X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nas drzemki sa o stalych porach...jedzenie roznie, ale zazwyczaj 30min w ta lub tą...
    JAk mala chodzila spac o 21.30 to wstawala albo o 4 albo o 6 rano, zjadala i spala tak do 9...teraz wstaje na pierwsze karmienie 7-8 i drzemie do 10 :) Drzemki bez zmian, pozniej zabawa butla i spanie od 12-14.
    NAstpenie znow zabawa warzywka lub mleko i spala 16-18 a pozniej jedzenie, zabawa i kapiel, butla i spanie :)


    KArola ja wlasnie najpierw wprowadzilam Wiki wszystkie warzywka, teraz zupki, a na dniach dopiero owoce :)

    am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Wiki :)

    Karola, ja zaczęłam od warzywek i miałam postanowienie, aby dawać najpierw warzywka, a potem owoce, ale ponieważ mieliśmy problem z kupkami zaczęłam dawać owoce pomiędzy warzywkami, (jabłko, suszona śliwka i banan) i nie zauważyłam, żeby miało to jakikolwiek wpływ na jedzenie warzyw (skończyłam już wszystkie pojedyncze warzywka. Dodatkowo codziennie daję mu sok z jabłek pół na pół z wodą (jest trochę słodki przez te jabłka), dawałam też sok jabłko- marchew, a raz nawet jak byłam u mamy dodałam mu do przegotowanej wody trochę kompotu z wiśni (z braku laku...) i też nic mu nie jest.

    Jedynie czego nie trawi moje dziecko to marchewka,ale tak było od samego początku (robiłam 3 podejścia)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 23:36

    lolka83, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy codziennie kąpiecie maluchy ? Tak czytam i widzę, że chyba większość z was. My kąpiemy raz na dwa,trzy dni.... Hmmm dało mi to do myślenia.

    My już po wszystkich warzywach, kilka zupek też już zaliczone, owoce tylko jabłko, banan i śliwka. Przed świetami próbowałyśmy tez zupki z królikiem i małej bardzo smakowało.

    Ile dajecie dzieciom manny ? Ja jakoś przestałam, bo chyba od niej młoda ma bardzo gęste kupki...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kąpiemy codziennie, dzięki temu Szymek ma pewien rytm dnia zachowany, łatwiej mi usypia po kąpieli. Widać też, że gdy zbliża się pora kąpieli to on już na nią czeka i radośnie macha nóżkami..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałam Was zapytać, czy wiecie dlaczego małym dzieciom nie podaje się buraczków?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza też lubi kąpiel, im jest starsza tym dłużej chce figlować w wannie. My kąpiemy rzadziej, bo takie zalecenia mieliśmy ze szpitala, ale w sumie nie wiem od czego to zależy. Na szkole rodzenia mówili coś o florze bakteryjnej, ze nie powinno sie często kapać, bo dziecko jej sie pozbywa a jest potrzebna. Ale jak to w każdym temacie, pewnie co szpital to opinia.

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, no Wiki zjada normalnie (z 5 minut?), czyli je cały czas - połyka, nie bawi się, jak zaczyna kręcić smoczkiem, to wtedy znaczy, że już nie chce mimo iż jej jeszcze próbuje dać. Rozumiem, że Jula je tak długo, bo nie chce, przerywa itd.?

    Ja wczoraj pisałąm że będę karmić co 4 h i podałam godziny nowych karmień, heh zapomniałąm że Wiki ma stałe drzemki i to koliduje, także będę musiała popracować nad nowymi godzinami jedzenia ale to już w nowym roku :)
    My kąpaliśmy codziennie ze względu na zmiany skórne, a teraz co drugi dzień jak nie ma wysypki.

    Dziewczyny, nie wiem czy jeszcze zajrzę dzisiaj, także chciałabym Wam życzyć samych wspaniałości w Nowym Roku, aby się spełniły Wasze życzenia i abyście trwały w postanowieniach, no i zdrowych i grzecznych dzieciaczków życzę, sobie tego również :P Miłej zabawy dzisiaj wieczorem, nawet jeśli będzie ona z mężem przez tv :] Buuuziole :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2014, 11:11

    Camilia, am, maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola Jula na początku nie wiem dlaczego płacze przy butli tak z 5 minut, później niby je normalnie ale mleko ubywa bardzo powoli. Może smoczek ma za małą dziurkę? Hmm sama nie wiem...
    Dziękujemy za życzenia i również życzymy Wam wszystkim dużo radości w tym nadchodzącym roku, zdrowych i szczęśliwych maluszków oraz spełnienia kolejnych marzeń bo to najważniejsze już się nam spełniło w tym roku :-)

    am, maja89waw, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kąpanie co drugi dzień, w sumie taki mamy rytm od początku, wiadomo że czasem zdarza się codziennie przy jakiś szczególnych okolicznościach ;)

    Mannę od początku gotuję płaską łyżkę na pół szklanki wody, daję z tego dwie łyżki plus troszkę mleczka. Raz Mały zje wszystko, czasem tylko troszkę.
    A kupy odkąd wprowadziłam warzywa raz na dwa lub trzy dni.

    Bib ja nie wiem o tych buraczkach nic.

    Dziękujemy za życzenia.
    Ja również życzę Wam szampańskiej zabawy, a w 2015 roku przede wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń :)

    maja89waw, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kapiemy codziennie o tej samej godzinie 21, właściwie jest to bardziej zabawa niż mycie bo mały przez ok 30 min pływa w babyswimmerze, śpiewamy różne piosenki polewamy wodą z prysznica, potem szybkie mycie, cyc i śpimy ok 22.
    Od ok 2 tyg jeździmy w spacerowce i problem marudzenia na spacerze się skończył.
    W końcu zaczęliśmy jeść warzywka, przerobilismy ziemniak, marchew, groszek, brokul, kalafior, dynie, tylko marchewka nie smakowala. Teraz chcę spróbować kaszki/ kleiki kupiłam ryzowy i kukurydziany bo bez glutenu. czytam na opakowaniu żeby dodać do nich mm, orientujecie się czy można to rozrobic z wodą? Laktator mam tylko ręczny i do tej pory tylko raz go uzywalam, mam codziennie odciągnąć żeby podawać te kaszki?

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja my kąpiemy Julę codziennie bo tak jak w przypadku Szymonka ona na to czeka i jest to stały rytuał dnia.
    Aniulka nie wiem jak to jest w przypadku kleiku ryżowego czy kukurydzianego czy można je robić na wodzie. Pewnie tak z tymże gorzej smakują. My mamy kaszkę sinlac i robię ją Małej na wodzie w południe a wieczorem dodaję miarkę do mm. Jak się skończy to spróbujemy ten kleik ryżowy bo też mam kupiony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2014, 12:36

    maja89waw lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, my też kąpiemy co 2-3 dzień, maly bardzo lubi się kąpać, ale tak jakoś się przyzwyczailiśmy:)
    Bib ja też właśnie zastanawiałam się co z tym buraczkiem, bo czytałam, że można podawać od 5 miesiąca, że dzieciaki je bardzo lubią i są bardzo zdrowe, ale w słoiczkach ich nie ma i w artykułach o żywieniu też jakoś mało wspominają. Ja chyba spróbuję ugotować Franiowi w następnym tygodniu.

    maja89waw lubi tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kąpiemy małą codziennie. Jakoś wbilam sobie do głowy, że potem lepiej jej się śpi ;-) Ale może spróbuję kąpać co 2 dzień i zobaczymy jak to się przełoży na spanie hmm.
    Camilia, z pewnością coś jest nie tak, że mała pije tak długo. A może faktycznie ma za małą dziurkę i się denerwuje ?? Julcia opróżnia butlę w ok 5 min. Piję ze smoczka nr 2.
    Ja podaję małej płaską łyżeczkę kaszki mannej Nestlé do mm wieczorem. Pediatra kazala tak podawać przez 2 do 3 tygodni, a potem zwiększyć porcję.

    Kochane, życzę Wam w Nowym Roku 2015 samych pięknych chwil :-) Oprócz tradycyjnych życzeń zdrowia, radości życzę zarówno Wam jak i samych spokojnych i pięknych dni i oczywiście nocy z malenstwami. Dla dziewczyn, które spędzają sylwestrową noc na balach życzę upojenej nocy, a może wkrótce dowiemy się o jakiejś wrześniowej mamusi 2015 heh ;-) Buziakiiiii Kochane :-)

    am, Karola:), ciążomania, misia_k1, Camilia, Paula_29, maja89waw, marta&hania lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka naj naj z okazji urodzinek )
    Paula Tobie rowniez sto latek;)

    Paula, Jas wstaje ok 5. i biore go do łóżka, daje cycusia i spi do ok 7, nieraz ok 8.

    My tez kapiemy sie codziennie.

    Aniulka,mozesz sprobowac rozrobic z wodą kaszkę i potem dodac ja do Twojego mleka. Nie wiem jak kleik,ale np kaszka sinlac jest slodka i na wodzie super smakuje;)
    bib o buraczkach tez myslalam,bo sa podobno dobre przy problemach kupkowych. U nas odkad daje lacimed, kupki sa co 3-4dni uff.

    Aniulka, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    My kąpiemy małą codziennie. Jakoś wbilam sobie do głowy, że potem lepiej jej się śpi ;-) Ale może spróbuję kąpać co 2 dzień i zobaczymy jak to się przełoży na spanie hmm.
    Camilia, z pewnością coś jest nie tak, że mała pije tak długo. A może faktycznie ma za małą dziurkę i się denerwuje ?? Julcia opróżnia butlę w ok 5 min. Piję ze smoczka nr 2.
    Ja podaję małej płaską łyżeczkę kaszki mannej Nestlé do mm wieczorem. Pediatra kazala tak podawać przez 2 do 3 tygodni, a potem zwiększyć porcję.

    Kochane, życzę Wam w Nowym Roku 2015 samych pięknych chwil :-) Oprócz tradycyjnych życzeń zdrowia, radości życzę zarówno Wam jak i samych spokojnych i pięknych dni i oczywiście nocy z malenstwami. Dla dziewczyn, które spędzają sylwestrową noc na balach życzę upojenej nocy, a może wkrótce dowiemy się o jakiejś wrześniowej mamusi 2015 heh ;-) Buziakiiiii Kochane :-)

    He wrzesniowa mamusia hihi:)to by byl poczatek roku:)

    mikulka, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w 2015 roku :-)
    Jak tam po sylwestrze Kochane?

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, aż wierzyć się nie chce że już jest 2015 rok, a ja 6 miesięcy temu tuliłam mojego malutkiego chłopczyka :) (dokładnie od 16:55 :)) - eh ale zleciało.

    U nas sylwester spokojnie przebiegł, na szczęście sztuczne ognie nie obudziły Małego, pierwsza pobudka o 6, a potem jeszcze spaliśmy do 10, więc super :)

    A pogoda kiepska, to dziś siedzimy w domu :)

    Jak tam po balach ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2015, 15:50

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am sto latek dla Dawidka:)

    Super nocka....u nas Jas długo nie chcial zasnac he a potem budzil sie po 22(wiwc dalam mm)z mysla ze przespi noc a on kolejna pobudke zaserwowal ok 2 4 i od 6 wyspany:)

    My siedzielismy w domu z moimi rodzicami przed tv.sztuczne ognie wystrzelilismy i ok 2 spac.

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy zaproszenie do znajomych z małą, ale postanowiliśmy zostac w domu. NIe przypuszczałam, że pierwszy raz w zyciu bede sie bawic w domu i to tak dobrze. Malutka zasnela nam o 21.30, nie obudzilo jej nic, a strzelali pod oknami. Spala do 6.30 ciągiem. Butelka i znow do 11.30. My z mezem balowalismy do 4, byly rozmowy i tance. Na koniec dobry film...Co prawda rano duzy bol glowy, za duzo szampana :) Jeszcze raz najlepszego!


    Am najlepszego dla Dawidka :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2015, 16:45

    am, misia_k1, marta&hania lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo uśmiechów dla Dawidka :-)

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 590 591 592 593 594 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ