X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 11 marca 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny współczuje nocek. U nas nieźle- Jula zasnęła o 20.30, popłakiwała około 2, o 3.40 jadła i o 7 pobudka :-) Ale wiadomo że nie można się przyzwyczajać do dobrego bo się może bardzo szybko skończyć :-P
    Misia dzięki, że pytasz- wysypka chyba zeszła więc może to ten burak był jednak. Moje dziecko teraz zasnęło po kaszce a ja znów siadam do angielskiego- oj nie chce mi się no ale cóż :-/
    Mikulka a propo czapki to też nie wiem jaką kupić Małej. Jak było wczoraj 15 stopni to założyłam jej bawełnianą i kaptur od bluzy i myślę, że było ok. Kombinezon zimowy jak narazie nie używany, oby już się nie przydał :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2015, 10:56

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To muszę dziękować Bogu, że Wiki przesypia całe noce bez pobudki i gotowa do działania o 7, trzeba sie cieszyc bo ten stan nie bedzie trwac wiecznie zapewne :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, super nocka, oby tak dalej :-) Jak fryzura?

    U nas dzisiaj wróciła zima :-( A było już tak pięknie.

    Karola, czy Wiki po antybiotyku robiła często kupki? U nas co zmieniam pieluche to jest niespodzianka. Muszę koniecznie dzisiaj dostać się do tej lekarki, bo coś mi miś ie znowu mała nie podoba :-(

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka fryzura w porządku- odświeżony kolor i podcięte końcówki także mała zmiana a cieszy :-)
    Moja Jula ostatnio pokasłuje ale na chorą nie wygląda więc nie wiem od czego to. W poniedziałek lekarz to zapewne ją osłucha i mam nadzieję, że mnie uspokoi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2015, 11:21

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Camilia, super nocka, oby tak dalej :-) Jak fryzura?

    U nas dzisiaj wróciła zima :-( A było już tak pięknie.

    Karola, czy Wiki po antybiotyku robiła często kupki? U nas co zmieniam pieluche to jest niespodzianka. Muszę koniecznie dzisiaj dostać się do tej lekarki, bo coś mi miś ie znowu mała nie podoba :-(


    Nie nie było zwiększonej ilości kupek, ona mniej jadła, ale kupki jak zwykle 3-4 dziennie.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 11 marca 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, u nas ok, 4 zęby, idą dwójki, czytamy książeczki, Marysia kocha misie (pluszowe, na zdjęciach, obrazki) i psa i kota (na żywo). Chodzimy na rehabilitacje na napięcie, jest ok, ruchowo nigdzie się nie spieszy - wchodzi w czworaki, ale jeszcze nie raczkuje, na razie wchodzi w półsiad, pełza okrężnie i do tyłu, mówi babababa, gdzie, dzidzi, heeeej (tak woła dzieci i psy) ;) Ja trochę staram się pracować z domu, na razie tak luzie, pomagam w zleceniach. W nocy śpi, choć czaem się budzi raz dwa razy na chilę, jest ok. I taka fajna się zrobiła :) Nie mam czasu za często pisać, ale pozdrawiamy wszystkie mamy :)

    misia_k1, ciążomania, Karola:), mikulka, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 11 marca 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja, dzieci zrobiły się bardziej kumate i wiadomo, że nie mamy już tyle czasu co wtedy, gdy dużo spały i leżały plackiem :-). Super, że u Ciebie i Maryski wszystko git.

    Jula odzyskała humor, hmmm ... Ciekawe tylko o co chodzi z tymi kupkami. Po 16 jedziemy do tej nieszczesnej kontroli. Na dodatek młody wrócił ze szkoły i leży, brzuch go boli. Czasem ręce mi opadają i mam ochotę ubrać się i wyjść ...

    Mimo wszystko miłego dnia dziewczyny :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 11 marca 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co podajecie Maluszkom na śniadanie i podwieczorek do jedzenia??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 11 marca 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje rano mleko, koło 10tej kaszke, pozniej obiad, po 2 h mleko, owoce na podwieczorek i na noc mleko.

    Dzisiaj dałam Wiki jarzynki z cielęcinką gerbera, kurde nikt mi nie wmówi, że tam nie ma żadnych konserwantów czy nie wiem czego, może jakieś barwniki, nie mogłam buzi i rączek jej domyć, ma pomarańczowe, nie wspomnę o spodenkach, pewnie plama nie zejdzie ;/

    Mikulka, ściskam :* wiem,o czym mówisz, mimo iż mam jedno dziecko...

    mikulka lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 11 marca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie po słoiczku nawet śliniak silikonowy nie chce mi sie domyć, a o śliniakach z bawełny nie wspomnę.


    A ile dajecie tego obiadku i kaszki??
    Bo Jaś po słoiczku 190 g jeszcze bym chciał więcej....teraz jak mu zaczęłam gotować to w sumie je taką ,,swoją" miseczkę. Obiadek ma ok 15 a o 17 daje mu kaszkę i po kąpieli 19 240 ml MM.Jak mu podam owoce o tej 17 zamiast kaszki, to po kąpieli nie może się najeść i muszę mu dorabiać mm:(

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 11 marca 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, wow, ale Jasiu ładnie je, zazdroszczę ;-)
    Jula na śniadanie pije 150 ml mm, potem ok 12 obiadek (mały słoiczek), po godzinie 150 mm, ok 16 znów 150 mm, potem owoc (ale max 4 łyżeczki niestety) i mm na noc z miarką kaszki glutenowej. Ostatnio, przez chorobę mała pije nieraz tylko 50 ml i dupa. Nie mogę się doczekać kiedy wszystko wróci do normy ;-)
    Co do jedzenia typu Gerber, Bobovita itp, masakra z dopieraniem czegokolwiek po tym. Od przyszłego tygodnia planuje zacząć małej gotować obiadki, chociaż dwa razy w tygodniu :-D zobaczymy jak mi to wyjdzie i czy Julka zaakceptuje co innego niż słoik.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci śpią, Chwilo trwaj ;-) Przynajmniej na spokojnie się uczesalam i wymalowalam i doszłam do stwierdzenia, że teraz stroje się idąc do pediatry, dentysty lub do warzywniaka obok heh. Dawniej chodziło się wystrojonym na imprezy, do kina, do knajpy na piwko z kumpelą itp itd... Ale życie się zmienia ;-) :-D Jula podrosnie i myślę, że wszystko wróci do normy :-)

    Camilia, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to powiedz mikulka kiedy to wszytsko wraca do normy? Ile dziecko ma?

    Wiki je rano mleka - około 200 ml
    Kaszka - 160
    Obiad nie wiecej niz 150
    Mleko, max 180
    Deserek - mały sloiczek + np. 1/3 banana
    Mleko na noc około 240 ml

    I mije tak z 200 ml na dzien.

    Dużo Jasio je :) mały głodomor!

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, mniej więcej jak pójdą do przedszkola, może troszkę później ;-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nawet nocka lepsza niż wcześniej, tyle że szybko się skończyła.
    Co do jedzenia Zuzia nie wiem ile je bo z piersi:)o 7, 11 pół słoiczka owoców + pierś, 14,30 Obiadku słoiczek duży 190 gr, raz zje cały raz nie
    19 kaszka wcześniej jadła 90 ml, wczoraj około 130 ml + dopełniam piersią i 23 pierś

    Am ta parasolka to caretero gringo, jedna z najtańszych, ale też najlżejsza bo waży tylko 5,7 a na tym mi zależało, ale całkiem całkiem jak za tą cenę

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 11 marca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciliśmy z Julą od lekarza, poszliśmy bo jestem zaniepokojona tym, że od 4 dni w ogóle nie chce jeść obiadku a i do piersi też trzeba ją "zmuszać". Zawsze miała duży apety a od paru dni się to zmieniło. Jedyne co jeszcze je ze smakiem to kaszka na mm z owocami oraz wieczorne mm. Dzisiaj też była taka sytuacja, że nie jadła od 5 godzin i ani obiadku ani cycka nie chciała. Zrobiłam mm to wypiła 150 ml. A do tego bardziej pokasłuje, taki jakby suchy kaszel, sama nie wiem czy to kaszel czy krztuszenie się śliną więc poszłam do lekarza. Osłuchała ją i nic nie stwierdziła ale profilaktycznie dostałyśmy Flegaminę Baby i mamy robić inhalacje z soli fizjologicznej oraz zrobć badanie krwi. Myślicie, że to właściwe zalecenia?
    Ech martwię się o moją Kluskę :-/

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 11 marca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, inhalacje sadze,ze nie zaszkodza. Skoro lekarke nic nie zapokoilo to dobrze.
    A mm podajesz czyste czy zageszczasz?Bo mozesz sprobowac dodac troszke kaszki do mm i wowczas bardziej kcal bedzie,skoro Jula tak malo je.
    Badanie krwi,tez bym zrobila.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2015, 18:43

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 11 marca 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po lekarzu, diagnoza: odwodnienie, masakra !! Pisałam dzisiaj, że mała ostatnio je po 50 ml mm, ale nie pomyślałam, że to plus te częste kupki doprowadzi do odwodnienia. Dobrze, że pojechałam do tej kontroli, bo jeszcze byśmy szpital zaliczyly. A najgorsze jest to, że ja bym w życiu na to nie wpadła eh :-( Lekarka powiedziała, że mała niepotrzebnie dostała na IP antybiotyk, bo to jestwirus i kkazała go odstawić. Co lepsze, po przyjeździe do domu mama poinformowała mnie, że Miki wymiotuje i chyba też ma wirusa. MASAKRA !!
    Camilia, ja profilaktycznie robilabym inhalacje, a i badanie krwi nie zaszkodzi. Buziakiiiii

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 11 marca 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wczoraj walczę z 'sraczko-żygaczką'. Jest MASAKRA. Myślę, że zaraziłam się od Szymka, bo on w pon wymiotował mi przy jedzeniu kilka razy. Siostra też go w pon pilnowała i też od wczoraj choruje. Całe szczęście, że Szymek tak delikatnie to przeszedł. Chwała temu, kto namówił mnie na szczepienie na rota.

    Nadrobiłam wszystkie wpisy, ale nie mam siły odnosić się do każdego. Współczuję kiepskich nocek. Mikulka, faktycznie niewesoło z tym odwodnieniem. Dobrze, że pojechałaś do tego lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2015, 20:14

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 11 marca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale straszycie:(
    Odwodnienie, rota. ..
    aż jutro będę się bardziej Hani przyglądać.
    Marudna teraz ale to chyba zęby, ale bardzo mało pije wody kilka łuków na cały dzień, mm tez nie za wiele 150-180 max, owoce zje, obiadek pół lub mały słoiczek.
    Ehh straszne są myśli ze matka nie zazna spokoju psychicznego, ciągle myśli o tej małej istotce czy dobrze jje, czy nie chora, czy się dobrze rozwija, ...

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
‹‹ 686 687 688 689 690 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ