X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najpierw wszystkim dziękuję za wczorajsze życzenia i miłe słowa dla Dawidka :)

    Karola jak tam po szczepieniu, mam nadzieję że ok. My na szczepienie idziemy w czwartek, już bym chciała żeby było to za nami. Potem od stycznia zaczniemy te pneumokoki.

    U nas nocka ładna, Mały spał od 21:40 do 7, potem już tylko drzemał przy jedzeniu, ale z łóżka wygrzebaliśmy się koło 11 :)

    Lolka dzięki za info :) Sukieneczka prześliczna. Powodzenia na wizycie.

    Ja też zamówiłam parę rzeczy typu rajstopki, czapkę, rękawiczki, skarpety i kwota się zrobiła, ale bardzo się opłaca, naprawdę dobre ceny mają. W końcu u nich znalazłam czapkę z wewnętrzną warstwą z bawełny a nie z polaru, bo ten polar jak dla mnie to jakaś porażka, albo na -15, bo Mały ma spoconą główkę i się od razu wścieka przy takiej czapce.

    Karola:), Mandalena, Iwo, Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka i spokojnych dni w sezonie ząbkowania dla Lili:):)

    Karola-daj znać jak po szczepieniu.

    Marta-Mandalena super słowa;):)

    Co do noszenia przez Zawitowskeigo-mam podobne zdanie co do Pauli:)Ja tam nosze ,,po swojemu"

    U nas nocka ok. teraz Jaś się budzi-a ja muszę pilnie coś napisać do pracy.

    Buziaki Lejdis

    maja89waw, Karola:), Mandalena, Iwo, Paula_29, am, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh...nie wiem od czego zacząć...
    Nocka tragedia, dziecko budzi się co 3 h, nie płacze tylko jest jakby głodne!!! Nie wiem na pewno ale tak mi się wydaje :( Nie wiem czy odciągać swoje mleko i dawać po cycku, czy dokarmić mm, czy dać kaszkę. Nie mam pojęcia.

    Po szczepieniu - mała dobrze, na razie śpi, zobaczymy jak będzie dalej. Nie płakała standardowo za bardzo, z 2 minutki.
    Ta lekarka doprowadzi mnie do nerwicy, nie dość że masówka, dzieciaki po zapisywane co 10 minut, to ona odpowiada jednym słowem na wszystko.
    Wiktoria waży 6230. Przybiera 17 na dobę, tak jak ostatnio, jej zdaniem to dobrze, dziecko rozwija się prawidłowo. Tym tempem przybierania nie podwoi wagi urodzeniowej 26 stycznia (w wieku 6 m-cy)...Generalnie wiem, że jest ok, bo jest pogodna, dobrze się rozwija, nawet w porównaniu do innych dzieci w przychodni wygląda na starszą. Co do mleka modyf. to mam spróbowac z jakimś dla alergików, ale nie bebilon pepti, bo może jej wystarczy o zmneijszonej ilości białka. No z tym się zgodzę, możemy spróbować. Generalnie lekarka nie zadała mi żadnego pytania, rozumiecie, żadnego!!!
    Teraz pytanie do Was, po jakim czasie od podania produktu może on alergizować. Wiki dostała marchewkę czwartek, piątek, sobota; w niedzielę i poniedziałek nic, dzisiaj mamy krostki. Może być to marchewka?
    Wczoraj byliśmy u babci, babcia ma kotka, czy to może byc sprwca krostek? Do tego strasznie się wczoraj śliniła i ocierała kombinezonem o buźke...od tego?
    Nie zjadłam nic nowego, nie wiem już sama co o tym wszytskim myśleć.
    Na odparzoną szyjkę kazałą wykupić jakąś maść. No i mamy leciuteńką ciemieniuchę, jak ją zwalczałyście?
    Ile mierzy nie wiem, ale koło 70 na pewno.


    Uśmiechu dla Lilki :*

    Mandalena, Iwo, lolka83, am, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziaki dla Lilianki :*

    Karola, nie jestem alergologiem, ale nowy produkkt powinno sie podawać 3 dni i w tym czasie powinno się coś dziać ewentualnie.

    My dziś szczepiliśmy przeciwko pneumokokom. Dawid był dzielny, zapłakał tylko chwilkę zaraz po ukłuciu. Też w ostatnim miesiącu przybrał ok 18 g na dobę. Waży teraz 6940g- obstawiałam 7 kg co najmniej...no cóż. Pediatra się zmartwiła, bo tylko 500 g w miesiąc. Jest powyżej 25 centyla, cały czas tak był. Spojrzała na mnie i powiedziała, że ja chuda (! bez przesady 60 kg :)), to pewnie mleko mało tłuste ;)
    Ja bardziej obstawiam, że to przez te szaleńcze 2 tyg, kiedy Dawid nie spał w nocy,w ogóle mało spał i jadł. Powiedziałam, że to się zaczęło po ostatnim Infanrixie, ona na to, że nie spotkała się z takim powikłaniem poszczepiennym. Ale wyraźnie się przejęła, że Dawid nie spał...Zresztą powiem tak, dziewczyny, u Dawida na karcie jak wół napisane- MATKA LEKARZ, więc pediatra inaczej ze mną rozmawia. Ale jak raz pielęgniarka nie wiedziała kim jestem, to pożal się Boże, jakie podejście..." "rozbierze go...położy tu...a to pani widzimisię, że pani na pneumokoki osobno szczepi?". W listopadzie otworzyła mi okno, gdy Dawid był tylko w body...dostała zjebkę ode mnie konkretną i teraz inaczej gada :)

    lolka83, am, maja89waw, Karola:), Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo u nas po 5w1 bylo kilka dni ze mala nie chciala spac, byla pobudzona, malo jadla...
    Trwalo to 3 dni i przeszlo, takze mnie nie dziwi fakt, ze Dawid mogl tak zareagowac...
    jak powiedzialam lekarce to powiedziala, ze no nie miala takich powiklan, ale moze od tego...

    MY dzis do neurologa, zeschizowalam sie, bo tata mnie zapytal, ze Wiktoria mu kilka razy zatrzesla glowka, ze moze od zimna, albo od lapania rownowagi, ta lekarka pytala o to samo...jeny, aby nic tam nie wynalezli... :(

    MAla zasnela od 12.00-1.30, zjadlysmy drugi dzien ziemniaka z marchewka, ziemniaka nie znalazlam ;/
    MAla ladnie lapie do ust, otwiera dziobek tylko czesto probuje lapac za lyzeczke i wklada do buzi, chyba kombinuje cos przy dziaslach i przy tych cala ufafluniona :P

    teraz w bujaku siedzimy i sie bawimy, ale cos znow ziewa, pewnie niedlugo do cycka ja wezme, bo o 17 wychodzimy.

    Znow jak zobaczyla mojego tate po kilku chwilach rozplakala sie, dopiero jak pobyl z 15 min, pogadal do niej, pozabawial to byly smiechy i zabawa...to samo bylo u tesciowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 14:39

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Eh...nie wiem od czego zacząć...
    Nocka tragedia, dziecko budzi się co 3 h, nie płacze tylko jest jakby głodne!!! Nie wiem na pewno ale tak mi się wydaje :( Nie wiem czy odciągać swoje mleko i dawać po cycku, czy dokarmić mm, czy dać kaszkę. Nie mam pojęcia.

    Karola, u nas takie nocki są od tygodnia. Pobudka co 2,5-3 h i jedzenie. Na 100% budzi się głodny, bo akcje ze smoczkiem już robiłam. Nie daję mu żadnej butli, bo on zjada tylko jednego cyca, drugiego nie chce.. Postanowiłam to przeczekać :)

    Karola:), Iwo lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiście 100 lat dla Lilki z okazji 5 miesięcy :)

    A wogóle to ja od niedzieli jestem chora, masakra jakaś. Liczę tylko na to, że Szymek ode mnie się nie zarazi.

    Lolka, na pewno wszystko z Wikusią jest ok! Nie martw się na zapas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 16:47

    lolka83, Iwo, maja89waw lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola Twoja córcia to długaśna;)
    Hania jest starsza od Wiki i lepiej u niej z wymiarami niż u nas; (
    Teraz to ja zaczęłam schizować, Hania waży 6180, a mierzy 63,5 cm. Przy porodzie 2900, i 51. Ale myślałam że teraz więcej przybrała. :(
    Lekarz oczywiście olewka, nawet nie zwróciła uwagi i nie skomentowala jak pytalam:/

    Może moje mleko nie jest tak wartościowe jak powinno:( kurcze chyba musze to z kimś skonsultować, bo teraz czytając ile Wasze dzieci ważą, to moja to mini przy Waszych. Może powinnam ją dokarmiać?
    Nie mamy kupy od 4 dni ; ( interweniować juz czy jeszcze poczekać? Zaczyna się spinac:(

    Lolka, ale piękne te sukieneczki, nie mogłam się powstrzymać, prezent na mikołajki bedzie;)

    Iwo przy Tobie to pewnie teraz tańczą w przychodni ^_^

    Buziaki dla Lilianki:*

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Karola Twoja córcia to długaśna;)
    Hania jest starsza od Wiki i lepiej u niej z wymiarami niż u nas; (
    Teraz to ja zaczęłam schizować, Hania waży 6180, a mierzy 63,5 cm. Przy porodzie 2900, i 51. Ale myślałam że teraz więcej przybrała. :(
    Lekarz oczywiście olewka, nawet nie zwróciła uwagi i nie skomentowala jak pytalam:/

    Może moje mleko nie jest tak wartościowe jak powinno:( kurcze chyba musze to z kimś skonsultować, bo teraz czytając ile Wasze dzieci ważą, to moja to mini przy Waszych. Może powinnam ją dokarmiać?
    Nie mamy kupy od 4 dni ; ( interweniować juz czy jeszcze poczekać? Zaczyna się spinac:(

    Lolka, ale piękne te sukieneczki, nie mogłam się powstrzymać, prezent na mikołajki bedzie;)

    Iwo przy Tobie to pewnie teraz tańczą w przychodni ^_^

    Buziaki dla Lilianki:*

    Marta mleko każdej mamy jest najlepszymy i najbardziej wartościowym pokarmem dla jej dziecka, Hania podwoiła wagę urodzeniową więc głowa do góry, każde dziecko rozwija się i rośnie w swoim tempie :)

    Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrocilismy od neurologa, wszystko ok.
    Oczywiście lekarka powiedziala, ze te drżenia to efekt podniety, ze cos sie dzieje i zmiany temperatury jak ja rozbieramy.
    Jak ja odwróciła na brzuszek, to zauwazyla, ze troche sobie prawy tyl skraca na pleckach, czyli lekka asymetria, w czwart mamy fizjoterapeute to mamy podpytac jakie cwiczonka wykonywac aby mala nie miala pozniej wady postawy...

    Ocenila, ze duza jak na swoj wiek, wazy 7800g i 71 cm! Wychodzi poza siatkę centylowa,97 wzrost haha :P
    Ponoc to, ze lubi na brzuszku lecec i sie ciagle na niego przewraca to tez dosc szybkie w rozwoju. Bardzo inteligentnie reaguje, rozpoznaje twarze, wiec teraz obcy lub dziadkowie musza bardzo delikatnie do niej podchodzić. Jest z tych dzieci, o ktore trzeba zabiegac :P
    Czyli przymilic sie do niej, hah :P
    Uff, wiec powiem, mojej pediatrze, niech juz przestanie ciagle w niej wynajdować, bo ja przez top stresy lapie, a dziecko zdrowe i zywe...

    Karola:), Iwo, marta&hania, am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, zgadzam się z tym co pisze Aniulka. Twoja dzidzia już podwoiła wagę urodzeniową (a w sumie powinna to zrobić na 6 mies) więc luuuzik. Co do wzrostu to Ona urodziła się malutka, więc nie oczekuj, że teraz będzie miała 70 cm...


    Lolka, daj znać co Ci lekarz powiedział

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Karola Twoja córcia to długaśna;)
    Hania jest starsza od Wiki i lepiej u niej z wymiarami niż u nas; (
    Teraz to ja zaczęłam schizować, Hania waży 6180, a mierzy 63,5 cm. Przy porodzie 2900, i 51. Ale myślałam że teraz więcej przybrała. :(
    Lekarz oczywiście olewka, nawet nie zwróciła uwagi i nie skomentowala jak pytalam:/

    Może moje mleko nie jest tak wartościowe jak powinno:( kurcze chyba musze to z kimś skonsultować, bo teraz czytając ile Wasze dzieci ważą, to moja to mini przy Waszych. Może powinnam ją dokarmiać?
    Nie mamy kupy od 4 dni ; ( interweniować juz czy jeszcze poczekać? Zaczyna się spinac:(

    Lolka, ale piękne te sukieneczki, nie mogłam się powstrzymać, prezent na mikołajki bedzie;)

    Iwo przy Tobie to pewnie teraz tańczą w przychodni ^_^

    Buziaki dla Lilianki:*


    U nas byl problem z niskim przyrostem wagi jak miala 1,5 miesiaca. Powod, lekka anemia, hemoglobina w dolnej granicy, dostala zelazo i poszlo do gory, do tego tez podejrzenie uczuelnia na mleko krowie, chociaz mam nadzieje, ze tej alergii jednak nie bedzie miala.
    Z jednej strony mzoe wszystko ok, ale moze warto to sprawdzic?
    Chocisz prywatnie czy na nfz? MY mamy dobra lekarke prywatna, ale jedzimy z nia na Ursynów. JAka dzielnica?> Ja od urodzonia mieszkałam na Powiślu, ale po slubie przeniosłam się na Goclaw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 19:09

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, super że z Wikunią wszytsko dobrze, jeeeny jaka ona ciężka, wzrostem są podobne, ale Twoja 1,5 kg cięższa!
    Wiem, że nie można porównywać, ale tak jak marta&hania - czytam ile Wasze dzieci ważą to idzie się załamać!

    marta&hania, Wiktoria przy porodzie ważyła prawie 1 kg więcej i była dłuższa o 8 cm, więc Ty kochana nie masz czym się przejmować.

    BiB, no nie będę na razie dokarmiać, czekam jeszcze troszkę, może to efekt skoku rozwojowego.

    Wzywam jutro albo w czwartek pediatrę do domu, niech oceni tą moją dzidzie, odnośnie tych alergii chcę pogadać no i tej wagi, u nas wzrost ponad 97 centyl, waga powyżej 25...- ale cały czas tak jest, więc to jest pocieszające, że przybiera równomiernie.

    Dzisiaj straszny dzień, po tym szczepieniu płacz non stop i marudzenie, gotowałam zupę na raty i jest do wylania, taka niedobra :P

    Iwo, lolka83, marta&hania, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:

    Iwo przy Tobie to pewnie teraz tańczą w przychodni ^_^

    Buziaki dla Lilianki:*
    Bez przesady ;) w mieście akademickim lekarz to żaden nadzwyczajny klient ;) no ale inna jest rozmowa z pewnością :)

    Nie martw się marta& hania ważne, żeby szła swoim kanałem centylowym. Dziewczynki z reguły są drobniejsze i mniej ważą od chłopców, nie porównuj więc. I nie pisz, że twoje mleko jest niewartościowe, przez takie teksty kobiety przestawały kiedyś karmić, w tym moja mama mnie;) Teraz mnie czasem takie kity wciska. Pokarm matki jest najlepszy, jeśli przybiera na wadze, to ok. Nigdy przy kp dziecko nie przybiera tyle co na mm, chyba, że mama ma wyjątkowo tłuste mleczko :)

    marta&hania, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, naszych znajomych dziecko wazy prawie 9 kg, 3 tygodnie starsza od Wiki, na mleku matki :P !

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, nasza wazyla ponad 3800 g jak sie urodzila, pozniej byl taki slaby przyrost tej wagi, po tym zelazie tak przybrala na wadze. Ostatnio dosc mocno wlasnie przybiera, daje jej mm ok 12 i na noc, pewnie nie musze, ale jakos sie tak przyzwyczaiłam, a ona rano zjada pol tej butelki, ale na noc ciagnie jak najeta :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 19:29

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Iwo, naszych znajomych dziecko wazy prawie 9 kg, 3 tygodnie starsza od Wiki, na mleku matki :P !
    Wyjątek potwierdzający regułę, też mam takie w rodzinie;) Matka miała śmietanę zamiast mleka:) Dawid wyssał ze mnie prawie wszystkie zapasy tłuszczu ;)

    PS. Myślałam, że się bardzo obkupię w tym smyku online. Zamawiałam na 80, ale mało ubranek było w tym rozmiarze, przynajmniej chłopięcych ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 19:33

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny, już się puknęłam w głowę i może faktycznie jest wszystko w normie. Córcia urodziła się drobniutka i widocznie taka jej uroda.
    Martwiłam się bo jest poniżej 25 centyla, ale to jest statystyka i może się wyrówna z wiekiem.
    no cóż nie mogę od niej wymagać by była większa jak ja sama na 25 centyla całe zycie - ja z tych filigranowych. Mam cicha nadzieje ze jednak pójdzie w tatusia i będzie miała dluuugie nóżki;)

    Lolka ja przeprowadziłam się na bemowo, i chodzę na NFZ ale mało im brakuje żeby mnie wyprowadzili z równowagi i myśle zmienic przychodnie.

    Ostatnio jak pobierały krew to kilka razy wkładała i wyjmowała igłę bo szukała żyły, (Hania mocno płakała), zdenerwowałam się i powiedziałam stanowczo ze ma nie pobierać z żyły jak jej nie czuje i pobrać krew z palca. Ona mi mówi ze tak nie pobierają. Ale jak im powiedziałam ze wiem jak się krew pobiera i ze u tak malutkich dzieci można, to już zmieniła zdanie.

    Myslałam o jakimś pakiecie w medicover, musze poczytać jakie mają oferty.

    Widziałyście? https://m.youtube.com/watch?v=MOOxpT9q2mo
    pomijam fakt ze nie ma rekawiczek

    Iwo, lolka83, Karola:), Aniulka, am lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo Zuzia też tylko na piersi, waży prawie 7 kilo a urodziła się 3300. Czasem się zastanawiam, czy ja tam jakiś sterydów nie mam:)

    Lolka u nas jest to samo, jak tydzień nie widzi moich rodziców to płacze na samym początku chyba że bardzo szeroko się uśmiechają i ją zagadują.
    Boi się też nowych miejsc. Jak jest w innym domu to jest bardzo niespokojna przez pierwszą godzinę, czasem płacze, musi się przyzwyczaić

    Marta&Hania ja znowu nie lubię jak pobierają Zuzi krew z palca, trwa to bardzo długo , uciskają jej ten paluszek, ostatnio robiły to 10 min a ona cały czas płakała, a do tego jeszcze krew skrzepła i trzeba było powtarzać, uważam że z żyły lepiej, bo może bardziej boli ale trwa chwile. No ale swoją drogą ktoś musi to umieć robić, a niewiele jest takich pielęgniarek

    am, Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja się nie udzielam, ale czasem zerknę, co u Was :)
    Dzięki za cynk o promocji w smyku.
    Karmię systemem mieszanym (mniej więcej pół na pół) i zastanawiam się, kiedy dietę rozszerzać. Przy sztucznym jest po 4 msc, przy piersi po 6, a jak mieszane, to nie wiem, może któraś z Was? Czy ktoś jeszcze się męczy z karmieniem tak jak ja? :) U nas ok. 2-3 razy dziennie pierś góra (bo więcej nie chce, ryczy na widok piersi;) i odciągam lakatorem swoje i podaje i muszę też dokarmiać mieszanką. Dobrze, że do pół roku jest bliżej niż dalej, bo wtedy porzucam laktator. U mnie był problem z lakatcją i nie udało się na 100% karmić piersią, mimo wizyt w poradni laktacyjnej na samym początku, stymulacji latatorem itp. No, ale się nie poddałam i nie przeszłam na samo mm. Ciekawa jestem, czy jeszcze ktoś tak walczy jak ja? ;)

    Morfologię robiliśmy na nfz w poradni na Szajnochy na Żoliborzu, tam są wyspecjalizowane pielęgniarki do dzieci i robiły to myślę, że najlepiej jak można.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 22:30

    Iwo, Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
‹‹ 550 551 552 553 554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ