X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola pytałaś o ciemieniuchę to my cały czas myjemy główkę w tej ziajce – kremowy olejek myjący na ciemieniuchę. Są też jakieś inne preparaty, ale ja nic innego nie stosowałam, a ciemieniucha czasem na czubku główki się jeszcze pojawia, a ja też przed kąpielą smaruję troszkę oliwką główkę.

    A nasza służba zdrowia… eh szkoda słów.

    Lolka super, że wszystko z Małą ok. Ładnie Ci rośnie :)

    A ja domówiłam w smyku ten kombinezon zimowy, a teraz szukam czegoś dla chrześniaka pod choinkę :)

    Dziś byliśmy na polu, w cieńszej czapeczce i oczywiście wróciliśmy do wcześniejszego standardu, czyli drzemki po zakupach, więc jednak te dwa dni co Dawid był marudny na polu, to było mu za gorąco. Jutro znów wybieramy się na pocztę, więc dobrze muszę przemyśleć kwestię ubioru, żeby mu było w sam raz :)

    P.S. I zapomniałam się pochwalić że wczoraj po ponad roku zakwitł mój storczyk :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 23:13

    lolka83, Iwo, Paula_29, Camilia, Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Hej, ja się nie udzielam, ale czasem zerknę, co u Was :)
    Dzięki za cynk o promocji w smyku.
    Karmię systemem mieszanym (mniej więcej pół na pół) i zastanawiam się, kiedy dietę rozszerzać. Przy sztucznym jest po 4 msc, przy piersi po 6, a jak mieszane, to nie wiem, może któraś z Was? Czy ktoś jeszcze się męczy z karmieniem tak jak ja? :) U nas ok. 2-3 razy dziennie pierś góra (bo więcej nie chce, ryczy na widok piersi;) i odciągam lakatorem swoje i podaje i muszę też dokarmiać mieszanką. Dobrze, że do pół roku jest bliżej niż dalej, bo wtedy porzucam laktator. U mnie był problem z lakatcją i nie udało się na 100% karmić piersią, mimo wizyt w poradni laktacyjnej na samym początku, stymulacji latatorem itp. No, ale się nie poddałam i nie przeszłam na samo mm. Ciekawa jestem, czy jeszcze ktoś tak walczy jak ja? ;)

    Morfologię robiliśmy na nfz w poradni na Szajnochy na Żoliborzu, tam są wyspecjalizowane pielęgniarki do dzieci i robiły to myślę, że najlepiej jak można.

    kasjja, witaj!
    Wiekszosc z nas miala problemy z laktacją, ale o tym pisalysmy na wczesniejszym etapie :)
    ja np. dokarmiam mala mm na noc oraz przed spacerem ok 12. Lewa piers mi praktycznie zanikla, prawa karmie praktycznie caly czas, widac roznice w piersiach i jestem zalamana...zawsze mialam super cycki, a jesli one zostana takie rozne, to chyba padne :/
    U mnie nie ma problemu z karmieniem piersi, mala uwielbia cycka i toleruje butle.
    Dokarmiam juz chyba z przyzwyczajebnia bo mala swietnie przybiera na wadze...ale tez sie przyzwyczaila do tych wiekszych porcji o tych samych porach.

    Co do szczepien, tak to prawda zalezy, kto i gdzie szczepi...ja wczesniej pisałam gdzie chodze z mała do lekarza, ale prytwanie..tam szczepie pielegniarki i pielegniarze z Centrum Zdrowia Dziecka z intensywnej terapii noworodka...na szczepieniach w ogole mala nie placze, przy pobieraniu krwi jeczala bo ja trzymali za glowke, aby sie nie ruszala, bo na tym etapie najlepiej pobierac krew z zyly na glowce...raz bylismy na nfz pobierac krew, dziecko plakalo niemiłosiernie, nim pobrali z zyly zdarzyly skrzepnac, cos okropnego...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, dzięki za odpowiedź :) U mnie przybiera ok. 20g dziennie, a dostaje 400-500 mieszanki(+ok250 odciągniętego i troszkę piersi, przynajmniej raz dziennie chce), więc widać, że potrzebuje tyle i nie dostaje ani za mało, ani za dużo. Wcześniej dawałam ok. 250 mieszanki i też dobrze przybierała, ale ok. miesiąc dwa temu zaczęła odmawiać piersi, a lakatorem to wyciągnę, 60-80 i daję radę go używać 3-4 razy dziennie, więc tym nie wykarmię. wiadomo, że problemy z laktacją na początku często są, ale potem jednak się często udaje z piersi, albo można dokarmiać, ale lakatacja na pewnym etapie na tym nie cierpi. Ciekawa jestem, czy któraś z Was MUSI uzywać lakatora, żeby utrzymać lakatcję do 6 miesięcy, bo dziecko nie chce z piersi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 23:18

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Lolka, dzięki za odpowiedź :) U mnie przybiera ok. 20g dziennie, a dostaje 400-500 mieszanki(+ok250 odciągniętego i troszkę piersi, przynajmniej raz dziennie chce), więc widać, że potrzebuje tyle i nie dostaje ani za mało, ani za dużo. Wcześniej dawałam ok. 250 mieszanki i też dobrze przybierała, ale ok. miesiąc dwa temu zaczęła odmawiać piersi, a lakatorem to wyciągnę, 60-80 i daję radę go używać 3-4 razy dziennie, więc tym nie wykarmię. wiadomo, że problemy z laktacją na początku często są, ale potem jednak się często udaje z piersi, albo można dokarmiać, ale lakatacja na pewnym etapie na tym nie cierpi. Ciekawa jestem, czy któraś z Was MUSI uzywać lakatora, żeby utrzymać lakatcję do 6 miesięcy, bo dziecko nie chce z piersi.


    Misia chyba tak działa :)

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Hej, ja się nie udzielam, ale czasem zerknę, co u Was :)
    Dzięki za cynk o promocji w smyku.
    Karmię systemem mieszanym (mniej więcej pół na pół) i zastanawiam się, kiedy dietę rozszerzać. Przy sztucznym jest po 4 msc, przy piersi po 6, a jak mieszane, to nie wiem, może któraś z Was? Czy ktoś jeszcze się męczy z karmieniem tak jak ja? :) U nas ok. 2-3 razy dziennie pierś góra (bo więcej nie chce, ryczy na widok piersi;) i odciągam lakatorem swoje i podaje i muszę też dokarmiać mieszanką. Dobrze, że do pół roku jest bliżej niż dalej, bo wtedy porzucam laktator. U mnie był problem z lakatcją i nie udało się na 100% karmić piersią, mimo wizyt w poradni laktacyjnej na samym początku, stymulacji latatorem itp. No, ale się nie poddałam i nie przeszłam na samo mm. Ciekawa jestem, czy jeszcze ktoś tak walczy jak ja? ;)

    Morfologię robiliśmy na nfz w poradni na Szajnochy na Żoliborzu, tam są wyspecjalizowane pielęgniarki do dzieci i robiły to myślę, że najlepiej jak można.
    Hejj JA tak karmieeee:)identycznie jak Ty miałam na początku, teraz tez laktator nieodłączny mój przyjaciel.
    Ja juz rozszerzam diete. zaczęłam od warzywek, po 2-3 łyżeczki przez 3-4 dni marchew,ziemniak, dynia.

    kasjja lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Lolka, dzięki za odpowiedź :) U mnie przybiera ok. 20g dziennie, a dostaje 400-500 mieszanki(+ok250 odciągniętego i troszkę piersi, przynajmniej raz dziennie chce), więc widać, że potrzebuje tyle i nie dostaje ani za mało, ani za dużo. Wcześniej dawałam ok. 250 mieszanki i też dobrze przybierała, ale ok. miesiąc dwa temu zaczęła odmawiać piersi, a lakatorem to wyciągnę, 60-80 i daję radę go używać 3-4 razy dziennie, więc tym nie wykarmię. wiadomo, że problemy z laktacją na początku często są, ale potem jednak się często udaje z piersi, albo można dokarmiać, ale lakatacja na pewnym etapie na tym nie cierpi. Ciekawa jestem, czy któraś z Was MUSI uzywać lakatora, żeby utrzymać lakatcję do 6 miesięcy, bo dziecko nie chce z piersi.
    Ja uzywam, bo wtedy wiem ze zje te 120ml mojego pokarmu a z piersi nie mam pojecia ile. odciagam z 2 razy dziennie jak sie uda, a tak to mu cyka podaje przed karmieniem a potem butla mm. Jak nie odciagam to pokarm moj z piersi starczy na ok 2h. W nocy przeważnie karmie tylko piersią lub tez butla ale to bardzo rożnie.
    chetnie popisze z Toba na priv,aby dziewczyna nie smecic znowu:P
    Mandalena tez w podobny systemie dziala ale z przewaga kp:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Paula u nas od początku noc wygląda tak, że w ciągu śpię max 3 godziny, ostatnio nawet 2 i prawie za każdym razem Jula je, rzadko kiedy sprawę załatwia smoczek. Albo przyzwyczajenie albo moja dzidzia jest małą głodzillą :-P
    Ostatnio Jula częściej leży na brzuszku co mnie cieszy i przewraca się na plecki, odwrotnie jeszcze nie potrafi. Z nowych umiejętności to jeszcze podaje sobie smoczek do buzi (przeważnie złą stroną), często łapie przedmioty w dwie ręce lub przekłada z ręki do ręki a wczoraj złapała swoją stopę ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2014, 08:37

    Karola:), Iwo, Paula_29, Aniulka, am, marta&hania lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka jak za starych DOBRYCH czasów :) Wiktoria spała od 20stej do 3ciej i od 3ciej do 7mej. Bez przebudzenia :) Zaraz idziemy jeść i mam nadzieje jeszcze spać :]
    Już po ziemniaczku, średnio smakował, ale chyba za bardzo rozwodniony mi wyszedł :P
    Camilia, gratulacje dla nowych umiejętności dla Juli, my już też mamy to opanowane :)
    Ciekawe co przyniesie dzisiejszy dzień, spacer sobie jeszcze odpuszcamy po szczepieniu, może jutro wyjdziemy.

    lolka83, am, marta&hania, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Lolka, dzięki za odpowiedź :) U mnie przybiera ok. 20g dziennie, a dostaje 400-500 mieszanki(+ok250 odciągniętego i troszkę piersi, przynajmniej raz dziennie chce), więc widać, że potrzebuje tyle i nie dostaje ani za mało, ani za dużo. Wcześniej dawałam ok. 250 mieszanki i też dobrze przybierała, ale ok. miesiąc dwa temu zaczęła odmawiać piersi, a lakatorem to wyciągnę, 60-80 i daję radę go używać 3-4 razy dziennie, więc tym nie wykarmię. wiadomo, że problemy z laktacją na początku często są, ale potem jednak się często udaje z piersi, albo można dokarmiać, ale lakatacja na pewnym etapie na tym nie cierpi. Ciekawa jestem, czy któraś z Was MUSI uzywać lakatora, żeby utrzymać lakatcję do 6 miesięcy, bo dziecko nie chce z piersi.

    Ja też tak działam. Mój synek od początku pierś traktuje jako przystawkę przed obiadkiem,:) zje trochę i pózniej sie przytula, wcześniej pił tylko wtedy kiedy leciało rzadkie a pózniej był płacz. Od początku ściągam laktatorem i mu podaję z butelki. Schodzi mi się z tym ze 4 godziny dziennie, ale dzięki temu zjada moje mleko a ja przynajmniej jestem spokojna,ze się najadł:)

    kasjja, Iwo, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia to u mnie rzeczywiście podobnie, bo w nocy też je z piersi i to wystarcza, ale noce raczej przesypia. No i pamietam, że też lezałaś w końcówce ciąży, a potem miałaś szybki poród niedługo przed terminem, zupełnie jak ja :-) odezwę się na priv :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki- szacuneczek, ze tak dzialacie z laktatorem :)

    U nas noc srednia, znowu po szczepieniu. Dawid obudzil się 3:30 i tak wisiał na cycu do 6. Jak zasnal i zabieralam mu cyca, to się budzil i tak w kółko. ....

    Mlody nie przekreca się jeszcze na brzuch, krazy tylko wokol wlasnej osi o 360 st na macie, kladzje sie na boki.... stopy odkryl jakies 2 tyg temu, ale do buzi ich jeszcze nie wklada ;)

    ciążomania, Aniulka lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny muszę się pochwalić, Zuzia spała dziś od 21 do 6 rano!! a potem po karmieniu i przewijaniu jeszcze do 9 . Pierwsza taka noc nam się zdarzyła. Jestem szczęśliwa:)

    Co do umiejętności tu nas Camilia podobnie jak u Ciebie, wkłada sobie smoczek, coraz częściej już dobrą stroną, przekłada zabawki z ręki do ręki, przewraca się rzadko (z brzuszka na plecy, odwrotnie jeszcze nie potrafi)a teraz zorientowała się że jak siada to może się podeprzeć jedną ręką na ramieniu, także mnie chwyta za jedną rękę, drugą się podpiera, ale najczęściej kończy się tak, że przewraca się wtedy z boku na brzuszek i się śmieje
    I coraz częściej śmieje się na głos i strasznie pluje, robi bańki ze śliny

    Aniulka, am, Iwo, Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia i jak u Ciebie marudzenie? BO u mnie ciąg dalszy, z taką poprawą , że zaczęła spać w ciągu dnia trochę, ale marudzi i płacze jak wcześniej, zaczynam wątpić czy to skok

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z umiejętnościami podobnie, przywracanie na plecki się zdarza, z pleców na brzuszek było tylko raz. Franio stopy odkrył jakiś czas temu podczas kąpieli ale zdecydowanie woli łapać się w wannie za siurka niż za stopy :) Wyciaganie i wkladanie smoka, przekladanie zabawek z rączki do rączki, od jakiegoś tygodnia robi brzuszki i podnosi się do siadu jak mu podam rękę, siedzi jak mały pijaczek, kiwa się na boki :)

    Paula_29, am, Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam niedawno Franiowi taką piłeczkę
    http://www.smyk.com/oball-kolorowa-grzechotka,p1065219147,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    Jest świetna, rozwinęła na pewno umiejętność chwytania i przekladania z rączki do rączki, ostatnio nawet kilka razy nią rzucił i obserwował jak się toczy.

    Plumb80, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Victor też na razie tylko z brzuszka na plecki się przekręci i szaleje leżąc na plecach.
    Ostatnio pisałam, że chwyta stopy i robi papa. A o dzisiaj jak zapytam się, jaki jest duży - bierze rączkę prawą do góry, wyciąga ją i się śmieje głośno :)

    U nas nocki są dobre. Zasypia przeważnie o 23:00 i budzi się około 7:00. Ale wiadomo, on jest na mm więc śpi dłużej. Do tego zajada już ziemniaczki, marchew, brokuły, szpinak i pietruszkę. Teraz podaję mu przez 3 dni obiadek zamiast jednej butli mm, a następnie w jeden dzień kaszkę. Także jadę schematem 3/1. Victor aż się śmieje jak widzi miseczkę i śliniak ;)

    Jakie macie plany dziewczyny na Święta i Sylwester ? My robimy Wigilię u nas, będą dziadkowie z nami. Natomiast w Sylwestra siedzimy w domku, na spokojnie w tym roku. Lampka szampana z M i wieczór przy świecach ;)

    Buziaki !!! <3

    misia_k1, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Kupiłam niedawno Franiowi taką piłeczkę
    http://www.smyk.com/oball-kolorowa-grzechotka,p1065219147,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    Jest świetna, rozwinęła na pewno umiejętność chwytania i przekladania z rączki do rączki, ostatnio nawet kilka razy nią rzucił i obserwował jak się toczy.

    Świetne są te piłki. U nas w sklepach też takie są, jeszcze bardziej poplątane w środku. Ważne że kolorowe, lekkie i bezpieczne. Myślę że dużo frajdy dają :)

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po szpitalu;)kolejka zamówiona.
    Akurat mialam pisac,ze Jas nie przewraca sie na brzuszek i odwrotnie a tu patrze Jas myk i juz na brzuszku jest(troszke pomoglam,bo buzke przyciskal do podlogi)a potem siup i na plecach:)

    Smoczek juz od 2 tyg wyciaga i wklada gdzie mu sie trafi he, nieraz trafi do ust:)

    Dziewczyny Gratuluję przespanych nocek:)) i nowych umiejętności coreczek i synusiow:)
    O to widzę, ze wiecej z Nas karmi piersią i dokarmia mm:)
    Tak Kasija, lezalam 1,5m w lozku na końcówce ciąży:)

    Dzis zlozylam podanie do zlobka...miejsce 144 szok hi.
    my po dyni a jutro brokuły.

    Plumb80, kasjja, am, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tutaj dziewczyny coś fajnego dla naszych maluchów, lubiących metki przy zabawkach ;)
    Victor dostanie na Mikołajki. Będzie mógł brać metki do buźki ;)
    http://www.amazon.co.uk/Taggies-Baby-Security-Blanket-Buzzy/dp/B00BA1H35I/ref=pd_sim_sbs_by_2?ie=UTF8&refRID=0ECZHMQBY52EFS87RV85

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuuję wszystkim nowych umiejętności i przespanych nocek. Ja ostatnio mało piszę, bo chora jestem i siły na nic nie mam, a na dodatek te nocki Szymka kiedy budzi się co 2,5 godz zaczynają mnie wykańczać (bardziej pod kątem, że sama się nie wyśpię, martwię się czy mały się najada no i dochodzi jeszcze niewyspanie mojego M, który chwilę po 5 wstaje do pracy, a Szymek budzi się 23.00, 1.30, 3.00, i po 5, no masakra poprostu). Na dodatek od 3 dni jak się obudzi o tej 5 to nie może usnąć, marudzi i widać, że jest śpiący, ale coś mu nie pozwala- obstawiam problemy z trawieniem innego jedzonka.

    A tak z innej beczki, porównywałyście może składy słoiczków z poszczególnych firm?Które najlepiej kupować?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ