X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 1 lutego 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    BiB to Szymon rzeczywiście krótko śpi, a jak w dzień? może wtedy nadrabia?

    3 drzemki po 45min, więc szału nie ma...

    Co do sadzania dzieci to nie mam pojęcia, Szymek wogóle nie siedzi, ani nawet nie próbuje usiąść :/ Jeśli dam mu palce żeby się podciągnął do siadu to on wstaje na 2 nogi, tak, że tego :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 09:21

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 lutego 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Paula,sama nie wiem...u Nas Jaś nie siada sam, jak podam palce to się podnosi, jak go posadzę to składa się na brzuszku...a jego młodszy o 15 dni kuzyn siedzi mega prostoo,no ale tez o 1 kg lżejszy jest i drobniejszy;)

    Dziewczyny, jednak Jasiu to chyba ma taki charakterek co do pobudek nocnych...bo dziś budził się kilkanaście razy, o 23.30 butla....od 3 już płacz, noszenie, wożenie tak do 4.30 płakał więc dałam butle i zasnął do 6.30 i tyle. A na noc dostał czyste mm. Teraz M go uśpił...i cały plan dnia poleciał,ale nie chciałam go przetrzymywać do drzemki ok 12 bo mogłoby być jeszcze gorzej.

    Mnie dopiero teraz włosy zaczęły wypadać masakrycznie hehe,prawie 7 m po porodzie. Też ścięłam z 10 cm na Święta.

    Mikulka podziwiam, że jeszcze masz siły ogarnąć studia przy 2 dzieciaczków:).

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 1 lutego 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB to nawet ok, Zuzia śpi podobnie, często nawet ma krótsze drzemki po 30 min, ale na spacerze nadrabia

    Misia mi właśnie chodzi o to jak dziecko siedzi prosto i stabilnie:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 lutego 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Jula śpi mniej więcej od 21 do 7-8 ale ostatnio mamy problem z jej usypianiem. Odłożona do łóżeczka płacze i wzbrania się przed zaśnięciem choć widać, że jest zmęczona. Zarówno w dzień jak i wieczorem. Wychodzę wtedy z pokoju i za parę minut wracam jak dalej płacze i tak do skutku. Jednak serce mi pęka jak słyszę jej płacz no ale nie będę jej nosić. A tak w ogóle to ostatnio mam bardzo mało cierpliwości i wszystko mnie denerwuje :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 12:05

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 lutego 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dziś nie wyspałam, pierwsza pobudka o 4, a do tej godziny Mały popiskiwał w łóżeczku :/ nie musiałam wstawać ale go słyszałam cały czas. Potem dospaliśmy prawie do 8, ale takie spanie w ratach powoduje że jeszcze bardziej chce mi się spać.... zwlekłam się koło 11, do tego czasu Mały powiedzmy że się bawił w łóżku, a ja próbowałam drzemać

    Camilia takie wzbranianie się przed spaniem u nas zawsze w dzień. Tyle że ja w dzień to nie usypiam w łóżeczku, albo na spacerze we wózku, albo na kolanach, ale to rzadko.

    Dziś jasno i świeci słońce :) super, chciałabym żeby Dawid choć z godzinę mi pospał na spacerze, takie marzenie na dziś ;)

    A co do siedzenia, to jak dziecko samo siedzi, bez podparcia, bez lecenia na brzuch to myślę że spokojnie może siedzieć. Często dziecko umie siedzieć, ale zanim nauczy się samo siadać mija trochę czasu. Natomiast raczej nie powinno się sadzać na siłę z podpieraniem itd. Dawid też jest całkiem na bakier z siedzeniem. Jak go posadzę to tak samo leci na brzuch, no cóż, muszę czekać cierpliwie :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 lutego 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, sto lat dla Dawidka :*

    Wiki zasnęłą bez problemu, ja bawiłam się do 1wszej, mąż do 3ciej, Wiki obudziła się na mleko o 5.30, spałyśmy do 9tej - ale jestem wykończona!

    Jeszcze ciocia jest, która z Wiktoria siedziała, to nie wypada mi odsypiać, ale ledwo żyję.

    Co do siadania, to słyszałam to samo co Paula, ale sie do tego nie stosuje, Wikunia co prawda sama usiadła pare razy, ale nie siada samodzielnie jeszcze, chyba ze wanience - ale i tak ja sadzam, bawi sie kilkanascie minut, pozniej na brzuch.
    Ostatnio duzo na brzuszku, przemieszcza się, papa nie czai, ale wyczaila, ze umie zgaszac i zapalc siwtlo i az piszczy z radosci jak zobaczy kontakt.

    Na razie zęby przechodzimy bezbolsnie.

    Włosy wypadaja zdecydowanie mniej, wiec juz zapuszczam na lato.

    Wózek Inglesina Classica - ma swoje wady - ciezki i nie ma zwrtonych kół, ale jako gondole kupiłabym raz jeszcze, bo bylam mega zadowolona.

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 lutego 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buziaki dla przystojniaka z okazji 7 m:)

    Tako,gondola super gleboka i dluuga.wozek stabilny,wytrzymaly.
    Wady:nie ma opcji kolysania,ciezki,do blokow bez windy kiepski

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 1 lutego 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am gratulacje dla Dawidka z okazji 7 m-cy

    My też mieliśmy ciężką nockę, Zuzia od 3 popłakiwała co 15-20 min i musiałam jej dawać smoczka. Jestem niewyspana, głowa mnie boli, generalnie o 7 wstała "na dobre"

    Ja też w dzień nie zawsze uśpię Zuzię w łóżeczku ale nie potrafię zostawić jej płaczącej samej. Jak trzeba to i na rękach usypiam, chyba jestem za miękka

    Am my byliśmy dziś na spacerze, jest dość ciepło bo wiatru nie ma

    Karola Zuzia też gasi i świeci światło i bardzo ją to bawi.
    Co do papa i kosi kosi gdzieś czytałam , że całkiem świadomie to dziecko robi jak ma 8,9 m-cy

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 lutego 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wiki nie zaśnie sama w dzień w łóżeczku to też ją biorę i zasypia mi na rękach - nie martwi mnie to jakoś szczególnie! :)

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 1 lutego 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia zawsze ładnie spała, a od kilku nocy się budzi. Nie wiedzieliśmy, o co chodzi..ma już 4 zęby, górne wyszły niedawno. Dziś się do mnie uśmiecha, patrzę, a tam górne dwójki się wyrzynają. biedna, wszystkie zęby naraz

    Misia, z tymi nocami - próbowałaś karmić w dzień więcej razy? Nie co 4h tylko co 3 a przed nocą nawet częściej? Moze jedno karmienie w dzień więcej i będzie lepiej? Poowodzenia!

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Marysia zawsze ładnie spała, a od kilku nocy się budzi. Nie wiedzieliśmy, o co chodzi..ma już 4 zęby, górne wyszły niedawno. Dziś się do mnie uśmiecha, patrzę, a tam górne dwójki się wyrzynają. biedna, wszystkie zęby naraz

    Misia, z tymi nocami - próbowałaś karmić w dzień więcej razy? Nie co 4h tylko co 3 a przed nocą nawet częściej? Moze jedno karmienie w dzień więcej i będzie lepiej? Poowodzenia!

    Kasjia próbowałam, Jaś je zawsze 5 butli na 24h i obiadek.Co prawda butle są bardziej rozcieńczone,ale nie zauważyłam aby to miało jakiś wpływ...u mnie istna loteria...raz budzi się tylko 1 raz na butle ok 3 a raz 6-8 razy i 2 na butle.

    Hm nawet nie chcę myśleć co będzie jak zacznie się ząbkowanie:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 1 lutego 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    U nas Jula śpi mniej więcej od 21 do 7-8 ale ostatnio mamy problem z jej usypianiem. Odłożona do łóżeczka płacze i wzbrania się przed zaśnięciem choć widać, że jest zmęczona. Zarówno w dzień jak i wieczorem. Wychodzę wtedy z pokoju i za parę minut wracam jak dalej płacze i tak do skutku. Jednak serce mi pęka jak słyszę jej płacz no ale nie będę jej nosić. A tak w ogóle to ostatnio mam bardzo mało cierpliwości i wszystko mnie denerwuje :-/

    Camila, a próbowałaś może położyć się na swoim łóżku razem z Julką i poprostu ją przytulić, zaśpiewać jakąś kołysankę? U nas Szymek nauczył się zasypiać w ten sposób i jest git. Może nie chodzi o to, że ona chce na ręce, tylko potrzebuje bliskości?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 lutego 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, to taki etap...o i ja i Paula tak miałyśmy, ze łóżeczko parzyło.
    Ja nigdy Jasia nie zostawiam, siadam z tylu łóżeczka, puszczam kołysanki...milion razy podaje smoka...jak marudzi to pojawiam się nad nim i sama mu śpiewam, głaszczę i podaje dłoń...uwielbia się bawić moimi palcami.
    Jak już to nie skutkuje(to biorę na ręce, obracam go twarzą do mojego ramienia, brzuszek do brzuszka( na boczku), główkę wtula w moje ramię i zasypia).

    W dzień usypiam go w wózku lub na spacerze.

    Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB próbowałam ale też płakała. Wydaje mi się, że jest tak jak któraś z Was pisała że dzieci interesują się teraz tyloma rzeczami i dlatego nie chcą zasypiać. Bo jak jej czytam przed snem lub zabawiam ulubionym króliczkiem to się uśmiecha a jak przestaję to od razu płacze. Trzeba przeczekać ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 20:45

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am samych słodkości dla Dawidka :-)

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 1 lutego 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, buziaki dla Dawidka :) 7 miesięcy to nie przelewki :P

    am lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 lutego 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za życzenia dla Dawidka :) Ja nie mogę uwierzyć że to już 7 miesięcy minęło ...

    Dziś rzeczywiście było pięknie, słonecznie, Mały pół godzinki się rozglądał i pół spał :)

    Karusia Ty ten sinlac kiedy będziesz dawać Zosi? Przed spaniem?
    Dziewczyny a co myślicie o takiej kaszce? Wczoraj znalazłam i się zastanawiam, ona jest bezglutenowa i nie ma też cukru https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki-expert/kaszka-expert-ha-o-smaku-waniliowym/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 lutego 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria w dzień tez broni się przed spaniem, wg mojej teorii, to ona właśnie nie chce spać, bo wszystko ją interesuje i "jest fajnie". U nas jest tak z tym spaniem, że ją kłade co 3 h spać - np. wstaje o 9. (chodzi spac średnio o 21wszej - wyadje mi się, że dzieci przesypiaja na tym etapie około 12 h, Paula, Ty chyba Zuzię kładziesz przed 20stą z tego co pamiętam? Pewnie dlatego śpi do 7mej.), to wiem, że około 12stej ją położe. Jeśli wstaje o 8mej to o 11stej pójdzie spać. Nie mamy stałych pór karmień i drzemek od jakiś 2 tygodni, wszytsko zalezy od pory wstawania i długości snu. Kładę Wiki do łóżeczka daję smoczka i wychodzę, gdy jestem i ją głaszczę lub śpiewam i daję palce do zabawy, to ona częściej wymusza płaczem abym ją wzięła, więc wychodzę. Z 3 razy na 10 uda się aby sama zasnęła, czasami pada po minucie, czasami po 20stu. No ale częsciej jest tak, że zaczyna płakać i już smok nie pomaga, wtedyu ją biorę tak jak Misia opisuje - brzuszkiem do brzuszka, popłakuje jeszcze i pada - wtedy ją odkładam. Rzadko, no ale zdarza się tez że odłożona się rozbudza i płacze, wiec jeszcze raz ja biorę.
    Na noc nigdy jeszcze nie było takich akcji, wiec na noc sen toleruje :P

    Wiki śpi 2 razy w dzień, Wasze dzieci ile razy śpią w czasie dnia?

    Ja podaję do porannego mleczka kaszkę minima, nie uczula nas chyba, bo z tym sinlackiem to nie byłam pewna. Jutro chyba mięsko zaczynam. Por i pietruszka tez nas nie uczula :) I zupki jakie smaczne :)

    am, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 lutego 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny napiszcie mi jakie macie wózki i czy jestescie z nich zadowlone, chodzi mi o gondolki :)

    Dzieki :*

    Ja mam tako city move. Jestem bardzo zadowolona, duża gondola, wnętrze gondoli w wersji letniej (szybki) i zimowej, duża budka. Wózek może nie należy do najlżejszych (z tako chyba najlżejszy model), ale jak nie trzeba wózka nosić to nie ma problemu, dobrze się prowadzi, w śniegu daje radę :)
    Gdybym miała wybierać raz jeszcze, to wózek byłby ten sam.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 lutego 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am NAj NAJ NAJ Dla Dawidka :***

    Kochane dzięki za opinie o wozkach, cos musze na bloga wrzucic, wiec spiszę wasze spostrzezenia :)

    U nas dzis spoko dzien, tyle, ze mala ostatnio budzi mi sie ok.4 na karmienie i pozniej po 8 i nie chce spac, a np. dzis zasnela o 10, ale wtedy ja budze po 30-40 min aby mi pozniej znow zasnela 12-13 bo mamy tak drzemki ustalone...
    Zwsze budzila sie ok 6 na karmienie a pozniej 9 i juz nie spalysmy...
    Poza tym coraz czesciej musze jej smoczka w nocy podawac, zebow nie widze, ale jednak jakby cos tam sie ruszylo.

    Bylismy na spacerze bo w Wawie dzis bajkowa pogoda, a ja pozniej pojechalam do Wilanowa na spotaknie z kolezanka, ale tylko mnie wkurzyla i jestem zla ze w ogole pojechalam...zaczela wymyslac, ze trudno sie ze mna umowic, ze mi padlo na glowe z powodu dziecka, ze rozmawiala o mnie z innymi wspolnymi znajomymi i tez tak twierdza...jakas masakra...kiedys nas laczyly relacje dobre, a ona, 2 lata mlodsza, ale nie ma faceta, dzieci, nic, w pracy ciagle cos jej nie pasuje, ze za malo zarabia ze ciagle cos...mamy zupelnie inne spojrzenie na swiat, dlatego nie mam ochoty sie z nia widywac czesto..eh...

    Wiki spi, co prawda slysze, ze sie budzi co chwilak i smoczka ssie, ale to dlatego, ze ja halasuje w kuchni, a nasza sypialnia jest przez sciane...

    Przyszedl kojec, jest wielki, rozstawilismy zajal caly salon, ale mozna jak cos go zmniejszyc...maz twierdzi, ze Wikusia bedzie w wiezieniu i jak ja moge, a ja kurcze tez schize zlapalam, ale...ja nie moge nic zrobic, jak ona pleza, musze co chwila lukac, czy nic sobie nie zrobi,a w tym nie bedzie siedziala przeciez calego dnia...Zreszta moja mama czesto wpada, wiec w kojcu bedzie wtedy gdy ja bede musiala cos zrobic...eh jakie dylematy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 22:26

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 643 644 645 646 647 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ