X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 marca 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wogóle to tak się dzisiaj strachu najadłam, że szok. Mój M miał dziś 'wypadek' jadąc z Szymkiem. Wyrzuciło go z zakrętu i zepchnęło do rowu. Na szczęście nic im się nie stało,nie dachowali, w nic nie uderzyli, ani nikt w nich nie wjechał w międzyczasie.. Jestem na niego taka wściekła!Dobrze wie, że w tamtym miejscu przy takiej pogodzie wynosi z zakrętu, a mimo to jechał jak popier***, a na dodatek dziś rano zmienił opony na letnie...
    Zabawne jedynie w tym jest to, że jak go już wyrzuciło z zakrętu, to M poszedł do tyłu zobaczyć co z Szymkiem, a ten sobie siedzi w foteliku i się śmieje (chyba będzie zwolennikiem karuzeli) :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2015, 16:37

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 marca 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib no to szczęście niesamowite że nic się nie stało, ja też bym była zła na Twoim miejscu.

    A co do siedzenia, to ja też jakoś nie sadzam szczególnie Małego, czasem w ramach pokazania świata z innej perspektywy i nie podtrzymuję go w tej pozycji, tylko jak po chwili się przewraca to asekuruję ;)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 marca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w ten szary, okropny dzien :(
    U nas dzis ok. Noc piekna, mala poszla sopac po 21, wstala o 9 !!! Pierwsze karmienie, nie wiem co sie stalo, pierwszy raz, az boje sie cieszyc bo to chyba jakis wypadek przy pracy :P FAkt, ze przed kapiela dalam kliek kukurydziany, ale daje jej od kilku dni i jest roznie.
    Troche sie z nami pobawila w lozku, pozniej M zabral ja do kojca, sam polozył sie kolo niej i pospalam dzieki temu do 11! :)

    Dzien jak co dzień, mala chce tylko stawac, powoli daje kroczki przy szczebelkach, smieje się, dzis mega zadowolona, ze ejstesmy cały dzień razem domu, widac, ze jej tego brakuje :( Klei sie do meza potwornie :P MAma nadal brak, zebow brak... :P

    Bib nie dziwne, ze sie wkurzylas, ja tez bym na pewno byla zla, dobrze, ze im sie nic nie stalo!!!
    Co do "bączków" moj maz zima ciagle cwiczy je autem, dla mnie to porabane, ale on twierdzi,ze jakby cos umie wyjsc z poslizgu...ef, faceci...

    Milego dnia kobietki :) !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2015, 18:11

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 marca 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am Jula przemieszcza się do przodu ale tylko jak widzi coś interesującego, wtedy pelznie jak żołnierz w okopach :-P A co do siadania to u nas jest tak samo jak u Was, siedzi chwilę jak ją posadze i przewraca się na prawo, lewo lub do tylu ;-) Więc nasze dzieci są na podobnym etapie :-) Z tymże moja już "wyrosła" z cycusia :-/

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, nie dziwię się, że się wkurzyłaś, też bym się wkurzyła, najwazniejsze, że nic się nie stało. Swoją drogą ja też mam zawsze schize jak z małą gdzies jadę, że coś się stanie, nawet nie z mojej winy.
    Właśnie M. usypia małą, za szybko chyba ją wykąpalismy, gdyż nie padła po mleku, wręcz się ożywiła, ale to przez niego, bo ja pojechałam do Biedronki, a on- jak wróciłam, że mała strasznie marudzi, że mega zmęczona. A to pewnie były zwykłe marudy, bo chciała się przemieszczać, a on ją nosił :P

    U nas w sumie nie było etapu wstawania, wstała pierwszy raz 22 lutego, drugi raz 25 lutego, a od 26 lutego już zaczęła chodzić. A co do siadania, to ja tez jakos nie sadzałam, wiem ze na chwilke sadzałam przed laptopem lub w wozku w styczniu, pozniej z dnia na dzien zaczęła sama siedzieć. Siadanie tez przyszło razem z raczkowaniem, nie trwało to jakos dniami, tygodniami, wszytsko z dnia na dzien, jak gadanie - caly czas mowilam, ze nic nie gada i pewnego dnia - wyszło mama i baba :P

    Lolka, zazdroszcze nocy :) Ciesz sie kochana! Wiki spi 10 h, 12 h juz sie skonczyło :P

    Spokojnych nocek :* ja musze jeszcze umyc podloge ;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko BiB dobrze, ze wszystko skończyło sie ok. Tez bym sie zdenerwowała !

    Nasza najpierw zaczęła raczkować, dopiero pózniej samodzielnie siadać. Ale nasza lekarka powiedziała, ze najcześciej dzieci siedzą stabilnie w wieku 9 miesięcy, wiec spokojnie :)

    A moja córunia robi mi ostatnio niespodzianki :) M wyjechał w delegacje we środę, az na 5 dni ( juz nie pamietam kiedy tak długo go nie było) a ona jest taka grzeczna jak nigdy... Pięknie je, cały czas sie uśmiecha, nawet ostatnio zaczęła sie do mnie przytulać :) mega jest to słodkie :) przychodzi i glowke wkłada mi pod ramie albo kładzie na kolanach i sie śmieje :) a wczoraj usnęła jak duże dziecko :) połozylysmy sie na łożku i śpiewałam jej i mizialam po główce i usnęła. Zazwyczaj zasypiała przy cycu albo na rękach lub w nosidle. Dziś tez usnęła na łożku, tyle ze dziś była opowiadana bajka :) do tego we czwartek zasnęła o 19 a obudziła sie dopiero o 5:40 zjadła i wstała o 7. Moze zbliżają sie całe przespane nocki. Ale byłoby fajnie :))

    Dziewczyny czy któraś z was ma moze namiot dla dziecka ? Ja znalazłam w necie taki duży namiot tipi - indiański można wybrać materiał jaki sie chce i zastanawiam sie czy to nie za wcześnie. Mój M tak twierdzi,,, ale moja młoda uwielbia leżeć w naszym legowisku które jej zrobiłam na dywanie w jej pokoju. Wyrzuciłabym jej do tego tipi fajne poduchy, kocyk i wydaje mi sie ze to fajna sprawa. Nie raz bawimy sie tez w namiot i ona uwielbia wchodzić pod kołdrę albo koc. Co myślicie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2015, 20:33

    Karola:), am, marta&hania lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, nasza roznie ze spaniem, ale raczej ona chyba lubi pospac, moze ma po nas :P Oby...

    Maja wrzucilam na MamoZobacz kiedyś takie namioty, nie wiem o jakie Ci dokladnie chodzi, myslalam o takim , nawet szyja specjalnie na zamowienie rozne klolory, matreialy i poduszki do srodka...mysle, ze to super sprawa, kolezanka kupila, mala niby mlodsza o miesiac, ciagle tam przesiaduje...na pewno starszne dzieci bardziej czaja o co biega, ale nasza uwielbia taki ala namiot jak sie robi jej z koca :) Słokie ma zachowania Lilka, nasza roznie...czasem mnie miza po nodze, patrzy tak slodko jakby chciala zeby ja przytulic :P

    My coś dziś pozniej kapanie, mala jeszcze "lata" po mieszkaniu, ale juz powoli zbieramy się do kapania :)

    Karola:), marta&hania, maja89waw lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!, mamy juz 2 zęba, wyszedł pare dni po tym pierwszym. Franio raczkuje po całym domu nie można go nawet na chwilke zostawić samego, najgorzej jak siada bo potrafi przewrocic sie do tyłu jak zaczyna się rozglądać. Myślałyscie już o wakacjach? Wybieracie się z maluchami za granice?

    marta&hania lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 marca 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka my myślimy o wakacjach pod koniec czerwca ale nad Bałtykiem, za granicę się nie wybieramy na razie. A Ty o czym myślisz? Buziaki dla Frania z okazji 8 miesięcy :-)
    A u nas idzie siódmy ząbek- górna prawa dwójka :-) Cycuś nadal na NIE, laktator niezbyt daje radę :-/ Wczoraj wróciłam do obiadków takich o konsystencji całkowitej papki (a byłyśmy już na etapie grudek) i w końcu zjadła :-) Może to jednak te ząbki ją męczą, że ostatnio tak źle je. No ale mam nadzieję, że jeszcze wróci apeptyt mojej córuni :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 11:47

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 marca 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję nowych ząbków :*
    Camilia a ile teraz Jula zjada obiadku?

    Mikulka odezwij sie bo sie martwimy.


    Nasza nocka baaardzo nieciekawa. Wiki nie spala 1,5 h :( po 20 minutowym noszeniu zasnela i dospala do 8 ale z nami. Jestem niewyspana, mam nadzieję że to jednorazowy incydent!

    Od tygodnia wybieram się do galerii i nie mam kiedy. Chcialam bez Wiki ze względu na stan po chorobie. Wkurza mnie to uwiazanie :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 marca 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wakacje planowaliśmy w Grecji. Ale jeśli nie wypala ze względu na kase to na pewno Bałtyk. Jakos po roczku czyli na początku sierpnia bo 17 sierpnia wracam do pracy.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 15 marca 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja namiot to super sprawa myślę że na roczek będzie akurat;) wiec możesz już robić projekt;)

    Mikulka ja też się martwie; (

    U nas nocki też w miarę, już nie karmię w nocy hania budzi się o 6 na mleczko, czasem budzi się na smoka ale szybko zasypia;) wsypia się chociaż dużo bym dała gdyby spała do 7-8 ;)

    Camilia z ząbkami idziecie blyskawicznie;) WOW!
    Aniulka tez chcemy gdzieś pojechać w wakacje, może sierpień / wrzesien zobaczymy jak z kasą.

    Godz 5:58 Mój m dzis: hania się obudzila chyba jest glodna
    Ja: kochanie ja juz nie karmię piersia
    M Wstał z bólem i poszedł robić mm
    spalam do 9;)
    Udanej niedzieli;*

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 15 marca 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jestem psychicznie zmasakrowana po tej akcji z małą, zlapalam totalnego doła... Jula juz na szczęście lepiej. Dzisiaj robi normalne kupki i odzyskała humorek, a i raczkuje heh. W czwartek przelatywala mi przez ręce, nie życzę nikomu eh. Odezwę się jak odzyskam siły po tym masakrycznym przeżyciu.

    Buziaki dla wszystkich dzieciątek i mamusiek oczywiście :-*

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 marca 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wczoraj zjadła dwa małe słoiczki czyli 250g (w dwóch turach z 1,5h przerwy) ale ostatnio zjadała może 3 łyżeczki. Dzisiaj też dam jej mały słoiczek i zobaczymy. Myślę, że bolą ją dziąsła i dlatego konsystencja papki bardziej jej pasuje teraz.
    Mikulka dużo siły życzę!

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 marca 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta to chociaż z czymś przodujemy hehe ;-)
    Bo z resztą jesteśmy na szarym końcu :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 marca 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola wczoraj zjadła dwa małe słoiczki czyli 250g (w dwóch turach z 1,5h przerwy) ale ostatnio zjadała może 3 łyżeczki. Dzisiaj też dam jej mały słoiczek i zobaczymy. Myślę, że bolą ją dziąsła i dlatego konsystencja papki bardziej jej pasuje teraz.
    Mikulka dużo siły życzę!


    moja normalnie je 125 gram, wiec Jula az tak mało nie je, chyba ze tak jak piszesz z 3 łyzeczki. Ale nawet jak moja miala takie okresy, ze jadla z 5 lyzeczek, to w nia nie wmuszalam, dawałam wiecej mleczka i tyle, moze zle robilam, nie wiem, ale jesli zaciskala usta i plakala to nie wyobrazam sobie na sile jakos ;/
    Wg mnie to niejedzenie i niechęć do cyca, to zęby. Wszytsko niebawem sie unormuje :)


    Mikulka, dobrze ze juz lepiej :* ściskam kochana!

    Marta, jak przestałam kp, to moj M. tez zdziwko, ze teraz on przejmuje pałeczke :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 marca 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, dobrze, że z Julą już lepiej!

    Aniulka, ja w maju jadę nad morze z dwoma koleżankami i ich dzieciakami, bo kumpela ma tam domek. We wrześniu jedziemy tam całą ekipą. Poza tym chciałam jechać do Chorwacji lub Grecji, ale prawdopodobnie nic z tego ze względu na $ :(

    Aniulka lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 marca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was posiada rozpiskę które produkty w którym mies powinno się wprowadzać?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 15 marca 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Czy któraś z Was posiada rozpiskę które produkty w którym mies powinno się wprowadzać?
    z tymi produktami to tak naprawdę każde źródło co innego podaje, mam książkę gdzie kalafior i grosze dopiero po 7 m-cu można podawać. Ja podaję powoli wszystko tzn mięsa jeszcze nie zaczęłam ale daję łososia a dzisiaj było awokado z gruszką i bardzo smakowało :) daję też masło z chlebem żytnim bo taki jemy wszyscy a jutro na śniadanie zamierzam dać troszkę serka bieluch. Generalnie z mlekiem krowim powinno się wstrzymać do ok roku, podawać produkty bez soli lub z minimalną ilością, słodzić np kaszki daktylami. Na FB jest grupa BLW dużo fajnych przepisów i inspiracji i polecam bloga: http://www.alaantkoweblw.pl/
    My się powoli rozglądamy za wakacjami chyba Grecja albo Chorwacja ale max na tydzień bo musimy psy zostawić w hotelu, Lolka Ty jesteś chyba w temacie Chorwacji obeznana, może coś polecisz? Lepiej jechać z biura czy samemu zorganizować?
    czekam i nie mogę się doczekać aż przyjdzie moja Tula, a Wy dziewczyny jesteście z niej zadowolone?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 18:38

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 marca 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    czekam i nie mogę się doczekać aż przyjdzie moja Tula, a Wy dziewczyny jesteście z niej zadowolone?

    chyba tylko ja jestem średnio zadowolona. Zastanawiam się, czy to, że mam z haftem ma na to wpływ. Dziewczyny, które mają tulę z haftem i zwykłą mówią, że zwykła lepsza..


    Aniulka, a jogurt już jakiś dajesz? Ten bieluch masz zamiar dać na łyżeczce?Ja już dawno nic nowego nie wprowadzałam i tak rozkminiam, co by tu...

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 689 690 691 692 693 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ