X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny jakie macie rozmiary kombinezonów, my dzis załozylismy 74, mala juz wychodzi z 68 i bylam pewna ze bedzie za duzy, ale tak akurat...Mala w niego wpadla...zalamka, maz zmierzyl a on ma 88 cm...no i klops...nie wiem czy jej nie kupic innego na rozmiar 68, bo bedzie nam potrzebny, ale zalamka...
    ten jest z 5-10-15 czy inne formy tez maja takie zawyzone?
    My też mamy z 5 10 15 rozmiar 68 i jest zdecydowanie zawyżony, moze starczy na całą zimę :)

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    My też mamy z 5 10 15 rozmiar 68 i jest zdecydowanie zawyżony, moze starczy na całą zimę :)


    To pozostaje mi albo kupic w 5-10-15 68 ale szukac moze w h&M, tylko aby znow tam 68 nie byl za maly, szlak...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś z Was, wie jak przyrządzić dynie dla Maluszka?? Dostałam mega wielką i kurcze chcę ja zamrozić...pomyślałam, ze może zaleje wrzątkiem(zblanszuje) i do woreczków taka kostkę zamrożę...chyba że ugotuje te kawałeczki, zmiksuje i dopiero zamrożę??Macie jakieś inne pomysły-bo w słoiczku to raczej nie uda się.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja na razie nie eksperymentuje z dankami dla malej :P stawiam na sloiczki,a jak bedzie troch wiekszaa to pewnie cos tam zaczne kombinowac, w koncu gotowanie to moja pasja :P

    Co do kaszki, dosypalam lyzeczke do mleka kaszki minima, zasnela po 22 ale budzial się do 24, Ciekawe czy to przez ta kaszek sie budzila, nie wiem, hmmm
    Wstala na 1 karmienie o 5.45, pozniej ok 9, juz spac nie chciala...zawsze 1 pobudka ok godz 3-4. Takze nie wiem czy to jednorazowe czy pomoglo...

    MAla zasnela, mialam ogarniac w domu, ale chyba tez sie poloze na chwilke, bo mam dzis mega zmula...
    KAtarek malutka ma mam wrazenie ze wiekszy, dzis chyba zrobie jej inhalacje...eh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 12:26

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia- pietruszki chyba nie bede podawac. Ma dosc intensywny smak, moze pozniej.Dzis mamy dynie. Pokroilam ja w kostke, zblanzzkwalam i zamrozilam w woreczkach na porcje. Po dyni btokuly, kalafior, groszek, jablko i gruszka. Ja gotuje na sitku z ikei-20min i gotowe. Czasem tez na wodzie gotowalam. Ja zadnego sprzetu nie kupuje. Mam blender- dla mnie wystarczy. Co to za filozofia zupe ugotować ;)

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Misia- pietruszki chyba nie bede podawac. Ma dosc intensywny smak, moze pozniej.Dzis mamy dynie. Pokroilam ja w kostke, zblanzzkwalam i zamrozilam w woreczkach na porcje. Po dyni btokuly, kalafior, groszek, jablko i gruszka. Ja gotuje na sitku z ikei-20min i gotowe. Czasem tez na wodzie gotowalam. Ja zadnego sprzetu nie kupuje. Mam blender- dla mnie wystarczy. Co to za filozofia zupe ugotować ;)
    Dzieki Iwo, to też tak będę blanszować i mrozić:)
    No a propo pietruszki to też mi coś nie pasowało...bo smak ma dośc intensywny. My dziś z dynią też jedziemy:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Camilia Zuzia zwykle spała do 9-10, a teraz pobudka 6 max 7, także kiepsko, ale pal licho te pobudki, najgorszy jest dzień gdzie Zuzia co 5 min marudzi albo płacze, nie wiem co z nią robić, pomysłów mi brak, mata, leżaczek, zabawki, noszenie po mieszkaniu, nic nie działa

    Paula to widzę, że nasze dzewczyny mogą sobie podać ręce. Jula dzisiaj jest taka maruda, że szok. Chyba che spać ale co chwilę się wybudza i płacze aż podałam jej paracetamol bo pomyślałam, że może to zęby. Zobaczymy czy zadziała. Noszenie nie, mata nie, wszystko dzisiaj na nie. Jeszcze noc taka licha. Boże daj mi dużo siły :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 13:50

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś nie mam rozpędu, już 14 a ja się zastanawiam czy wyjść z domu czy nie.
    Dawid dziś jak na 5 miesięczne dziecko przystało ;) spał od 22 do 7:15, a potem jeszcze od 8:20 do 10:20. Bardzo się ucieszyłam bo dwa dni wcześniej spał bardzo słabo.

    Ogólnie ostatnio on też jest bardzo marudny w dzień, nic mu nie pasuje, potrafi się śmiać a za 5 minut rozpłakać się nie wiadomo dlaczego. Zaczął też popłakiwać w nocy przez sen.

    Misia ja tam nie uważam usypiania przy cycku za coś złego. Jak Mały tak mi usypia wieczór to bardzo się cieszę, ale nie zawsze to tak działa.

    Karusia fajne to krzesełko, a łóżeczko super :) to już nie na teraz, ale dobrze wiedzieć a czymś takim ;)

    Paula_29, Iwo, maja89waw, Mandalena lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo radości dla Dawidka z okazji 5 miesięcy :-)
    P.S. Spał pięknie. U nas się to chyba nigdy nie zdarzy :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 14:00

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj trzeci dzień z marchewką. Ja gotuję ją na parze 30 minut w takim ala sitku które było w komplecie z garnkami a później gniotę widelcem na papkę i jest ok. Czy Wasze dzieci też tak mają, że marchewka w pieluszce wyglądała tak samo jak przed zjedzeniem? Chodzi mi o to, że jakby nie była strawiona ;-)
    W Toruniu dzisaj zimno i bardzo wietrzno więc spacer sobie odpuszczamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 14:14

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    U nas dzisiaj trzeci dzień z marchewką. Ja gotuję ją na parze 30 minut w takim ala sitku które było w komplecie z garnkami a później gniotę widelcem na papkę i jest ok. Czy Wasze dzieci też tak mają, że marchewka w pieluszce wyglądała tak samo jak przed zjedzeniem? Chodzi mi o to, że jakby nie była strawiona ;-)
    W Toruniu dzisaj zimno i bardzo wietrzno więc spacer sobie odpuszczamy.

    u nas tak bylo z ta marchewka.
    Ale myslalam, ze bedzie jej wiecej w kupie :)


    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAla spala od 11.45 do 13.30, ja sie z godzinke tez przekimalam,
    nigdzie nie wychodze, za zimno, a ona jeszcze ten mini katarek... Co za dzien, zmuła mam okropnego, chce mi sie spac ciagle..mialam ogarniac mieszkanie ale nic mi sie nie chce...MAla jeczy...zaraz podamy marchew i ziemniaka :P Na srode zapisalam sie wreszcie na masaze :P

    Buziaczki dla Dawidka :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 14:22

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jakie to były zabawki co ostatmnio kupowałyście?
    Kubełek i co jeszcze?
    RObie spis malej na swieta i podrzuce tesciom i rodzicom co maja kupic :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, zdrowka dla Dawidka i samych takich pieknych nocek jak dzis:)

    Lolka, my mamy garnuszek na klocuszek, klocki, gasienice wszystko z fisher price. Do tego jeszcze biedronke chyba kupimy z smily play...chyba Paula wklejala link do tego http://www.smyk.com/smily-play-biedronka-zabawka-interaktywna,p1083236908,zabawki-gry-dla-dzieci-p i zastanawiam się nad projektorem z kołyskami http://www.smyk.com/smily-play-projektor-dzieciece-sny,p1081666813,zabawki-gry-dla-dzieci-p do łóżeczka, tylko nie wiem czy nie za późno na to.

    http://www.smyk.com/fisher-price-aktywne-klocki,p1044879449,zabawki-gry-dla-dzieci-p
    http://www.smyk.com/fisher-price-marakasy-grzechotka,p1090918967,zabawki-gry-dla-dzieci-p na Mikołaja prezencik


    http://www.smyk.com/fisher-price-garnuszek-na-klocuszek-zabawka-interaktywna,p1044878705,zabawki-gry-dla-dzieci-p

    http://www.smyk.com/fisher-price-okragle-kubeczki-do-ustawiania,p1044890141,zabawki-gry-dla-dzieci-p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 15:01

    Paula_29, Iwo, am, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto buziakow dla Dawidka :* :)

    am lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, Misia u nas już tak 2 tygodnie, ja myślę, że jakby to były zęby to już by wyszły
    Camilia lepiej coś po tym paracetamolu?
    Zuzia gorączki nie ma sprawdzałam a mi już brak sił, ostatnio mam wrażenie że się jednak nie nadaje do wychowywania dzieci bo sobie nie radzę:(

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am wszystkiego dobrego dla Dawidka z okazji 5 m-cy

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Camilia, Misia u nas już tak 2 tygodnie, ja myślę, że jakby to były zęby to już by wyszły
    Camilia lepiej coś po tym paracetamolu?
    Zuzia gorączki nie ma sprawdzałam a mi już brak sił, ostatnio mam wrażenie że się jednak nie nadaje do wychowywania dzieci bo sobie nie radzę:(

    Paula przestań tak nawet myśleć. To na pewno przejściowe, może właśnie taki kryzys 5 miesiąca o którym kiedyś wspomniałaś, a może skok, albo ząbki. Wspieram mocno. A i dobrze wiesz że każda z nas ma czasem takie niedorzeczne myśli. Głowa do góry :)

    Mandalena, Iwo, Paula_29, marta&hania lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, sto lat dla Dawidka :) Buziole od cioci :*

    Avent spisuje mi się mega, wiem, że nie ma filozofii w ugotowaniu zupy, ale mi ten sprzęt pomaga czasowo - 20 minut i mam ugotowane i zmiksowane. Jakoś przy małej jestem średnio zorganizowana, więc dla mnie pomocne.

    Paula, ściskam i przesyłam dużo cierpliwości, moje dziecko też jest marudne, czasami mam ochotę tak zakląć ale staram się to robić jedynie w myślach. Mam wrażenie, że im starsza tym gorzej w jej zabawianiu. Wiki by chciała tylko na rękach i abyśmy chodziły i abym jej pozwalała łapać to co ona chce. W ogóle cyrki przy ubieraniu, zmianie pieluszki, musze ją zabawiać, robić głupie miny, aby dała się przebrać. Jest strasznie "żywa". Dzisiaj byłam pierwszy raz z nią u mojej babci, wyszłyśmy po karmieniu, więc w wózku nie chciałą leżeć, bo była chętna do zabawy, u babci znowu zdejmowanie kombinezonu, trochę na kolanach, trochę na rękach, zaczęła marudzić, dałam cyca, więc stwierdziłąm ze się zwijamy, znowu ubieranie. Tym razem była tak przemęczona że okropny ryk przy ubieraniu i w wózku znowu leżeć nie chciała, z 15 minut to trwało zanim załapałą zmoka i zasnęłą w 3 sekundy, ale z 5 razy wyjmowałąm i wkłądałam do wózka. Na spacerez mimo brzydkiej pogody - byłyśmy 30 minut, przespałą spacer.
    Kombinezony mam 2, używane po dziecku koleżanki, wyglądają jak nowe, oba na 68 i oba są dobre a nawet leciutko za dużo. Do styczniowych wyprzedaży chyba stykną :)
    Nocka też nieciekawa - pobudki o 00.30, 3.30,6 - i tu nie spałą do 7mej, zasnęła na 30 minut tylko, więc wstałąm zmieniłąm pieluchę, troszkę się pobawiałąm, po 8mej dałąm cyca i spałyśmy do 10.30 :)
    Kurczę, ciężko jest na serio z tymi dzieciakami, kiedy bedzie tak, że zabawią się chociaż z godzinkę same...i zasną bez cycka i noszenia?
    Planujemy wakacje w sierpniu, przed moim powrotem to pracy, ciekawe jak wyglądają wakacje z rocznym dzieckiem, bo na chwilę obecną to nie sądzę aby był to dla mnie odpoczynek...

    Jutro szczepienie :(

    Iwo, Camilia, Paula_29, am, maja89waw, Mandalena, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula krótko po paracetamolu Jula zasnęła na jakieś 2,5 godziny w sumie ale w tym czasie budziła się i popłakiwala więc ja nic nie odpoczelam bo musiałam podawać jej smoczek i uspokajać. Ech wykonczona dziś jestem i mam podobny humor do Twojego :-/

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 548 549 550 551 552 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ