X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8968b0a15fd9f634m.jpg

    Mandalena, Iwo, Plumb80, karusia, am, misia_k1, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Oglądamy miss Polski, ehhh ale mają dziewczyny figury...
    Mój M włączył miss Polski, a ja się tak wscieklam brrr, natychmiast przelaczylam ;-)

    Co do szczepień to dla mnie zawsze jest to duży stres, jutro właśnie się wybieramy :-(

    W sobotę idziemy na roczek mojego chrzesniaka. Chyba z tej okazji kupię sobie jakąś kiecke, a co raz od święta mogę się chociaż pokazać w czymś innym niż dres i kitka heh

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, no dokladnie Dawid mial to samo po infanrixie....nie spal 2 tyg w nocy. Teraz po pneumokokach jest spoko. Dzis znowu spal sam w swoim pokoju do 9:30z 1 karmieniem o 6 :) znowu jestem dumna :) w styczniu ostatnia dawka - tez sie boje...mowi się, że to przez komponente krztuscowa....
    Lolka-ostrzegam, po dyni sa smierdzace kupy ;) przynajmniej dla mnie ciężkie do zniesienia ;)

    Mikilka-śliczne zdjecia ;)

    My nie ogladamy takich pierdol jak miss czegokolwiek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 10:33

    mikulka, karusia, am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Nadrobiłam :D

    U nas Mikołajki udane, starsze dzieci dostały słodycze i bluzki, natomiast Victor body i gryzaczki oraz pluszowego tygryska.

    My choinkę ubierzemy już chyba w przyszłym tygodniu. Już nie mogę się doczekać reakcji Victorka na lampki :)

    Pisałyście o lekarzach i ich podejściu do większych dzieci. Ja w czwartek też się wkurzyłam. Byłam na ważeniu małego. On należy do tych większych dzieci, bo rodząc się miał 4640g. Także jest na tej górnej granicy siatki centylowej, ale dobiera równomiernie i nie jest jakiś gruby. Ma owszem trochę ciałka, no ale on od urodzenia jest taki.
    Wszystko było zawsze dobrze na ważeniu, aż nagle środowiskowa doczepiła się ( zawsze jest ta sama ). I pyta się mnie, co on je, bo jest za gruby, bo jest na górnej granicy siatki. Na to ja jej, że mm i od 1,5 tyg wprowadziłam mu warzywka ( marchew i brokuły lub kalafior . Kaszkę podałam tylko przez 4 dni, a potem przeszłam na warzywa same. A ona do mnie, że mam mu podawać tylko mm do 6 miesiąca :/ Także do połowy stycznia jedziemy na samym mleku, a dietę rozszerzać mam dopiero jak skończy 6 miesięcy. Nie wiem jak to się będzie miało do wagi w styczniu, zobaczymy. Ale też mnie wkurzyły komentarze, że jest za gruby i nie może jeść. A jedna z matek dodała, że jest duży za mamą !!!! Nie należę do osób szczupłych bardzo, ale też nie walczę z nadwagą :( Wyszłam zniesmaczona i powiem Wam szczerze, że odebrały mi radość z wizyt u nich oraz radość z rozwoju Victorka. Mam wrażenie że się uwsteczniamy i idziemy do tyłu. Ale nic nie zrobię, muszę go przeciągnąć na samym mleku do połowy stycznia, bo jak nie to jeszcze zapiszą nas tutaj do jakiejś kliniki. Victor wytrzymuje w dzień jakoś na samym mleku, ale jak z zegarkiem w ręku domaga się butli. No i powróciły nieprzespane noce. Wcześniej spał od 23:00 do 7:00, a teraz budzi się z płaczem i trzeba podać butlę w nocy :/

    Ale się rozpisałam... Ale musiałam się wyżalić trochę...

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 10:59

    karusia, Iwo lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie na fb sie zachwycalam jak Zosik dzielnie zniosl pobieranie krwi. Tatus oczywiscie musial skomentowac, ze Zosia lepiej znosi badanie niz mamusia (tak, nienawidze pobierania krwi i do tej pory najchetniej chodzilabym na nie z mama) ;)

    Iwo gratuluje naprawde pieknych nocy! :)

    Lolka co do Chodaka... Pamietasz jak miesiac po porodzie sie chwalilam, ze kupilam ksiazki, plyty i zaczelam cwiczyc? Pisalam, ze bede wytrwala i ze doatad bede cwiczyc, az wroce do formy jeszcze lepszej niz przed ciaza... ahh jak ja to pieknie wszystko postrzegalam... :D zapomnialam tylko napisac podanie do szefowej Zosi, zeby uwzglednila to moje cwiczenie w swoim dobpwym grafiku :)

    My tez w sobote mamy wychodne! Tesciow imieniny, ktore sa zawsze z wielka pompa, wiec w tygodniu pewnie polece po jakis ladny ciuszek... jak dam rade, bo w sobote domykamy szlachetna paczke wiec gorrracy tydzien sie zapowiada :)

    am, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj te Miski mają po 19-21 lat. Ja oglądałam z M, a niech sobie popatrzy... A propos figury mi jeszcze zostało 3 kg.

    A i zawsze miałam zapytać, czy na forum jest ktoś w moim wieku, daj Boże starszym ;), Tylko ja jestem po trzydziestce ;( ? Lolka 83 Ty chyba mój rocznik jesteś.... Może pisałyście o tym na początku, ale ja nie kojarzę

    Mikulka- sesja bajka!

    Am, ja wczoraj odkryłam,że na You tube są ponagrywane dźwięki odkurzacza, suszaki zwykłej, suszarki hotelowej...nawet kilkugodzinne. Na Radka podziałał odgłos deszczu.

    am lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:

    A i zawsze miałam zapytać, czy na forum jest ktoś w moim wieku, daj Boże starszym ;), Tylko ja jestem po trzydziestce ;( ? Lolka 83 Ty chyba mój rocznik jesteś.... Może pisałyście o tym na początku, ale ja nie kojarzę

    Ja mam 34 :P

    am, Mandalena lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb co za chamstwo! Mam tu na mysli komentarz tej mamuski!

    Nie marwt sie kochana i ciesz sie, ze Victorek soe tak ladnie rozwija! Moja Zosia tez jest wysoko w siatce centylowej, buzie ma okraglutka i pierdylion faldek na raczkach i nozkach! I kazda kocham i uwielbiam! Ja tam w ogole lubie pulchbe niemowlaczki! :)

    A co do srodowiskowej nie martw sie, moja dr powiedziala, ze kochanego szczescia nigdy nie za wiele, tylko kregoslupa mamusi troszke szkoda! Dopoki dzieciatko ma dobre wyniki badan i prawidlowo sie rozwija to uwazam takie zachowanie za zwykle czepialstwo! Wstanie na nozki to zgubi wszytsko :)

    Plumb80, Iwo lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę. Moja córeczka też była pulchniutka, a jak zaczęła chodzić to wszystko pięknie zgubiła.

    A teraz na tej wizycie to aż głupio mi się zrobiło, bo poczułam się tak, jakbym tuczyła dziecko... Tutaj niestety na ważenie wchodzi się do sali, gdzie jest kilka przewijaków, także wszyscy wszystko słyszą. Tylko dlaczego komentują ?! Tamta matka tez nie należała do szczupłych. Ale zauważyłam taką tendencję tutaj w UK, że uwagi co do figury robią zawsze te pełniejsze kobietki, chyba w ten sposób leczą swoje własne kompleksy... Mi brakuje jeszcze 5 kg do starej wagi i mam świadomość tego, że jeszcze muszę schudnąć, no ale spasła nie jestem i dlatego się wkurzyłam.
    Nic, przemęczę małego na samym mm i zobaczymy, jaki będzie tego efekt w styczniu. Dzięki za wsparcie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 11:14

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest kilka dziewczyn po 30stce, albo kolo 30stki. Ja w marcu 28.
    Kurczę, zaspalismy na pobranie krwi- testy alergologiczne. Będziemy musieli jechac jutro, no i wynik będzie po weekendzie dopiero ;/

    Kurcze przez tego lekarza wydatki nam się zwiększyły o tysiać złotych na grudzień. Nie uwzględniałam tego w naszym budżecie. Do tego akurat miesiąc świąteczny, prezenty, troszkę sie podłamałam ;/ Mam nadzieję, że jakoś damy radę!

    Wiki wypiła jak wczoraj pisałam 100 ml mm i cycusia normalnie, myślałam że będzie spała wyjątkowo długo a tu pobudka o 2iej bodajże, koło 4tej chyba i o 6stej. Już mało pamiętam te godziny karmienia, bo robię to automatycznie na śpiocha i dzięki Bogu ona je i zasypia, więc to nie jest jakoś męczące. Spałyśmy do 9tej.

    Też oglądaliśmy misski, szczerze? Może ze 2 wg mnie były ładne. Kurcze dziewczyny po 18-22 lata a wyglądały jak grubo po 30stce.

    U nas pada, więc chyba spacer odpada...eh...jakoś podłamałam się tymi wydatkami i do tego krostki nadal z buźki Wiki nie znikają, wręcz chyba jest ich coraz więcej :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plumb moj Jas tez jest okragly he.moja kluseczka i tez ma pierdylion jak to Karusia nazwala faldek:)hi
    Nie wiem kurcze co jest Dziewczyny. Od kilku dni Jas budzi sie 3 razy w nocy okolo polnocy,3 i 5 i domaga sie butli. Placze?daje smoka?cycusie i nie pomaga. Dzis po polnocy chcialam go woda oszukac. EWypil jak nigdy'ale butle tez musialam dac...wracamy do punktu wyjscia kiedy Jas byl malutki i tak czesto sie budzil.juz dobry miesiac wstawal tyylko ok 3 i dawalam TYLKO piersi i mu wystarczalo a teraz...??o co kaman???

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może kolejny skok? Albo głodny i potrzebuje więcej mleka? Zawsze uspokoi się tylko po karmieniu, czy dasz radę go inaczej wyciszyć i uśpić?

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Plumb dokładnie nie przejmuj się, ale takie komentarze są zdecydowanie nie na miejscu, aż od razu człowiek się wkurza :/

    Mikulka zdjęcia cudne :D pewnie masz problem żeby je wgrać bo są duże.

    Mandalena ja jak i Plumb mam 34 :P Wiem że różne dźwięki są na you tube, ale na suszarkę Mały rzadko daje się nabrać ;)

    Dawidek zasnął mi wczoraj za drugim razem o 2. Spał do 8, więc całkiem nieźle. Ja niestety jestem totalnie niewyspana, bo mój M zamiast wyłączyć budzik o 5 to schował go pod kołdrę .... wrrrrr..... tak się zezłościłam że mnie wybił ze spania że nie mogłam potem zasnąć, eh...

    A dziś pada deszcz i jest tak ponuro :/


    Plumb80, Mandalena lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    plumb moj Jas tez jest okragly he.moja kluseczka i tez ma pierdylion jak to Karusia nazwala faldek:)hi
    Nie wiem kurcze co jest Dziewczyny. Od kilku dni Jas budzi sie 3 razy w nocy okolo polnocy,3 i 5 i domaga sie butli. Placze?daje smoka?cycusie i nie pomaga. Dzis po polnocy chcialam go woda oszukac. EWypil jak nigdy'ale butle tez musialam dac...wracamy do punktu wyjscia kiedy Jas byl malutki i tak czesto sie budzil.juz dobry miesiac wstawal tyylko ok 3 i dawalam TYLKO piersi i mu wystarczalo a teraz...??o co kaman???


    No właśnie, ale uspokaja się o karmieniu?
    Kochana na pocieszenie powiem, że u nas też się pogorszyło w spaniu, przecież wiesz...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie po karmieniu jest lepiej tzn po butli z mlekiem.moze potrzebuje juz wiecej?ale wiem ze w nocy to jest mu obojetnie czy zje pokarm z 3 miarek czy 2.staram sie rozcienczac mu bo z kupkami sa problemy a spi tyle samo bo juz sprawdzalam.
    no kurcze przeciez dzidzie powinny juz powoli wychodzic z nocnego jedzenia a nie zwiekszac sobie.

    W nocy nie probowalam go dluzej uspokajac niz 20 min,ale wtedy mi sie rozbudza a nie chce aby pomylił pory dnia...wiecie jak to jest.

    Mikulka ssuper foteczki;))sliczniutka ta Twoja córeczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 13:14

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, święte slowa, nasze dzieciaczki są juz na tyle duże, że powinny już wiedzieć, że noc jest od spania ;-) Moja Julka niestety również tego nie rozumie. Teraz zasypia po wieczornej butli i żeby było śmieszniej budzi się po ok godzinie wyspana i pełna energii do zabawy. Potem zasypia ok godz 22:30i ok 2 budzi sisię na cycka, później jeszcze po jakichś 2 godzinach. A zapomniałam napisać, że już po tej pobudce o 2 śpi z nami, bo walczymy ze smoczkiem, a siedzieć przy łóżeczku nie mam siły. Takie to moje Jula jest :-D

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, tak ja mam 31 lat, ale wiem, ze Paula ma tez tyle i jest kilka dziewczyn po 30 :)
    ja nie ogladam tych wyborów miss, dla mnie to wszystko ustwaka, a te co wygrywaja nie podobaja mi się zazwyczaj :P
    Wolę obejrzeć ciekawe seriale-sciagam, ktore nadal mecze przy karmieniu, chociaz karmienie trwa juz 10 min ale udaje mi się dziennie z 2 odcinki luknać, szczegolnie ja ja usypiam...teraz mecze Suits :P Piekne widoki :P
    http://www.filmweb.pl/serial/W+garniturach-2011-585726

    Mala zasnela o tej 24.30 juz na stale, spala do 4...czyli jak zasypia o 22 tez spi do 4, hmmm, a pozniej budzila się ok 9 i spalysmy do 11 :)

    Biedna wyglada na taka zmarnowana, oczka podkrazone, jak ja nie lubie tego cholernego szczepienia! Po pneumok dobrze jest, a po tym 5w1 porazka :(
    Tak IWo nasze malce podobnie je przechodza...bo zazwyczaj dzieci po szczepieniach sa senne, a moja 2-3dni po w dzien drzemie, ale w nocy masakra...biedastwo, taka rozdrazniona i pobudzona :(

    U nas pogoda pod psem, ale mama wyszla z Wiki, bo ona od tyg bez spacerow tylko po lekarzach jedzdzilismy...
    ja mam kupe prasowania, od jutra piore firanki, musze poogarniac...eh zacznie się szal swiateczny :P
    Tyle nakupialam ubranek na rozm 74 ze nie wiem jak mi się w szafie zmieszcza :) Pocieszam się, ze niektore roznia sie rozmiarem a niektore sa 74/80 wiec moze dluzej w nich pochodzi...na razie jest na granicy 68 na styk, 74 lekko za luzne :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:37

    am, misia_k1, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Misia, święte slowa, nasze dzieciaczki są juz na tyle duże, że powinny już wiedzieć, że noc jest od spania ;-) Moja Julka niestety również tego nie rozumie. Teraz zasypia po wieczornej butli i żeby było śmieszniej budzi się po ok godzinie wyspana i pełna energii do zabawy. Potem zasypia ok godz 22:30i ok 2 budzi sisię na cycka, później jeszcze po jakichś 2 godzinach. A zapomniałam napisać, że już po tej pobudce o 2 śpi z nami, bo walczymy ze smoczkiem, a siedzieć przy łóżeczku nie mam siły. Takie to moje Jula jest :-D
    Mikulka u mnie też od 2 juz spi z Nami bo po prostu jest mi tak wygodniej(no wygodniej w sensie że mogę zamknąć oko,nie muszę nosić,śpiewać-ale niewygodnie bo leżenie ciagle na boku to jakaś masakra i zawsze po nocy boli mnie odcinek szyjny.:)

    Iwo, mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, no u mnie też sterta prania do prasowania,zaczynam od jutra oraz najwyższy czas zacząć porządki świąteczne(mycie okien, kryształów,układanie w półkach), aczkolwiek w tym roku chyba nie będzie tak super wszędzie poukładane, bo Jasiowe rzeczy(wozek, fotelik,mata, huśtawka, maskotki etc) są wszędzie ee i to są Jego Niezbędne rzeczy, których nie da się schować do szafy:P

    lolka83, Iwo lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Oj te Miski mają po 19-21 lat. Ja oglądałam z M, a niech sobie popatrzy... A propos figury mi jeszcze zostało 3 kg.

    A i zawsze miałam zapytać, czy na forum jest ktoś w moim wieku, daj Boże starszym ;), Tylko ja jestem po trzydziestce ;( ? Lolka 83 Ty chyba mój rocznik jesteś.... Może pisałyście o tym na początku, ale ja nie kojarzę

    Mikulka- sesja bajka!

    Am, ja wczoraj odkryłam,że na You tube są ponagrywane dźwięki odkurzacza, suszaki zwykłej, suszarki hotelowej...nawet kilkugodzinne. Na Radka podziałał odgłos deszczu.

    Fakt młode :) wszystkie typowane przez M nie przeszły do finałowej 10, za to moje dwie :) i wygrała jedna z nich. Śmiałam się, że brzydka muszę być jak ma taki gust Haha ;)

    Ja od wielkiego dzwonu TV oglądam... M włączył, trafił na te miski i też sobie pomyślałam, niech oko nacieszy :p

    Mi brakuje już tylko 2 ale z brzuchem muszę coś zrobić ;( zwłaszcza jak siedzę to widać ze sflaczały z lekka...

    Mikulka zdjęcia córci słodkie !

    Ja chyba dziś choinkę ubieram :p

    Co do dźwięków - jeśli ktoś ma iphona z was jest fajna aplikacja sound sleeper. Może na inne smart phony tez coś jest. Chyba juz kiedyś o tym pisałam.

    U nas mała zasypia ostatnio pięknie, punkt 20:00. I dopóki nie położymy sie z M do łóżka to śpi ładnie. Jak tylko pojawimy sie w pokoju to po 5 minutach sie budzi... Biorę ja wiec do łóżka, cyc i śpi dalej. Chyba przełożymy łóżeczko do jej pokoju. Może to pomoże jak u Iwo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:05

    lolka83, Iwo lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
‹‹ 561 562 563 564 565 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ