Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj współczuję dziewczyny wam tych nocy, uwierzcie, wiem co przechodzicie...mam nadzieję, że wkrótce minie ... :)

    Przyszła mi paczka ze smyka :) ogrom tego, już mam całą szafę małego zapchaną,mam już zapasy 74,teraz na 80 kupowałam. Uwielbiam te zakupy dla niego , z kolei nie pamiętam , kiedy ostatnio sobie coś kupiłam. Jakoś niechodzenie do pracy, sprawia, że nie mam ochoty na zakupy ciuchowe dla mnie.

    Dziarsko dziś pomyłam wszystkie okna, firanki własnie się wyprały. w środę ma zacząć padać śnieg, chciałam zdarzyć przed, a jutro jedziemy na rehabilitację ;)

    Karola- mnie tez spotkał niespodziewany wydatek....nowe opony zimowe, tysiak w plecy, a jeszcze czeka mnie nowy rozrząd i sprzęgło do wymiany. Samochód to skarbonka bez dna....

    Co do ćwiczeń - ćwiczyłam regularnie cały pażdziernik, ładnie sylwetka się wyrzeźbiła, w listopadzie jakoś przestałam, bo waga spadła poniżej tego co przed ciążą Ale już mam ustalone z m, że od stycznia wracam na mój ukochany fitness, trenerka już wie, wiec nie ma odwrotu. Mnie jakoś ciężko samej się zmotywować, muszę chodzić na zajęcia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:54

    Camilia, lolka83, am, Karola:) lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, Karola to widzę, że teraz nie tylko ja mam takie noce. Z tymże u mnie tak jest cały czas więc to nie zmiana na gorsze. Cały czas czekam na zmianę na lepsze ;-)

    Iwo ja też tak mam, że jak idę coś kupić to przeważnie obkupię Julę a sobie nic nie wezmę i mimo tego uznaję zakupy za udane.

    Mikulka śliczne zdjęcia.

    Am, Lolka my szczepimy Hexacima i po niej Jula raczej jest senna i ma temperaturę.

    Ja dzisiaj byłam na drugiej z trzech wizyt u dentysty, znów kanałow leczenie i tym razem cztery zastrzyki ze znieczuleniem ale i tak bolało :-/ Do wieczora nie mogę karmić Małej piersią. Dobrze, że mam zapas mleka w zamrażalniku + mm. Tak sobie myślę, że muszę zacząć zamrażać mleko bo już mi mało zostało a w takich sytuacjach bardzo się przydaje. Tylko jak to zrobić jak moje piersi się już przyzwyczaiły do potrzeb Julki i więcej nie produkują? Myślicie, że laktator pomoże mi zwiększyć produkcję?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:59

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Misia, Karola to widzę, że teraz nie tylko ja mam takie noce. Z tymże u mnie tak jest cały czas więc to nie zmiana na gorsze. Cały czas czekam na zmianę na lepsze ;-)

    Iwo ja też tak mam, że jak idę coś kupić to przeważnie obkupię Julę a sobie nic nie wezmę i mimo tego uznaję zakupy za udane.

    Mikulka śliczne zdjęcia.

    Am, Lolka my szczepimy Hexacima i po niej Jula raczej jest senna i ma temperaturę.

    Ja dzisiaj byłam na drugiej z trzech wizyt u dentysty, znów kanałow leczenie i tym razem cztery zastrzyki ze znieczuleniem ale i tak bolało :-/ Do wieczora nie mogę karmić Małej piersią. Dobrze, że mam zapas mleka w zamrażalniku + mm. Tak sobie myślę, że muszę zacząć zamrażać mleko bo już mi mało zostało a w takich sytuacjach bardzo się przydaje. Tylko jak to zrobić jak moje piersi się już przyzwyczaiły do potrzeb Julki i więcej nie produkują? Myślicie, że laktator pomoże mi zwiększyć produkcję?
    Kurcze Camilia, co do zwiększenia produkcji, pisałyśmy o tym często gęsto i w sumie ja sama już nie wiem jak to jest, czy tak jak piszemy, ze laktacja już się unormowała i teraz ciężko ja zwiększyć, lub aby po karmieniu odciągać(tak jak na początku aby rozbujać laktacje) i wówczas wysyłasz impuls do mózgu, aby produkować więcej...ale czy tak faktycznie jest to ja do tej pory nie wiemmm.
    Wiesz,jak dajesz Juli mm na noc to wtedy odciągnij i do lodówki czy zamrażalki, spróbuj też herbatek laktacyjnych aby troszkę laktacje podrasować;).

    Camilia, lolka83 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia no właśnie tak pomyślałam, że jedyny "zapas" mogę mieć wieczorem jak daję Julce mm. A myślisz, że jak jednego wieczora odciągnę trochę i schowam do lodówki to następnego wieczora mogę do tego dołożyć reszę i dopiero wtedy zamrozić?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale Wam zazdroszczę tych nocek, u mnie Haneczka chce być kołysana i noszona na rękach, próbuje ją teraz odkładać, ale nie potrafię słuchać jej płaczu, żal mi; ( wiem że im starsza tym będzie cięższa i trudniej ja będzie odzwyczaic:(

    Co do tego mm to czuje się niedokształcana :( I głupio mi ale proszę niech mi ktoś podpowie bo ja to cyca wyjmowałam i heja na tym się kończyło moje karmienie.
    ale teraz Hania domaga się jeszcze i chce ssać ale zaraz się denerwuje.
    chce sprawdzić czy dalej jest głodna i nie wiem co kupić czy mleko początkowe czy następne? Nie wiem od którego miesiąca niby tam piszą od 6. My skończyłysy 5 i tym samym zaczelysmy 6. Ja tak to rozumiem.
    Jeju czuję się beznadziejnie ale nie mam kogo podpytac:( Polecalyscie firmy gerber i hippa. Wizytę mam dopiero pod koniec stycznia nie chce czekać, zresztą Wy jesteście mądrzejsze:)
    nie wiem co kupić żeby było dobrze
    kurcze niby nie płacze ale tak krótko jee, piersi sflaczałe, leci mleko ale ja nie jestem pewna w 100% czy ona jest najedzona.

    Mikulka ale masz bejbe słodką:) zazdroszczę trochę tych waszych sesji, ja mam całkiem dobry aparat i robie małej sesje domowe czasem ja rozbiór lub ładnie ubiore:)

    Jedna z dziewczyn pisała o mężu który jest gadżeciarzem, mój też chcę play stadion, ale powiedziałam mu ze kupimy jak córka podrośnie to wtedy będzie czas na zabawy ^-^

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 20:28

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, można łączyć ze sobą odciągnięte mleko - po schłodzeniu w lodówce, w ciągu 24 h (czyli chyba do zamrażalnika po lodówce). Żeby zwiększyć produkcję można odciągać - od razu po karmieniu - impuls do piersi, że są opróżnione i że więcej trzeba. Żeby zwiększyć produkcję, to trzeba siedzieć na laktatorze nawet jak nie kapie - właśnie wtedy się wysyła ten impuls. Ekstremalne zwiększanie produkcji - power pumping - 20 min laktatora, 10 min przerwy 10 laktator, 10 min przerwy 10 laktator.
    Misia, Jaś dużo dostaje jedzenia w dzień, może nie śpi, bo ząbkuje?
    My też ząbkujemy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 20:33

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Misia no właśnie tak pomyślałam, że jedyny "zapas" mogę mieć wieczorem jak daję Julce mm. A myślisz, że jak jednego wieczora odciągnę trochę i schowam do lodówki to następnego wieczora mogę do tego dołożyć reszę i dopiero wtedy zamrozić?
    Camilia to zależy ile bedziesz miała...niby nie powinno się mieszać,ale ja mieszam z jednego dnia, bo nigdy nie mam aż tyle za jednym razem aby na butle starczyło. Musisz tylko pamiętać o temp. czyli jak zmieszasz to najlepiej aby w lodówce postało jedno i drugie i dopiero zmieszać-aby temp była taka sama i wówczas zamrozić:)chyba po chińsku napisałam...chodzi o to, ze jak wieczorem dziś odciągniesz-to przelejesz do kubka i do lodowki. jutro jak odciągniesz to przelejesz do drugiego kubka i dopiero np po godz kiedy postoi ten pokarm zmieszasz z pokarmem z kubka nr 1.

    jeśli za 1 razem odciągasz 1 butlę to lepiej mrozić osobno:)
    Lub Camilia, spróbuj odciągnąć wieczorem i potem rano jakos-jesli Ci się uda i zmieszac.

    Edit...ja tu pisze a Kasjia tak ładnie to wytlumaczyła:):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:04

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasija ten power pomping to 20 min na jedna piers 20 na druga 10 przerwy potem 10 na jedna piers i 10 na druga etc??w sumie ponad 2h yyyy??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:15

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za rady, ca ja bym bez Was zrobiła :-)

    Marta na mleku którę podaję Julce jest napisane, że jest ono do ukończenia 6 miesiąca życia. My karmimy się Bebilonem Pepti ze wględu na alergię ale na samym początku podawałam Małej mleko Hipp- z polecenia znajomych bo podobno ma dobry skład. A propo długości jedzenia to Jula też krótko je a później już sobie tylko ciumka i moje piersi rónież nie są tak twarde jak kiedyś ale to podobno za sprawą ustabilizowanej laktacji. Jednak jeśli masz obawy czy Hania się najada to spróbuj mm :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:46

    marta&hania lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a jakie staniki do karmienia macie? Bo moje już się trochę zużyły i chciałabym sprawić sobie nowy. Myślałam o takim lekko usztywnionym w kolorze czarnym ale inny też może być. Co polecacie? :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 21:12

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Kochane a jakie staniki do karmienia macie? Bo moje już się trochę zużyły i chciałabym sprawić sobie nowy. Myślałam o takim lekko usztywnionym w kolorze czarnym ale inny też może być. Co polecacie? :-)
    ja mam bawełniane i z alles mama usztywniane super sa:) bawełniane przewaznie po domu i na noc.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2758

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka śliczne zdjęcia

    Anitko nie przejmuj się głupimi babami, pewnie same mają kompleksy
    Mandalena ja też jestem 83, niedługo 31 urodziny, i znowu się nic nie będzie można napić:)

    Mnie zostało 6 kg do wagi sprzed ciąży, coś chyba ze mną nie tak bo chodzę 3 x w tyg na ten aqua cycling, a waga magicznie stoi w miejscu, no normalnie w obłęd popadam, bo w nic się nie mieszczę i płakać mi się chce jak ciuchy w sklepie przymierzam, jeszcze nic nie kupiłam po ciąży i nie mam już w czym chodzić. Nawet zrobiłam sobie TSH i wynik 2,3 czyli ok, a już myślałam, że może tarczyca

    Zuzia kolejną noc spała do 6 bez karmienia, wprawdzie trochę popłakiwała przez sen ale nie budziła się

    nick nieaktualny, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, ja bede zmieniac na 2 kiedy Jaś bedzie mial 6m.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2758

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Kochane a jakie staniki do karmienia macie? Bo moje już się trochę zużyły i chciałabym sprawić sobie nowy. Myślałam o takim lekko usztywnionym w kolorze czarnym ale inny też może być. Co polecacie? :-)

    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia/?utm_source=GoogleMerchant&utm_medium=GoogleMerchant&utm_campaign=GoogleMerchant&gclid=CPGYjpqjt8ICFdQZtAodLB0AAA

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia/?utm_source=GoogleMerchant&utm_medium=GoogleMerchant&utm_campaign=GoogleMerchant&gclid=CPGYjpqjt8ICFdQZtAodLB0AAA

    Mam dokładnie ten sam. Wygodny jest, ale moje staniki z Alles dość mocno się kosmacą. Ogólnie to pasowałoby je wyrzucić i kupić nowe, ale wytrzymam jeszcze z 2 mies, potem zapodam sobie już takie zwykłe..

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia/?utm_source=GoogleMerchant&utm_medium=GoogleMerchant&utm_campaign=GoogleMerchant&gclid=CPGYjpqjt8ICFdQZtAodLB0AAA
    mam identyczny hehe::)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Camilia:)
    Zaczęłam czytać etykiety wszystkich mm w necie:) hipp ma bardzo dobre opinie;)

    Ja miałam staniki z h&m ale strasznie się wyciagneły:(

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, dziewczyny powiem Wam, że dzisiaj jakiś niefajny dzień. Zdołowałam się tymi wydatkami, i tą alergia się martwię cały czas. Postanowilismy z mężem, że pójdziemy jeszcze do jednego lekarza i później te testy ewentualnie. Nie wiem czy to dobra decyzja, ale mój M. się upiera, że lepiej posłuchać co inny lekarz powie.

    Wolałabym mieć problem zbędnych kg niż alergii u małej. Szczerze, to ja już tak wyglądam chudo, że wszytsko na mnie wisi. Karmienie strasznie mnie wyciągnęło :( no ale skóra na brzuchu obwisła, no i oczywiście brak jędrności wszędzie!

    Lecę spać dziewczynki, może jutro wstanie lepszy dzień!

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola na pewno jutro będzie lepiej :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2304

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola na pewno bedzie lepiej, a pomysl z lekarzem ok. JA zawyczaj takie sprawy konsultuje z dwoma...chociaz z takimi malenstwami to roznie bywa...

    U nas dzis w miare dzien, co prawda mala troche marudna, ale zwalam to szczepienie...
    Guzek nadal jest dosc twardy, mam nadzieje, ze sie niedlugo wchlonie, smaruje altacetem i okladam soda...ile takie cos sie moze utrzymywac?

    Mala spala na spacerze godzinke, pozniej od 16 do 17.30.

    Usnela mi przy piersi o 21, do tego czasu spi i poplakuje, hmm, mam nadzieje, ze jednak juz bedzie spala do 1 karmienia...
    ja teraz ogarniam jeszcze rzeczy w necie, zakupy i inne sprawy, zaraz namaczam firanki...od jutra pranie i prasowanie, dziele to na 2-3 dni aby sie jakos ogarnac :)

    ps. Iwo mi tez dzis paczka ze Smyka wreszcie przyszla...sliczne te ubranka, domawiam jeszcze kilka zabawek dla chrzesniakow, a te co polecalyscie, wyslalam tesciom i rodzicom :)
    ja nie wiem jak to jest z tymi kombinezonami..ten na rozm 74 mierzony od glowy do stopek ma 86 cm, a ten co dzis przyszedl na rozm 68 mierzony tak samo ma 74 cm...
    ten akurat jest na teraz, ale znow tamten jest naprawde duzy i to w kilku firmach to samo, czy to taki dziwny przeskok, eh nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 23:36

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 562 563 564 565 566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ