X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 lutego 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też lepiej, Mały po zaśnięciu popiskiwał, ale bez wybudzenia, koło 1:45 obudził się z płaczem, ale włączyłam mu suszarkę i spał dalej. Obudził się potem o 5:40 już na karmienie. No i już u mnie w łóżku dosypialiśmy z przerwami na cycka, Mały gdzieś do 9 ja prawie do 10 drzemałam, a Dawid się bawił :) Trochę odespałam :) na szczęście.

    Dziś w końcu i do nas przyszło słońce, od razu inaczej się człowiek czuje jak jasno za oknem.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka dla odmiany nieciekawa... Wiki o 1.30 sie przebudzila i nie mogla zasnac do 3.30 - oczy zakmniete ale piszczała, pipiskiwała, wstawałam z 10 razy i leciałam do drugiego pokoju, az w koncu ostatnim razem posmarowałam dziąsła żelem i padła do 6tej - karmienie i spałyśmy do 9.20.

    Niestety moj M dzisiaj tez pracuje...i nie mam humoru...ciagle mysle nad tym wyjazdem...co zrobic, na ile jechac...eh :(

    ruszacie dzisiaj gdzies na imprezki ostatkowe?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Jasio chyba pomylil dzien z noca.w dzien ladnie spi po kilka godz i go wybudzam a w nocy budzi sie kilka razy,o polnocy dalam butle i do 1.40 usypialam a nigdy nie bylo problemu z tym. Potem po 4 wyspany juz byl i dopiero po 9 zasnsl i spal do 11
    I badz tu madryyy.kolejny inny dzien

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    ruszacie dzisiaj gdzies na imprezki ostatkowe?


    Oczywiście, że nie :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 11:59

    Karola:), lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a Jasiu ma już jakieś ząbki widoczne?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas spoko nocka...mala odlozona po 21 do lozeczka zasnela sama od razu, przez sen dwa razy poplakiwala do 23 ale pozniej spala ciagiem, pierwza butla o 3 ale to dlatego, ze mniej zjadla na noc...druga o 8.30 :) JA bylam srednio wyspana, bo jednak sobota i czlowiek chce pospac :P Po nakarmieniu maz odlozyl Wikusie do lozeczka, ja jeszcze drzemalam , ona sie pobawila i zasnela :P Uff spoalismy wszyscy do 10.20 :)
    Teraz mala padla na drzemke, maz tez sie polozyl :P

    Nie wiem czy na spacer wyjedziemy bo pogoda nieciekawa, chyba slonce poszlo na poludbie...wczoraj az chcialo sie zyc od rana...a dzis zmul..ja po 15 umowilam sie z kumplem na ploty.

    Ja jakos juz nie przywiazuje wagi co do ostatek i innych, kiedys bylo inaczej, a teraz ide imprezowac kiedy chce i tyle :)
    Teraz to nie imprezujemy, ja sie w zyciu juz wyszalałam :P hi

    Misa, moze to zeby, a moze nadal ta infekcja jeszcze trzyma..moze poki chce niech spi w dzien, na spokojnie za kilka dni jak bedzie zdrowy bedziesz znow powoli wprowadzala skrocenie drzemek w dzien :) ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 12:21

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola gdyby nie Twoje pytanie, to zapomniałabym że dziś są ostatki. Ja również nie mam żadnych planów, jesteśmy normalnie w domu :)

    Misia to kiepsko, takie poplątanie dnia z nocą. Dawniej Jaś nie spał nigdy aż tak długo w dzień? Wiem, że dziecka jak śpi nie powinno się budzić, ale może późnym popołudniem nie pozwól mu spać dłużej niż godzinkę, może wtedy szybciej zaśnie wieczór i jakoś wpadnie na to że noc jest do spania. Chyba że nie śpi przez zęby?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatki sa za tydzień :P Pomyliłam sie.

    zły dzien sie zapowiada...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma zabkow,katar nadal,do tego jak odkaszlec chce to slychac,ze mu sie zrywa...wiecie narazie ze wzgledu na te przeziebienie to go prawie caly czas nosimy.tez wsxystko zrzucam na te infekcje.

    Karola,ja juz kilka razy Jasia podrzucalam swoim rodzicom na noc bo to wesele,to andrzejki.Maja super kontakt z nim i nie boje sie go zostawic.Fakt dzwonie co chwile he.

    Zabawa ostatkowa,nie ma szans.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a dlaczego zły dzień, coś się stało?

    Misia według mnie to poplątanie dnia z nocą to na pewno wina infekcji. Jasiu jest teraz osłabiony i śpi w dzień więc pewnie w nocy już tyle snu nie potrzebuje i stąd ta zamiana. Życzę dużo zdrowia dla Jasia i siły dla Ciebie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 13:15

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie stało Camilia, tyko Wiki tak mi marudzi od rana, widać, że ją zęby swędzą- nie da się tego z niczym pomylić. Miałam iśc na spacer, ale tak ryczała przy rozbieraniu piżamy, że zrezygnowałam. ?Nie mam siły dzisiaj.
    Wieczorkiem wybieramy się do Liroya Merlin, musimy kupić zabezpieczenia na kontakty, bo mała pełza po całym salonie. Chyba z Wiki podjedziemy.

    Marze o spotkaniu z koleznakami na ploty przy winku i sałatkach :D

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 7 lutego 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczaki, dziewczyny nie dam rady was nadrobić, ponad tydzień tu nie zaglądałam...

    Misia- wracajcie do zdrowia, łączę się w bólu nieprzespanych nocy...

    U nas czysty sajgon...Dawiśkowi idą cztery zęby na raz, mamy już 2 jedynki na dole, jedną na górze i ostatnia właśnie się przebija, Dawid nie śpi przez to przez prawie 2 tyg, często popłakuje w nocy, my z mężem chodzimy jak zombie...do tego ten wypadek, potem biegunka wyniesiona ze szpitala, wprawdzie kupy Dawiśko ma już lepsze, ale jeszcze ze śluzem i luźne, gorączka, płacz w nocy, że serce pękało... do tego my z m dosłownie zdychamy 3 dzień, gorączka i takie czyszczenie, że dosłownie prześcigamy się do toalety i sorry za obrazowość, ale dosłownie woda z d... leci...no żyć nie umierać...rock'n'roll...
    Leżymy w łóżku, mały na macie i prosimy, żeby on teraz nami się zajął...ale patrzy na nas i zastanawia się, dlaczego nie fikamy wokół niego...

    dziewczyny, myślę, że te wszystkie częste pobudki w nocy to jednak zęby...my je ciężko przechodzimy...najgorzej, że 4 na raz wychodzą...to daje w kość, ale podobno bolą tylko te pierwsze wyżynania...

    dzizas, dziewczyny, które macie pomoc w jakiekolwiek postaci, doceńcie to...my nie mamy tu nikogo na miejscu i w chorobie, że samemu nie można ręką ruszyć, a co dopiero zajać się dzieckiem, bardzo by się chciało tej pomocy doświadczyć...wiadomo przyjaciele są, ale kto przyjdzie zając się dzieckiem, gdy rodzice mają sr...ę za przeproszeniem

    ostatki, hmmm, jak wyżej- nie mamy z kim Dawcia zostawić

    Karola- myślę, że przez to, że nie zostawiałam Dawiśka dłużej niż 3 godz z m,,nie wyobrażam sobie wyjechać gdziekolwiek. Mamy zaproszenie na wesele pod koniec czerwca i nie wiem jak się zorganizujemy, bo chcemy jechać..

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 lutego 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, Kochana oby ta jelitówka jak najszybciej minęła.Jesteście mega z M,że dajecie sobie sami radę.
    He spodobał mi się Twój wpis ,,Leżymy w łóżku, mały na macie i prosimy, żeby on teraz nami się zajął...ale patrzy na nas i zastanawia się, dlaczego nie fikamy wokół niego..."

    Trzymajcie się!!!

    Karola, musimy być twarde, mimo wszystkich nieprzespanych nocy,marudnych dni czekałyśmy na nasze Skarby caałe życieeeee!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 15:52

    Karola:), Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 lutego 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeny, Iwo - współczuję Wam, od razu pomyslałam, że nie mogę juz sobie zbijać - jednak zdrówko najważniejsze.
    A więc zdrówka dla Was i dla małego, abyscie mogli sie nim zajmowac :)

    Wiki drzemie po raz drugi, jak wstanie i zje to chyba ruszamy do tego marketu, zobaczymy jak bedzie sie zachowywac. Nam ida na raz dwie dolne jedynki, obie juz na zewnatrz, ale wydaje mi sie ze gorne dzoiasła tez juz twarde...

    W czerwcu tez mamy wesele - mojej przyjaciólki, ale to Wiki bedzie miała 11 m-cy, i na miejscu - planuje do kosciola z nia isc i na poprawiny, a na czas wesela z babcia.
    Dziewczyny te które kp - no nic dziwnego, że nie potraficie sobie wyobrazic pozostawienia maluchow, jak ja karmiłam, to tez dla mnie to byl horror.
    Paula, a Ty do kiedy chcesz karmic, skoro wakacje juz planujecie?
    My wakacje chyba w sierpniu, zalezy kiedy wroce do pracy, ale wezmiemy Wiki ze soba.
    Co do tego wyjazdu, to maz nakręca mnie na 2 noce, bo to ze jedziemy to juz postanowieone, tylko ja jestm za jedna nocka, on za dwiema, ale oczywiscie decyzja nalezy do mnie.

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 lutego 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo współczuje, masakra jak ciężko z sobą a tu jeszcze dzieckiem trzeba się zająć.
    Ja mam rano ten sam problem z moją ręką, po nocy nie mogę nią ruszać, mąż idzie do pracy a mnie ostatnio pielucha z ręki wypadła bo taka ciężka była ( dla mnie oczywiście) i za każdym razem jak podaje Zuzi smoczek, zmieniam pieluchę, czy wyciągam z łóżeczka to albo przez zaciśnięte zęby albo przez łzy

    Także dziewczyny cieszcie się, mimo , że ktoś nie zajmuje się dzieckiem tak jak Wy byście chciały bo zawsze to lepsza pomoc niż żadna

    Karola ja chce ją karmić właśnie do wyjazdu, tzn 2, 3 tyg przed będę odstawiać
    A raczej nie weźmiemy jej ze sobą bo wtedy wyjazd nie bardzo ma sens(pod kątem odpoczynku) Oczywiście jeśli miała bym gwarancję, że będzie ok to tak, ale jak będą iść zęby albo będzie jakiś skok rozwojowy to noce nieprzespane, więc szkoda kasy na wakacje wydawać, lepiej wtedy nad polskie morze czy coś takiego. A na następne wakacje już będziemy musieli jechać z Zuzią bo 2 latek już z dziadkami nie zostanie:)

    Poza tym ja chciałabym by Zuzia zanim będzie duża potrafiła zostać z kimś na wszelki wypadek, bo później będzie tylko gorzej dziecko przyzwyczaić

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 lutego 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo kochana wspolczuje, 3majcie sie!! Byle to wszystko jak najszybciej się skonczylo!

    U nas dzien ok. Na spacer nie wyszlismy wieje tak, ze glowy urywa.
    JA o 15 umowialam sie z kumplem, wyszlam o 15.30, o 16 mala ma drzemke, wychodzilam to juz senna byla.
    Dzwonie o 17, jak mala czy spi,a maz ze nie, ze nie mogla mu usnac i sie bawia...wtf!> eh takze uspal ja ok 18 wtedy kiedy powinna wstac, takze cos czuje, ze bedziemy dzis ja ok 22 kladli, eh, faceci...

    Co do wyjazdu, wczasów itd. to nie wyobrazam sobie jej zostawic na tydzien z dziadkami...na pewno lepiej by to zniosla niz moze jak bedzie miala 2 latka, jednak ja bym zle to zniosla.
    Kumpele, jezdzily jak dzieciaki mialy ok roczku i ponoc bylo ok...No na pewno z dzieckiem to nie odpoczynek, ale ja akurat bym nie umiala bez niej wypoczać :)
    Takze jak dobrze pojdzie, maj - czerwiec chyba z nia polecimy za granicę. Nad polskie morze mi sie nie chce...pewnie gdzie blisko, czyli wyspy greckie, chorwacja lub wlochy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 18:23

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widać temat wyjazdów i pozostawiania dzieci jest kontrowersyjny.
    Jestem raczej takiego zdania jak Paula, teraz łatwiej zostawić dziecko niż jak będzie miało 2 i więcej, bo wtedy najważniejsza będzie mama. Jeśli ktoś ma dziecko bezproblemowe (nasze raczej do takich należy) i od początku jeździ z nim wszędzie - zakupy, galerie, znajomi (my akurat nie), to nie widze przeciwskazań aby zabrać dziecko na wakacje. Aczkolwiek pytałam 4 pary, którzy latem mieli dzieci w wieku 10-16 m-cy. Wszyscy byli z dziećmi na wakacjach i każdy stwierdził, że no odpocząć w pełnym tego słowa znaczeniu się nie da.
    Mimo wszytsko chcemy wziać Wiktorię na wakacje, myślę że wyspy greckie to będą. Ale jeszcze nie jestem pewna czy na pewno pojedzimy. Co do wyjazdu do spa, cały czas rozważam pobyt dwudniowy...
    Myślę, że każda z nas kocha swoje dziecko - BEZ WĄTPIENIA, nawet ta która pojedzie na wakacje, jak dziecko ma 3 m-ce. Wszytsko zależy od nastawienia i podejścia do życia i posiadania dzieci.
    Lecę ogarniać małą do spania, miłęgo wieczoru :*

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Camilia, mam do Was pytanie. Moja kuzynka będzie rodzić w Toruniu. Mam prośbę, napiszcie mi w którym szpitalu rodziłyście, jak było i czy można tam sobie wykupić położną?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karola, Camilia, mam do Was pytanie. Moja kuzynka będzie rodzić w Toruniu. Mam prośbę, napiszcie mi w którym szpitalu rodziłyście, jak było i czy można tam sobie wykupić położną?

    W Toruniu można rodzić tylko w jednym szpitalu - Szpital Bielany - tam jest porodówka. Położną można wykupić i zachęcam do tego, przy nastepnym porodzie na pewno wykupię. Koszt 400 zł. Porodówka sama w sobie ok, nowa, położne też ok, po porodzie też dobrze, opieka dobra, tylko jest straszny terror latacyjny, za wszelką cenę każą karmić, rzadko dokarmiają. Rzadko też robią cc, nie polecam patalogii ciąży - masakra jakaś. Także jakby była po terminie to radzę wybrac Chełmżę lub Bydgoszcz.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 lutego 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona nie może wybrać, bo ma cukrzycę ciążową, jest na insulinie, wysokie dawki i pewnie i tak trafi na patologię wcześniej,do tego szpitala ją skierowali ale coś mi mówiła że szpital nazywa się im. Rydygiera, czy to ten sam?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ