X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Madziab2 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przychodzę do was z sierpniówwk 2020, mam do sprzedania monitor oddechu Babysense 7. Link do olx https://m.olx.pl/d/oferta/monitor-oddechu-babysense-7-CID88-IDKfjhi.html
    Poprosz3 o kontakt telefoniczny. Pozdrawiam i życzę szczęśliwych rozwiązań 😉

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leni, nie jestem pewna czy ten pasek z wypłaty przejdzie. Mój szpital nic takiego nie wymaga, tylko trzeba podać przychodnie gdzie będzie młoda zapisana a potem my na własną rękę jak już będzie jej PESEL ją musimy dopisać do mnie do ubezpieczenia albo taty.

    Wiem na pewno że na IKP jest tam potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego, tylko jeśli dobrze pamiętam nie ma z tego żadnego pliku do pobrania tylko jest napisane że potwierdzone, jest nip pracodawcy i ostatnia składka. Ale oni biorą te dane z zusu więc wydaje mi się że jak założysz sobie konto na pue ZUS to tam będzie coś takiego. Stamtąd można pełno zaświadczen pobrać

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie szukam na stronie zusu u siebie i nie widzę tego. U mnie szpital wymaga zaświadczenie ehh

    l22ndf9helggnp3z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny, odrobine się uspokoiłam. poczekam do jutra do wizyty spokojnie. jak coś będzie nie tak to jestem spokojna ze moj dr od razu mnie na oddział weźmie.
    lekarka robiąca usg pracuje tez w klinice mojego dr wiec raczej ogarnieta. mowila ze wszystko jest ok tzn w normie. ale żeby ruchy minimum 3 razy dziennie badać przez ta pępowinę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 17:17

  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też najbardziej aktywna rano i ok 23, ale liczę że się przestawi, z synem tak było🙂 i szaleje zawsze gdy kot się położy koło brzucha i zaczyna mruczeć😀 na inne dźwięki też reaguje, ostatnio mieliłam kawę i młynek postawiłam na wysokości brzucha, zdzieliła mnie aż się zgiełam😛

    LENi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    A na PUE? Hmm wiem, ze jak wyskakuje na czerwono ewus to sie wypelnoa oświadczenie, ze sie jest ubezpieczonyn.

    Tak, to tak, ale w niektórych szpitalach wymagają zaświadczenie hmm, no nic dopytam w szpitalu skąd to mam wziąć jak się będę umawiać do anestezjologa.. Jeśli do cc trzeba? Bo tego też nie wiem 🙈

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 23:42

    Maniuś lubi tę wiadomość

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula36 wrote:
    Leni dziwna sprawa bo już od lat nikt nie woła nic poza nr pesel i sprawdzają w systemie. Kilkanaście lat do tylu kiedy obowiązywała legitymacja ubezp. aby zapisać die do rodzinnego wymagany był druk RMUA z pracy. Może o to chodzi 🤷‍♀️

    Nie, nie, napewno nie to.. Poprostu zaświadczeni, że ma się ubezpieczenie zdrowotne.
    Nie takie które było kiedyś potrzebne do przychodni, to prywatny szpital więc już w ogóle nie wiem po co im to, jak wystarczy ewusia sprawdzić.. No ale nic dopytam
    .


    A z tym anestezjologiem wy macie konsultacje?

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leni ja przy umawianiu się na datę CC miałam konsultacje z ginem który będzie wykonywał + właśnie z anestezjologiem. Prywatna klinika, nie wiem jak normalnie to wygląda.

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki :) jutro się dowiem czy dostanę skierowanie na cc czy jeszcze każe mi przyjść za kolejne 2 tygodnie i może wtedy.. Hmm.. Coraz bliżej i coraz więcej pytań i niewiadomych..

    Ciekawe jak Martamus....

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Natka a co u was? Jak się czujecie już w domu? I jak się skończyło z tym gbs, wystarczy dla szpitala ten wynik co masz?

    Kosmo, w porządku. Jak na razie dużo odpoczywamy, przynajmniej żeby dociągnąć do tego 37 tygodnia. Samopoczucie różnie, brzuch juz duży wiadomo, bardzo często mi twardnieje i muszę się kłaść... I tak powoli odhaczamy dni..ostatnio doszło mi ciągnięcie w pachwinie i drętwienie nogi 😬
    W tym szpitalu, w którym mam rodzić generalnie pracuje mój lekarz i on mi powiedział że jak pokaze ten wynik co mam to wystarczy...
    Ale nie powiem że nie przeszło mi przez myśl, żeby zrobić sobie to badanie gdzieś indziej prywatnie i mieć spokojną głowę 😬

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym sie tez parametrami nie martwiła, bo co sprzęt to inne wymiary mogą być. A waga tez na podstawie parametrów jest wyliczana wiec może stad taki przyrost.
    Jeśli chodzono ruchy to moja tez w drugiej polowie dnia jest aktywna. Po kąpieli sie trochę wycisza. Czasem idę specjalnie pod prysznic szybciej, bo brzuch mnie boli od tych tańców.
    Ale jak dwa dni temu znowu mniej sie ruszała to myślałam nad wizyta na IP. Nawet słodycze nie pomagały. Czułam tylko takie pływanie po brzuchu. W nocy sobie za to odbiła 😉
    Ja ostatnio szybciej się mecze. Pogoda dokłada swoje a podobno idzie fala upałów co mnie nie cieszy zbytnio .

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma lub juz używała leżaczka Babybjorn? Jakieś opinie?
    Mam możliwości zakupu w fajnej cenie używanego po jednym dziecku i się zastanawiam czy to taki hit czy bardziej to rozdmuchane?

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma lub juz używała leżaczka Babybjorn? Jakieś opinie?
    Mam możliwości zakupu w fajnej cenie używanego po jednym dziecku i się zastanawiam czy to taki hit czy bardziej to rozdmuchane?
    Ja poluje na niego, ale koledzy z pracy po narodzinach nam sprezentuja bony do smyka więc kupię dopiero po porodzie 🙂

    Jak byłam aupair dawno temu to spotkałam się z tym lezaczkiem i jak dla mnie hit. Na pewno bardziej polecany niż wszystkie tańsze a wiadomo tego jest na rynku od groma. Na pewno jest niezniszczalny i mega się przydaje. Widziałam że są mamy co właściwie od razu tam wsadzają bobasy, wiadomo różne sytuacje, nieraz coś trzeba samemu zrobić a niekoniecznie jest gdzie dziecko położyć w domu. Ja w salonie nie będę mieć żadnego kosza Mojżesza itd i myślę że jak młoda trochę podrośnie i nie będzie już taka chętna na drzemki to akurat się mega sprawdzi.

    Natka95 lubi tę wiadomość

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze odnośnie tego babybjorn - długo może posłużyć w domu a też potem można śmiało sprzedać. Mocno się trzymają ceny, bo jednak nówka to dosyć spory wydatek.

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sąsiedzi mają ten leżaczek i jak z córką był kit, tak z synkiem hit. Teraz czekają na trzecie 😉 ale raczej na plus. U mnie się leżaczek z fisher price sprawdzał, a najbardziej podłoga i mata edukacyjna.

    Natka95 lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józek dzisiaj się mocno pręży w brzuchu. Chyba się całymi plecami i pupą wypina. Przed chwilą miał czkawkę. Już drugi raz dzisiaj.

    Co do ubezpieczenia, to na liście dokumentów potrzebnych do porodu jest dowód ubezpieczenia, ale poprzednio, a było to w 2018 roku niczego takiego nie wymagali. Nie pamiętam już czy po NIP-ie pracodawcy czy po moim peselu sprawdzali.

  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ubezpieczenia - ja mam w ulotce szpitala napisane że "powinnam posiadać aktualne ubezpieczanie zdrowotne", a nie że mam posiadać dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia. Więc wychodzę z założenia że sami sobie to sprawdzą w systemie. Jeszcze nigdy przebywając w szpitalu nie przedstawiałam takiego dokumentu...

    A poza tym mam pewien dylemat. Mój lekarz prowadzący do którego chodzę już 4 lata (prywatnie) jeśli wszystko pójdzie w ustalonym terminie to będzie mi robił cc. W tym tygodniu mam u niego ostatnią wizytę przed cc. Powiedzcie mi czy coś mu kupować??nie wiem jak się zachować...ostatnio jak czekałam w poczekalni to weszła do niego para z pakunkiem prezentowym...kurde strasznie mnie krępują takie sytuacje i nie wiem jak się zachować...

    lprki09kusm93td5.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leni może tu znajdziesz inf. www.zus.pl/pracujacy/ubezpieczenie-zdrowotne-w-polsce/opis-spraw/-/publisher/details/1/jak-uzyskac-zaswiadczenie-o-zgloszeniu-do-ubezpieczenia-zdrowotnego/114130

    Bez sensu, że szpital wymaga takiego oświadczenia. Teraz przecież wszystkie placówki w ewusiu sprawdzają 🤷

    Anjaa25 jeżeli czujesz potrzebę kupienia czegokolwiek, to kup. Ale ja bym dała nie teraz, tylko już na zupełnie ostatniej wizycie- po połogu.
    W niektórych przychodniach lekarze mają w ramach podziękowania fotki bobasów na ścianach czy w ramkach. Mnie osobiście strasznie to rozczula🥰
    Ja mojemu dr też jestem strasznie wdzięczna za lata opieki (i nawet uratowanie życia), ale nie zamierzam nic mu kupować. Jakoś alkohol, słodycze czy kwiaty mi nie pasują 🤷 Myślę, że szczere podziękowanie wystarczy.

    anjaa25, LENi lubią tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
‹‹ 316 317 318 319 320 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ