X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... Odebrałam wyniki NIFTY. Ryzyko niskie. Jestem przeszczesliwa 😀😀😀Jeszcze raz Wam dziękuję za każde słowo wsparcia

    Daisy___, JUST7797, 910608, Katsy, Izolda7913, Bumszakalaka, Wiolala, Love22, Lolita, Duzaa, Moniika, myszajda lubią tę wiadomość

  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super!

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    p19udqk32h2163o8.png
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Dziewczyny... Odebrałam wyniki NIFTY. Ryzyko niskie. Jestem przeszczesliwa 😀😀😀Jeszcze raz Wam dziękuję za każde słowo wsparcia


    Jupi! Gratulacje :)

    Ja jestem w 17 tc, teraz -0,5 kg na minusie, ale byłam po obiedzie i w ubraniach :D brzuszek jest widoczny, ale nie dla postronnych, mieszczę się w swoje spodnie, które były mi luźnawe. Teraz dzidzia będzie intensywnie rosła, jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało :D

    BasiaIR lubi tę wiadomość

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Dziewczyny... Odebrałam wyniki NIFTY. Ryzyko niskie. Jestem przeszczesliwa 😀😀😀Jeszcze raz Wam dziękuję za każde słowo wsparcia

    Czekałam na te wieści! Wspaniale! <3 To teraz możesz leżeć i pachnieć, cudowny czas! A zdradzisz płeć? Co w tych NIFTY jeszcze więcej bada?
    Daisy wrote:
    Ja jestem w 17 tc, teraz -0,5 kg na minusie, ale byłam po obiedzie i w ubraniach :D brzuszek jest widoczny, ale nie dla postronnych, mieszczę się w swoje spodnie, które były mi luźnawe. Teraz dzidzia będzie intensywnie rosła, jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało

    Ja też w 17 tc (16+1), ale +1,5 na wadze. Brzuszek też nieśmiało tylko się pokazuje. Przyjaciółka powiedziała, że nic nie widać. Jakoś specjalnie się tym nie przejmuję, bo przyjdzie odpowiedni dzień i brzuch pokaże się w całej okazałości :D Eh, nie mogę się doczekać, żeby podejrzeć swojego małego pasożyta. Ostatnio widziałam go na prenatalnych, na pewno urósł nie do poznania! :D

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Ja też w 17 tc (16+1), ale +1,5 na wadze. Brzuszek też nieśmiało tylko się pokazuje. Przyjaciółka powiedziała, że nic nie widać. Jakoś specjalnie się tym nie przejmuję, bo przyjdzie odpowiedni dzień i brzuch pokaże się w całej okazałości :D Eh, nie mogę się doczekać, żeby podejrzeć swojego małego pasożyta. Ostatnio widziałam go na prenatalnych, na pewno urósł nie do poznania! :D


    Wiecie, ja schudłam 2-2,5 kg w pierwszym trymestrze, więc to inna sytuacja :D Choć nie ukrywam, że jakkolwiek mam większy apetyt, to trudno mi jeść. Muszę już jeść w pracy 3 razy (wcześniej jadłam raz), dziś zapomniałam owocków z domu, więc zapchałam się smoothie, bruschettą a la bake rolls i prince polo XD

    Mnie najpierw urosły piersi, już zmieniałam stanik ^^', a 2-3 tygodnie temu zaczął rosnąć brzuszek.

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Ja też w 17 tc (16+1), ale +1,5 na wadze. Brzuszek też nieśmiało tylko się pokazuje. Przyjaciółka powiedziała, że nic nie widać. Jakoś specjalnie się tym nie przejmuję, bo przyjdzie odpowiedni dzień i brzuch pokaże się w całej okazałości :D Eh, nie mogę się doczekać, żeby podejrzeć swojego małego pasożyta. Ostatnio widziałam go na prenatalnych, na pewno urósł nie do poznania! :D

    Potwierdzili, że chłopak, ale o tym już na prenatalnych mówiła mi lekarka.
    Generalnie test bada trisomie 21,13 i 18- wszystkie trzy pozycje określono jako niskie ryzyko.

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia super, że wszystko dobrze 🙂

    BasiaIR, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku schudłam 3 kg. Pojawił mi się brzuszek w zeszłym tygodniu i odbudowałam już 1kg (jestem 14+5). Generalnie czuję, że brzuch rośnie, bo mnie mocno ciągnie. Jak byłam u fizjoterapeutki powiedziała mi, że od sportu jestem strasznie spięta i dzidziuś nie ma miejsca i kazała ćwiczyć jogę i trenować oddychanie i wydaje mi się, ze powiększający sie brzuszek to właśnie zasługa tych ćwiczeń. Dzidziuś zaczyna mieć miejsce.

  • mcdulka Ekspertka
    Postów: 151 125

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Dziewczyny... Odebrałam wyniki NIFTY. Ryzyko niskie. Jestem przeszczesliwa 😀😀😀Jeszcze raz Wam dziękuję za każde słowo wsparcia
    Uffff! Co chwile wchodziłam sprawdzać czy masz już wyniki. A lekarz przepisał Ci acard/ kwas acetylosalicylowy ze względu na niskie białko pappa?

    BasiaIR lubi tę wiadomość

  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Ja na początku schudłam 3 kg. Pojawił mi się brzuszek w zeszłym tygodniu i odbudowałam już 1kg (jestem 14+5). Generalnie czuję, że brzuch rośnie, bo mnie mocno ciągnie. Jak byłam u fizjoterapeutki powiedziała mi, że od sportu jestem strasznie spięta i dzidziuś nie ma miejsca i kazała ćwiczyć jogę i trenować oddychanie i wydaje mi się, ze powiększający sie brzuszek to właśnie zasługa tych ćwiczeń. Dzidziuś zaczyna mieć miejsce.
    Jak wygląda taka wizyta u fizjoterapeuty? Moja ginekolog poleciła mi żebym się umówiłam z racji tego że nie umiem siedzieć boli mnie brzuch, krzyz a w nich drętwieją nogi.

    p19udqk32h2163o8.png
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia cudowne informacje! Teraz możesz cieszyć się ciąża 🥰

    GoskaSamoska ja była w sobotę u fizjo bo mam problemy z kręgosłupem i drętwieniem nóg, takie promieniowanie dostaw czasami że nie mogłam wstać z łóżka... powiedziała że wypada mi dysk, otejpowała plecy i pokazała jak ćwiczyć żeby załagodzić bol.... powiedziała że wypadanie dysku w ciąży jest normalne bo kręgi się rozluźniają i dysk ma miejsce żeby wyskoczyć... polecam wizytę u fizjo,wtedy dokładnie Cie obejrzy i na pewno powie co masz robić 😊

    U mnie już 2 kg na plusie i widać brzuszek mimo że dalej chodzę w jeansach sprzed ciąży, twarz mi się już też zmieniła 😄

    910608 ja też ostatni raz swojego kropka widziałam na prenatalnych, w poniedziałek wizyta, już przebieram nogami ! 🥰

    Dziewczyny do kogo się zgłosić o dostęp do fb 🤔

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • zoexzoe Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści!!

    Dziewczęta pięknie wyglądacie z takimi malutkimi brzuszkami ☺️☺️ Ja niestety już wyglądam jak słonica 🥲 startowałam niestety z wysoką wagą i pomimo ze nic się kg nie zmieniło to wybrzuszylo mnie ze hej hehe

    Tak wgl to czarne czarne chmury nad nami. Mamy wylęgarnie COVIDu.. mąż, córka i kuzyn który u nas się zatrzymał chorzy.. ja o dziwo negatywna 😦 ale czuje ze coś mnie rozkłada. Nie wiem czy z racji nocnej warty i sprawdzania wszystkim temperatur i zmęczenia ale tak jak zawsze spałam non stop to teraz jest x5..
    któraś z Was pisała ze tez niedawno przechodziła koronę (nie pamietam która z Was) czy możesz powiedzieć Jakie leki czy środki brałaś? Póki co jadę na imbirze i czosnku…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 20:25

    p19u9jcgiw4gu9v7.png
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mcdulka wrote:
    Uffff! Co chwile wchodziłam sprawdzać czy masz już wyniki. A lekarz przepisał Ci acard/ kwas acetylosalicylowy ze względu na niskie białko pappa?
    Od początku brałam Acard 75 że względu na Pai1. Wizytę mam dopiero na początku lutego. Może coś mi zmienia...

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    Jak wygląda taka wizyta u fizjoterapeuty? Moja ginekolog poleciła mi żebym się umówiłam z racji tego że nie umiem siedzieć boli mnie brzuch, krzyz a w nich drętwieją nogi.

    Ta pierwsza wizyta taka rozpoznawcza. Zresztą ja nie poszłam z problemem, tylko tak bardziej zapobiegawczo. Dużo rozmawiałyśmy. I później kazała mi się rozebrac. Analizowała sylwetkę. Kazała mi się już nastawiac na rwę kulszowa i obolały kręgosłup, bo widzi po sylwetce. Powiedziała o jodze, pokazała ćwiczenia oddechowa. Mamy się widywać raz na 3-4tyg.i reagować na bieżąco. Mamy ćwiczyć, ma mnie masować i omówić jak przygotować się do porody

  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma ktoś już przygotowana listę wyprawkowa i chce się nią podzielić?

    p19udqk32h2163o8.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do choroby to ja byłam chora w pierwszych tyg ciąży. Wszystko zależy od objawów. Przy gorączce to wiadomo możesz brać apap ten zwykły. Teraz już od razu kup sobie coś z prenalen- albo syrop albo saszetki do rozpuszczenia. Tam jest czosnek, malina i coś jeszcze. Działa jak się weźmie na samym początku zanim rozłoży bardziej. Na gardło są tabletki prenalen lub isla. Przy kaszlu lub bolacym gardle o dziwo świetnie się sprawdza siemie lniane. W ciąży max łyżeczka dziennie. Szczerze to żadne leki mi tak nie pomogły jak to siemię gdy zaczęłam pić. Więc jest całkiem sporo sposobów na różne dolegliwości nawet w ciąży. Wszystko zależy co się będzie działo. Póki co możesz sobie zrobić też syrop z cebuli, czosnku i miodu zapobiegawczo albo właśnie ten prenalen saszetki.
    Oby nic więcej nie było ci potrzebne.


    202206271756.png
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, Lolita prowadzi grupę na fb 🙂

    Asia2309 lubi tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • mcdulka Ekspertka
    Postów: 151 125

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zoexzoe wrote:
    Super wieści!!

    Dziewczęta pięknie wyglądacie z takimi malutkimi brzuszkami ☺️☺️ Ja niestety już wyglądam jak słonica 🥲 startowałam niestety z wysoką wagą i pomimo ze nic się kg nie zmieniło to wybrzuszylo mnie ze hej hehe

    Tak wgl to czarne czarne chmury nad nami. Mamy wylęgarnie COVIDu.. mąż, córka i kuzyn który u nas się zatrzymał chorzy.. ja o dziwo negatywna 😦 ale czuje ze coś mnie rozkłada. Nie wiem czy z racji nocnej warty i sprawdzania wszystkim temperatur i zmęczenia ale tak jak zawsze spałam non stop to teraz jest x5..
    któraś z Was pisała ze tez niedawno przechodziła koronę (nie pamietam która z Was) czy możesz powiedzieć Jakie leki czy środki brałaś? Póki co jadę na imbirze i czosnku…
    Ja właśnie przechodzę covid. Biore Apap, prenalen na gardło i psikam gardło goldiseptem. Mam delikatny ból gardła, trochę katar i czuje się rozbita.

  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2309 wrote:
    Dziewczyny do kogo się zgłosić o dostęp do fb 🤔
    Asiu, wyślij mi zaproszenie do przyjaciółek to prześlę Ci instrukcję dołączenia do grupy na fb.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:
    Asiu, wyślij mi zaproszenie do przyjaciółek to prześlę Ci instrukcję dołączenia do grupy na fb.

    Lolita zaproszenie wysłane 😄

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
‹‹ 156 157 158 159 160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ