X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    a dziewczyny jak usypiacie swoje skarby?Moj przy cycusiu zarowno w nocy jak i w dzien,nieraz uda mi sie go uspic w lozeczku lub wozku ale to sporadycznie.

    misia u nas powoli juz mala zasypia sama. W dzien to odkladam po jedzeniu ok 12-13 mamy wtedy pore snu i zasypia w lozeczku, w bujaku juz srednio wygodnie :)
    czasem jak widze ze trze oczka i nie moze zasnac to wlaczam suszarke, ale zazwyczaj 5-10 min i pada.
    W nocy roznie ostatnio kilka razy przy piersi nie mogla i dopiero w lozeczku padla...jednak wczoraj po szczepieniu dopiero przy moim cycku. Dla mnie to duza zmian bo ok 3 tyg temu jeszcze tylko cycek :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie choinka zawsze po 6 grudnia :)
    lubie na nia patrzec :P w tym roku pewnie pozniej, bo trzeba to ogarnac :P

    Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas żywa choinka, więc pewnie ubierzemy kilka dni przed świetami, może w niedzielę 21 :) Tego akurat nie mogę się doczekać :]

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a zwracasz uwagę na skład produktów? Tam też często są jajka :|

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo gratulacje dla Dawida samodzielnie przespanych nocek :) super :)

    Misia takie wylegiwanie jest potem kosztem całej roboty w domu, której nie mogę ogarnąć bo dnia brakuje ;)

    Lolka super sprawa że Wiki sama nauczyła się zasypiać.

    U nas z tym spaniem w dzień kiepsko. Przeważnie Mały śpi pół godziny na spacerze, dokładnie po 30 minutach się budzi ;) Wiadomo do południa przedrzemie przy cycku też pół godziny lub całą i to przeważnie jest tyle. Czasem uda się po południu załapać na jakąś drzemkę ale trwa ona nie dłużej niż godzinkę. A usypia nad ranem i przeważnie wieczór przy cycku, na spacerze to wiadomo w wózku, a jak go chcę uśpić po południu to na kolanach. Chyba nam się nie zdarzyło żeby Mały zasną np. po czy podczas zabawy. Wieczorem jak nie zaśnie przy jedzeniu to też usypiam go na kolanach.

    A choinkę ubiera się u nas kilka dni przed wigilią, w tym roku najpierw muszę obmyślić gdzie ją postawić, bo póki co nie mam miejsca :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2014, 17:45

    lolka83, Karola:), Iwo, Mandalena, marta&hania lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas choinka zawsze zywa, ubieramy w wigilie rano.

    Dawid zasypia albo na cycusiu albo bujamy go w foteliku i później przenosimy do lozeczka. Sporadycznie zasypia sam- na macie czy lozku, ale to musi byc bardzo zmeczony. No i spacerze i w samochodzie zaspypia zaraz po tym jak kola rusza ;)
    Mnie narazie nie przeszkadza zaspianie na piersi, bardzo to lubie :)

    Misia- u mnie ten brak prezentu to byla kara, bo zrobilam mezowi awanurtke, bo chcial sobie PlayStation 4 kupic. On taki gadzeciaz, PlayStation 3 ma, najnowszy iPhone itd. A mamy inne wydatki, auto chcemy zmienic, kuchnie wyremontować. ...nie wiedzialam, ze tak mu zalezalo. Obrazil sie na amen, zadne podchody nie działają ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2014, 18:15

    Karola:), Mandalena, misia_k1, marta&hania lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola a zwracasz uwagę na skład produktów? Tam też często są jajka :|


    Zwracam, ja to jem tylko szynkę, chleb, margarynę, jabłka, winogrona, banany, zup w sumie nie jem, na obiad - schabowe z kurczaka lub wieprzowe, surówka z kapusty pekińskiej, czasami odrobina marchwi. Czasami też pomidory lub ogórek, ale to rzadko - ale to raczej jej nie uczula.

    Lolka zazdroszczę takiego braku usypiania, Wiktoria nigdy nie zasnęła przy zabawie. Od 2 miesięcy - zasypia na spacerze, przy cycku, noszona lub po karmieniu głaskana po główce. Chciałabym aby sama mi zasypiała, jak już przejdę na mm, to będę musiała zaczać ją uczyć zasypiania samemu. Jeszcze nie wiem jak to zrobię.

    Iwo super, że Dawidek śpi u siebie, u nas po nowym roku też będzie musiało nastapić.

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to faktycznie mało jesz. Może to ta szynka jeśli jest kupna? Ech my to mamy przechlapane :|
    Ja właśnie usypiam Jule przy cycku. Dzisiaj wyjątkowo nie chce zasnąć w łóżeczku. Juz jej posmarowałam dziąsła bobodentem bo cały czas płacze bidulka :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2014, 20:08

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mala ma duze zgrubienie po szczepieniu na udzie, co z tym robic? Jakaś soda czy coś jeszcze? czy to jest jakies niebezpieczne czy normalne?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny, mala ma duze zgrubienie po szczepieniu na udzie, co z tym robic? Jakaś soda czy coś jeszcze? czy to jest jakies niebezpieczne czy normalne?
    Lolka, Julka po ostatnim szczepieniu miała całkiem spore zgrubienie w miejscu uklucia, aż się przestraszyłam, ale po kilku dniach zeszło. Nic z tym nie robiłam, tylko obserwowałam ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, z obidów to jeszcze jem jakieś tam inne, ale już mi się nie chciało wymieniać :P
    No szynka jest kupna, eh...już sama nie wiem, zobaczymy co w testach wyjdzie.

    Wiki zjadła 100 ml mm a później jeszcze cycusia, tyle minut co zawsze, nieźle co?
    Ciekawe do której pośpi.

    lolka83, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Lolka, Julka po ostatnim szczepieniu miała całkiem spore zgrubienie w miejscu uklucia, aż się przestraszyłam, ale po kilku dniach zeszło. Nic z tym nie robiłam, tylko obserwowałam ;-)

    Zrobilam oklad z sody i teraz posmarowalam odrobinke altacetem...zobaczymy...mam nadzieje, ze zniknie niedlugo.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, ależ piękne zdjęcie!!

    Witajcie, kogo nie ma na fb :P

    Wiecie, ja pomyliłam słoiczki i nie wiem jakim sposobem, ale wzięłam pasternak... zorietowałam się dopiero, jak kończyłam małej podawać... Spojrzałam na etykietkę, a tam pasternak. Smakował malutkiej i piękną kupę po nim zrobiła :D w ogóle po tych słoiczkach raz na 2-3 dni robi kupę, która ilością i konsystencją przypomina marchewkę ze słoiczka... Wygląda to tak, jakby w ogóle tego nie strawiła, tylko wszystko przez nią przeleciało :o Wasze dzidzie też tak mają?

    Am, widzę, że nasze maluszki tak samo funkcjonują :) Zosiak śpi równiuteńko po 30 min w dzień, ani pół minutki dłużej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2014, 21:58

    Karola:), am, lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądamy miss Polski, ehhh ale mają dziewczyny figury...

    Mandalena, Karola:) lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Oglądamy miss Polski, ehhh ale mają dziewczyny figury...


    eee :) pocwiczymy z Chodakiem i tez bedziemy mialy... :P
    Zreszta z tego co widze po fotach zle z nami nie jest :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 00:57

    Camilia, karusia, maja89waw lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karuś dobrze, ze piszesz, bo nie wiedzialam jak mala przyjmie ten pasternak :p ja jutro Dynia a pozniej wlasnie brokuly, groszek lub pasternak :P

    Iwo, karusia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas powtorka z rozrywki z pierwszej dawki 5w1..wczoraj bylo w dzien ok, nocka srednia, ale dzis wieczorem hardcore...w dzien spala bawila się bez zarzutu :)
    malutka od razu zasnela, po 10 min sie obudzila i szal...ona po tym szczepieniu dostaje jakiegos kociokwiku, jest mega pobudzona, biedulka nie mogla zasnac, oczka tarla, co chwiaak jej sie zamykaly, ale tak jakby cos nie pozwalalo jej zasnac..po 2 godzinach usypiania najpierw przy cycku, pozniej w lozeczku, znow cycek i na razie spi..zobaczymy na ile..tak mi jej zal...okropnie i dziwnie to szczepienie 5w1 przechodzi...mamy opoznienie w tych szczepieniach, ale w styczniu ma ostatnia dawke..jeny :(

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to ja się dziś wyśpię :(

    Po całym ciężkim dniu marudzenia na zmianę z płaczem nie wiadomo o co Mały zasnął o 22. Zanim cokolwiek zrobiłam w domu i położyłam się do łóżka Dawid się obudził z płaczem o 00:50. Wzięłam go do jedzenia, bo już mu się takie akcje zdarzały. Zjadł 10 minut i zasnął, odłożyłam go do łóżeczka i po 5 minutach już nie spał. A teraz próbuję go uśpić na kolanach z suszarką, ale co chwila się rozbudza nie wiedzieć czemu :/

    Lolka tak czytam Twój wpis i zastanawiam się czy może u nas ma to jakiś związek ze szczepieniem czwartkowym, ale kurcze do tej pory nie było problemu.
    Ja chcę spać :(

    lolka83, Iwo lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Oj to ja się dziś wyśpię :(

    Po całym ciężkim dniu marudzenia na zmianę z płaczem nie wiadomo o co Mały zasnął o 22. Zanim cokolwiek zrobiłam w domu i położyłam się do łóżka Dawid się obudził z płaczem o 00:50. Wzięłam go do jedzenia, bo już mu się takie akcje zdarzały. Zjadł 10 minut i zasnął, odłożyłam go do łóżeczka i po 5 minutach już nie spał. A teraz próbuję go uśpić na kolanach z suszarką, ale co chwila się rozbudza nie wiedzieć czemu :/

    Lolka tak czytam Twój wpis i zastanawiam się czy może u nas ma to jakiś związek ze szczepieniem czwartkowym, ale kurcze do tej pory nie było problemu.
    Ja chcę spać :(


    Podajmy sobie rekę...moja spi tak lekko, że chodzę na palcach i mam naandzieje, ze sie nie obudzi orzez jakis czas, byle do 1 karmienia.. z tego wszystkiego mi się, nie chce spac, siedze na kompie i nic nie robie w domu, bo mam wrazenie,ze ona wszystko slyszy, chociaz mamy ok 100m2...ja piernicze :P
    Kurcze u nas zawsze nastepnego dnia po szczepieniu takie akcje...hmm ale kazde dziecko reaguje inaczej...
    Byle Ci zasnął ...

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecałam zdjęcia z sesji, ale mam duży problem z załadowaniem, nie wiem dlaczego hmm.

    867958238956e52dm.jpg


    Iwo, Plumb80, karusia, am, misia_k1, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 560 561 562 563 564 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ