X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 25 lipca 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo jak uleje to będzie brudna. Jak zacznie płakać to się zatrzymasz. Przez chwilę nic jej się nie stanie zanim zareagujesz. Jak chcesz jechać do mamy to jedz. Chyba że nie chcesz to masz dobrą wymówkę 😉

    Kama powodzenia.

    U mnie cisza nadal. Brzuch trochę cmi, ale nic więcej. Jadę z mężem na lody. Dziś do 10 spaliśmy 🤭

    medimind lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 lipca 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że pewnych rzeczy nie przeskocze po prostu jak ona zaczyna wrzeszczeć to ja się strasznie stresuje i spinam niestety. Wiem że ona to czuję ale ja od razu często ryczę razem z nią, bo mi się wydaje że jestem złą matką i nie wiem co robić. Chyba hormony mi się jeszcze nie ustabilizowały 🙄 Więc stresuje mnie każde wyjście z nią

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 25 lipca 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama powodzenia!

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 25 lipca 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Wiem że pewnych rzeczy nie przeskocze po prostu jak ona zaczyna wrzeszczeć to ja się strasznie stresuje i spinam niestety. Wiem że ona to czuję ale ja od razu często ryczę razem z nią, bo mi się wydaje że jestem złą matką i nie wiem co robić. Chyba hormony mi się jeszcze nie ustabilizowały 🙄 Więc stresuje mnie każde wyjście z nią


    Ten pierwszy raz kiedyś nastąpi i nie będziesz miała wyjścia. Możesz mniej więcej zaplanować czas podróży na czas drzemki. Dla dodania Ci odwagi mogę jedynie napisać, że z moim pierwszym pojechałam sama autem do Polski jak miał 3 miesiące. Podróż rozłożyłam na 2 dni po 7 godzin. Też się stresowałam, Też miałam obawy ale mały spał całą drogę z przerwami na karmienia

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 25 lipca 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się dziecko wczoraj popsuło. Po południu już wisiał na mnie praktycznie non stop. Pierwszy raz chyba opróżnił mi cycki na maksa. W nocy miałam wrażenie, że karmiłam go cały czas, tylko przekładałam z jednej strony na drugą. Dziś od rana turbokarmienia na przemian z turbodrzemkami. Po odłożeniu buczy i jojczy. Mam nadzieję, że to ta pełnia i minie a nie zostanie. Z drugiej strony obawiam się, że starszy zaraził katarem, choć nie widzę żeby mu coś w nosku zalegało. Oby minęło, bo kolejne dni z chorym starszym i jęczącym młodszym będą ciężkie do przeżycia 😅

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 25 lipca 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżę na patologii. Tętno się ustabilizowało. Czekam na usg. Skurcze wyhamowały. Może zaproponują mi jutro balonik Foleya. Chyba, że jednak coś ruszy samo.

  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 25 lipca 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo dziewczyny. Przepraszam, że się nie odzywałam, ale musiałam sobie wszystko poukładać w głowie 😆 My już od wczoraj w domu. Tomek urodził się przez cc 21 lipca wieczorem. 3420gr i 57cm. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Bez traum, szybciutko doszłam (dochodzę?) do siebie. Wczoraj po południu byłam już sama z dwulatka na spacerze. Mam mleko i karmię. Chociaż zapomniałam już jak strasznie kijowo wciska się noworodziowi do buzi te zwiniętą w rulon brodawkę. Wczoraj wieczorem przyszedł nawał, więc dziś karmienie to już w ogóle katorga. Ale odciągam trochę z głazów laktatorem i jak nie udaje sie małemu złapać twardego sutka to dopajam go własnym mlekiem z buteki. Jedyny problem jaki aktualnie mamy to całkowite pomieszanie dnia z nocą. Całe dnie przesypia. Za to od 19/20 do 4 rano jest aktywny. A o 6 wstaje córka. No ale może uda nam się to wypracować zanim umrę z wyczerpania.
    ed92b3923e34.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2021, 16:47

    sandrina22, Babcia, Kosmo, martini92, Ana__33, akilegna♥, Kama_86, StarającaSię, Tabolek, lysinka lubią tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,weźcie podpowiedzieć bo panikuje. Czy jeśli moje dziecko nie wyje ciągle, śpi przytulone, to znaczy, że nie jest głodne? Mam schize, że może mam za mało pokarmu i sie nie najada? Skąd mam wiedzieć, że w moich piersiach jest tyle mleka, ile potrzeba? Jak nacisne sutek, to leci. Ale czy wystarczająco dużo dla dziecka? Nie mam tak, że piersi są twarde, a po karmieniu miękkie. Moje są ciągle miękkie. Skąd mam wiedzieć kiedy dziecko opróżni pierś? Nie czuję niczego takiego. I zwykle ssie tylko przy jednej i przysypia, a drugiej już nie chce nawet złapać. Tak może być? Że jest w jednym karmieniu karmiony tylko z jednej piersi,a nie z obu?

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 lipca 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dziewczyny,weźcie podpowiedzieć bo panikuje. Czy jeśli moje dziecko nie wyje ciągle, śpi przytulone, to znaczy, że nie jest głodne? Mam schize, że może mam za mało pokarmu i sie nie najada? Skąd mam wiedzieć, że w moich piersiach jest tyle mleka, ile potrzeba? Jak nacisne sutek, to leci. Ale czy wystarczająco dużo dla dziecka? Nie mam tak, że piersi są twarde, a po karmieniu miękkie. Moje są ciągle miękkie. Skąd mam wiedzieć kiedy dziecko opróżni pierś? Nie czuję niczego takiego. I zwykle ssie tylko przy jednej i przysypia, a drugiej już nie chce nawet złapać. Tak może być? Że jest w jednym karmieniu karmiony tylko z jednej piersi,a nie z obu?
    Moja dopiero teraz a i też nie zawsze chce jeść jeszcze z drugiej piersi. Licz siku i kupki w ciągu dnia - są takie grafiki w internecie wskaźniki skutecznego karmienia i wszystko jest tam wyjaśnione 🙂

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Moja dopiero teraz a i też nie zawsze chce jeść jeszcze z drugiej piersi. Licz siku i kupki w ciągu dnia - są takie grafiki w internecie wskaźniki skutecznego karmienia i wszystko jest tam wyjaśnione 🙂
    No a siku to wystarczy że jest chociaż trochę i już mogę policzyć? Bo oczywiście panikuje, że ten pasek na pampersach się robi niebieski tylko na 2cm i już mogę to liczyć jako dobre siku? Czasami jest więcej, a czasami właśnie tylko troszkę.

  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 25 lipca 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula u mnie nawał pojawił się w 4 dobie.. Wcześniej miałam jak Ty - ciągle miękkie, młoda nie przybierała, bo w sumie nie miała za bardzo duzo do zjedzenia, jadła z dwóch piersi, choć często zasypiała.
    Teraz mam mega twarde, je często, na żądanie.
    Rozkręci Ci się! Narazie karm z obu, na początku dzieci nie potrzebują dużo, bo są najedzone jeszcze wodami płodowymi - tak słyszałam od położnej.
    Jak rozkręci się laktacja to wtedy karmienie z jednej piersi, na zmianę.

    Co do dni/nocy - u mnie też tak, w dzień śpi, choć często się budzi na papu... A w nocy do 3 zasypia a później zaczyna się armagedon... 🙈 A ja bez sił, więc się denerwujemy obie i nawet karmienie nam nie wychodzi :/ czekam na lepsze nocki 🙈✊

    l22ndf9helggnp3z.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 25 lipca 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do najadania się - też nie wiem czy się najada.. Bo często chce jeść..
    kupiłam wagę aby sprawdzać ile przybiera.
    Pieluszek trochę w ciągu dnia zmieniam - w nocy kupa, w ciągu dnia 2-3 są..
    Także jakoś idzie, tylko przytłaczające to ciągle karmienie..

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 lipca 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    No a siku to wystarczy że jest chociaż trochę i już mogę policzyć? Bo oczywiście panikuje, że ten pasek na pampersach się robi niebieski tylko na 2cm i już mogę to liczyć jako dobre siku? Czasami jest więcej, a czasami właśnie tylko troszkę.
    Ja bym liczyła żeby się nie nakręcać niepotrzebnie 😉 Te pieluchy są teraz mega chłonne więc dzieciaki muszą siknąć sporo żeby pasek był konkretny na niebiesko. Moja na początku też ledwo co to siku robila, nie mogłam się wyznać na tym a teraz to są konkretne siki.

    Ja też liczę na lepsze noce zwłaszcza dzisiaj po całym dniu drzemek po 15-40min... I to zaczynając od zeszłej nocy od 2 godziny 🤦‍♀️ A pannica wydaje się być wcale nie zmeczona. Jutro przychodzi do nas znowu położna zważyć ją po tygodniu czy dobrze przybiera

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzis od 7:00 spala moze z 3h, raz 1.5h a tak to 20-30 min i koniec, wracamy od rodziców moich ciekawe jak w nocy. Moze wczorajszą pełnia tak działa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2021, 21:12

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 25 lipca 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dziewczyny,weźcie podpowiedzieć bo panikuje. Czy jeśli moje dziecko nie wyje ciągle, śpi przytulone, to znaczy, że nie jest głodne? Mam schize, że może mam za mało pokarmu i sie nie najada? Skąd mam wiedzieć, że w moich piersiach jest tyle mleka, ile potrzeba? Jak nacisne sutek, to leci. Ale czy wystarczająco dużo dla dziecka? Nie mam tak, że piersi są twarde, a po karmieniu miękkie. Moje są ciągle miękkie. Skąd mam wiedzieć kiedy dziecko opróżni pierś? Nie czuję niczego takiego. I zwykle ssie tylko przy jednej i przysypia, a drugiej już nie chce nawet złapać. Tak może być? Że jest w jednym karmieniu karmiony tylko z jednej piersi,a nie z obu?


    Ja też nie miałam twardych jak kamień, nawet podczas nawału. Spokojnie, na pewno masz mleka wystarczająco. Ja tylko na rozkręcenie laktacji przystawiałam do obu piersi, po 20 minut na każdą. Teraz najada się z jednej

    Siku liczy się nawet jak jest minimalnie zabarwiony pasek. Te potężne siki przyjdą później.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2021, 21:18

    Babcia lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 25 lipca 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30. Czesto się karmicie? Jak je to słyszysz przelykanie? Co ile cumkniec? Czujesz w ciągu dnia mrowienie w piersiach? Siku jest? Kupka jest? Jesli karmicie się i tulicie, wybudza na karmienia, nie podajesz innego mleka niż swoje to nie martw się o ilość, dziecko wysle sygnał do piersi ile mu potrzeba. Nie da się opóźnić piersi, jedynie z czasem spowalnia wyplyw, a dziecko musi wiecej popracowac, pokarm produkowany jest na bieżąco. Wrazenie oproznienia pojawia się, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, gdzie organizm jeszcze nie wie ile produkowac i robi to z nadmiarem oraz gdy przerwa miedzy karmieniami sie wydłuża. Dziecko zazwyczaj puszcza pierś, gdy zakończy. Robi sobie przerwy, kiedy chce. Moja tez je z jednej piersi na jedno karmienie. Teraz idzie jej juz bardzo sprawnie, więc 3-7min i pojedzona. Czasami tylko urzadzi sobie takie pakiety, zwłaszcza przed nocnym snem, że powiedzmy zje z jednej, za 20min. upomni się znowu to daję drugą i za kilkanascie minut jeszcze raz ta pierwszą.

    akilegna♥, Babcia, lysinka lubią tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 25 lipca 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, lekko mokry pampek to jedno siku. Na początku jest tego niewiele. Mocz ma być jasny.

    U mnie od początku jedno karmienie, jedna pierś i zasypiala. Jak nie dojadla to dopominala się szybko o dokładkę.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 25 lipca 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje dziecko też dziś miało dzień nie spania i tulenia się.W dzień praktycznie spała tylko u mnie na rękach a jak ją odkładalam do łóżeczka to oczy jak 5 zł i koniec spania.Do tego jęki, stęki i płacz.Ciężki dzień.🤪Teraz nareszcie zasnęła a ile pośpi to zobaczymy.
    Aaa i dzis nareszcie odpadł Oli kikut-długo się trzymal,prawie 4 tygodnie🤔.

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StarającaSię wrote:
    moje dziecko też dziś miało dzień nie spania i tulenia się.W dzień praktycznie spała tylko u mnie na rękach a jak ją odkładalam do łóżeczka to oczy jak 5 zł i koniec spania.Do tego jęki, stęki i płacz.Ciężki dzień.🤪Teraz nareszcie zasnęła a ile pośpi to zobaczymy.
    Aaa i dzis nareszcie odpadł Oli kikut-długo się trzymal,prawie 4 tygodnie🤔.
    u nas jutro 3 tyg i dalej jest kikut

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 26 lipca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy waszym maluchom też tak szybko się pupa odparza? Mieliśmy już spokój ponad tydzień i kupiłam te nowe pieluchy z lidla i od razu problem... Od trzech dni znowu wróciliśmy do bambiboo z rossmana, wietrzymy się co przewijanie, smarujemy się a nie widzę poprawy 🤦‍♀️ Na pewno nie pomaga fakt że moja gwiazda robi dziennie z 10-13 kupek ale max co dwie godziny wymieniamy (i tak dłużej nie śpi 😅). Smaruje na zmianę albo bepantenem albo sudokremem i już nie mam pomysłów

    No i znowu też po paru dniach spokoju zaczęło nam ropieć oczko, to samo co wcześniej... Jutro mamy patronaz, mam obawy czy nie skończy się jakimś antybiotykiem

    klz9mg7yyp19n25l.png
‹‹ 427 428 429 430 431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ