X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 listopada 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Lolka jak masz jeszcze mój mail to wyślij mi proszę zaproszenie;)albo napisze zaraz na priv

    Zaprosilam ;)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 listopada 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, spróbuj z czym innym, ja bym jeszcze spróbowała ziemniaka. Ciekawe jak u nas, jutro marchewka...

    U nas coś gorzej z tym spaniem, nie dośc że nie mogła zasnąć, to z 3 raz już się wybudza z płaczem i chce jakby smoczka, nie wiem, i to budzenie w nocy? Albo skok albo potrzebuje już innego jedzenia ??

    Wasze dzieci też mają non stop nózki w górze? u nas jak Wiki zasypia i nie może zasnąć to non stop nóżki w górze i chce trzymac stopy, na przewijaku również, do tego jak chcę zmienić pieluchę to robi mostek, także zmiana pieluchy już nie trwa chwilki, czasami nie idzie jej okiełznać :P

    U nas też jest rozkojarzenie przy piersi, wszystko ją interesuje :P

    am, lolka83, Plumb80, BiB lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 listopada 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula ładnie zasnęła dzisiaj o 20 :-) Zapewne około północy max się obudzi na karmienie. U nas też ostatnio Mała przy cycku szaleje i rozgląda się na boki zamiast jeść, to chyba taki okres. Dzisiaj przyszły zamówione przeze mnie rzeczy, mata i zabawki są super!
    Dziewczyny wszystkie jesteście super laski a dzieci przeurocze :-)
    Lolka wysyłam Ci na priv moje personalia (jak to Karola wcześniej napisała) :-)

    Karola:), am, Iwo lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 listopada 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:38

    am, BiB lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 listopada 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wasze dzieci też mają non stop nózki w górze? u nas jak Wiki zasypia i nie może zasnąć to non stop nóżki w górze i chce trzymac stopy, na przewijaku również, do tego jak chcę zmienić pieluchę to robi mostek, także zmiana pieluchy już nie trwa chwilki, czasami nie idzie jej okiełznać :P

    U nas też jest rozkojarzenie przy piersi, wszystko ją interesuje :P

    U nas na przewijaku już nie króluje mostek tylko przewroty na brzuszek i zgarnianie pod siebie wszystkiego co jest w zasięgu ręki :/


    Ze spaniem u nas też ostatnio coraz gorzej, teraz Szymek najdłużej w nocy śpi 4h tylko, a potem pobudki co 2-3 godz. Na dodatek mnie też się coś poprzestawiało i nie mogę usnąć przed północą, co jest bez sensu, biorąc pod uwagę fakt, że Szymek budzi się ok 00:30-1:00, a o 6 jest już wyspany :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 22:34

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 26 listopada 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !

    U nas gorący czas, myje okna i sprzątam, bo niedługo montują nam w końcu zasłony i barierki na schody ! Już myślałam ze wcześniej Lila zacznie chodzić zanim je zamontują heh...

    Fajny pomysł z tym fb, Lolka zaraz wyślę Ci zaproszenie

    A z rozszerzaniem diety to my jesteśmy już po marchewce, ziemniaku, brokule, jabłku a teraz idzie gruszka, tyle że z Gerbera... Wzbogacona o witaminę C i jest mega kwaśna... Nie wiem co z poznawaniem smaku gruszki ma to wspólnego... Mała nie bardzo chce ją jeść i nie dziwie sie jej...
    Jabłuszko mamusi roboty poszło super, trzeciego dnia to nawet 2 łyżeczki jej pozwoliłam i chciała jeszcze ale bałam się jej więcej dać...

    Misia mogę także poprosić o książkę ? Wysyłam zaproszenie

    Zabuszka u nas w sumie ani ja ani M nie mamy ochoty... Ja przez hormony a M wraca ostatnio po 18 z pracy i jest mega wykończony...

    W h&m jest mega słodki komplet na święta dla dziewczynek i chłopców tez ale 70 zł kosztuje... Trochę przesada za sukienkę opaskę i rajstopy...

    am, Paula_29, Iwo, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 listopada 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja puki co dziergam Szymkowi na szydełku mikołajową czapkę- straszną radość mi to sprawia, mimo iż prułam juz 3 razy.

    Paula_29, Iwo, Plumb80, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia już jestem. Jak masz pytania to pisz śmiało bezpośrednio na priv,szybciej wyłapię,bo nie zawsze udaje mi się tutaj zajrzeć codziennie i mam później zaległości.

    Victor dziś po 3 szczepieniu. Był bardzo dzielny.

    I je już pięknie obiadki. Ostatnio była marchewka. Potem marchew i ziemniak. Dzisiaj ziemniaczek i kurczak. Niebawem spróbujemy brokuły i kalafior.

    Super avatarki dziewczyny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 23:54

    Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 listopada 2014, 05:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a my od 3.30 nie spimy,w ogole cala noc jas nie spal.wzielam go do Nas do lozka bo co udalo mi sie go uspic to po kilku min plakal. jak na zlosc,bo M jechal dzis do Wawy na wazny egz i o 3 wstawal. Mial byc wyspany a tu Jas taka nocke mu zgotowal...eh.
    obstawiam,ze to przez ziemniaka...wczoraj dalam mu pierwszy raz. moze nie dogotowalam ale kurde ponad godz na parze gotowalam plasterki ziemniaka uzywajac sitka co Maja ma.

    Mama nadzieje,ze u Was nocka spokojna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2014, 05:13

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 listopada 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia współczuję, możliwe że Jaś wyczuł Wasz stres i przez to nie spał.
    U mnie Mały spał ciągiem 8 godzin, więc spoko, ja z tego spałam 5. Pobudka była o 6:10 i wygląda na to że na dziś tyle spania :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 listopada 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze faktycznie stres...teraz sie usypiamy,standardowo tylko przy cycusiu.
    dzis tez pielegniarka srodowiskowa nas odwiedza.

    am ladnie Dawidek spal.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 listopada 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria wraz z ukończeniem 4 m-cy się zmieniła, się tak rozgląda i wszystkiego chce dotknąć, strasznie wymusza na ręce, tylko szuka mnie wzrokiem i zaczyna płakać abym ją wzięła. Poza tym nie chce przekręcać się na brzuch bo leżenie przestało ją interesować ....

    Nocka mega słaba...nie wiem co temu dziecku się poprzestawiało. Spała od pierwszego dnia w domu pięknie, teraz nie dośc że nie potrafi zasnąć twardo, tylko wybudza się co chwilę, nie wiem czy do cycka czy do smoka. No i co z tego, że zasnęła o 20stej, o 22.30 ją karmiłam bo przez sen popłakiwałą, obudziła się o 2.45 i nie spała prawie do 5...masakra jakaś. Pierwszy raz byłam zła...nie wiem dlaczego tak ;/ Ale widzę, że u Was też się pogorszyło ze snem. Co może być przyczyną?

    My po marchewce, zjadła ze 2 łyżeczki bardzo chętnie :)

    Maja, właśnie musze kupić coś na Święta małej, o jaki komplet Ci chodzi?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 27 listopada 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest wersja dla dziewczynek:
    http://tablet.hm.com/pl/product/51793?article=51793-A

    Ale powiem szczerze, że chyba aż tak mi się ten komplet nie podoba... Chyba nie wart swojej ceny - jak sądzicie ?

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 27 listopada 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:38

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 listopada 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja miałam to samo, ale wytłumaczyłam sobie tym:
    http://tatapad.pl/dziecko/marudzi-i-nie-spi-moze-to-skok-rozwojowy/

    Mandalena lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 listopada 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też obstawiam skok, tym bardziej że widzę nowe umiejętności.

    Maja komplet średniawy, nie podoba mi się połączenie różowego z czerwonym.

    Iwo, agagita lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 27 listopada 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,

    Znalazłam Was w maju 2013 roku, i jestem do dziś, i jak przeczytałam, że chcecie opuścić to forum to zrobiło mi się bardzo smutno i nie wyobrażam sobie wstać rano i nie przeczytać postów od Was.

    Wasze doświadczenia, przemyślenia są dla mnie bardzo pomocne, pomagacie mi rozgryźć tą moją małą istotkę. Teraz powolutku wprowadzamy warzywka dla smaku, i to na Waszych doświadczeniach się bazuje, i jak Was nie będzie to ja chyba zwariuje od ilości i różnorodności wiedzy którą wpajają nam lekarze i poradniki. Mam większe zaufanie do Was. Jesteście super, bardzo Was polubiłam, Wasze pociechy są przesłodkie.

    Jestem mamą panny Hanny, która przyszła na świat 3 lipca, w szpitalu na żelaznej, prawdopodobnie leżałam na sali poporodowej z jedną z Was ( Maja to Ty leżałaś przy oknie z takim grzecznym noworodkiem?) ( może się myle).

    Hania jest grzeczną dziewczynką, należy do tych drobniejszych, przewraca się z pleckow na brzuszek i odwrotnie, ale stpóki nie chwyta - już się nie mogę doczekać kiedy to zacznie robić bo to słodziutki widok;)

    Ach wcale nie tak trudno się zalogować i napisać.
    Proszę nie odchodźcie, jeszcze tyle spraw jest o których nie mam zielonego pojęcia, zaraz się zacznie raczkowanie, chodzenie, lato, bunt 2 latka a ja sama. U mnie w rodzinie nie ma jeszcze takich małych dzieci i to Was traktuje jak moje starsze doświadczone siostry które siadają i piszą plotkujac o problemach życia codziennego.

    Chciałam Wam poprostu napisać, że jesteście fajne i fajnie tu u Was na forum.
    Życzę Wam wszystkiego dobrego, zdrówka dla Waszych cudów!

    Jedziemy na szczepienie^^ już się dygam.

    lolka83, Paula_29, misia_k1, am, maja89waw, Camilia, Aniulka, Karola:), Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 listopada 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Witajcie dziewczyny,

    Znalazłam Was w maju 2013 roku, i jestem do dziś, i jak przeczytałam, że chcecie opuścić to forum to zrobiło mi się bardzo smutno i nie wyobrażam sobie wstać rano i nie przeczytać postów od Was.

    Wasze doświadczenia, przemyślenia są dla mnie bardzo pomocne, pomagacie mi rozgryźć tą moją małą istotkę. Teraz powolutku wprowadzamy warzywka dla smaku, i to na Waszych doświadczeniach się bazuje, i jak Was nie będzie to ja chyba zwariuje od ilości i różnorodności wiedzy którą wpajają nam lekarze i poradniki. Mam większe zaufanie do Was. Jesteście super, bardzo Was polubiłam, Wasze pociechy są przesłodkie.

    Jestem mamą panny Hanny, która przyszła na świat 3 lipca, w szpitalu na żelaznej, prawdopodobnie leżałam na sali poporodowej z jedną z Was ( Maja to Ty leżałaś przy oknie z takim grzecznym noworodkiem?) ( może się myle).

    Hania jest grzeczną dziewczynką, należy do tych drobniejszych, przewraca się z pleckow na brzuszek i odwrotnie, ale stpóki nie chwyta - już się nie mogę doczekać kiedy to zacznie robić bo to słodziutki widok;)

    Ach wcale nie tak trudno się zalogować i napisać.
    Proszę nie odchodźcie, jeszcze tyle spraw jest o których nie mam zielonego pojęcia, zaraz się zacznie raczkowanie, chodzenie, lato, bunt 2 latka a ja sama. U mnie w rodzinie nie ma jeszcze takich małych dzieci i to Was traktuje jak moje starsze doświadczone siostry które siadają i piszą plotkujac o problemach życia codziennego.

    Chciałam Wam poprostu napisać, że jesteście fajne i fajnie tu u Was na forum.
    Życzę Wam wszystkiego dobrego, zdrówka dla Waszych cudów!

    Jedziemy na szczepienie^^ już się dygam.


    Marta&Hania, kurczaki ale miło sie pewnie każdej z Nas zrobilo:)
    Nie odchodzimy,spokojnieee:)
    Wrzuc fotke swojej Hani:)
    Trzymam kciuki za jutrzejsze szczepienie.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 listopada 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziś zimno, brrr. Znów zmarzłam, mimo iż byliśmy na polu tylko godzinkę, w tym czasie na poczcie, bo wczoraj spaliśmy jak był listonosz ;)

    Dawidek dziś nad ranem pospał jeszcze prawie dwie godzinki, na spacerze 30 min, czy toś dziś jakiś dzień śpiocha.

    Marta&Hania bardzo miło przeczytać Twój wpis :D

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 27 listopada 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżałam z grzecznym noworodkiem to się zgadza :) ale nie pod oknem a przy ścianie :) długi czas bo 7 dni i obok leżała dziewczyna z parą bliźnąt a druga z dziewczynka Natalka:) Hani nie pamietam ;(

    Aaa chyba ze pierwsza dobę w tej grupowej, to tak leżałam pod oknem :)

    marta&hania lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
‹‹ 539 540 541 542 543 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ