X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ja nie daję słoiczków więc nie pomogę. Ja Szymkowi miksuję na gładki krem, bo inaczej ma odruch wymiotny i po jedzeniu :( Dałam mu kiedyś do rączki kawałek brokuła i fajnie sobie mamlał, więc u nas chyba cała nadzieja w BLW.

    Co do spania to Szymek od kilku dni przytula się do ochraniacza, kładzie na niego rękę przez co ochraniacz przykrywa mu częściowo główkę :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 22:01

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Wprawdzie to o 1.5 rocznym dziecku, ale fajnie napisane z przymrużeniem oka:)

    http://www.mjakmama24.pl/niemowle/rozwoj/pierwsza-rozlaka-z-dzieckiem,159_1339.html


    He he dobre :) no ja podobnie wyobrażam sobie moje pierwsze zostawienie Dawida ;) ja będę przeżywać, a on nie zauważy że mnie nie ma ;)

    A Mały się zawziął jeszcze nie śpi tylko marudzi. Oczywiście uśpił się na cycku snem kamiennym na 5 minut :/ Ogólnie widzę, że ostatnio zaczyna mieć podejście spanie to nuda i strasznie się przed tym broni, mimo że jest zmęczony.
    Poza tym jest strasznie rozgadany, buzia mu się nie zamyka, a wydaje z siebie przedziwne odgłosy i dźwięki ;) Jeszcze włączyło mu się kręcenie głową, coś jak przy "nie", wcześniej wzruszał ramionami.

    Jeśli chodzi o jedzenie to ja też blenduję na gładko. Czasem przy jabłku zdarzy się mały kawałeczek to Dawid wypluwa lub ma odruch wymiotny, więc go nie męczę, tym bardziej że on nie siedzi, to myślę że to nie czas na kawałki.
    A co do łóżeczka to Mały śpi raczej na środku, tyle że podczas spania, czy jak się obudzi zawsze dosunie się go górnych szczebelek, więc przeważnie głową jest wkomponowany w ochraniacz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 22:10

    lolka83, Paula_29, BiB lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, artykuł świetny, wezmę sobie do serca to co napisano za jakiś miesiąc - że jestem nie tylko mamą ale też kobietą :)
    Moje dziecko tez przytula sie do jednej strony i trzyma raczką ochraniacz, czasami nawet tak wysoko - że trzyma nie tylko szczebelki, ale tez szczyt łóżeczka.
    Co do jedzenia to tez gotuję, ale raz zmiksowałam nie na papkę, tylko były grudki, zjadła (chociaż ostatnio znowu mało je, zębom przypisuję niejadkowanie) i w pieluszce były te grudeczki :P

    Od jutra zaczynamy rehabilitację, dam znać "po" bo jedziemy na 9.30!
    Spokojnej nocki :*

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od dwóch miesięcy mała spi ( zazwyczaj zasypia ) przytulona na boku, w poduszeczke i ochraniacz. Do tego ma kota z h&m, taki kawalek materialu z glowka i zawsze sobie go zarzuca na glowe, do tego malego krolika ktorego przytula w łapce a jeszcze lezy na niej smoczek wubba nub, bez tego nie chce zasnąć...

    Co do zupek, na razie daje takie gladkie, dawalam po 6 miesiacu ale nie zauwazylam aby byly w tym konkretnym sloiku grudki, takze nie wiem co to byla za firma. Staram sie na razie jednak dawac mus gladki...Pewnie za miesiąc spróbuje takie z grudkami...


    Co do artykułu:
    Jak pisałam wyzej wychodzę z założenia, ze to matka decyduje czego chce i na co jest gotowa...Niektore mamy potrzebuja kilku dni oddechu, niektóre nie potrzebuja. Ja wiem najlepiej co będzie dobre dla mnie i mojego dziecka, nie sugeruje sie innymi. Każdy czlowiek jest inny, ma indywidualne podejscie do roznych spraw i nie mozna się z nikim porownywać lub sugerowac innych zdaniem.
    Takze jesli mam ochote jechac na kilka dni to jade, odpoczywam i wracam z pozytywna energia, spelniona i szczesliwa!
    Jak napisała Mikulka szczesliwa mama to szczesliwe dziecko!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 22:53

    Paula_29, am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skad bierzecie warzywa? Kupujecie jakieś specjalne czy normalnie na targu bądź w sklepie?
    Też muszę zacząć gotować, kurczaka sobie załatwiła,teraz jeszcze warzywa

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 lutego 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A skad bierzecie warzywa? Kupujecie jakieś specjalne czy normalnie na targu bądź w sklepie?
    Też muszę zacząć gotować, kurczaka sobie załatwiła,teraz jeszcze warzywa

    MI mąz w sklepie ekologicznym na razie kupuje.
    Bo czasem malej gotuje. Jednak na razie przewaga sloików.
    Jednak pewnie za jakis czas bede myslala, skad te warzywa brac...moze od poleconych rolników pod Wawą.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 lutego 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie:

    Dajecie zoltko na twardo czy na miekko? Bo ja daje od kilku dni gotowane na twardo, ale bardzo kiepsko to rozgniatanie mi idzie...nie wiem juz jak bardziej to rozetrzeć? Probowalam tez blenderem, ale i tak sa grudki..hmmm

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 lutego 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A skad bierzecie warzywa? Kupujecie jakieś specjalne czy normalnie na targu bądź w sklepie?
    Też muszę zacząć gotować, kurczaka sobie załatwiła,teraz jeszcze warzywa

    Paula ja kupuję wszystko (warzywa i mięso) na placu/targu, czasem jakiś produkt typu kalafior czy zielony groszek dorzucam ze słoika.

    Lolka jajko, jak sobie przypomnę że mam dać, a ostatnio zapominam o tym, gotuję na twardo i przecieram przez siteczko. Robią się takie farfocle, ale jakoś na szczęście to nie przeszkadzało Małemu i się nie dławił. Chociaż ostatnio jakoś mało było ugotowane to jajko i się mi grudki zrobiły to musiałam je potem wybrać z zupy :/

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 lutego 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Paula ja kupuję wszystko (warzywa i mięso) na placu/targu, czasem jakiś produkt typu kalafior czy zielony groszek dorzucam ze słoika.

    Lolka jajko, jak sobie przypomnę że mam dać, a ostatnio zapominam o tym, gotuję na twardo i przecieram przez siteczko. Robią się takie farfocle, ale jakoś na szczęście to nie przeszkadzało Małemu i się nie dławił. Chociaż ostatnio jakoś mało było ugotowane to jajko i się mi grudki zrobiły to musiałam je potem wybrać z zupy :/


    NO dokladnie u mnie to samo..moze faktycznie maluchom to nie pzreszkadza?
    Moja dostala 3 razy,ale wczoraj bardzo drapala się za uchem i na szyji i widzialam ze dostala tam wysypki. Teraz mam problem: bo zoltko wczesniej dostala, ale tym razem o wiele wieksza porcje...zmienilismy tez plyn do kapieli na dzidzius, ale hipoalergiczny, wiec dziwne...? Tez w tamtym miejscu calowalam mala szminka czerwona akurat...sama nie wiem, mala az sie podrapala do krwi, wiec musialo to swedzic, chyba 2-3 dni odczekam i znow podam zobaczymy...eh :( BYle to nie od zoltka...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 lutego 2015, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    NO dokladnie u mnie to samo..moze faktycznie maluchom to nie pzreszkadza?
    Moja dostala 3 razy,ale wczoraj bardzo drapala się za uchem i na szyji i widzialam ze dostala tam wysypki. Teraz mam problem: bo zoltko wczesniej dostala, ale tym razem o wiele wieksza porcje...zmienilismy tez plyn do kapieli na dzidzius, ale hipoalergiczny, wiec dziwne...? Tez w tamtym miejscu calowalam mala szminka czerwona akurat...sama nie wiem, mala az sie podrapala do krwi, wiec musialo to swedzic, chyba 2-3 dni odczekam i znow podam zobaczymy...eh :( BYle to nie od zoltka...

    Lolka poobserwuj, bo rzeczywiście się to może zbiegło z jakimś innym powodem. A ile tego żółtka dajesz, całe? Bo mi pediatra kazał pół dwa razy w tygodniu, muszę zacząć tego pilnować.
    A ja ostatnio jak zauważyłam na szyi małego takie zaczerwienienie, pomyślałam że to jakaś alergia albo co, a powód był banalny, podrapał go rzep od śliniaka .......

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 lutego 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Lolka poobserwuj, bo rzeczywiście się to może zbiegło z jakimś innym powodem. A ile tego żółtka dajesz, całe? Bo mi pediatra kazał pół dwa razy w tygodniu, muszę zacząć tego pilnować.
    A ja ostatnio jak zauważyłam na szyi małego takie zaczerwienienie, pomyślałam że to jakaś alergia albo co, a powód był banalny, podrapał go rzep od śliniaka .......

    No wlasnie na razie dalam dwa razy chyba 1/4 ,a dziś też mniej niz pół...takze nieduzo...bede obserwowac...mam nadzieję, że to cos innego...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 lutego 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am a gdzie kupujesz, na imbramowskim?

    Lolka ja bym raczej szminkę obstawiała:)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 lutego 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula na razie też je tylko słoiczki (obiadek oraz owoce) ale faktycznie za jakiś czas będę musiała zacząć jej gotować i też się zastanawiam skąd wziąć dobre produkty. Jeżeli Mała wyczuje grudke w jedzeniu to ma odruch wymioty i się krztusi póki co więc chyba to jeszcze nie jej czas na inną konsystencję jedzenia. Co do spania to moje dziecko preferuje bardziej lewą stronę łóżeczka i zawsze w tą stronę się odwraca lub przytula do ochraniacza. Często ma na głowie pieluchę i w rączkach swoją przytulanke. Bezcenny widok :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 08:25

    Paula_29, lolka83 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am a gdzie kupujesz, na imbramowskim?

    Lolka ja bym raczej szminkę obstawiała:)

    Tak na imbramowskim :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Pytanie:

    Dajecie zoltko na twardo czy na miekko? Bo ja daje od kilku dni gotowane na twardo, ale bardzo kiepsko to rozgniatanie mi idzie...nie wiem juz jak bardziej to rozetrzeć? Probowalam tez blenderem, ale i tak sa grudki..hmmm

    Na twardo, chyba nie można dawać na miękko, Iwo kiedyś o tym pisała. Ja też nie mogę go zblenderować na całkiem gładką masę, ale Szymek akurat z tym nie ma problemu, bo żółtko samo mu się w buzi rozpuści :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 09:50

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Na twardo, chyba nie można dawać na miękko, Iwo kiedyś o tym pisała. Ja też nie mogę go zblenderować na całkiem gładką masę, ale Szymek akurat z tym nie ma problemu, bo żółtko samo mu się w buzi rozpuści :)

    To chyba taka sama zasada jak w ciąży, też nie można jajka na miękko, chyba chodzi o możliwą salmonelle, ale nie jestem pewna

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Paula co.do jajka,ze tylko na twardo.ja rozgniatam zoltko widelcem z odrobina wody i jest ok.bialko siekam drobniutko i do zupki daje.Jas wcina bez problemu takie kawaleczki.

    U nas prawa str lozeczka preferowana i szczebelki,na ktorych wisi imie Jas.Te literki to ulubiona zabawka przy zasypianiu.

    Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Zgadzam sie z Paula co.do jajka,ze tylko na twardo.ja rozgniatam zoltko widelcem z odrobina wody i jest ok.bialko siekam drobniutko i do zupki daje.Jas wcina bez problemu takie kawaleczki.

    U nas prawa str lozeczka preferowana i szczebelki,na ktorych wisi imie Jas.Te literki to ulubiona zabawka przy zasypianiu.

    Misia juz dajesz bialko?? Wlasnie od kiedy daje sie bialko???
    Ja tez daje na twrado, ale ostatnio czytalam gdzies, na forum, ze na miekko i zglupialam...hmm, bo wczesniej nawet o tym nie pomsylalam...
    MAla tez nie ma problemu, ale mi się, wydaje, ze te grudki sa spore :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 14:06

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 lutego 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mala padla po 21, spala twardo do 4, pierwsza butla, o 7 druga butla i o 8.40 byla gotowa :P Wiec maz ja wzial do kojca jak sie szykowal do pracy a ja spalam do 9.30 :) Jestem wyspana.
    Lece po mleko dla malej i na poczte a mama dzis zajmuje się malą.

    W Wawie mega snieg pada, ze spaceru nici...

    ps. Wczorsj wieczorem przyjechal okres :( dzis sie rozkreca, samopoczucie niefajne :( Rowno 1,5 miesiaca po odstawiania od piersi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 11:08

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 lutego 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,daje juz cale bo takie sa nowe zalecenia.oczywiscie na poczatku dajesz z lyzeczke,dwie a potem juz wiecej.
    Ja to od razu pol jajka mu dalam he ale nie zjadl calego;)
    Jajko daje 2 razy w tyg przy obiadku.

    U nas ,,kurzy" i mega slisko,zima na calego:)

    Kochane jak nocki??
    Jakies zabki nowe??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 11:07

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 654 655 656 657 658 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ