X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamus, trzymamy kciuki! Odezwij się jak będziesz mogła! ☺️


    Ja się melduje że w nocy spać nie mogłam przez zgagę, a teraz obudził mnie brzuch z krzyża jak na okres 😔 A dzisiaj mam niestety intensywny dzień, miałam zaplanowane ostatnie zakupy bo mi brakuje body z krótkim rękawem na 56. Na szczęście dzisiaj ma być jeszcze chłodniej, bo od środy znów ok 30stopni to już nie mam się ochoty z domu ruszać...

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 17:16

  • vatolina Autorytet
    Postów: 349 248

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamus czekamy dziś na wieści :)))
    Ma któraś strasznego leniucha w brzuszku? Mój od początku mało się ruszał ze względu na łożysko pod cyckami mało to odczuwałam , ale teraz odkąd się odwrócił to jest jakiś kosmos..... jak się wczoraj pogoda zmieniła to nie mogę go dobudzić 😩 10 razy to on może się wczoraj cały dzień ruszał 🙄 nie wiem czy mnie dziś znowu ktg nie wezwie bo oszaleje 🤨

    ojxel6d846sat3l9.png
    20.01.21 / 168g 🤍 (16+4)
    17.02.21 / 391g 🤍 (20+4)
    17.03.21 / 773g 🤍 (24+3)
    14.04.21 / 1459g 🤍 (28+3)
    12.05.21 / 2375g 🤍 (32+3)
    02.06.21 / 2880g 🤍 (35+3)
    10.06.21 / 3150g 🤍 (36+4)
    18.06.21 / 3240g 🤍 (37+5)
    05.07.21 / 3700g 🐻🎂🎈
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vatolina wrote:
    Martamus czekamy dziś na wieści :)))
    Ma któraś strasznego leniucha w brzuszku? Mój od początku mało się ruszał ze względu na łożysko pod cyckami mało to odczuwałam , ale teraz odkąd się odwrócił to jest jakiś kosmos..... jak się wczoraj pogoda zmieniła to nie mogę go dobudzić 😩 10 razy to on może się wczoraj cały dzień ruszał 🙄 nie wiem czy mnie dziś znowu ktg nie wezwie bo oszaleje 🤨


    Ojej to moja szaleje mocno późnym wieczorem, mam wrażenie że się cała przekręca.. . Już serio zgłupiałam jak jest ułożona... Czasem mam wrażenie że dalej miednicowo, czasem że już glowkowo - sama nie wiem. Dobrze ze jutro wizyta u lekarza.
    Hmm pod koniec maja mało miejsca więc może dlatego mało czujesz, ale czasem warto sprawdzić dla świętego spokoju, jedz słodkie może się leniuszek zachęci do wiercenia.


    Marta us trzymamy kciuki! Daj znać po!

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vatolina moja ostatnio miała taki dzień lenia od rana, a znam już jej aktywne pory. Próbowałam leżenia na boku, owoc, coś słodkiego i nic. Pukanie do brzucha cisza. Dopiero jak faktycznie 'potrzepałam' tym brzuchem to się obudziła 😉 Resztę dnia czułam delikatne ruchy raz za czas ale już się tym nie martwiłam bo stwierdziłam że po prostu ma taki dzień

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jak tylko coś słodkiego dostanie, to mam dyskotekę w brzuchu. Tak samo co wieczór. Koło 23 dosłownie tańczy. Najgorzej że nie wróży to nic dobrego...

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Moja jak tylko coś słodkiego dostanie, to mam dyskotekę w brzuchu. Tak samo co wieczór. Koło 23 dosłownie tańczy. Najgorzej że nie wróży to nic dobrego...

    Oo to moja identyko, musimy się nastawić na nocne marki :p Kolejna mi się trafia co będzie nocami szaleć a w dzień spać 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2021, 08:42

    l22ndf9helggnp3z.png
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamus czekamy na wieści.Kciuki zaciśnięte.✊

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vatolina wrote:
    Martamus czekamy dziś na wieści :)))
    Ma któraś strasznego leniucha w brzuszku? Mój od początku mało się ruszał ze względu na łożysko pod cyckami mało to odczuwałam , ale teraz odkąd się odwrócił to jest jakiś kosmos..... jak się wczoraj pogoda zmieniła to nie mogę go dobudzić 😩 10 razy to on może się wczoraj cały dzień ruszał 🙄 nie wiem czy mnie dziś znowu ktg nie wezwie bo oszaleje 🤨
    Może lepiej sprawdzić na ktg. Mój jest ostatnio mocno aktywny. Ale zauważyłam też, że niektóre ruchy widzę, a nich nie czuje. Jak patrzę na brzuch, położę rękę to wiem, że młody się rusza, ale czuć to tego nie czuje.

  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to wogule wczoraj wieczorem miałam jakiś hardcore.Najpierw mega zaparcie że myślałam że urodze na toalecie a godzine puźniej okropna biegunka.🤔🤔

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 17:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, wyszłam z usg w medicover. AFI dalej spada tym razem 12cm. tak to niby wszystko ok ale wizyta u dr jutro. młody wazy 2733g a 13.05 było 2200g czyli mały przyrost przez miesiąc.
    .do tego wszystkie pomiary poza główka trochę do tylu czyli HC 35,1 hbd, AC 35,3hbd FL 36,1 hbd i główka ok bo 36,5 hbd.
    niby norma ale do tej pory wszystko było jakieś tydzień, półtora a nawet dwa do przodu.
    a tu w druga stronę. martwić się?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha - szyja owinięta pępowina :/

  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa te parametry mogą się nieznacznie różnic, wszystko zależy od sprzętu, ułożenia dziecka, ja bym się aż tak nie martwiła tymi przyrostami, różnicami, każde rośnie własnym tempem.
    Pępowina się też nie martw czytałam że wiele dzieci rodzi się z owinięta i nic się nie dzieje, ona nie uciska dziecko.
    Przynajmniej tak wyczytałam.. A lekarz, który robił usg coś komentował?

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoa nie martw się na zapas. Zobaczysz jeszcze co Ci jutro lekarz powie, ale np u mnie ostatnio wszystkie parametry praktycznie idealnie co do wieku ciąży a głowa 2tyg do przodu 🤷 Kazał się nie martwić i że to wciąż norma bo wyszedł dla główki bodajże 76 percentyl. Co do wagi, z t też jest różnie, plus dzieciaki rosną skokowo. Także spokojnie 🙂

    Ja już wróciłam z zakupów. Powiem wam że jak ostatnie tygodnie raczej miałam sporo energii tak dzisiaj ledwo nogami powloczylam, jeszcze ciągle w tej maseczce 🤦‍♀️ trzy sklepy tylko i 10min w aucie a się czuje padnięta jak po całym dniu.

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vatolina wrote:
    Martamus czekamy dziś na wieści :)))
    Ma któraś strasznego leniucha w brzuszku? Mój od początku mało się ruszał ze względu na łożysko pod cyckami mało to odczuwałam , ale teraz odkąd się odwrócił to jest jakiś kosmos..... jak się wczoraj pogoda zmieniła to nie mogę go dobudzić 😩 10 razy to on może się wczoraj cały dzień ruszał 🙄 nie wiem czy mnie dziś znowu ktg nie wezwie bo oszaleje 🤨


    Moj taki jest... I też mnie to przyprawia o nerwice. Rusza się od rana do mniej więcej obiadu dość regularnie, a potem dluuuuuga przerwa do samego późnego wieczora i nie działa żadne słodkie, ani gadanie do brzucha.. dobrze że choć mam detektor więc czasem idzie w ruch... Chyba muszę zaakceptować ze taka jego natura bo już ponad tydzień wygląda to tak samo 🤷‍♀️

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    dziewczyny, wyszłam z usg w medicover. AFI dalej spada tym razem 12cm. tak to niby wszystko ok ale wizyta u dr jutro. młody wazy 2733g a 13.05 było 2200g czyli mały przyrost przez miesiąc.
    .do tego wszystkie pomiary poza główka trochę do tylu czyli HC 35,1 hbd, AC 35,3hbd FL 36,1 hbd i główka ok bo 36,5 hbd.
    niby norma ale do tej pory wszystko było jakieś tydzień, półtora a nawet dwa do przodu.
    a tu w druga stronę. martwić się?
    Wydaje mi się, że ponad 500g przez miesiąc to wcale nie jest traki mały przyrost, a Twoje dziecko mimo, że jeszcze nie donoszone ma już dobrą wagę nawet jakby się teraz urodziło, także ja bym się nie martwiła. Z tą pępowiną to mnie dr na ostatnich prenatalnych dosłownie opieprzył, jak zapytałam czy mój nie jest owinięty. Mówi, że na to się nie patrzy, bo dziecko co chwile ma owiniętą szyję, brzuszek, kończyny. że ona jest wszędzie dookoła niego i tak się po prostu dzieje.

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka a co u was? Jak się czujecie już w domu? I jak się skończyło z tym gbs, wystarczy dla szpitala ten wynik co masz?

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LENi wrote:
    Oo to moja identyko, musimy się nastawić na nocne marki :p Kolejna mi się trafia co będzie nocami szaleć a w dzień spać 🙈

    Ja tam będę budzić 😈🤣

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Ja tam będę budzić 😈🤣

    Haha trzeba będzie 😅 choć znając życie będę spać z nią 😅 a w domu się wszystko samo zrobi 🙈 Dobrze, że moje starsze dziecko potrafi się już samo obsłużyć :p


    AA dziewczyny powiedzcie mi... Do szpitala trzeba mieć zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym, skąd je mam wziąć?

    Czy taki kwitek z pracy, który otrzymuje co miesiąc wystarczy? Tam pisze ile wynagrodzenie, ubezp, rent, chór itd..?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2021, 12:11

    l22ndf9helggnp3z.png
‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ