X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 lutego 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, ja mam dziś 32dc, więc przed ciążą właśnie miałabym @, a puki co ani widu, ani słychu. A tak jakby 3 razy nam pękła w ostatnim miesiącu, więc zasiałaś ziarnko niepewności :P

    My w czerwcu też 3 lata po ślubie :)

    Misia, Paula, współczuje kiepskich nocek :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 11:28

    misia_k1, karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 lutego 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny współczuję tych nocek. Paula tego typu popłakiwanie jak opisujesz to mi tylko z zębami się kojarzą, tyle że u nas średnio po dwóch godzinach Mały usypia twardziej. Misia może to jakaś infekcja się przyplątała, bo to co opisujesz to jakaś masakra.

    U nas dziś lepiej, bo właśnie jak Mały zasnął twardo po jakiś dwóch godzinach popłakiwań to dospał do 6:30. Potem pomarudził i podczas następnego karmienia zasnął na godzinkę, a ja z nim, bo 6:30 to nie dla mnie godzina.

    Pogoda piękna, takie słoneczko, zaraz zbieramy się na spacer. Trochę nam zeszło ale Małego bolał brzuch, nie wiem czy to nie po jagodach.

    Bib kupowałam jabłko i banan, jabłko banan i brzoskwinia, jabłko i jagoda, przecier z owoców lata (tego jeszcze nie dałam, tam jest winogrono).

    misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny te straszne noce chyba muszą być zwiastunem ząbków. Misia a może tak jak pisze Am Jasiu złapał jakąś infekcję? Może dla spokoju zrób mu posiew moczu?
    U nas noc dobra, Jula zasnęła około 21, pobudka o 2 i 6 a o 8 zaczęła dzień :-)
    To widzę, że nie jestem sama w moich obawach ciążowych :-P A właściwie to chyba bardziej schizach bo mój mąż twierdzi, że ma wszystko pod kontrolą haha :-P

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, mój też twierdzi, że ma zawsze pod kontrolą :)

    Moje dziecko mnie notorycznie atakuje, dopada do mnie i gryzie mnie z impetem w nos :P Boli! Lewa jedynka tez już prawie na wierzchu :)

    Camilia, Paula_29, misia_k1, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 lutego 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka i jak tam Wiki? Gdzie Twój post?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Lolka i jak tam Wiki? Gdzie Twój post?

    heheh chcialam poprawic bo byly literówki i się kurde skasował, a nie mialam juz sily pisac znów :P Wiki siedzi i czyta ksiezeczki z tata, ale trze oczy wiec jakby o godzine dzis sie kapanie i spanie przesunelo, co prawda nie wiem jak z tym snem, zobaczymy.

    Spala od 17.30 do 19.00, kurcze, musze jakis plan nowy dzialania ulozyc, jesli by zaczela jak dzis wstawac...eh :P a bylo tak pieknie...

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 lutego 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    heheh chcialam poprawic bo byly literówki i się kurde skasował, a nie mialam juz sily pisac znów :P Wiki siedzi i czyta ksiezeczki z tata, ale trze oczy wiec jakby o godzine dzis sie kapanie i spanie przesunelo, co prawda nie wiem jak z tym snem, zobaczymy.

    Spala od 17.30 do 19.00, kurcze, musze jakis plan nowy dzialania ulozyc, jesli by zaczela jak dzis wstawac...eh :P a bylo tak pieknie...


    No nic nie trwa wiecznie :P
    U nas jak po mleku około 6tej dosypiała do 9tej, 10tej, było idealnie, dzień wychodził nam 12 h i noc tak samo, a dzisiaj dzień 14 h, ze zmęczenia tak się biedna spłakała po kąpaniu, aż i było jej żal. Przez to że wstała o 7mej, to były az 3 drzemki, ale nie byliśmy na spacerze, bo plan dnia zachwiany i nie wiedziałam kiedy ruszyć :D

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 lutego 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    No nic nie trwa wiecznie :P
    U nas jak po mleku około 6tej dosypiała do 9tej, 10tej, było idealnie, dzień wychodził nam 12 h i noc tak samo, a dzisiaj dzień 14 h, ze zmęczenia tak się biedna spłakała po kąpaniu, aż i było jej żal. Przez to że wstała o 7mej, to były az 3 drzemki, ale nie byliśmy na spacerze, bo plan dnia zachwiany i nie wiedziałam kiedy ruszyć :D


    U nas to samo, przez to, ze spala do 8.30 :P Zawsze spi do 9.30, glupia godzina a wszystko zburzyla :P
    Moja wina, trzeba bylo jej nie budzic, tylko pozowlic spac od tej 11 a na spacer wyjsc pozniej, tyle, ze bylam pewna,ze jak pospala 30min i szybko do wozka pojdzie to zasnie, zawsze tak bylo. NA spacerze byly cyrki, siadanie, musialam ja posadzic bo lezec nie chciala, jak lezala to jeki, a jak siedziala to sie gapila, ale spac nie chciala, przez to 1 drzemka sama z siebie o 14 a druga o 17 i zasnela 20min temu :P cioekawa jaka noc, bo cos te zeby jakby coraz gorzej dokuczaja. Lece obejrzec Suits i chyba dzis szybciej pojde spac :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 22:43

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 lutego 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się mimo wszystko codziennie wychodzić na spacer, ale to też przez to że Mały raczej mi ładnie wtedy zasypia na te 30 min, rzadko na dłużej, ale zawsze coś :)
    A z tym wstawaniem to właśnie tak bywa różnie, ciekawe co nas dziś czeka, oby spanie do 7, czego wszystkim życzę :)

    Maja gdzie przepadłaś???

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • doris2103 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 lutego 2015, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    wybralam dzisiaj krzeselko! Zdecydowalam sie na espiro mokka. Jest zgrabne, tansze o 100 zl niz chicco poly i nie ma tej ceraty, tylko ekoskore i do tego taka frotte wkladke, zeby dziecko sie nie pocilo i bylo mu wygodnie... poza tym designem bardzo mi odpowiada :) pod wzgledem funkcjonalnosci rowniez ma wszystko co takie krzeslo powinno miec ;)

    Zastanawiam się nad kupnem tego krzesełka również:) Jakie masz wrażenia z użytkowania?

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałyście kiedyś o uniwersalne torby do wózka. Właśnie przeglądam sobie nodik.pl i znalazłam coś takiego..

    http://nodik.pl/torba-wielofunkcyjna-style-babyono-bezowobrazowa-p-2165.html

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh...cudowna noc. Wiki zasnęłą po 21, ja około północy, spałam ciągiem do 6.10 bo dopiero o tej Wiki się obudziła. Teraz jeszcze śpi, ale za długo tym razem :D
    Na spacer pójdziemy koło 13stej, jeśli nie zacznie sypać snieg - nie mam folii przeciwdeszczowej do tej spacerówki, muszę zakupić dopiero.

    A jak u Was?

    Paula, Misia jak nocki?
    Maja, Marta, gdzie jesteście :P ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 10:26

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Pytałyście kiedyś o uniwersalne torby do wózka. Właśnie przeglądam sobie nodik.pl i znalazłam coś takiego..

    http://nodik.pl/torba-wielofunkcyjna-style-babyono-bezowobrazowa-p-2165.html


    Hehe, wiesz co wczoraj ja przeglam i wlasnie mialam wrzucić na bloga czy ktos cos? :)
    widzialam na allegro tylko inne kolory,ale fajnie wyglada :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak padla o 22.20 to wstala o 6 ale praktycznie nie budzila sie w nocy :)
    JA zasnelam po 24 i jestem wyspana :P
    Mala zaraz dostanie kleik z owocami i ok 12 idziemy na spacer...
    Po butli po 9 tarla bardzo oczy, ale w lozeczku jakby sie rozbudza, wszystko inne ja interesuje wiec juz nie pospala.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia jak Jasio?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Jasio o niebo lepiej niż wczoraj. Dzięki Mamusie.
    Temp już nie ma, katar nadal,ale plasterki,maści i nurofen pomagają. Nocka o niebo lepsza od poprzedniej,tylko kilka wybudzeń i godzinne noszenie.
    jednak jadę z nim dziś priv do lekarza,aby go osłuchał.

    Zjadł właśnie morele:)jupi pierwszy owoc!!

    Przez te ost akcję,cały schemat poprzestawiany,no ale nie martwię się.Zaczniemy od nowa jak się unormuje.

    popytam lekarki co z tym jego nocnymi pobudkami, czy wymyśli coś innego niż ząbkowanie i bodźce.

    Camilia, Lolka,Karola, Bib gratuluje udanych nocek.

    Dla Lilianki buziaki bo chyba juz 7 m ma:)

    Am i jak nocka??

    Paula, funkcjonujesz??Jak Zuzia..widzisz jakieś białe perełki w buzi??
    Iwo,mam nadzieję, że Dawisko i Ty już lepiej się czujecie.

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dla równowagi kiepska noc. Po pierwszym popłakiwaniu koło 23 pomogła suszarka i spał dalej. Drugie zaraz przed 1, suszarka nie pomogła, Dawid się wiercił, płakał, jak w końcu do niego podeszłam to wyglądał jak śpiący z otwartymi oczami i przestraszony. Na rękach płakał, na kolanach to samo, w końcu wzięłam go na cycka. Zjadł trochę i nie bardzo był zainteresowany spaniem. W końcu padł o 2:20, spał do 4 i znów pobudka, cycek i spanie do 7:25. Ja oczywiście nieprzytomna więc zostaliśmy w łóżku, jeszcze spaliśmy między 10 a 11. Teraz karmię i jakoś koło 14 pójdziemy na spacer.
    Oczywiście przez takie dosypianie czuję się beznadziejnie :/ piję kawę i mam nadzieję że mi pomoże.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 lutego 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia cieszę się, że Jasiu czuje się lepiej :-) Jak wydobrzeje to zapewne powróci właściwy rytm dnia. Może poproś lekarza o skierowanie na posiew moczu? Trzymam kciuki by ten lekarz coś mądrego Wam doradził :-)
    Ja dzisiaj byłam zapisać się do szkoły języka angielskiego i od przyszłego tygodnia zaczynam naukę. Miałam od początku stycznia no ale jakoś tak zeszło :-P
    A moje dziecko śpi już 3 godziny i nie wiem co ze spacerkiem dzisiaj będzie. Może chociaż na pół godziny uda się wybrać.
    Miłego dnia Dziewuszki ;-)

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 4 lutego 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    A moje dziecko śpi już 3 godziny i nie wiem co ze spacerkiem dzisiaj będzie. Może chociaż na pół godziny uda się wybrać.
    Miłego dnia Dziewuszki ;-)

    Moje dla odmiany śpi już 2 h, co się praktycznie nie zdarza. Na szczęście wybrałam się na spacer dośc wczas, więc Szymek śpi na polu.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko zasypia samo odłożone do łóżeczka... :) na spacerze też godzinkę spała i tak oto przemija dzień, dosłownie dzień za dniem, tydzień za tygodniem, dzieci rosną, nas zbliża powrót do pracy...eh...

    Camilia, Julcia słodziak w avatarku!

    Wiki robi luźniejsze kupy od jakiegoś czasu, może to przez zęby ? sluzu nie ma , bo badam zawsze pod kątem tych nieszczesnych alergii, i są koloru musztardowego...to normalne?
    Generalnie dawno o tym nie pisałąm, ale Wiki nadal ulewa, tzn nie po jedzeniu, ale np. jak leży na brzuszku z 30 minut się bawi, biore ją stamtąd to wtedy jej się odbija, generalnie często jej się odbija i wtedy bardzo często jej coś poleci, malutko, ale jednak. Czytałąm kiedyś że ulewania powinny ustąpić po 7 m-cu, bo wtedy dojrzewa ukłąd pokarmowy.
    Ktoś ma jeszcze taki prblem?

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 646 647 648 649 650 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ