X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola polubiłam post ze względu na to, że takie samo mam zdanie co do wybudzania Wiktorii i polubiłam zanim doczytałam do końca:)

    Lolka za kilka dni powinna się Wiki znowu przestawić. Ja staram się nie burzyć rytmu dnia, normalnie kładłam spać Zuzię w Wigilię i Święta po 19

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka a może to kwestia nie tylko zmienionego rytmu dnia przez święta ale na przykład dodatkowo jakiegoś skoku rozwojowego? U nas Jula zawsze zasypiała 19.30- 20 a teraz od kilku dni zasypia po 21 pomimo kąpieli i kolacji o tej samej porze co zawsze.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, pamiętam, ze Ty masz takie same nocki:):) mam nadzieję,ze to się skończyyyyy

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Misia :) maly zrobił furorę, bo zrobiliśmy to zdjęcie jako pocztówkę świąteczną i rozesłalismy do rodziny i znajomych :)
    Lolka co do spania to ja jakiś czas temu miałam podobnie, ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że po tygodniu wszystko wróciło do normy i teraz maly przesypia całą noc i śpi ciągiem do 9 :)Także myślę, że i u Ciebie się ułoży. Trzymam kciuki:)

    Karola:), marta&hania lubią tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka oby Wiki powróciła do poprzedniego trybu spania, trzymam kciuki, bo 24 to rzeczywiście późno.

    U nas dziś zima w pełni, śnieg sypie, byliśmy na spacerze, ale za krótko żeby Mały zasnął. Teraz zmęczony, ziewa, marudzi ale spać nie chce :/ co ja bym dała za takie dwie godzinki jego drzemki w dzień. Wtedy przynajmniej miałabym możliwość cokolwiek porobić w domu. Może jeszcze kiedyś takie czasy nastąpią. Będę czekać cierpliwie.

    Ciążomania fajny pomysł z tą kartką :) A Franek w avatarku uroczy :)

    Lolka czy Ty może zamawiałaś w tej firmie od fotoksiążek klasyczne zdjęcia? Bo chciałam mieć kilka i ciekawi mnie czy jakość też będzie ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2014, 16:39

    ciążomania lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Camilia, pamiętam, ze Ty masz takie same nocki:):) mam nadzieję,ze to się skończyyyyy
    Też mam taką nadzieję :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Lolka oby Wiki powróciła do poprzedniego trybu spania, trzymam kciuki, bo 24 to rzeczywiście późno.

    U nas dziś zima w pełni, śnieg sypie, byliśmy na spacerze, ale za krótko żeby Mały zasnął. Teraz zmęczony, ziewa, marudzi ale spać nie chce :/ co ja bym dała za takie dwie godzinki jego drzemki w dzień. Wtedy przynajmniej miałabym możliwość cokolwiek porobić w domu. Może jeszcze kiedyś takie czasy nastąpią. Będę czekać cierpliwie.

    Ciążomania fajny pomysł z tą kartką :) A Franek w avatarku uroczy :)

    Lolka czy Ty może zamawiałaś w tej firmie od fotoksiążek klasyczne zdjęcia? Bo chciałam mieć kilka i ciekawi mnie czy jakość też będzie ok.


    nie, tylko fotoksiazki :)

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Święta, święta i po świętach, kilogramy wróciły.
    było miło, smacznie, zdrowo, wesoło i rodzinnie^^
    w wigile siostra M ogłosiła że jest w ciąży, będzie lipcowy dzidziuś:)
    Sylwester u nas w domu mają przyjść dwie ciężarne żeby mi towarzyszyć, będziemy patrzeć na naszych procentowych mężczyzn;)

    Chyba zrobię coś ze zdjęciami Hani na dzień babci i dziadka bo tak tu reklamujecie ten pomysl że muszę wykorzystać:)

    am, mikulka, Paula_29, misia_k1, maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas powtorka z rozrywki, po kapieli i butli padla jak zawsze po 20.30... po 22.15 pobudka, zabawa a teraz jeki, trze oczy, ale nie moze zasnąc...co za licho :(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka gratulacje ogromne na pół roczku :***

    U nas Wiki zasnęła o 19stej i obudziła się o 5tej. Ale między 19 a 22 płakała przez sen ze 3 razy ;/
    Po zjedzeniu o 5tej, spała do 8.15, jestem niewyspana ;/ Wiem, że grzesze, bo całkiem niedawno karmilam ze 2 razy w nocy i wstawalam o 6tej, bo byla juz gotowa na nowy dzień, ale teraz juz sie przyzwyczailam ze wstaje najwczesniej o 9tej...
    Eh...jutro ostatni dzien tego roku, dotychczas najwazneisjzego w moim zyciu <3

    mikulka, misia_k1, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    U nas powtorka z rozrywki, po kapieli i butli padla jak zawsze po 20.30... po 22.15 pobudka, zabawa a teraz jeki, trze oczy, ale nie moze zasnąc...co za licho :(
    Lolka, u nas jest tak już od jakichś trzech tygodni. Małej się tak poprzestawialo, że zasypia ok 20 i po godzinie nieraz dwóch budzi się pełna energii i chce się bawić. Po jakiejś godzinie zaczyna się kręcić, marudzić itp. Zaczyna się akcja smoczek i kulanie z zamkniętymi oczkami po tapczanie raz w jedna stronę raz w drugą. Trwa to ok pół godziny i albo pada zmęczona, albo muszę robić mm albo biorę wózek i ją usypia eh. Co zrobić, takie są uroki niemowlaków. To, że do tej pory przesypiala noc nie oznacza, że taki rytm będzie miała już zawsze. Wystarczy chociaż raz zaburzyc rytm dnia i można sobie tym ładnie namieszać. A wiem, bo przerabialam to już z synkiem. Trzeba przeczekać, a może akurat wszystko wróci do normy ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, buziaki dla Wikuni :-) Jak to szybko zlecialo, wow !!!!
    Karola, słodki cukiereczek w avatarku ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wikusi-jako pierwszej półrocznej Królewnie całuski:):)...fakt Mikulka czas teraz tak szybko leeeciiiii ma sa kra:)

    No to widzę, ze i Wiki i Julcia wtórują Jasiowi i Julci od Camili co do pobudek.
    U mnie też ni z gruszki ni z pietruszki-nagle Jaś zaczął wstawać co 2-3 h. Wczoraj zasnal o 21 a ok 21.30 już przebudził się, potem o 23.20 1.20 2.30 o 3 butla i od 5.20 wyspany:)

    Dzis idziemy na sanki:P

    Karola:), Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, jak ubierasz Jasia na sanki? Co prawda my na sanki się nie wybieramy, tylko na spacer, ale już usłyszałam krytykę, że na spacer za zimno, u nas jakieś minus 5.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka gratulacje dla Wiki ! Ale duże już te nasze dzieciaczki :)

    U nas dziś noc tragedia.... Już nie pamietam kiedy tak było... Usypiałam ja 2 godziny. Myślałam, ze juz usnęła, schodziłem na dół a po 10 minutach płacz i przekraczała sie na brzuch. Od 20 do 22 chyba tak z 5 razy zrobiła. W końcu usnęła koło 22. Potem pobudka o 23,1,4 i tu juz ja zabrałam do łóżka bo nie miałam siły... O dziwo spała do 8 a zawsze sądziłam, ze gorzej jej sie spi z nami. Od rana była wesoła ale po 9 zaczęły sie znowu nerwy, myśle ze to brzuch,bo przy przebieraniu bardzo sie wiła i płakała. Brzuch miała twardy. Wczoraj była kupka z pomocą, wiec teoretycznie nie powinien jej bolec z powodu kupki.

    Dałam jej paracetamol, usnęła o 10 ale właśnie juz sie kręci ;( ehhh

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, u nas - 10, wczoraj było -8 i byłam z mała na spacerku. Nie wyobrażam sobie cała zime siedzieć z mała w domu... Ja ubieram body z długim, półśpiochy, skarpety, bluzę, zimowy kombinezon, czapkę, rękawiczki, szalik golfowy, kocyk gruby zimowy i przykrywkę do wózka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 10:32

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Misia, jak ubierasz Jasia na sanki? Co prawda my na sanki się nie wybieramy, tylko na spacer, ale już usłyszałam krytykę, że na spacer za zimno, u nas jakieś minus 5.
    Wczoraj byłam to ubrałam w rajstopki body dlugi rekaw na to bawelniana koszulke dlugi rekaw i kombinezon(kurtka+spodnie ocieplane) do tego kocyk i przykrycie do wozka+czapka i kaptur)

    Dzis body krotki rekaw+pajac do tego kombinezon i śpiworek do sanek_butki reniferki czapka i apaszka-dziś debiut wiec nie wiem czy Jasiowi sie spodobaja sanki,wiec moze spacer bedzie mega krotki:P U nas -6

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka gratulacje dla Wikusi na te 6 miesięcy :)

    Ale to zleciało :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj moje dziecko dla odmiany z trzech razy postanowiło mnie obudzić siedem razy :| Ja się pytam jak żyć? :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka dużo uśmiechów dla Wikusi i pięknych nocy dla Mamusi :-)
    Wiki nasza najstarsza królewna zapoczątkowała etap półrocznych slodziakow ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 588 589 590 591 592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ