X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 marca 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib,to juz jest ząbek:)Ja też nie byłam pewna,czy można uznać że ząbek jest kiedy go czuję pod palcem i już się przebił czy dopiero kiedy będzie ,,biała perełka" w buzi:)

    Mikulka i jak Julka??

    Lolka,Am mnie też dni uciekają przez palce, tak szybko, że aż czasami chce mi sie ryczeć,z obawy co to będzie jak będę miała wracać do pracy i jeśli będę miała do czego wracać.
    Ostatnio co noc zaczynam o tym myśleć i się stresować,czy w ogóle dostanę przedłużenie a jeśli tak to pewnie będę musiała brać udział w konkursie na moje stanowisko a razem ze mną inne osoby....i niestety co z tego, że pracuję tam 2 lata,jak ktoś jest lepszy,ma dorobek,granty to wybiorą lepszego i jeszcze te ich wymagania m.in....prezentacja w j.ang przed wszystkimi pracownikami(na sama myśl żołądek mnie boli).....rany ile ja bym oddała za spokojny sen,dzień, że mam prace po powrocie na następne n-t lat.
    W ogóle to ja sie b.dobrze czuje w roli mamy:) i mogłabym wcale nie wracać do pracy-no ale na taki luksus, niestety nie mogę sobie pozwolić.

    Oki trochę pomarudziłam,a teraz pytanie z innej beczki.
    Czy używacie może bielizny(staniki) ze sklepów sieciowych tzn. hm,ca,reserved etc i możecie coś polecić??
    Po ciąży nie udało mi się jeszcze wrócić do formy sprzed i muszę się zaopatrzyć w nową rozmiarówkę...no ale np intimissimi czy triumph muszę odpuścić.

    BiB, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 marca 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, ja kiedyś kupowałam staniki w new yorker'ze, bardzo je lubiłam, nic się z nimi w praniu nie działo, wygodne były. Bieliznę z reserved uważam za kiepską- rozwleka się w praniu. Z bielizny w intimissimi też nie jestem zadowolona.
    Teraz mam luksus, bo moja sis ma kumpele w triumphie i załatwia nam bielizne ze zniżką 60% ;) Więc czekam, aż całkowicie przestanę karmić i robię zamówienie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2015, 10:46

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 marca 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam w New Yorkerze staniki sa ok, ale ja kupuje tez w HM i polecam, oprocz tych do karmienia.

    BiB - Szymek tez tak robi, że stoi, jedną ręka sie trzyma a drugą ręką podnosi coś z ziemi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2015, 14:10

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 marca 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    BiB - Szymek tez tak robi, że stoi, jedną ręka sie trzyma a drugą ręką podnosi coś z ziemi?

    Tak :) A jak go coś bardzo interesuje to się gamoń puszcza całkiem, bo chce coś dosięgnąć (niekoniecznie na ziemi). Trzeba mieć oczy dookoła głowy ;) Uczy się też siadać ze stania, komicznie to wygląda :P Dziś to nawet stanie go nie interesuje, ani nawet piętka od chleba nie napawa radością, strasznie muszą mu te ząbki dokuczać :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2015, 17:16

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 marca 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Tak :) A jak go coś bardzo interesuje to się gamoń puszcza całkiem, bo chce coś dosięgnąć (niekoniecznie na ziemi). Trzeba mieć oczy dookoła głowy ;) Uczy się też siadać ze stania, komicznie to wygląda :P Dziś to nawet stanie go nie interesuje, ani nawet piętka od chleba nie napawa radością, strasznie muszą mu te ząbki dokuczać :(


    U nas też zęby na rzeczy - wg mnie, po zachowaniu widzę, bo nic nie czuję, ale strasznie atakuje wszytsko od paru dni. Biedny Szymuś :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 13 marca 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez marudne dni, kurcze kiedy wyjdą wszystkie zęby?!

    Jak to jest z Wit d przy karmieniu mm? Dawać czy jest w mm?

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 marca 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    U nas tez marudne dni, kurcze kiedy wyjdą wszystkie zęby?!

    Jak to jest z Wit d przy karmieniu mm? Dawać czy jest w mm?


    ja daje 1-2 krople devikap, chociaz niby w mm jest. Lekarka nam kazala, bo mala miala niski poziom.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 marca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje codziennie, niby do roku sie podaje.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 marca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się weekendowo :) Jak Wasze nocki?U nas całkiem znośnie, nawet te pobudki o 6tej już mnie nie przerażają. Teraz Szymo ucina sobie drzemkę, a ja korzystam z okazji i piję kawusię :)

    U nas szaro i deszczowo, czyli 3ci dzień bez spaceru :(

    Marta, ja też podaję wit d codziennie.

    Karola:), marta&hania lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 marca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :-)
    U nas nocka ok, Jula zasnęłą około 20.30, butla o 3 i spała do 7.30 :-) Od dzisiaj rano będę jej dawać kaszkę a nie jak do tej pory około 11. Może wtedy chętniej zje obiadek hmmm.
    Słonecznego dnia życzę :-)

    Karola:), BiB, marta&hania lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 marca 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Witam się weekendowo :) Jak Wasze nocki?U nas całkiem znośnie, nawet te pobudki o 6tej już mnie nie przerażają. Teraz Szymo ucina sobie drzemkę, a ja korzystam z okazji i piję kawusię :)

    U nas szaro i deszczowo, czyli 3ci dzień bez spaceru :(

    Marta, ja też podaję wit d codziennie.


    Nasza nocka tez ok, Wiki spała od 20stej do 6tej i od tej godziny sie bawimy :) teraz Wiki spiulka od godziny, ja dopiero zjadłąm sniadanie. Na spacerze nie byliśmy 10 dni, przez chorobę, wyszłabym już chętnie, ale nie wiem czy powinnam bo u nas również deszczowo i ponuro :(
    Miałam okno myć w pokoju dla gości, ale nie chce mi się, może wieczorem. Męża nie ma, będzie dopiero koło 17stej, na obiad nic nie mam...hm...no ale na zakupy z małą średnio, wiec chyba cos zamówimy...eh..
    Szymuś juz lepiej?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 marca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dzień dobry :-)
    U nas nocka ok, Jula zasnęłą około 20.30, butla o 3 i spała do 7.30 :-) Od dzisiaj rano będę jej dawać kaszkę a nie jak do tej pory około 11. Może wtedy chętniej zje obiadek hmmm.
    Słonecznego dnia życzę :-)


    Doczekałaś się kochana przespanych nocek :) Wysypiasz się ?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 marca 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Doczekałaś się kochana przespanych nocek :) Wysypiasz się ?
    Tak :-D

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 marca 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Szymek dalej maruda straszna, ale dziś troszkę lepiej niż wczoraj, albo zaczynam się przyzwyczajać :P

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 marca 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki tez maruda była z 1,5 h, podchodzi do mnie, wspina się, trzyma się kurczowo nogi i marudzi, nie wiem czy to oznacza że chce na ręce, czy chce się przytulić, słodkie to generalnie :) Czekałam na ten etap szczerze mówiąc.
    Teraz śpi 2,5 juz :P Mogłam jednak posprzatac :P

    We wtorek mamy wizytę u fizjoterapeuty, w zwiazku z ta niby asymetria, przez ten ponad m-c, od ostatniej wizyty Wiktoria mega sie rozwineła, asymetri w sumie juz nie zauwazam, ale teraz martwi mnie to jej takie szybkie chodzenie. Zaczela w sumie stawac i chodzic przy meblach w wieku 7 miesiecy. Probuje ja naklaniac do zabawy w poziomie, siedze z nia, mobilizuje do raczkowania, ale ona tylko jak cos wyluka, to na czterech do tego i wstaje. Tak jak napisalam, wspina się na mnie, na moje nogi. Wiekszosc dnia spedza w pozycji stojacej, troche o tym czytam, mam nadzieje, ze nie bedzie miała wad postawy. Wg norm dziecko w wieku 9 m-cy powinno siadac, raczkowac i dokonywac pierwszych prob stania. Niektorzy mowia mi o butkach na kostke, ze juz niby trzeba, skoro ona chce chodzic, ja znowu czytam, ze absolutnie. Nie wiem, podpytam sie. A Ciebie biB to nie martwi, ze Szymek tez juz chodzi? Czy w ciagu dnia bawi sie w parterze bardziej?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 marca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Szymek robi dokładnie tak jak Wiki. Trochę mnie to martwi, ale na siłę go nie posadzę. Sam stoi, nie zmuszam go do tego, więc powinno być ok. Co do butów to ostatnio kuzynka mi mówiła, że dostała info od fizjo dla swoich bliźniaczek, żeby nie kupować butów z twardą podeszwą dopóki dziecko super samo nie chodzi. Gdy dziecko stoi lub robi pierwsze kroki to albo na bosaka, albo skarpetki z absem. Jej dziewczynki były super wyczekane (urodziła po 40), przez in vitro, wcześniaczki, więc oni na nie chuchają i dmuchają, więc wierzę, że ma w tym temacie bardzo dobre info.

    A drzemka 2,5 godz, to u nas nierealne :P 4-50 min i już drze japkę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2015, 11:45

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 marca 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, BiB ja jak narazie mogę pomarzyć żeby Jula raczkowała, siedziała a wstawała i chodziła to już w ogóle. U nas nadal trwa etap przewrotów i pełzania ;-) Ciekawe kiedy moja Panna pójdzie o krok dalej w rozwoju fizycznym ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 marca 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja weekendowo :)

    U nas nocka też ok, do 6:20, potem pzy drugim cycku drzemka i spaliśmy do 10. Pogoda jak pisała BiB obleśna, szaro i pada. W sumie my na spacer chodzimy zawsze, wczoraj trochę nas zmoczyło, ale da się przeżyć, Dawid wciąż w gondoli to ma dobrze i sucho :) Może dziś damy sobie spokój, bo pada dość mocno, niestety :/
    Szkoda że jest tak paskudnie, akurat mój m ma jedyną sobotę wolną i myślałam że uda mi się umyć okna, a tu niestety leje, potem zostanie mi mycie z Dawidem :/

    Camilia ja też o takich umiejętnościach co piszą dziewczyny mogę "pomarzyć", nasze dzieci na tym samym etapie, chyba że Julia już pewnie siedzi, bo Dawid posadzony utrzyma się kilka minut i bęc, ale też nie chcę go przetrzymywać w tej pozycji. A Julia przemieszcza się do przodu?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 marca 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Karola, Szymek robi dokładnie tak jak Wiki. Trochę mnie to martwi, ale na siłę go nie posadzę. Sam stoi, nie zmuszam go do tego, więc powinno być ok. Co do butów to ostatnio kuzynka mi mówiła, że dostała info od fizjo dla swoich bliźniaczek, żeby nie kupować butów z twardą podeszwą dopóki dziecko super samo nie chodzi. Gdy dziecko stoi lub robi pierwsze kroki to albo na bosaka, albo skarpetki z absem. Jej dziewczynki były super wyczekane (urodziła po 40), przez in vitro, wcześniaczki, więc oni na nie chuchają i dmuchają, więc wierzę, że ma w tym temacie bardzo dobre info.

    A drzemka 2,5 godz, to u nas nierealne :P 4-50 min i już drze japkę :P


    No właśnie czytałam o tym i wyczytałam to co napisałaś, że butki dopiero przy opanowanym samodzielnym chodzeniu. Ale dopytam jeszcze we wtorek. U nas zaraz druga drzema, podejrzewam ze krótsza, max godzina, ale pewnie z 30 minut :P Zobaczymy :]

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 marca 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Camilia ja też o takich umiejętnościach co piszą dziewczyny mogę "pomarzyć", nasze dzieci na tym samym etapie, chyba że Julia już pewnie siedzi, bo Dawid posadzony utrzyma się kilka minut i bęc, ale też nie chcę go przetrzymywać w tej pozycji. A Julia przemieszcza się do przodu?

    Am, ja Szymka wcale nie sadzałam, bo on się nie utrzymywał w tej pozycji.On nauczył się siadać i siedzieć z pozycji do raczkowania, więc myślę, że nie ma co na siłę dziecka sadzać, na każdego przyjdzie pora :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 688 689 690 691 692 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ