X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam wczoraj na usg i oczekuję drugiego synka. Wagowo wyszedł spory bo 177g ale pewnie do porodu jak zwykle będzue max 2800 g. Za miesiąc połówkowe. Zeszłam całkowicie z leków i w końcu nic nie nie boli! Pół nocy nie spałam bo wymyślałam imiona. Synek chciał mieć siostrę i co jakiś czas pyta "dlaczego nie dziewczynka?!"- jak to dwulatek. Ja się nawet cieszę. Chyba właśnie tego się spodziewałam.

    Że zmian to od tygodnia czuję ruchy dziecka, doszczepilam się trzecią dawką i mam nadzieję wyjechać w kwietniu odpocząć do Włoch jeszcze naszą trójką. Szukam sukienek ciążowych. Co do wyprawki to nic nie kupuję bo wszystko mamy. Z fanaberii doszła tylko super mata thats mine :)

    Mogę napisać za to co składało się na pierwszą wyprawkę. Wiem że to prawie niemożliwe ale wszystko się przydało i byłam zadowolona:
    🔸wózek 2w1
    🔸spiworek do wózka
    🔸łóżeczko
    🔸twardy materac
    🔸rożek muślinowy
    🔸kilka kompletów otulaczy/ściereczek
    🔸czapeczka
    🔸skarpetki 4 pary
    🔸dwa kocyki
    🔸składana wanienka
    🔸kosmetyki do pielęgnacji
    🔸szczotka na ciemieniuchę
    🔸pieluchy newborn (dużo, nawet 10 kartonów)
    🔸mobil nad łóżko
    🔸nożyczki do paznokci
    🔸elektryczny odkurzacz do noska
    🔸dwa smoczki
    🔸adaptery do fotelika samochodowego do wózka
    🔸fotelik samochodowy
    🔸mokre chusteczki
    🔸gryzaki, grzechotki
    🔸body z długim rękawem 4 szt
    🔸body z krótkim rękawem 4 szt
    🔸spodenki 4 szt
    🔸pajacyki 3 szt
    🔸album na wspomnienia
    🔸koszula do porodu
    🔸koszula do karmienia
    🔸szlafrok
    🔸wkładki laktacyjne
    🔸biustonosze do karmienia 2 szt
    🔸majtki siateczkowe
    🔸podkłady poporodowe
    🔸laktator elektryczny
    🔸woreczki na przechowywanie pokarmu w lodówce
    🔸ręcznik z kapturkiem
    🔸pierwsze książeczki geometryczne
    🔸krem z filtrem UV spf 50
    🔸płyn do prania baby anthylis
    🔸kosz Mojżesza i materacyk

    Chyba tyle, choć pamięć może mnie mylić.

    Moniika, Love22, BasiaIR, Sendi94, Duzaa, 910608 lubią tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1.aspirator do noska - Katarek do odkurzacza (plus)
    2.waciki z przegotowaną wodą (alternatywa chusteczki nasączone wodą, z dobrym składem)
    3.duże waciki 100% bawełna/ Kindii
    4.gaziki jałowe
    5.krem do ochrony buzi - na zimę babydream/lato żółwik HiPP/Nivea na każdą pogodę, na lato Dermedic Sunbrella 50/hippa, a latem to koniecznie filtr mineralny 50+
    6.krem na odparzenia- zielony alantan/mączka ziemniaczana lub Bepanthen/ alantan plus maść zielony (nie krem), linomag a+e z różową zakrętka,linomag maść
    7.nożyczki do paznokci
    8.octenisept
    9.pieluchy 1 opakowanie-Dada/ Bella Happy/Pampers Active Baby/Pampers Premium/Bambiboo z Rossmana
    10.proszek do prania hipoalergiczny- Płyny i proszki lovella/ Bobini/ Dzidziuś
    11.ręcznik z kapturkiem x2/3
    12.szczotka do włosów - Lullalove/ z włosia koziego/ Canpol
    13.sól fizjologiczna - duże opakowania (po 100 fiolek) bo i do oczu i do noska się przydaje/ dodatkowo do noska Marimer Baby
    14.termometr elektryczny dla dziecka - np na podczerwień
    15.termometr do wody - beaba elektroniczny
    16.wanienka + stojak
    17.płyn do kąpieli - olejek migdałowy/Oliatum/Gdy nie ma problemow ze skórą najlepiej bez/ hippo
    18.pieluchy tetrowe/flanelowe/muślinowe (ilość wedle uznania)
    19.Balsam do ciała po kąpieli - emolium
    20.Patyczki do uszu
    21.Inhalator (polecam zajrzeć do PanaTabletki na ranking inhalatorów, mamy flaem 4neb i jestem zadowolona).
    22.Małe ręczniczki/Ręczniki papierowe
    23.Podkłady do przewijania
    24.Przewijak
    25.Organizer na kosmetyki

    Karmienie/Laktacja

    1. Laktator - Elektryczny - Canpol/ Avent / Lovi
    2. Butelki antykolkowe - (2-3szt.) Butelki szklane Canpol i smoczki okrągłe/Aventa z serii natural, dla noworodkow ze smoczkiem 0-first flow (ja miałam właśnie 1x Avent natural i młoda kp, ładnie z niej piła)
    3. Osuszacz na butelki - smyk/
    4. Podgrzewacz do butelek - Avent
    5. Woreczki do mrożenia pokarmu - pojemniczki Canpol/
    6. Wkładki laktacyjne do stanika - penaten/Lovi
    7. Poduszka do karmienia - kura babci dany/motherhood/zwykła poduszka
    8. Stanik do karmienia -(3-5) h&m/(ja miałam alles mama easy i polecam)
    9. Koszula/Piżama do karmienia (ja tu polecam piżamy z Dolce Sonno)
    10. Sterylizator - Chicco/Zwykły wrzatek/Canpol babies
    11. Szczotka do mycia butelek- Zwykła z gabeczka
    12. Mleko modyfikowane - https://www.mamaitatawtrojmiescie.pl/2017/09/analiza-skadu-mleka-modyfikowanego.html?m=1
    13. Nakładki silikonowe na sutki - medela/
    14. Żelowe okłady na bolące piersi - pestki wiśni lub kostki lodu/ ( termofor z pestek wiśni przyda się też dla dziecka jak boli brzuszek)
    15. Maść na sutki - Madela Purelan/Maltan-maści której nie trzeba zmywac przed karmieniem/maść z Ziaji 100% lanolina (miałam tą z Ziaji żeby nie zmywac)
    Na kolki - dużo cierpliwości ;) / Espumisan/Sab Simplex /kratery rektalne Windii /delicol/ Bio Gaja (to było polecane jak ja rodziłam)

    [TORBA DO SZPITALA]
    DLA MAMY
    Wkładki laktacyjne
    Podkłady poporodowe (ja nie musiałam miec)
    Majtki poporodowe (miałam Horizona fioletowe 2x i 2x canpol, canpol były gorsze moim zdaniem), Babyone wielorazowe
    Ręcznik papierowy i chusteczki
    Chusteczki nawilżone
    Nakładki na toaletę
    Podpaski poporodowe 24 sztuk. (Na poród SN przydadzą się takie bez kleju np. Bella)
    Płyn do higieny intymnej
    Papier toaletowy
    Małą kosmetyczkę pod prysznic
    Pomadka do ust
    Krem do twarzy
    Maść na sutki
    Gumki do włosów
    Szczotka do włosów
    Tantum Rosa
    Żel pod prysznic
    Szampon/Odżywka
    Pasta/Szczoteczka
    Ręcznik duży i mały
    1 koszula do porodu
    2 koszule po porodzie (miałam 3 i było na styk)
    Szlafrok/bluza
    Klapki
    Skarpetki
    Stanik do karmienia
    Sztućce
    Talerz
    Kubek
    Mała woda z dziubkiem x 10
    Wafle ryżowe
    Banan
    Miętówki/Nim 2/Cukierki
    Herbatka laktacyjna (FEMALTIKER koniecznie :) a herbatki bez kopru)
    Telefon
    Ładowarka
    Słuchawki
    Dowód osobisty
    Karta ciąży
    Badania
    NIP pracodawcy
    Grupa Krwii
    DLA DZIECKA
    Laktator
    Butelka ?
    Pampersy x 25
    Krem do pupy
    Pieluchy tetrowe
    Rożek
    Body/ Kaftaniki x 3
    Pajacyki x 3
    Koszulki x3
    Spodenki x3
    Skarpetki x1
    DLA DZIECKA NA WYJŚCIE
    Body + spodenki + skarpetki
    Lub
    Pajacyk
    (zależy jaka będzie pogoda/temperatura)
    Fotelik
    Kocyk/otulacz
    DLA MAMY NA WYJŚCIE
    Leginsy
    T-shirt/Tunika
    adidasy

    Dziewczyny to są listy z mojej poprzedniej grupy. Niektóre informacje mogą być nieaktualne. Starałyśmy się wpisywać polecane produkty. Dopisałam swoje polecenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 17:22

    Love22, BasiaIR lubią tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW super! Masz taką samą różnicę jak ja. Liczę na to, że dwóch chłopaków nie rozniesie mi domu :) choć u mnie dopiero potwierdzenie płci za 2 tygodnie. Czy twój synek już mówi dużo? Rozumie ,że dzidziuś w brzuchu i uważa na niego? Mój jest pępkiem świata, wszędzie go pełno i boję się jak to będzie upilnowaniem go przy maluszku. Nie umie dzielić się mamą z nikim. Jak córka się do mnie przytuli dostaje ataku wściekłości. Tłumaczę i w ogóle, ale jakby nic do niego nie docierało. Muszę chyba kupić jakieś książeczki o rodzenstwie żeby go jakoś lepiej przygotować.
    Gdzieś miałam listę wyprawkowa, ale w większości pokrywa się z listą MDW. Z tym,że ilość body i spioszków zdecydowanie przydała się większa. Synek ulewał często i nieraz 4x dziennie trzeba go było przebrać. Pieluchy tetrowe też musiałam dokupić bo kilka dziennie schodzilo. Ale to zawsze można dokupić jak już się maluszek urodzi i zajdzie taka potrzeba.
    A majtki poporodowe polecam te wielorazowe z baby ono. Te jednorazowe były bardzo niewygodne. No i oczywiście wkładki poporodowe. 2 początek 2 opakowania. Nigdy nie wiadomo ile dni spędzimy w szpitalu. Koszule do szpitala miałam 3 i niestety to było za mało bo wypisano nas dopiero po 5 dniach. Ale generalnie wszędzie pisze że jedna do porodu i 2 na czas po. Jak nie ma komplikacji to w 3 dobie wypisują. Chyba, że u was w szpitalu są odwiedziny i mąż może codziennie dowodzić czyste rzeczy to można mnie mniej.

    MDW, BasiaIR lubią tę wiadomość


    202206271756.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2x majtki siateczkowe z Horizon (takie fioletowe), 2x z Canpol, ale z nich nie byłam zadowolona i koszul 4x. Było na styk tak naprawdę, jedna do porodu, a 3 na później. Bylam 4 dni bo młoda miała żółtaczkę. Zaraz to edytuje w tej liście:) Moja córka też dużo ulewała, przebierałam ją po kilka razy dziennie i ja miałam chyba z 8 bodziaków z długim, do tego jeszcze krótkich z 6, rampersy ze 3 i może jednego pajaca, no i spodenki wiadomo (było lato). A i tak pranie robiłam dość często:) myslalam, ze mam za dużo bo podostawałam, ale ostatecznie było akurat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 10:49

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    MDW super! Masz taką samą różnicę jak ja. Liczę na to, że dwóch chłopaków nie rozniesie mi domu :) choć u mnie dopiero potwierdzenie płci za 2 tygodnie. Czy twój synek już mówi dużo? Rozumie ,że dzidziuś w brzuchu i uważa na niego? Mój jest pępkiem świata, wszędzie go pełno i boję się jak to będzie upilnowaniem go przy maluszku. Nie umie dzielić się mamą z nikim. Jak córka się do mnie przytuli dostaje ataku wściekłości. Tłumaczę i w ogóle, ale jakby nic do niego nie docierało. Muszę chyba kupić jakieś książeczki o rodzenstwie żeby go jakoś lepiej przygotować.
    Gdzieś miałam listę wyprawkowa, ale w większości pokrywa się z listą MDW. Z tym,że ilość body i spioszków zdecydowanie przydała się większa. Synek ulewał często i nieraz 4x dziennie trzeba go było przebrać. Pieluchy tetrowe też musiałam dokupić bo kilka dziennie schodzilo. Ale to zawsze można dokupić jak już się maluszek urodzi i zajdzie taka potrzeba.
    A majtki poporodowe polecam te wielorazowe z baby ono. Te jednorazowe były bardzo niewygodne. No i oczywiście wkładki poporodowe. 2 początek 2 opakowania. Nigdy nie wiadomo ile dni spędzimy w szpitalu. Koszule do szpitala miałam 3 i niestety to było za mało bo wypisano nas dopiero po 5 dniach. Ale generalnie wszędzie pisze że jedna do porodu i 2 na czas po. Jak nie ma komplikacji to w 3 dobie wypisują. Chyba, że u was w szpitalu są odwiedziny i mąż może codziennie dowodzić czyste rzeczy to można mnie mniej.
    Dużo mówi, opowiada, rozmawiamy o bobasie. Mamy też książeczkę "mój brat, moja siostra". Twierdzi, że wszystko mu pokarze i nauczy ale wydaje mi się że to takie platoniczne, teoretyczne mocno. Twój syn miał już okazję zaznać zazdrości o mamę, walkę o atencje. Dopóki nie dojdzie do konfrontacji nie wiem jak będzie. Zresztą, sama mam siostrę i wiem, że to są złożone kwestie.

    Co do wyprawki to napisałam co sama kupilam. Jakiś nie chciałam szaleć z ilościami na zapas i akurat trafił mi się model nie ulewajacy. A w szpitalu byłam wrecz w jednej koszuli, bo do cc dostałam jednorazową. W moim przypadku nie sprawdziły się też sterty ubrań i akcesoriów dla mnie do szpitala. Totalne minimum. Koszula, szczoteczka do zębów, klapki. Nawet wyszłam ze szpitala w tym w czym przyjechałam bo to było lato więc sukienka wystarczyła :)

    Zdaję sobie sprawę, że wyprawka to jest sprawa mocno subiektywna i serio, ufajcie swojej intuicji, przeczuciom. Jeśli nie chcesz kupować butelki czy 10 śpiochów to tego nie rób. Żyjemy w takich czasach, że brakujące rzeczy można dostać od razu.

    A z rzeczy, których nie miałam a potrzebowałam to były sucharki bez cukru. Jedyna rzecz która można jeść po cc ;)

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Matko🙈🙈🙈 Zazdroszczę Wam dziewczyny. Ja przeczytałam Wasze wyprawki i się pochorowałam. Jestem żółtodziobem i total jeszcze nie ogarniam tematu🙈 Przerażona jestem😀😀😀Dobrze, że jeszcze mam czas...

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    O Matko🙈🙈🙈 Zazdroszczę Wam dziewczyny. Ja przeczytałam Wasze wyprawki i się pochorowałam. Jestem żółtodziobem i total jeszcze nie ogarniam tematu🙈 Przerażona jestem😀😀😀Dobrze, że jeszcze mam czas...
    Tylko nie bierz tych list tak do siebie. One mają pomóc, a nie musisz mieć, a nawet nie potrzebujesz wszystkiego tak jak dziewczyny piszą. Ja wiele rzeczy np. mm miałam obczajone wcześniej jakie ewentualnie i kupiliśmy dopiero jak młoda musiała być chwilę dokarmiana. Warto sobie zapisać co w razie czego kupić/jakie produkty są warte uwagi żeby potem nie szukać na szybko, ale niekoniecznie kupować od razu :) mi to pomogło bo po porodzie byłam w złej kondycji psychicznej... Ja nie brałam też wszystkiego z tych list do szpitala. To jest takie maksimum. U nas w szpitalu ubranka dla dziecka dawali na przykład. Za to jedzenia mi brakowało 🙈😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 12:18

    BasiaIR, Bumszakalaka lubią tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Katsy Autorytet
    Postów: 436 777

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mega jestem wdzięczna za listy wyprawkowe ❤ mam już swoją powoli spisaną, ale chętnie podpatrzę, co może się przydać. Staram się kupić niezbędne rzeczy, a po porodzie najwyżej dokupić jeśli czegoś braknie właśnie. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Jestem nastawiona na to, że nie będziemy kupować smoczka ani butelki 😅 Wiem ambitnie, ale wierzę w to, że uda się bez tego. Jak nie, to w każdym sklepie można to dostać od reki w razie czego. Zamiast butelki czy tych słynnych kubków niekapków chcę od razu stosować kubek doidy cup.

    MDW lubi tę wiadomość

    3.11 ⏸ beta 93,1 5.11 beta 291,1 🥳
    10.12 jest ❤, CRL 1,95 cm 😍
    13.01 prenatalne 8,16 cm, wyniki ok ❤ 80% chłopak
    10.03 połówkowe 339g synka ❤
    23.03 1069g chłopa 😲❤

    8p3oskjo6ng3mruf.png
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsy wrote:
    Dziewczyny mega jestem wdzięczna za listy wyprawkowe ❤ mam już swoją powoli spisaną, ale chętnie podpatrzę, co może się przydać. Staram się kupić niezbędne rzeczy, a po porodzie najwyżej dokupić jeśli czegoś braknie właśnie. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Jestem nastawiona na to, że nie będziemy kupować smoczka ani butelki 😅 Wiem ambitnie, ale wierzę w to, że uda się bez tego. Jak nie, to w każdym sklepie można to dostać od reki w razie czego. Zamiast butelki czy tych słynnych kubków niekapków chcę od razu stosować kubek doidy cup.
    A my mieliśmy pierwsze dziecko bez smoczmowe i bez butelkowe a tym razem nie chce doprowadzić do takiej sytuacji bo potem nie mogłam dziecka z nikim na dłuższą chwilę zostawić bo nikt nie mógł je nakarmić. Także może nie na początku ale po jakimś czasie chciałabym wprowadzic butelkę aby nie było tego problemu.

    Moniika, Lolita lubią tę wiadomość

    p19udqk32h2163o8.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi butelka przydała się jak musiałam gdzieś wyjść i odciągałam mleko. Młoda długo jadła bardzo często więc nie było możliwości żeby ją nakarmić i gdzieś iść :) takie sytuacje zdarzały się rzadko, ale jednak jakaś wizyta u lekarza itp. Także dobrze żeby dziecko chciało w razie czego napić się z butelki, ale wiadomo nie przesadzić w drugą stronę żeby nie było problemów z kp. Ja później przestałam dawać i koło 4/5 miesiąca młoda już nie chciała pić z butelki w ogóle. A z doidy to troszkę później wodę podawałam bo nie dałaby sobie rady wcześniej z mlekiem. Smoczka to akurat też nie będę kupować i wydaje mi się, że nie jest to must have.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 12:48

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Katsy Autorytet
    Postów: 436 777

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika powiedz jak się ten doidy sprawdził. Czytałam o nim opinie i są bardzo pozytywne dlatego chcę go używać.

    3.11 ⏸ beta 93,1 5.11 beta 291,1 🥳
    10.12 jest ❤, CRL 1,95 cm 😍
    13.01 prenatalne 8,16 cm, wyniki ok ❤ 80% chłopak
    10.03 połówkowe 339g synka ❤
    23.03 1069g chłopa 😲❤

    8p3oskjo6ng3mruf.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsy wrote:
    Moniika powiedz jak się ten doidy sprawdził. Czytałam o nim opinie i są bardzo pozytywne dlatego chcę go używać.
    My korzystamy z niego cały czas do posiłków odkąd zaczęliśmy rozszerzać dietę (6 miesiąc). Na wyjścia i tak po domu młoda używa bidon b box. Radzi sobie już ze zwykłymi kubkami, często idzie sama do kuchni i pije ze zwykłej szklanki albo doidy (ma 19 miesięcy). Bardzo dobrze sie rozwija jeżeli chodzi o mowę. Starałam się stosować metodę blw przy rozszerzaniu diety. Może to wszystko pomogło albo po prostu ona tak ma 😁 na pewno warto kupić ten kubek i uczyć dziecko od początku bo wspiera aparat mowy i uczy samodzielności (trzymanie kubka za dwoje uszu, trafianie do buzi itp.).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 13:13

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Katsy Autorytet
    Postów: 436 777

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 😁 właśnie o takie potwierdzenie mi chodziło. Też planuję BLW i tylko utwierdziłaś mnie w moim wyborze 😊

    3.11 ⏸ beta 93,1 5.11 beta 291,1 🥳
    10.12 jest ❤, CRL 1,95 cm 😍
    13.01 prenatalne 8,16 cm, wyniki ok ❤ 80% chłopak
    10.03 połówkowe 339g synka ❤
    23.03 1069g chłopa 😲❤

    8p3oskjo6ng3mruf.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się, przy pierwszym dziecku wyprawkowe minimum i potem dokupywałam. Ale ja mam całkiem dwa inne egzemplarze, polowa rzeczy które były niezbędne przy jednym , nie przydały się przy drugim i odwrotnie. Więc dobrze mieć np spisane , wybrane rzeczy w koszyku np.i jak się okaże potrzebne po porodzie to już mieć gotowe tylko kupić.
    Moje dzieci od urodzenia tylko kp, ale nie wyobrażam sobie nie mieć butelki i laktatora. Pierwsze na piersi ,a od początku nie było problemu ze smoczkiem i butelką. Mogłam odciągnąć i wyjść. Miałam dużo mleka i mrozilam. Spokojnie mogłam wyjść na wesele gdy mała miała 3 tyg i nie martwić się że braknie jej jedzenia. Synek nie chciał smoczka, butelki i to była dla mnie udręka. Wisiał niemal cała sobą na piersi. Psychicznie i fizycznie byłam totalnie rozwalona. Po 2 tyg złapał smoczek i mogłam przynajmniej dac suttkom się przewietrzyć i odetchnąć. Nie chciał z butelki, kubka - nic. Na każde karmienie musiałam wracać i wogóle nikt nie chciał z nim zostawać. Dopiero po pół roku zaczął pić z doidy i potem z bbox, ale tylko wodę. Mleko musiało być z piersi. Posiłki dawalam mieszane blw + karmienie lyzyczką. Blw kompletnie mu nie szło, dlawil się wszystkim i nic nie zjadał. Bawił się tylko jedzeniem. Dlatego dokarmialam też normalnie. Teraz łudze się że uda mi się od razu wprowadzić jedno karmienie butelką, bo nie będę mogła spędzać całego dnia tylko z najmłodszym bo za mała różnica wieku. Ale też wiem już że wiele zależy od dziecka :( Wiec wszystko sie moze zdarzyć.
    Zresztą najważniejsze jest żeby mama robiła to co jej intuicja podpowiada. Dla jednych smoczek to zło konieczne dla innych wybywienie. Miałam to szczęście że maluchy jak tylko zęby zaczęły wychodzić to sami odrzucili smoczki i nie trzeba było kombinować. Gorzej mam teraz z zakończeniem kp 😑
    Właśnie, pytani do tych co jeszcze kp. Od kilku dni boli mnie karmienie. Czy też tak macie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 14:22


    202206271756.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love ja jak młoda miała jakieś 3 tygodnie to po konsultacji z położną dałam smoczek. Wisiala na mnie non stop dlatego chciałam sobie ulżyć. Jednak nigdy nie było do niego wielkiej miłości, cyc musiał być. Właśnie przy ząbkowaniu przegryzła smoczek i tak się skończyło, a w sumie myślałam, że najpierw odstawie od piersi. To było pol roku temu. Młodą odstawiłam będąc w ciąży bo bardzo mnie męczyło już karmienie, zaciskała czasem zęby na brodawkach, wisiała na mnie w nocy itp. Piersi były wrażliwe i mnie bolały przy karmieniu jak mnie tarmosiła. I tak dziwię się, że tak długo karmiłam w ciazy (jakoś do 10 tc) bo w poprzedniej piersi bolały mnie dużo wcześniej, bardzo mocno 😭 Na szczęście udało się ją sprawnie odstawić i wreszcie spi w swoim łóżeczku (koło nas 😝), a ja się zaczęłam w miarę wysypiać od 1,5 roku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 14:39

    Love22 lubi tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsy wrote:
    Dziewczyny mega jestem wdzięczna za listy wyprawkowe ❤ mam już swoją powoli spisaną, ale chętnie podpatrzę, co może się przydać. Staram się kupić niezbędne rzeczy, a po porodzie najwyżej dokupić jeśli czegoś braknie właśnie. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Jestem nastawiona na to, że nie będziemy kupować smoczka ani butelki 😅 Wiem ambitnie, ale wierzę w to, że uda się bez tego. Jak nie, to w każdym sklepie można to dostać od reki w razie czego. Zamiast butelki czy tych słynnych kubków niekapków chcę od razu stosować kubek doidy cup.
    Butelkę i tak miałam bo była w zestawie z laktatorem - daje niezależność. Można wyjść, a tatuś nakarmi malucha. Chyba jednak za rzadko to praktykowaliśmy bo syn gdy miał pół roku już o butelce nie chciał słyszeć TYLKO mama- tu już mogła wejść mocno potrzeba bliskości a nie sam głód.

    Co do smoczka mielismy i syn używał równo do pół roku 🤯potem, przy ząbkowaniu sam z nich zrezygnował i już nie chciał używać. Mamy doidy cup i b.box. Doidy do domu super ale w terenie b.box niezastąpiony. Niekapki, wiadomo, archaik odpowiedzialny za wady zgryzu i wymowy.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście udało się ją sprawnie odstawić i wreszcie spi w swoim łóżeczku (koło nas 😝), a ja się zaczęłam w miarę wysypiać od 1,5 roku :)[/QUOTE]

    Jak to zrobiłaś? Od razu dzień i noc ? Powiedziałaś że już nie ma mleczka czy jak? Z pierwsza nie było problemu, zrozumiała że mleko się skończyło i po 2 dniach zaczęła przesyłać całe noce. A wcześniej budziła się co 40 min. Ale ten obecny mój skarb to twardy zawodnik i już 3 miesiące się odstawiamy i nie wychodzi :/


    202206271756.png
  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prenatalnych. Wygląda ze wszystko ok, czekam na wyniki pappa jeszcze, prawdopodobnie synek :) super, bo mam praktycznie całą wyprawkę
    Co do doidy, to u nas niewypal byl. Bbox do tej pory uzywa i pije z normalnego kubka, czy szklanki, szybko sie nauczył. Z doidy czesto sie oblewal.
    Ja karmilam piersia ale dokarmialam jeden raz w ciagu dnia mm, wiec nie mialam problemu zostawic z kims. Polecam butelke suavinex i avent szklany. Moj ma prawie dwa latka ale dalej mm rano i wieczorem

    Moniika, Love22, Katsy, Duzaa lubią tę wiadomość

  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A smoczek u nas byl akceptowalny
    tylko bibs z czasem... niestety to nie są dobre smoczki, jedynka mu sie wykrzywila, ale szybko zareagowalam i zmienilam mu na suavinex sx i jakos poszlo, a prawie miesiąc temu calkiem zabralam i jakos przetrwaliśmy. Szybko zapomnial

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Na szczęście udało się ją sprawnie odstawić i wreszcie spi w swoim łóżeczku (koło nas 😝), a ja się zaczęłam w miarę wysypiać od 1,5 roku :)

    Z dnia na dzień. Mąż zaczął z nią spać. Druga noc była ciężka, długo płakała w nocy, ale nie złamaliśmy się. Koło 4 dni mąż ją usypiał (specjalnie na święta to ogarnęliśmy żeby miał czas). Młoda zauważyła raz, że jestem podrapana (oczywiscie przez nią) więc podłapałam i mówiłam, że mam ziazi i cyc jest chory 🤣 (karmiłam jednym od dawna juz). Ona budziła się w nocy wiele razy wcześniej :/ A jeszcze przed odstawieniem cyc był ratunkiem na wszystko: jak się uderzyła, była marudna, ząbkowała, zasypiała itp. Także karmiłam ją nawet parę razy dziennie plus te nieszczęsne noce. Wydaje mi się, że takie delikatne odstawienie w naszym przypadku by nie zadziałało, próbowaliśmy jakiś czas temu i póki ząbki nie zaczeły męczyć to były postępy (kp 2-3x na dobę wtedy), a potem taki regres, że zrezygnowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 15:30

    Love22 lubi tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ