X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my już po szczepieniu. Mała darla się niemiłosiernie, na końcu zaczęła się krztusic, dlawic i co tylko możliwe. Byłam z nią samą, bo M w pracy (jak zawsze kiedy jest najbardziej potrzebny). Jula teraz śpi, mam nadzieje, ze wszystko będzie git.
    Lekarka kazała nam za 2 tyg zacząć podawać pół łyżeczki kaszki mannej do jarzynki. Jak to zrobić kurcze? Gotuje któraś z Was może w ten sposób?
    Moja kluska waży 6180, waga urodzeniowa 3110, wiec chyba dobrze, z tym ze dokarmiam małą Bebilonem. U nas kupki odpukać codziennie jedna lub dwie. Za to spanie w nocy tragedia. Dopiero z nami w łóżku śpi dłużej, w łóżeczku się wierci i non stop budzi eh
    U nas dzisiaj piękna pogoda, ale wiadomo po szczepieniu nie wyjdziemy. Mam dzisiaj na służbie mojego chrzesniaka, w sobotę kończy roczek. Dziewczyny, nie wyobrażam sobie mieć dzieci po roku, nie dałabym rady. Teraz wiem to na pewno!!!!!! ;-)
    co do fotokalendarzy to ciekawa jestem czy normalnie u fotografa tez mają takie usługi? Orientujecie się? Jaki jest koszt?

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:

    Gdzie zamawiasz te fotokalendarze, możesz podać linka, bo ja też chętnie zrobię:)


    Paula,ja robie jak pisalam fotoksiazki z kazdej podrozy, duzo tego u nas sie bardzo uzbieralo, robilam w roznych firmach, tu wypada najlepiej cenowo i jakościowo i ta firmę polecalam Am :)

    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26550588

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    http://tablet.hm.com/pl/product/00954?article=00954-G
    Ja mam taki, jak na razie wszystko z nim ok, nie wyciągnął się ani nie zmechacil.
    Jest lekko usztywniany nie widać przez to wkładek laktacyjnych.
    My nadal tylko na cycu, kupki takie same, dość rzadkie, 3 dziennie, spanie też ok bez zmian. Powoli myślę o wprowadzaniu warzywek bo mały za tydzień już 5 miesięcy kończy, boję się że zaczną się problemy z brzuszkiem a tym samym ze spaniem.
    Dziś szczepienie 2 dawka dopiero bo my szczepimy jak najpóźniej się da (nie jestem zwolenniczką szczepionek ). Pozdrawiamy ze słonecznej Łodzi :)


    U nas tez w sobote byla druga dawka dopiero 5w1...
    Nasza lekarka z Centrum Zdrowia Dziecka tez woli szczepic pozniej niz wczesniej, tyle, ze u nas na poczatu byly problemy z hemoglobina i podejrzeniem alergii i dlatego mialysmy przesuniety kalendarz szczepien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 12:37

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny uzywalyscie tych plastrow znieczulajacych przed szczepieniem?

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula dokładnie w tej firmie składałam zamówienie, co Lolka podała link tyle że przez ich stronę :) Wczoraj wysłałam zamówienie to planową wysyłkę mam 15 grudnia.

    Mikulka myślę że powinni mieć stacjonarnie u fotografa opcję zamówienia fotokalendarza, ale podejrzewam że może być drożej niż przez internet.

    Mikulka mi też lekarz kazał dawać kaszę manną np. z zupką jarzynową, tylko przecież najpierw musiałabym same jarzynki przetestować, czy nic się po nich nie dzieje. Jeśli u Was jest ok, to ugotuj tą kaszkę na wodzie i wymieszaj z jarzynkami.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Dalam dzis czopek,w sumie wypchnal go z kupka.
    daje sinlac bezglutenowa, Ty kasze manne...hm moze powinam tez spróbować. Ty dalej tylko po kilka lyzeczek kaszki manny podajesz czy cos zwiększysz?i podajesz to na noc a potem karmisz piersia tak?

    Camilia, widze ze nie ma reguly czy kp czy mm, nasze Dzidzie robia co chcą.
    He kazdy tak mowi,ze dajac mm masz nocke przespana....ranyyy na pewno nie u Jasia;)

    U Julki też nie :-P

    Misia a ile dajesz tej kaszki do mm bo też ją mam i się zastanawiam czy nie dać Małej troszkę na noc? A ona nie może uczulać tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 15:40

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia chyba chodziło Ci o Agagite, bo to chyba ona pisała o Mikołajkach, że nie wie jak wytłumaczyć starszemu dziecku czemu młodsze nie dostaje prezentu tak? Ja w sumie też jestem ciekawa jak poszło :)

    7u22tv73atjkfp18.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka i mi również lekarz radził by kaszkę manną podawać z przecierem warzywnym ale tak jak pisze Am najpierw trzeba wypróbować same warzywa czy coś nie uczula.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 13:57

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, wydaje mi się, że Ci lekarze mają jakieś przestarzałe informacje o rozszerzaniu diety.

    Am, tez mi się wydaje, że przebitka cenowa u fotografa może być spora :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia ta sinlac wlasnie jest bezcukrowa i bezglutenowa, niby podaja ja jak ktos ma alergie wiec od tego zaczelam. Wiesz na poczatku dalam jedna plaska lyzke na 100ml mm, wczoraj dalam 2 lyzki, najpierw wlewam 50ml wody+kaszka, potem dosypuje odpowiednia ilosc mm i uzupelniam wodą. Podawalam z butelki, bo lyzeczka podajac, robiłam na oko, aby bylo dosc gestawe. Sinlac jest pysznaaa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 15:20

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Camilia ta sinlac wlasnie jest bezcukrowa i bezglutenowa, niby podaja ja jak ktos ma alergie wiec od tego zaczelam. Wiesz na poczatku dalam jedna plaska lyzke na 100ml mm, wczoraj dalam 2 lyzki, najpierw wlewam 50ml wody+kaszka, potem dosypuje odpowiednia ilosc mm i uzupelniam wodą. Podawalam z butelki, bo lyzeczka podajac, robiłam na oko, aby bylo dosc gestawe. Sinlac jest pysznaaa.


    Misia no wlasnie ja mam sinlac i minima...tyle,ze na bangli lepsze opinie ma minima, niby ona ma w skaldzie cukier, ale pisza, ze sinlac slodszy od minima, hmmm...juz otworzylam minime, podaje na razie 1 lyzeczke na 150ml mleka mm na noc...w dlugośc spania nie przeklada się, ale to za mala ilosc :P chce od przyszlego tygodnia juz podawac na lyzeczce...
    Podawalas z butelki czy lyzeczki bo nie moge doczytac :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 16:31

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis pranie sprzatanie, dobrze, ze rodzice wpadli, tata umyl dwa okna, ja poprasowalam firanki i zaslony juz w salonie, teraz w ruch idzie jadalnia :p
    Na jutro zostawiam gabinet i sypialnie :P
    rece mnie bola od zelazka,..grr :P
    Dzis bylo 4 lyzki dyni, ona tak te warzywka polyka jak szalona, bardzo jej smakuja :p
    Co po dyni?
    MAm groszek, kalafior, brokuly :P
    Mam tez dwie zupki jarzynowe, skklad prosty, jak wyprobuje te kilka warzywek to sprobuje te zupki podac :)
    Miesiac po podaniu zupek mam zaczac wprowadzac sloiczki z miesem...

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kaszy mannej, mi lekarka nie kazala jej dawac, dziwne czemu...tylko wlasnie sinlac lub minima...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka może dlatego, że dzieciom z alergią zalecają podawać gluten nieco później?

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lolka sinlac słodki. Ja podawała na lyzeczce ale dwa razy spróbowałam w butli.On te kaszke bardzo lubi.
    Mi kasze manne kazała juz wprowadzać, ale poczekam dzien,na 5 miesiac mu dam;-)
    Lolka,po dyni dalam brokuly ktore u Jasia odruchy wymiotne powodowały, 2 dni i koniec. Teraz 3-ci dzien kalafior i lepiej jest.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Maja, my juz po marchewce,ziemniaku,dyni,brokule i nic...nawet sliwki jadł i też lipa, herbatki, woda cuda wianki nie pomagają. Myslalam,ze po warzywach sie ruszy bo w koncu błonnik.
    A i marchewka wywoluje tez zaparcia;/

    Misia, u nas dokładnie to samo. Ja już nawet nie czekam na kupkę dłużej niż 2 dni,bo potem jest masakra. Poza tym, jak już go zrurkuję, to strasznie ciśnie, z 15 min i jest purpurowy :( Warzywka i śliwki też nie pomogły :(

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba trafiłam na normalną lekarkę, który podchodzi do życia zdroworozsądkowo. A mi ostatnio tego rozsądku chyba brakuje. Wiktoria ma alergie, ale jej zdaniem nie na tyle silną, aby robić testy, gdyż na tym etapie mogą nic nie wykazać. Pytała o moją dietę, zbadała małą i stwierdziła, że oczywiście należy karmić piersią jak najdłużej, chociąz najważniejsze są pierwsze 3 miesiące, no ale stwierdziła, że skoro mimo mojej diety eliminacyjnej, Wiki i tak ma zmiany skórne, nie należy się katować, bo i tak nie dojdę co ją uczula. Jeżeli męczy mnie to psychicznie i wykańcza fizycznie, no to mam przejśc na ten bebilon pepti, dodatkowo jeszcze jest kwestia małego przybierania. Także zaczynam odstawiać małą od piersi...nikt mi w tym z Was nie pomoże, bo wszytskie karmicie, a dziewczyny które już są na mm - przeszły na początku...boję się tego.
    Dałam sobie 2 tygodnie na odtswaienie. Będę stopniowo zmiejszać kp. Już mi jest przykro na samą myśl. Ale podjęłam taką decyzję i nie mogę się zadręczać, że jestem złą matką itp, bo wyląduje w psychiatryku. Jak już będę na samym mm, przez tydzień do dwóch mam obserwować, później warzywko - jedno warzywo do 7 dni, bo reakcja może wystąpic do 72 h. Po warzywku pierwszym mogę podać gluten, później kolejne warzywa, owoce, mięso itp. Kaszkę mam podać o ile chcę aby przybrała, polecała ten sinlac. Do 9 mca mamy być na bebilonie pepti, a później zrobić prowokację, podając normalny bebilon. Eh...zamykam kolejny etap w życiu. Mam nadzieję, że będę miała kolejne dzieci i będzie mi dane jeszcze karmić piersią!
    Ale...najem się na Święta! :)

    misia_k1, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Lolka może dlatego, że dzieciom z alergią zalecają podawać gluten nieco później?

    Tyle, ze Wiktorii nigdy nikt tej alergii nie stwierdził, znaczy podejrzewali, bo miala kupy ze sluzem i 2 razy krew, ale to raczej od zelaza...zadnych wyspek nic...
    na razie bede dawac te kaszki co zalecila, ale z koncem opakowania pepti przechodze juz na HA i zobaczymy jak to bedzie w dokarmianiu :)
    Gluten zaczne ok 7 miesiaca jak proponowała i tyle...mam andzieje, ze jesli juz podejrzenie na mleko krowie okaze się tylko podejrzeniem...

    Pije mleko do Inki, co jakis czas jem bialy ser i nic się nie dzieje...

    Karola:), Camilia, BiB lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, nie będę sie rozpisywać, mysle, ze bardzo zyciowa lekarka i uwazam, ze podjęłaś sluszna decyzje...
    Ja tez sie nadal troche mecze. Co prawda jem coraz wiecej rzeczy, ale na swieta mam zamiar zaszalec i zobaczymy jak z tym karmieniem, dla mnie nic na sile :P karmie na razie i tyle, dokarmiam 2 razy + warzywka mysle, ze 6-7 miesiac przejdziemy na butle...karmic piersia chce w nocy jesli sie uda :P

    BiB, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Misia tak ja daje kaszkę mannę, cały czas tak samo. Gotuje teraz tylko taką kopiatą łyżeczkę suchej kaszy a nie płaską. Warto spróbować, na pewno mu nie zaszkodzi. Podaje ugotowaną na wodzie z odrobiną mojego mleka, dosłownie 10-15 ml a potem pierś:)

    Kurczę, chętnie bym spróbowała, może i u nas by pomogło. Jednak trochę się boję, bo 2 tyg temu wprowadziłam warzywka, w zeszłym tyg kaszkę bezglutenową na noc (z nadzieją, że trochę lepiej pośpi) i nie chciałbym mu brzuszka przeciążyć nadmiarem 'innego' jedzenia..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 564 565 566 567 568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ