X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję przespanych nocek :) u nas też nie najgorzej, jak do tego dołożę drzemki i wylegiwanie się do południa to już zupełnie ok ;)
    Jutro już tyle nie pośpimy bo mamy szczepienie.

    Nasze Maluszki coraz zwinniejsze i sprytniejsze, fajnie patrzeć jak się rozwijają :)

    Bib szybkiego powrotu do zdrowia.
    Misia mam nadzieję że u Ciebie nic poważnego, że byłaś w szpitalu, zdrówka.

    A i ja mam pytanie "słoiczkowe" czy są właśnie takie jednoskładnikowe słoiczki sama dynia, brokuł itp. Właśnie z jakich firm to kupujecie?

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie nie pomogę. Gotuje na ekologicznych warzywach od rodziców z działki. Ale wiem, ze sa takie jednoskadnikowe słoiczki. A ty am jeszcze nic nie podajesz Dawidowi?

    To mi nadesłała przyjaciółka pediatra, rozwieje wszelkie wątpliwości ;)

    http://www.1000dni.pl/doc/poradnik_zywienia_niemowlat.pdf

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2014, 17:14

    maja89waw lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja puki co też gotuję warzywka z ogródka od mamy, ale ona nie ma np brokuła, kalafiora itp, tylko takie zwykłe ma: ziemniak, marchew, cukinia, dynia itp

    Widziałam w sklepach takie słoiczki "moja pierwsza łyżeczka" gerbera, ale z warzyw jednoskładnikowych to maja tylko marchew i ziemniak

    A właśnie w necie znalazłam, że bobovita też ma jednoskładnikowe słoiczki, takie smaki których ogólnie szukam. No i w sumie etykieta podaje, że słoiczek z brokułem zawiera brokuł i wodę- nie jest źle :) No ale owoców bym już z tej firmy nie kupiła (po jakiego grzyba do słoiczka z gruszką dodatkowo wit C?)

    https://www.bobovita.pl/home/produkty/obiadki/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2014, 17:48

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gerbera, hipp, holle maja najlepszy sklad i babydream tez najgorsze nie są. Babydream maja ziemniaka samego, dynia, brokul hipp gerber.He teraz bedziemy szukac promo na sloiczki.

    am, Aniulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, też słyszałam, że hipp i holle są b. dobre, ale one nie mają zbytniego wyboru w słoiczkach z jednym warzywkiem, czyli to co teraz potrzebujemy. Natomiast hipp ma fajne owoce, bo właśnie siedzę i przeglądam stronki. Babydream mnie nie interesuje, bo u mnie na wiosce nie ma rossmana :P

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam agugu z Tesco- ale duży słoiczek na dwa dni tylko ważność,nie zużyjesz. Teraz mam HIPP z Lidla- ważność 3 dni, także w sam raz na jeden produkt. Postanowiłam kupić, po tym jak ugotowałam ziemniaka i był taki suchy, młody nie umiał go zjeść. Ziemniak co prawda z dynią, a dzisiaj podaję śliwkę, bo młody trzy dni nie zrobił nic w pieluszkę i liczę na to , że śliweczki przepchną. Ten ziemniak z dynią- zapach straszny, ale śliweczka smaczna i pachnąca. Mam też gruszki Williamsa i morele. Takich rzeczy nie będę gotować, ale marchew, brokuł, jabłuszko to oczywiście...

    Ja dokarmiam, ale mało, młody jakby coraz więcej cycka woli. Jak był mały jadł co popadnie, a teraz się wymagający zrobił, co mnie oczywiście niezmiernie cieszy.

    Aha, do dziewczyn, które swoim facetom mają zamiar kupić portfele pod choinkę ( jeśli oczywiście jeszcze nie kupiłyście)! Ja kupiłam wczoraj w Wojasie śliczny portfel za 129 zł. Polecam i pozdrawiam

    POzdro

    am, Iwo, Paula_29, Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Narazie nie pomogę. Gotuje na ekologicznych warzywach od rodziców z działki. Ale wiem, ze sa takie jednoskadnikowe słoiczki. A ty am jeszcze nic nie podajesz Dawidowi?

    Nie, jeszcze nic mu nie podaję, słucham swojego pediatry. Wg niego miałam zacząć od glutenu. Zapewne jutro na ten temat porozmawiamy :) stąd też moje pytania co do warzyw, bo prędzej czy później i do tego dojdziemy. Myślę że zaczniemy od kaszki manny, a potem warzywka. (Paula chyba też tak zaczęła tylko od kaszki). Z działki mam tylko marchewkę i ziemniaka, więc resztę muszę dać ze słoiczka.

    Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szok! Hania po kąpieli zjadła, odłożyłam do łóżeczka ze smoczkiem, ale wypluła i bawiła się ochraniaczem w sówki, pogadała z nimi, zaczeła marudzić, podałam smoczek. I co oooo? Hania właśnie tuli się w pieluszkę i zasypia. Sama bez noszenia i kołysania.

    Mąż kupił słoiczki z bobowity samego groszka, kalafiora, w składzie warzywo i woda. Hani całkiem smakuje. Z ogródka mamy też mam tylko podstawowe warzywka:)

    Karola:), am, misia_k1, Paula_29, Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Camilia i jak u Ciebie marudzenie? BO u mnie ciąg dalszy, z taką poprawą , że zaczęła spać w ciągu dnia trochę, ale marudzi i płacze jak wcześniej, zaczynam wątpić czy to skok

    Hmm... u nas jakby nieco mniej albo ja się już przyzwyczaiłam :-P Ostatnio Jula dosłownie w sekundę ze śmiechu przechodzi w płacz. Paula a ząbka jakiegoś nie zauważyłaś może?

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleik ryżowy ewidentnie nie podpasował !!! Może źle zrobiłam, że stwiedziłam że dam w butli, więć zrobiłam 1/4 produktu z tego co na opakowaniu pisze - czyli 50 ml wody + 1 łyżka stołowa kleiku, oczywiście wyszło gęste więc dodałam 30 ml mojego mleka. Gwiazda jak poczuła smak to wypluwała strasznie. Kilka razy próbowałam. więc stwierdziłam że podam na łyżeczce, jeeeny - takie widoku jeszcze nie widziłam przy żadnym warzywku! Dosłownie odruch wymiotny, nie wiem czy wypiła z 1/4 łyżeczki. Myślalłam, że może nie jest głodna (jadła godzinę prędzej), ale dałam cyca i zjadła normalnie, pod koniec zaaplikowałam jeszcze raz butlę ztym kleikiem, niestety znowu niepowodzenie!
    W ogóle mam wrażnie, pisałam już to na fb - że ona nie chce pić niczego ode mnie z butelki, od męża i teściowej pije, ode mnie nie, czy może tak być, że ona czuje mleko i cwaniara wie, że mama da cyca?
    Jutro spróbuje raz jeszcze z kleikiem, ale nie będę dodawac wody, tylko zmieszam z moim mlekiem i mąż da na łyżeczce.

    Idę jutro zrobić morfologię, już wszyscy mnie wyganiają. Waga leci w dół cały czas, zaraz będę łysa, do tego ostatnio boli mnie żołądek jak coś zjem, wydaje mi się że od tego, że mało jem i ciągle to samo. I jak zajem szybko obiad, to jakoś to odczuwam. Teściowa od 3 miesiećy praktycznie nic nie mówi o moim kp (ona nie karmiła ani mojego M. ani jego siostry), ale dzisiaj się odezwała i powiedzioała, że mam pomyśleć o sobie. Ze jestem młoda i mam dbać o zdrowie a chudnę i gasnę w oczach (to fakt), że dzieci na mm też żyją i są nie mniej zdrowe, że się katuję i nie jem a Wiki i tak ma krostki i nigdy się nie dowiemy od czego. Kurczę jak mi to powiedziała, to WIEM ŻE MA RACJE...
    Chcę karmić, jeszcze troszkę, ale kurcze chyba nie po trupach do celu...i tak planuję przejsc po 6 mcy na mm, wiec jesli zrobię to miesiac predzej, to jej chyba nic nie bedzie. Kurcze sama nie wiem co mam robić, nigdy nie mialam takiego mętliku. Zobacze jak te wyniki!

    Mandalena lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola może to jeszcze nie czas dla Wiki na kleik, najwyżej spróbuj z jakąś kaszką bezglutenową, a może rzeczywiście pomoże jak zrobisz ten kleik na mleku a nie na wodzie.
    Z tym piciem/ nie piciem z butli nie pomogę, bo ja póki co niczego z butli nie podaję, a jak dawniej próbowałam to Dawid wcale nie łapał o co chodzi w piciu z butelki.

    A morfologię zrób koniecznie. Z kp jeśli ma Ciebie to kosztować zdrowie, to może zacznij wcześniej podawać to mm i nie miej wyrzutów, bo i tak bardzo długo karmisz.
    A włosy mi też lecą masakrycznie, mam takie prześwity że aż wolę na siebie nie patrzeć. Mam nadzieję że te włosy w końcu nam się zregenerują.

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola będę się powtarzać:
    Zdrowa mama to szczęśliwa, wypoczęta mama, a co za tym idzie szczęśliwe dziecko.
    koniecznie zrób badania.
    powinnaś być z siebie dumna że córeczka dostawała tyle miesięcy najzdrowsze mleczko na świecie. Dbałaś o nią, czas zadbać o siebie.
    zacznij może powolutku wprowadzać mm żeby malutka sie przyzwyczaiła a piersi zaczęły produkować mniej mleka, żeby nie było zastoju i innych tam za bardzo się na tym nie znam.

    Karola:), lolka83, Mandalena, Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziole dla Hani z okazji 5 miesięcy :*

    Dzięki dziewczyny!

    marta&hania, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja zaczęłam od kaszki manny i podaje cały miesiąc, warzywka zacznę podawać o 5 m-ca tak radziła koleżanka pediatra, a do niej mam największe zaufanie, szczególnie, że my tylko na KP jesteśmy

    Zuzia dziś zjadła całą porcję kaszki i jak odłożyłam miseczkę to się biedna popłakała, tak wyciągała rączki bo chciała jeszcze

    Camilia niestety patrzę codziennie i ząbków nie widzę, już bym wolała by to było to, zastanawiam się czy jakiś badań jej nie zrobić? Co myślicie?

    Mnie też włosy lecą, na jedno mycie zapycham odpływ w wannie albo prysznicu:(
    Byłam u dermatologa poleciła jakiś tonik, jak znajdę to kartkę to jutro Wam napiszę

    Karola a może spróbuj jeść normalnie przez kilka dni i zobaczysz jak Wiki reaguje. Może z upływem czasu jej się poprawiać będzie? Moja pediatra też mówiła, że alergia a alergolog powiedziała, że nie

    am, maja89waw lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Hani 5 miesięcy.

    Paula napisz koniecznie co to za tonik. U mnie po myciu też jest koszmar, pełno włosów, ostatnio to bałam się ręcznik zdjąć z głowy, bo myślałam że pół włosów mi wypadło.

    Dawid ładnie zasnął przy cycku, zaczęłam mu obcinać paznokcie to się obudził i teraz go usypiam na kolanach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2014, 22:02

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ja jem normalnie, oprócz białka mleka krowiego, czyli zero słodyczy, mleka, śmietany, serów. Już zrobiłam raz próbę niechcący, gdy byliśmy w restauracji, zamówiłam penne z kurczakiem a tam sos śmietanowy, wybierałam makaron i mięso, a Wiktorię wysypało na maxa. W niedzielę teściowa robiła sos pieczarkowy, dodała odrobinę mleka i ja odrobinę tego sosu zjadłam i mamy krostki od poniedziałku, myślę że to jest to. Teraz musimy czekać około 10 dni aż to dziadostwo zejdzie, więc kolejną próbę mogę wtedy wykonać. Ale jak już widze u niej ładną buźkę, to żal mi znowu testować. Testem będzie na pewno mm, pediatra zaleciła spróbowac z jakimś HA, gdzie jest to białko, ale zmiejszona ilość. Wtedy będę miała czarno na białym.
    Wkurza mnie to wszytsko, dlaczego muszą być takie problemy, dlaczego ona nie przybiera tak jak powinna a niby się najada, bo cycka po cycku nie chce, ani mleka w butelce po cycku.
    Tylko Wam mogę się wyżalić, bo mąż już mnie nie chce słuchać, twierdzi że troszkę problemy wyolbrzymiam. Dzisiaj miałam zamówić wizytę domową pediatry, ale jakoś wyleciało mi to z głowy, jutro musze to zrobić, niech ktoś jeszcze spojrzy na to wszytsko.

    Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka pediatra mowi ze sa 2 najczęstsze przyczyny slabego wzrostu masy- infekcja drog moczowych albo alergia.

    lolka83, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Moja przyjaciółka pediatra mowi ze sa 2 najczęstsze przyczyny slabego wzrostu masy- infekcja drog moczowych albo alergia.


    nam pediatra mowila to samo + mozliwa anemia

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola,zgadzam sie z naszymi koleżankami.kurczaki 10 min siedze i piszę do Ciebie,ale co chwile kasuje,bo juz wszystko jest wyżej napisane.Wytrzymaj te 10 dni i sprobuj Ha. Podpytaj sie lekarza czy moze zrobic badaniekrwi i moczu Wiki? Zobaczysz,wszystko sie unormujee Kochana.

    Zdrowka dla Haneczki:)))

    Lolka jak tam po masazach??

    Kurde, dalam wczoraj sinlac do butli na noc, bo kupka byla więc pomyslalam,ze bardziej sycacy posilek bedzie a co za tym idzie, wyspie się. ?..ehhh masa kra. Problem z usypianiem, potem pobudka o polnocy, 2, 4, i od 6 nie spimy, do tego za kazdym razem butla z mm po cycusiach:(
    Wg mnie to niemożliwe aby byl glodny,ale butle zawsze do konca zjadl.
    jestem niewyspana.
    jak dzis bedzie podobnie to chyba butle z wodą mu dam.
    dalam lyzeczke kaszki na butle.
    Lolka u Ciebie chyba podobnie było, po kaszce Wiki jakos nie spala mega dlugo.

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, bo przy alergii często jest anemia. Wystepuje mikrokrwawienie z jelita i dlatego hb spada.

    Kurcze, Dawid budzi mi się w nocy co 2, 5 godz i wisi na cycu. Jak go odlkladam , budzi się. Znowu cos po szczepieniu mu się przestawilo....martwi mnie to jego za male przyrastanie, oze tez zrobię mu mocz.....

    Karola, tez musze o siebie zadbac. Bylam dzis w lab pobrac krew na morfo i moje parametry tarczycowe, bo po porodzie zrobiła mi się nadczynność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 09:13

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
‹‹ 552 553 554 555 556 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ