja tak samo, jem wszystko, czekoladę, pomarańcze, smażone i czasami nawet lampke wina czerwonego się napije. Jak tylko będę miała pokarm to zamierzam karmić długo ok 2 lat. Moja mama karmiła mnie 18 mcy a mojego brata 3 lata :)

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 27 listopada 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez was regularnie czytam chociaz sie nie udzielam i naprawde pozytecznych rzeczy sie od was ucze odnosnie opieki nad maluszkiem. Dzieki wam nie zwatpilam jak mialam kryzys laktacyjny i do Tej pory maly jest tylko na piersi. Po konsultacji z lekarzem Diete bedziemy rozszerzać dopiero po ukonczeniu 6-tego miesiaca. Pozdrawiam was serdecznie.

    Karola:), Iwo, Paula_29, am, Camilia, marta&hania, BiB, Mandalena, misia_k1 lubią tę wiadomość

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno. Ostatnio zwatpilam w swoja role mamy jak synek zaczal nam w nocy marudzic ale widze ze to chyba normalne Bo wasze maluszki tak samo robia.

    Karola:), Iwo, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również jadłam wszytsko przez 1,5 miesiąca, u nas nie było żadnych problemów kupkowych/brzuszkowych (odpukać!), ale wysypało małą dokładnie jak skończyła 2 m-ce, później dokładnie jak miała 3 m-ce, teraz z tydzień temu wyspka zeszła, ale nie jem białka mleka krowiego i marchwi. Wiktoria dzisiaj zjadła marchewk i dostanie jeszcze jutro i w sobotę. Wtedy się wyjaśni moje podejrzenie.
    Gdyby Wiki nie miała alergii, myślę, że może i bym pokarmiłą dłużej, ale myślę, że tak max do 10 m-ca. Już wielokrotnie pisałam - dla mnie to zadanie do wykonania, robię to dla niej, wierząc że daje jej coś najlepszego, czego potrzebuje aby rosnąć. Nie ukrywam, że dla mnie kp jest uciążliwe, oczywiste piękne same w sobie - warto kp dla tych momentów, dla tej więzi <3

    Marta&Hania - fajne to co napisałaś, ja forum nie oleję, bądź pewna! :)

    Paula, u nas chyba ten skok, no co za maruda, ma tak zmienne nastroje, żeyku wpada z ryku w głośny śmiech no i na rączki i do cyca, dokładnie tak jak mieliśmy w 10-11 tygodniu. Z tym, że tutaj doszły nocki :(
    Jak nie przejdzie do 19 tygodnia, to zacznę się martwić...

    Paula_29, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola U nas wczoraj było ok, a dziś znów to samo,dokładnie tak jak opisujesz,tylko noce lepsze (ale to myślę po kaszce) Zuzia 19 tygodni będzie mieć w poniedziałek więc z wiec zobaczymy, mam nadzieję że przejdzie "

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karola U nas wczoraj było ok, a dziś znów to samo,dokładnie tak jak opisujesz,tylko noce lepsze (ale to myślę po kaszce) Zuzia 19 tygodni będzie mieć w poniedziałek więc z wiec zobaczymy, mam nadzieję że przejdzie "

    Wiem, że pisałaś już, ale z tą kaszką mi sie myli kto co i jak robi, napisz jak dajesz, co dokładnie, kiedy i ile? Może wypróbuję...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chciałabym karmić Julę jak nadłużej ale szczerze to mam już dość mojej restrykcyjnej diety :-/ Gdybym jadła wszystko to nie dość, że mały brzuszek by się buntował to jeszcze alergia nie dałaby Małej normalnie funcjonować. Już teraz Biedulka jest cała wysypana i się drapie, to co by było gdybym nie przestrzegała diety... a więc Iwo i Aniulka zazdroszczę, że możecie jeść wszystko :-)

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka jak znaleźć tą grupę na fb którą utworzyłaś?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba zacznę próbować jeść "zakazane" rzeczy, może po trochu i może się uda :)

    Camilia a masz może nr tel do Mikulki, bo ja to się martwię czemu tak dawno nie pisała.

    Iwo lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 listopada 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna K. to któraś z Was? bo dostałam zaproszenie na fb ? :)

    Aniulka lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 listopada 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Anna K. to któraś z Was? bo dostałam zaproszenie na fb ? :)

    To ja :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 listopada 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola gotuje łyżeczkę kaszki manny, takiej zwykłej ze sklepu na wodzie a potem dodaje do mojego mleka i podaje Zuzi łyżeczką, zjada, choć sporo ląduje na śliniaku. Utrudnione mam zadanie bo mała próbuje sama chwytać łyżeczkę:)

    Co do diety ja też byłam na tej restrykcyjnej bez produktów mlecznych ale się wkurzyłam, bo allergolog powiedziała, że to raczej nie uczulenie na mleko, tylko pediatrzy tak mówią na każdą wysypkę. Zaczęłam jeść najpierw przetwory mleczne, a teraz nawet pozwalam sobie na kilka kostek czekolady, smażone lekko (tzn bez panierki, typu pierś z kurczaka, noga z kaczki) a nawet domową pizzę i o dziwo Zuzi nic nie jest, a przynajmniej nie bardziej niż do tej pory. Jedynie kapusty i grochu nie próbowałam

    am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 540 541 542 543 544 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ