X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj współczuję dziewczyny wam tych nocy, uwierzcie, wiem co przechodzicie...mam nadzieję, że wkrótce minie ... :)

    Przyszła mi paczka ze smyka :) ogrom tego, już mam całą szafę małego zapchaną,mam już zapasy 74,teraz na 80 kupowałam. Uwielbiam te zakupy dla niego , z kolei nie pamiętam , kiedy ostatnio sobie coś kupiłam. Jakoś niechodzenie do pracy, sprawia, że nie mam ochoty na zakupy ciuchowe dla mnie.

    Dziarsko dziś pomyłam wszystkie okna, firanki własnie się wyprały. w środę ma zacząć padać śnieg, chciałam zdarzyć przed, a jutro jedziemy na rehabilitację ;)

    Karola- mnie tez spotkał niespodziewany wydatek....nowe opony zimowe, tysiak w plecy, a jeszcze czeka mnie nowy rozrząd i sprzęgło do wymiany. Samochód to skarbonka bez dna....

    Co do ćwiczeń - ćwiczyłam regularnie cały pażdziernik, ładnie sylwetka się wyrzeźbiła, w listopadzie jakoś przestałam, bo waga spadła poniżej tego co przed ciążą Ale już mam ustalone z m, że od stycznia wracam na mój ukochany fitness, trenerka już wie, wiec nie ma odwrotu. Mnie jakoś ciężko samej się zmotywować, muszę chodzić na zajęcia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:54

    Camilia, lolka83, am, Karola:) lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, Karola to widzę, że teraz nie tylko ja mam takie noce. Z tymże u mnie tak jest cały czas więc to nie zmiana na gorsze. Cały czas czekam na zmianę na lepsze ;-)

    Iwo ja też tak mam, że jak idę coś kupić to przeważnie obkupię Julę a sobie nic nie wezmę i mimo tego uznaję zakupy za udane.

    Mikulka śliczne zdjęcia.

    Am, Lolka my szczepimy Hexacima i po niej Jula raczej jest senna i ma temperaturę.

    Ja dzisiaj byłam na drugiej z trzech wizyt u dentysty, znów kanałow leczenie i tym razem cztery zastrzyki ze znieczuleniem ale i tak bolało :-/ Do wieczora nie mogę karmić Małej piersią. Dobrze, że mam zapas mleka w zamrażalniku + mm. Tak sobie myślę, że muszę zacząć zamrażać mleko bo już mi mało zostało a w takich sytuacjach bardzo się przydaje. Tylko jak to zrobić jak moje piersi się już przyzwyczaiły do potrzeb Julki i więcej nie produkują? Myślicie, że laktator pomoże mi zwiększyć produkcję?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:59

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Misia, Karola to widzę, że teraz nie tylko ja mam takie noce. Z tymże u mnie tak jest cały czas więc to nie zmiana na gorsze. Cały czas czekam na zmianę na lepsze ;-)

    Iwo ja też tak mam, że jak idę coś kupić to przeważnie obkupię Julę a sobie nic nie wezmę i mimo tego uznaję zakupy za udane.

    Mikulka śliczne zdjęcia.

    Am, Lolka my szczepimy Hexacima i po niej Jula raczej jest senna i ma temperaturę.

    Ja dzisiaj byłam na drugiej z trzech wizyt u dentysty, znów kanałow leczenie i tym razem cztery zastrzyki ze znieczuleniem ale i tak bolało :-/ Do wieczora nie mogę karmić Małej piersią. Dobrze, że mam zapas mleka w zamrażalniku + mm. Tak sobie myślę, że muszę zacząć zamrażać mleko bo już mi mało zostało a w takich sytuacjach bardzo się przydaje. Tylko jak to zrobić jak moje piersi się już przyzwyczaiły do potrzeb Julki i więcej nie produkują? Myślicie, że laktator pomoże mi zwiększyć produkcję?
    Kurcze Camilia, co do zwiększenia produkcji, pisałyśmy o tym często gęsto i w sumie ja sama już nie wiem jak to jest, czy tak jak piszemy, ze laktacja już się unormowała i teraz ciężko ja zwiększyć, lub aby po karmieniu odciągać(tak jak na początku aby rozbujać laktacje) i wówczas wysyłasz impuls do mózgu, aby produkować więcej...ale czy tak faktycznie jest to ja do tej pory nie wiemmm.
    Wiesz,jak dajesz Juli mm na noc to wtedy odciągnij i do lodówki czy zamrażalki, spróbuj też herbatek laktacyjnych aby troszkę laktacje podrasować;).

    Camilia, lolka83 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia no właśnie tak pomyślałam, że jedyny "zapas" mogę mieć wieczorem jak daję Julce mm. A myślisz, że jak jednego wieczora odciągnę trochę i schowam do lodówki to następnego wieczora mogę do tego dołożyć reszę i dopiero wtedy zamrozić?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale Wam zazdroszczę tych nocek, u mnie Haneczka chce być kołysana i noszona na rękach, próbuje ją teraz odkładać, ale nie potrafię słuchać jej płaczu, żal mi; ( wiem że im starsza tym będzie cięższa i trudniej ja będzie odzwyczaic:(

    Co do tego mm to czuje się niedokształcana :( I głupio mi ale proszę niech mi ktoś podpowie bo ja to cyca wyjmowałam i heja na tym się kończyło moje karmienie.
    ale teraz Hania domaga się jeszcze i chce ssać ale zaraz się denerwuje.
    chce sprawdzić czy dalej jest głodna i nie wiem co kupić czy mleko początkowe czy następne? Nie wiem od którego miesiąca niby tam piszą od 6. My skończyłysy 5 i tym samym zaczelysmy 6. Ja tak to rozumiem.
    Jeju czuję się beznadziejnie ale nie mam kogo podpytac:( Polecalyscie firmy gerber i hippa. Wizytę mam dopiero pod koniec stycznia nie chce czekać, zresztą Wy jesteście mądrzejsze:)
    nie wiem co kupić żeby było dobrze
    kurcze niby nie płacze ale tak krótko jee, piersi sflaczałe, leci mleko ale ja nie jestem pewna w 100% czy ona jest najedzona.

    Mikulka ale masz bejbe słodką:) zazdroszczę trochę tych waszych sesji, ja mam całkiem dobry aparat i robie małej sesje domowe czasem ja rozbiór lub ładnie ubiore:)

    Jedna z dziewczyn pisała o mężu który jest gadżeciarzem, mój też chcę play stadion, ale powiedziałam mu ze kupimy jak córka podrośnie to wtedy będzie czas na zabawy ^-^

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 20:28

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, można łączyć ze sobą odciągnięte mleko - po schłodzeniu w lodówce, w ciągu 24 h (czyli chyba do zamrażalnika po lodówce). Żeby zwiększyć produkcję można odciągać - od razu po karmieniu - impuls do piersi, że są opróżnione i że więcej trzeba. Żeby zwiększyć produkcję, to trzeba siedzieć na laktatorze nawet jak nie kapie - właśnie wtedy się wysyła ten impuls. Ekstremalne zwiększanie produkcji - power pumping - 20 min laktatora, 10 min przerwy 10 laktator, 10 min przerwy 10 laktator.
    Misia, Jaś dużo dostaje jedzenia w dzień, może nie śpi, bo ząbkuje?
    My też ząbkujemy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 20:33

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Misia no właśnie tak pomyślałam, że jedyny "zapas" mogę mieć wieczorem jak daję Julce mm. A myślisz, że jak jednego wieczora odciągnę trochę i schowam do lodówki to następnego wieczora mogę do tego dołożyć reszę i dopiero wtedy zamrozić?
    Camilia to zależy ile bedziesz miała...niby nie powinno się mieszać,ale ja mieszam z jednego dnia, bo nigdy nie mam aż tyle za jednym razem aby na butle starczyło. Musisz tylko pamiętać o temp. czyli jak zmieszasz to najlepiej aby w lodówce postało jedno i drugie i dopiero zmieszać-aby temp była taka sama i wówczas zamrozić:)chyba po chińsku napisałam...chodzi o to, ze jak wieczorem dziś odciągniesz-to przelejesz do kubka i do lodowki. jutro jak odciągniesz to przelejesz do drugiego kubka i dopiero np po godz kiedy postoi ten pokarm zmieszasz z pokarmem z kubka nr 1.

    jeśli za 1 razem odciągasz 1 butlę to lepiej mrozić osobno:)
    Lub Camilia, spróbuj odciągnąć wieczorem i potem rano jakos-jesli Ci się uda i zmieszac.

    Edit...ja tu pisze a Kasjia tak ładnie to wytlumaczyła:):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:04

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasija ten power pomping to 20 min na jedna piers 20 na druga 10 przerwy potem 10 na jedna piers i 10 na druga etc??w sumie ponad 2h yyyy??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:15

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za rady, ca ja bym bez Was zrobiła :-)

    Marta na mleku którę podaję Julce jest napisane, że jest ono do ukończenia 6 miesiąca życia. My karmimy się Bebilonem Pepti ze wględu na alergię ale na samym początku podawałam Małej mleko Hipp- z polecenia znajomych bo podobno ma dobry skład. A propo długości jedzenia to Jula też krótko je a później już sobie tylko ciumka i moje piersi rónież nie są tak twarde jak kiedyś ale to podobno za sprawą ustabilizowanej laktacji. Jednak jeśli masz obawy czy Hania się najada to spróbuj mm :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:46

    marta&hania lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a jakie staniki do karmienia macie? Bo moje już się trochę zużyły i chciałabym sprawić sobie nowy. Myślałam o takim lekko usztywnionym w kolorze czarnym ale inny też może być. Co polecacie? :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:12

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Kochane a jakie staniki do karmienia macie? Bo moje już się trochę zużyły i chciałabym sprawić sobie nowy. Myślałam o takim lekko usztywnionym w kolorze czarnym ale inny też może być. Co polecacie? :-)
    ja mam bawełniane i z alles mama usztywniane super sa:) bawełniane przewaznie po domu i na noc.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka śliczne zdjęcia

    Anitko nie przejmuj się głupimi babami, pewnie same mają kompleksy
    Mandalena ja też jestem 83, niedługo 31 urodziny, i znowu się nic nie będzie można napić:)

    Mnie zostało 6 kg do wagi sprzed ciąży, coś chyba ze mną nie tak bo chodzę 3 x w tyg na ten aqua cycling, a waga magicznie stoi w miejscu, no normalnie w obłęd popadam, bo w nic się nie mieszczę i płakać mi się chce jak ciuchy w sklepie przymierzam, jeszcze nic nie kupiłam po ciąży i nie mam już w czym chodzić. Nawet zrobiłam sobie TSH i wynik 2,3 czyli ok, a już myślałam, że może tarczyca

    Zuzia kolejną noc spała do 6 bez karmienia, wprawdzie trochę popłakiwała przez sen ale nie budziła się

    Plumb80, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, ja bede zmieniac na 2 kiedy Jaś bedzie mial 6m.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Kochane a jakie staniki do karmienia macie? Bo moje już się trochę zużyły i chciałabym sprawić sobie nowy. Myślałam o takim lekko usztywnionym w kolorze czarnym ale inny też może być. Co polecacie? :-)

    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia/?utm_source=GoogleMerchant&utm_medium=GoogleMerchant&utm_campaign=GoogleMerchant&gclid=CPGYjpqjt8ICFdQZtAodLB0AAA

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia/?utm_source=GoogleMerchant&utm_medium=GoogleMerchant&utm_campaign=GoogleMerchant&gclid=CPGYjpqjt8ICFdQZtAodLB0AAA

    Mam dokładnie ten sam. Wygodny jest, ale moje staniki z Alles dość mocno się kosmacą. Ogólnie to pasowałoby je wyrzucić i kupić nowe, ale wytrzymam jeszcze z 2 mies, potem zapodam sobie już takie zwykłe..

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia/?utm_source=GoogleMerchant&utm_medium=GoogleMerchant&utm_campaign=GoogleMerchant&gclid=CPGYjpqjt8ICFdQZtAodLB0AAA
    mam identyczny hehe::)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Camilia:)
    Zaczęłam czytać etykiety wszystkich mm w necie:) hipp ma bardzo dobre opinie;)

    Ja miałam staniki z h&m ale strasznie się wyciagneły:(

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, dziewczyny powiem Wam, że dzisiaj jakiś niefajny dzień. Zdołowałam się tymi wydatkami, i tą alergia się martwię cały czas. Postanowilismy z mężem, że pójdziemy jeszcze do jednego lekarza i później te testy ewentualnie. Nie wiem czy to dobra decyzja, ale mój M. się upiera, że lepiej posłuchać co inny lekarz powie.

    Wolałabym mieć problem zbędnych kg niż alergii u małej. Szczerze, to ja już tak wyglądam chudo, że wszytsko na mnie wisi. Karmienie strasznie mnie wyciągnęło :( no ale skóra na brzuchu obwisła, no i oczywiście brak jędrności wszędzie!

    Lecę spać dziewczynki, może jutro wstanie lepszy dzień!

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola na pewno jutro będzie lepiej :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola na pewno bedzie lepiej, a pomysl z lekarzem ok. JA zawyczaj takie sprawy konsultuje z dwoma...chociaz z takimi malenstwami to roznie bywa...

    U nas dzis w miare dzien, co prawda mala troche marudna, ale zwalam to szczepienie...
    Guzek nadal jest dosc twardy, mam nadzieje, ze sie niedlugo wchlonie, smaruje altacetem i okladam soda...ile takie cos sie moze utrzymywac?

    Mala spala na spacerze godzinke, pozniej od 16 do 17.30.

    Usnela mi przy piersi o 21, do tego czasu spi i poplakuje, hmm, mam nadzieje, ze jednak juz bedzie spala do 1 karmienia...
    ja teraz ogarniam jeszcze rzeczy w necie, zakupy i inne sprawy, zaraz namaczam firanki...od jutra pranie i prasowanie, dziele to na 2-3 dni aby sie jakos ogarnac :)

    ps. Iwo mi tez dzis paczka ze Smyka wreszcie przyszla...sliczne te ubranka, domawiam jeszcze kilka zabawek dla chrzesniakow, a te co polecalyscie, wyslalam tesciom i rodzicom :)
    ja nie wiem jak to jest z tymi kombinezonami..ten na rozm 74 mierzony od glowy do stopek ma 86 cm, a ten co dzis przyszedl na rozm 68 mierzony tak samo ma 74 cm...
    ten akurat jest na teraz, ale znow tamten jest naprawde duzy i to w kilku firmach to samo, czy to taki dziwny przeskok, eh nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 23:36

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 562 563 564 565 566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ