X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 26 lipca 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 🙂 dawno mnie nie było ale macierzyństwo mnie wessało 😁 gratuluję wszystkim Mamusiom 🙂❤️ mam nadzieję że uda mi się nadrobić lekturę co u Was wszystkich 🙂 a za dwupaczki trzymam kciuki za szczęsliwe rozwiązania ❤️❤️

    akilegna♥, lysinka lubią tę wiadomość

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 26 lipca 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabolek super że się odezwałaś 🙂 Jak sobie radzicie? Co u was słychać 🙂 Twoja córa już taka duża jest 😊

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Dziewczyny czy waszym maluchom też tak szybko się pupa odparza? Mieliśmy już spokój ponad tydzień i kupiłam te nowe pieluchy z lidla i od razu problem... Od trzech dni znowu wróciliśmy do bambiboo z rossmana, wietrzymy się co przewijanie, smarujemy się a nie widzę poprawy 🤦‍♀️ Na pewno nie pomaga fakt że moja gwiazda robi dziennie z 10-13 kupek ale max co dwie godziny wymieniamy (i tak dłużej nie śpi 😅). Smaruje na zmianę albo bepantenem albo sudokremem i już nie mam pomysłów

    No i znowu też po paru dniach spokoju zaczęło nam ropieć oczko, to samo co wcześniej... Jutro mamy patronaz, mam obawy czy nie skończy się jakimś antybiotykiem
    Moja na początku miała odparzenia, ale to raczej nie od pieluch bo caly czas uzywamy tych samych rossman fun&fit i dada złote, teraz wprowadziłam lupilu premium, ale bede tez te tansze kupowac, bo nie chce by przywiązana do jednych jakbym akurat w tym sklepie nie była, sprobuj alantanem smarowac, ja na zmiane alantan/oliwka/krem sudocremu i bepantenu uzywalam jak juz byly odparzenia.

  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przy alantanie co rusz odparzenie 🙄 przeszłam na bephantem i odpukać spokój. Mój starszy miał po tych pieluchach z Lidla mocne odparzenia 🤷‍♀️

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusci wrote:
    U nas przy alantanie co rusz odparzenie 🙄 przeszłam na bephantem i odpukać spokój. Mój starszy miał po tych pieluchach z Lidla mocne odparzenia 🤷‍♀️
    To pewnie od dziecka zalezy u nas alantan odpukac ok i pieluszki wszystkie ok.

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie te nowe lupilu premium nam zaszkodziły. Też rotuje pieluchami bo nie chce się do jednego sklepu ograniczać. Wcześniej nam nie spasowały pampersy premium care a tyle osób je poleca, u nas chyba za mocno pachniały 🤷🏻‍♀️ Najlepiej się sprawdzają dady, bambiboo albo pampersy pure. Zwykle lupilu dwa razy nam przeciekły 🙄

    A myślicie że kąpiel w krochmalu na odparzenie mogłaby pomóc? Tak się zastanawiam co jeszcze mogłabym zrobić bo już trzeci dzień walki a właściwie nie widzę poprawy. Może ciut bledsza ta pupa 🙍

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, ja ze starszym robiłam tak, że jak wietrzyłam, to zasypywalam te miejsca mąka ziemniaczana. Coś tam pomagało 🤷‍♀️

    Kosmo, olimama lubią tę wiadomość

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gf, fakt przy starszym spokojnie alantan dawał radę, a tu już nie 🤷‍♀️

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusci wrote:
    Kosmo, ja ze starszym robiłam tak, że jak wietrzyłam, to zasypywalam te miejsca mąka ziemniaczana. Coś tam pomagało 🤷‍♀️
    też o tym słyszałam.

  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 26 lipca 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co robić żeby dziecko zjadlo więcej, a nie usypislo po 8minutach :p a po odłożeniu nie chce spać tylko się wierci i szuka cyca dalej... Jak znów przystawię to nie ciągnie.. hmm

    l22ndf9helggnp3z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leni u mnie podobnie. Krótko je i szybko znowu szuka. Ale mamy pierwsze sukcesy bo siku i kupek jest więcej, także myślę że coś tam zjada. No i wczoraj mu się ulało, co mnie w sumie ucieszyło, że miał czym 😄. Kosmo, ja mam na mocniejsze odparzenia tormentile baby, bez tego szkodliwego składnika co w tormentiolu. A kąpiel w krochmalu też spróbuj, nie zaszkodzi.

    olimama lubi tę wiadomość

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 26 lipca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U syna na odparzenia pomagała zasypka altek plus z pantenolem. Nawet sudocrem tak nie dzialal

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 26 lipca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mam termin z USG... Czy ktoś tu jeszcze w dwupaku czy już sama zostałam?

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Aleczemutek Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 26 lipca 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika ja Was na bieżąco podczytuje i kiedyś trochę o sobie pisałam. Termin z usg 30.07, z Om 03.08. Już czekam z niecierpliwością na rozwiązanie.
    Podpowiedzcie mi proszę, bo mój lekarz od IVF twierdzi, że ciąża po IVF powinna być rozwiązana najpóźniej w dniu terminu z Om. Ale w szpitalu aż tak się nie spiesza. Miała któraś z Was tak?

  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 26 lipca 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nadal w szpitalu, moglybysmy iść dziś do domu ale Jaga pozolkla i czekam na wyniki ale jak na nią patrzę to nie mam nadziei że wyjdziemy. Kiepsko nam idzie kp, mała nie chce się przyssac do piersi raz pociągnie i puszcza i potem krzyk. Mam już nawal, cycki mi zaraz rozsadzi więc ściągam I podaje małej w butelce. Po mm od położnej spała po 6 godz to trochę Za długo moim zdaniem, ale pielęgniarki się cieszyły bo w nocy była cisza

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 26 lipca 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze w dwupaku.
    Lekarz na obchodzie już był skory puścić mnie do domu, bo wczoraj był termin z OM, to jeszcze tydzień mogę pochodzić, ale młodszy lekarz powiedział, że waga 4100. A to jak tak, to jeszcze na badanie. I mam balonik Foleya założony. Jutro może oksytocyna. Sąsiadka z łóżka naprzeciwko miała tak samo, tylko z powodu małowodzia.

  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w nocy to już w ogóle masakra... Pije po 5-10min, usypia, ale jak chce odłożyć do dostawki to się denerwuje i zaś chce ciągnąć, ale jak przystawię to się wkurza.. I nie pije.. I stęka ciągle.. I tak może nie spać 2-3h i co chwilę szukając cyca.. .Ja się wykończę w nocy :p
    Jakieś rady :p??

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama_86 wrote:
    Ja jeszcze w dwupaku.
    Lekarz na obchodzie już był skory puścić mnie do domu, bo wczoraj był termin z OM, to jeszcze tydzień mogę pochodzić, ale młodszy lekarz powiedział, że waga 4100. A to jak tak, to jeszcze na badanie. I mam balonik Foleya założony. Jutro może oksytocyna. Sąsiadka z łóżka naprzeciwko miała tak samo, tylko z powodu małowodzia.

    Ja myślałam że Ty już po... U mnie przy takiej wadze i malowodziu w poprzedniej ciąży zrobili CC.
    Dziś dzwoniłam na izbę, położna powiedziała że mogę czekać do terminu z om i przyjechać po południu na ktg i wtedy zobaczą co ze mną zrobić. Także wybieram się w środę po południu, mąż mnie zawiezie i poczeka, ewentualnie mnie zabierze do domu. Też mi o zez telefon powiedziała że spokojnie z tydzień po terminie mogę czekać w domu.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kolejny dzień gdzie dziecko od 8 nie spi z drzemka 40 min

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2022, 21:54

    Babcia, StarającaSię, Aleczemutek, shooa, Kosmo, akilegna♥, olimama, martini92, medimind, Maniuś, Kama_86, Ana__33, sandrina22, Tabolek, Natka95, vatolina, Alunis, lysinka lubią tę wiadomość

‹‹ 428 429 430 431 432 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ