X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 lutego 2015, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Przyszedl kojec, jest wielki, rozstawilismy zajal caly salon, ale mozna jak cos go zmniejszyc...maz twierdzi, ze Wikusia bedzie w wiezieniu i jak ja moge, a ja kurcze tez schize zlapalam, ale...ja nie moge nic zrobic, jak ona pleza, musze co chwila lukac, czy nic sobie nie zrobi,a w tym nie bedzie siedziala przeciez calego dnia...Zreszta moja mama czesto wpada, wiec w kojcu bedzie wtedy gdy ja bede musiala cos zrobic...eh jakie dylematy...

    Lolka ja nie uważam żeby kojec był czymś złym. Oczywiście nie jesteśmy w stanie cały czas patrzeć na dzieci i lepiej żeby w takich chwilach były w kojcu niż pełzały gdzieś po domu - zjadły kabel, lub wlazły pod szafę czy coś bardziej ekstremalnego ;)
    Kurcze a jak piszesz że on taki duży to ja nie wiem czy u mnie w pokoju dałabym radę go rozłożyć. A jaki on jest na wysokość?

    Dawid też popłakuje przez sen :/ już raz mu włączałam suszarkę. U mnie ta suszarka działa jak u większości smoczek ;) Chciałabym żeby dziś pospał dłużej niż do 4.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 lutego 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, spóźnione buziaczki dla Dawidka :-*

    Lolka, nie martw się koleżanką. Jak "dorosnie" zrozumie ....
    A co do końca to myślę, że bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu! A wiadomo, że jak jesteśmy same z dzieciaczkami w domu i musimy ogarnąć obiad, sprzątanie itp to nie jesteśmy w stanie patrzeć na nie przez cały czas ;-)

    Camilia, Jula również nie chce zasypiać w łóżeczku. Zauważyłam, że odłożona wieczorem zachowuje się jakby się bała, jest bardzo niespokojna. Tak więc od pewnego czasu zasypia w naszym łóżku, a później jak już mocno śpi, przekładamy ją do łóżeczka :-)

    Spanie w ciągu dnia już nie jest tak długie jak miesiąc czy dwa mmiesiące temu. Jula śpi raz ok 11-12 i około 15 z godzinkę. Czasem zdarza jej się przysnac jeszcze ok 18, ale to już jest taka 20 minutowa drzemka.

    Jestem po pierwszym weekendzie na uczelni. Było całkiem fajnie. Siedziałam z laską, która ktora wlipcu ma uurodzić córeczkę także tematów do rozmów miałyśmy sporo ;-)

    Jestem dumna z M, spisał się na medal. Był z dziećmi dwa dni i nie dość, że dzieciaki ogarnięty to jeszcze posprzatal w sobotę całe mieszkanie (łącznie z myciem podlog). Jak on to zrobił? Heh ...

    Miłego dnia Dziewuszki :-)

    am, Camilia, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 lutego 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj w Tesco kupiłam jogurciki firmy Nestlé po 6 miesiącu. Slyszalyscie coś może o tych produktach?

    Od czwartku w lidlu fajne ciuszki niemowlęce. Chciałam kupić małej kilka bodziakow, ale zastanawiam się nad rozmiarem. Jula nosi 68, nawet niektóre w tym rozmiarze robią się małe. Z kolei body z lidla mamy w rozmiarze 62/68 i nadal dobre. Rozmiarowka jest więc tam mega zawyzona. Kupię chyba ubranka w rozmiarze 68/74, najwyżej będzie miała na później ;-)

    Julke od samego rana parzy łóżeczko. Zapowiada się ambitny dzień z Julcią na rękach :-D

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 2 lutego 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nadrobilam;)
    Lolka ja mam Wózek wielofunkcyjny Lupo Comfort Baby Design i jak do tej pory jestem zadowolona, lekki, szybko się składa, zwrotny, rączka ma różna wysokość, koszyk duzy, ogólnie jestem zadowolona, ale podoba mi się jedo i z droższych teutonia ale on był za drogi:/

    Weekend spędziliśmy u dziadków, hania aż piszczała z radości bo z rączek do rączek i zabawa była ze OH! ♡
    Am wszystkiego naj naj naj najlepszego, aby Dawidek pięknie się rozwijał;*

    Mikulka tez się zastanawiam nad jogurcikami, musze dziś zobaczyć skład. Ktoś już podaje?

    Skończyły mi się kleiki, nie wiem co kupić, chciałabym jakąś kaszkę na noc, co Wy podajecie? Żeby się lepiej spało, było zdrowe smaczne i nie było problemów z brzuszkiem? Widziałam jakieś kaszki na dobranoc, ktoś stosował? Której firmy kupujecie?
    musze kupić kilka i popróbować ale nie wiem które tyle tego.

    U mnie Hania np budzi się w nocy z płaczem i kilka razy jak wzięłam na ręce i poklepałam po pleckach to jej się jeszcze odbiło, mimo za zawsze noszę po jedzonku żeby jej się odbiło i ulezalo. nie wiem czy to tak po kaszce czy po prostu nałykala się powietrza.

    Ivo jeśli chodzi o mleko karmisz tylko piersia, czy podajesz coś na mm? Typu kaszka na noc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 10:22

    am, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie weszłam na promobaby, oglądałam body z lidla i teraz dopiero widzę, jaką jest rozmiarowka - po 62/68 jest 74/80 .... SUCHAR !!!!!

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 lutego 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane :-)
    Dzisiejszej nocy moje dziecko miło mnie zaskoczyło. Zasnęła około 20, pierwsza pobudka o 2 a następna o 7.30 woooooow :-D Ja chcę tak zawsze ;-) Tylko cycki od 6.30 nie dawały mi spać heee :-P
    Zaraz zabieram się za ugotowanie zupy ogókowej i wyprawienie męża na 14 do pracy. A później całe popołudnie i wieczór z Julą :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 11:13

    am, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 2 lutego 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Mamusie,noc standardoea,pobudka o 23,noszenie do polnocy i butla.potem o 4,nosilam do 5 wreszcie butle dalam...i zjadl.
    Kurcze zawsze po butli zasypia.juz serio ni wiem czy walczyc aby zjadal tylko 1 butle w nocy czy poddac sie i dawac 2?
    Pewnie na moim miejscu walczylybyscie co?
    O polnocy dalam butle z 5 miarek a o 4 z trzech.
    Do tego nadwyrezylam odcinek szyjny i ledwo ruszam glowa i jakies przeziebienie mnie dopadlo:)

    Marta,ja mam kasxke nestle na dobry brzuszek na dobranoc z lipa,ale u mnie to sie wcale na dluzszy sen nie przeklada.

    Am a nie podajesz tych kaszek holle?czy mialas z tej wycofanej serii?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 lutego 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś noc zaskakująca bo pierwsza pobudka o 3, ah te zęby, mam nadzieję że to one to powodują. Dziś już czuję pod palcem mały kiełek drugiej jedynki na dole. Potem miałam pobudkę o 6 i finalnie o 8, choć nie mogłam jak zwykle wyleźć z łóżka.

    Misia kaszkę holle miałam tą jaglaną i ją wywaliłam, a drugą którą mam to ma gluten. No i właśnie nie wiem ile ten gluten trzeba dawać w minimalnych ilościach. Bo ja wieczór daję kaszę mannę ale to z pół szklanki wody, czyli mam tej kaszki może 100ml i może to mało na porcję. Więc chciałam jeszcze coś wprowadzić, ale z kolei nie chcę dawać kaszek mlecznych, bo Małemu nie daję w ogóle mm. W sumie to sama nie wiem co zrobić.

    A u nas dziś ponuro za oknem i nic mi się nie chce.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 lutego 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się nic nie chce, a muszę pomyć podłogi...

    Camilia, oby więcej takich nocek! Życzę Ci tego :)

    Lolka, to super koleżanka, nie wyobrażam sobie, aby któras z moich tak mi pojechała, chyba by już nie byłą moją koleżanką :P

    My byliśmy dzisiaj 1,5 h na spacerze, Wiki spała godzinę, teraz znowu marudzi, niedługo ją kładę...ale mam dzisiaj lenia :P

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 lutego 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, dzisiaj chyba taki dzień. Mała zasnęła i ja się też położyłam, ale obudził nas dzwonkiem listonosz. A tyle razy proszę, by nie dzwonił do nas jak chce wejść na klatkę eh.

    My byłyśmy na spacerku tylko pół godziny, bo zmarzlam niesamowicie ;-)

    Muszę Wam powiedzieć, że w końcu Julka zaczyna "akceptować" inne jedzonko niż mleko !!! Nie chcę jej przechwalic, ale od trzech dni je ładnie obiadki i nie grymasi przy tym jak to było dotychczas. No, ale zobaczymy jak będzie dalej.

    Zaobserwowalam, że jak znikam małej z horyzontu to zaczyna kaszlec i to jest chyba jej sposób na przywołanie mnie, bo jak podbiegam do niej to się śmieje.... uSPRYCIULA ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 16:01

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 lutego 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, na razie o tym nie pisałam bo też nie chcę zapeszać, ale Wiki tez po mału przestaje grymasić przy obiadku, nie wiem ile zjada bo sama jej gotuję ale myślę ze tak 130-150 ml, z tym, że po godzinie-półtorej jest głodna i wypija 180 ml mleka, a przed obiadem nie je 3 h...

    Własnie zasnęła, nie wiem czy mam pół h czy półtorej wolnego, więc biore się za podłogi, jak zostanie czas, to strzelę sobie małą kawkę :)

    Camilia, mikulka, Paula_29, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 lutego 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am u nas tez od kilku dni pobudka 3-4, pozniej ok.8.30 i juz nie chce spac...nie wiem czy to zeby czy cos innego...wiesz, że przy moim trybie chodzenia spac, to jestem niewyspana...musze zaczac chodzic po 24 to wtedy nie bedzie zle...niby zawsze spala do 9.40, ale dla mnie ta godzina to wlasnie wystarczala zeby sie wyspac.
    Teraz tez na sile przetrzymuje ja do 12 na drzemke, bo inaczej mi caly dzien sie sypnie..wiec ok 12 idziemy na spacer, ale juz w trakcie ubierania ona jest taka maruda, ze eh.

    U nas dzien ok. Bylysmy na spacerze 2 godziny, plotki z kumpela, tak mi zleciał ten spacer, że tylko czekam,az bedzie cieplej i bedziemy mogly dluzej spacerowac :) Zreszta w Wawie sliczne slonce :)
    Teraz WIkusia ma drzemkę, a ja siedzę zmulona i mysle, czy się zdrzemnac, czy jednak się zmeczyc i isc wczesniej spac :P

    Dzieki kotki za wozki, zaraz musze wszystko to zlozyc do kupy :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 lutego 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:

    Lolka, to super koleżanka, nie wyobrażam sobie, aby któras z moich tak mi pojechała, chyba by już nie byłą moją koleżanką :P


    Hehe, no kiedys bylysmy bardzo blisko, dlatego boli mnie to, ze taka sie stala, mega sfrustrowana...nIe wiedziałyśmy się od maja zeszłego roku, szok, że czlowiek moze sie tak zmienic! Jak pisałam, raczej z grona znajomych po wczorajszej akcji wypadla :) Nie należe do osób, ktore takie rzeczy akceptują. Tyle, że kolezanek moge miec duzo, a raczej znajomych, ale przyjaciól kilku i to mi wystarcza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 16:59

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, Karola to super, że Wasze dziewczyny zaczęły lepiej jeść :-)
    U nas odwrotnie, od dwóch dni Jula marudzi przy zupie, dobrze chociaż, że kaszkę z owocem zjada w całości :-P

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Hehe, no kiedys bylysmy bardzo blisko, dlatego boli mnie to, ze taka sie stala, mega sfrustrowana...nIe wiedziałyśmy się od maja zeszłego roku, szok, że czlowiek moze sie tak zmienic! Jak pisałam, raczej z grona znajomych po wczorajszej akcji wypadla :) Nie należe do osób, ktore takie rzeczy akceptują. Tyle, że kolezanek moge miec duzo, a raczej znajomych, ale przyjaciól kilku i to mi wystarcza :)


    No tak jak piszesz, wg mnie frustracja. Bo wychodzi, że laska w moim wieku, to że nie ma dziecka to jej sprawa, a że nie ma faceta, to wybór czy jakoś szcescia nie ma? Pewnie to drugie...I z pracą też marudzi, dziwna.
    Ty kochana masz wszytsko, dziecko, męża i jesteś szcesliwa!!
    A od czasu pojawienia się naszych pociech, kazda z nas troszke "zbzikowała", to normalne, ale chyba tutaj z naszego grona forumowego, ja najbardziej, a mimo wszytsko uważam się za całkiem normalną jeszcze :D

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ogole jutro mija 3 lata jak jestem z Łukaszem, kurcze tylko 3 lata...dokłądnie 1,5 roku po ślubie, Wiki ma pół roku, tyyyle zmian, pamietam dokladnie co mi sie kotłowało w glowie 3 lata temu, to bylo niby tak niedawno i zarazem tak dawno, znalazlam nasza stara fotke, sprzed 2,5 roku, wstawie na fejsa, to sie posmiejecie, jak wygladalismy, jak dzieciaki :D

    misia_k1, lolka83, Paula_29, karusia, am, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Właśnie weszłam na promobaby, oglądałam body z lidla i teraz dopiero widzę, jaką jest rozmiarowka - po 62/68 jest 74/80 .... SUCHAR !!!!!


    Ja je bardzo lubię i wlasnie te wymiary są fajne. Lubie ich materiał. Pojade w czwartek zobacze moze cos wezme, chociaz ostatnio w Smyk i w 5-10-15 zrobilam duze zakupy na rozmiar 80 i 86 :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ja też mam ten wózek i jestem zadowolona

    Mikulka to kup na 74/80 możesz podwijać rękawki i nogawki albo będziesz miała na potem

    Dziewczyny a czy są jakieś kaszki które nie mają cukru w składzie?
    Bo ostatnio chciałam kupić ale żadnej nie znalazłam

    Zuzia ostatnio akceptuje owoce, brzoskwinie, morele, banany jej podchodzą, jutro znowu spróbuje jabłuszka. A u Ciebie jak Misia?

    U nas kolejna kiepska noc, już 3 z kolei gdzie Zuzia budzi się co godzinę lub nawet pół, ja już ledwo patrzę na oczy. Ona nie chce jeść, tylko popłakuje, daje jej smoczka pogłaskam i zasypia a za chwilę budzi się znowu

    Dziś był też kiepski dzień i w sumie wczoraj też, Zuzia co chwilę popłakuje
    Wydaje mi się że to mogą być zęby ale ile jeszcze te zęby będą szły?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 2 lutego 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, to u nas 26 grudnia minęło 8 lat :Pa w czerwcu minie 3 od kiedy jesteśmy małżem i żoną ;)

    Aż boję się to napisać... chyba muszę kupić test ciążowy...

    rzecz nr 2, której boję się napisać... Zosia dzisiaj w nocy obudziła się tylko raz! (tamto to był ewidentnie skok, bo zęby idą dalej) mam nadzieję, że [rzed nami już tylko dobre nocki...

    A nasza nowa spacerówka jest świetna! Zosia ją uwielbia! I ja teżż! :)

    lolka83, Paula_29, Karola:), Camilia, misia_k1, marta&hania lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 lutego 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Karola, to u nas 26 grudnia minęło 8 lat :Pa w czerwcu minie 3 od kiedy jesteśmy małżem i żoną ;)

    Aż boję się to napisać... chyba muszę kupić test ciążowy...

    rzecz nr 2, której boję się napisać... Zosia dzisiaj w nocy obudziła się tylko raz! (tamto to był ewidentnie skok, bo zęby idą dalej) mam nadzieję, że [rzed nami już tylko dobre nocki...

    A nasza nowa spacerówka jest świetna! Zosia ją uwielbia! I ja teżż! :)


    oooo, czyzby cos sie kroiło :P Ja nawet okresu nie mam nadal... więc z zapłodnienia raczej nici :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 644 645 646 647 648 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ